|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uroinfekt??? je to znak za skrb???
4.7.2009 15:59:28   
J.L.
vprašanje ne spada ravno sem, vendar vas je tukaj največ.
tiste, ki poznate uroinfekt, dajte mi povedat ali je treba ukrepat in peljat na odvzem vode četuda manj lula?
moja mala je pri 4mesecih zaradi tega pereležala na oddelku, zdravljena pa je bila več mesecev z antibiotiki.
sedaj je stara 14m, že teden al dva je neješča, opažam pa da je včeraj (z noči na danes, v primerjavi z prejšnjimi nočmi) bila manj polulana, isto velja za čez dan. nevem če jo naj peljem k dežurnemu, da se ji preveri voda. v izvidu imamo napisano, da se ji mora urikult preverjati v primeru nepojasnjene vročine. te seaj nima. sem vprašala na en drug forum spletno zdravnico, vendar se nemorem učakat.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: uroinfekt??? je to znak za skrb???
4.7.2009 16:37:46   
BUŠICA
če je samo malo bolj neješča in manj polulana, je mogoče razlog ta vročina zunaj. ti jo najbolj poznaš, pa vidiš, če je kaj narobe. če te pa skrbi, pa jo pelji na odvzem vode.
manj lulanja pa ni simptom za uroinfekt, bolj obratno.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uroinfekt??? je to znak za skrb???
4.7.2009 18:30:28   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

manj lulanja pa ni simptom za uroinfekt, bolj obratno.


ne, ne glih obratno...če manj lula in kljub temu normalno pije je lahko to znak uroinfekta ali pa kake viroze. Pojdita k P...jaz bi šla.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uroinfekt??? je to znak za skrb???
4.7.2009 19:00:40   
Anonimen
Po mojem bi imela vročino če bi bil uroinfekt.Moj mali ga je imel uh in uh in vedno vročino prej dobil.

(odgovor članu botrca)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uroinfekt??? je to znak za skrb???
4.7.2009 20:58:05   
J.L.
sem pisala še spletni P, pa pravi, da če dobi vročino, naj se greve takoj pokazat, v nasprotnem primeru lahko počaka do ponedeljka. možna je tudi rahla dehidracija.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: uroinfekt??? je to znak za skrb???
4.7.2009 21:11:32   
mala zirafa
Se podpišem pd dehidracijo.Nekateri vod oddajajo bolj s potenjem kot z urinom.Jaz pa vročine nikoli nisem imela.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: uroinfekt??? je to znak za skrb???
4.7.2009 21:21:54   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

sem pisala še spletni P, pa pravi, da če dobi vročino, naj se greve takoj pokazat, v nasprotnem primeru lahko počaka do ponedeljka. možna je tudi rahla dehidracija.





Če nima vročine in če ni jokava ali razdražljiva in če ob lulanju ne joka in njene pleničke (oz. urin) ne zaudarjajo, potem ni razloga za paniko, gresta lahko v ponedeljek mirno do pediatra preverjat urin.

Ponujaj ji veliko za piti, magari sladke oz. nerazredčene sadne sokove. Zvečer (ali kadar daješ mleko) ji flaško mleka zamenjaj s flaško gostega soka. Če noče jesti, nič zato, ji pa namesto hrane ponudi njen najljubši sok. Jz sem včasih v skrajni sili, ker razen mleka ni hotela nič piti, le tega redčila z vodo oz. dodala večji delež vode in manj mlečne formule. Ta "trik" še danes pri njenih 3.5 letih deluje. Ima ful rada mleko..

Če pa njen urin smrdi in postane jokava (ali razdražljiva) in noče piti, potem pa kar k dežurnemu.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: uroinfekt??? je to znak za skrb???
4.7.2009 21:46:46   
J.L.

vročine nima, je pa drugače dobre volje. no vsaj večino časa ( vsaj dokler je vse po njenemuser posted image ).
voda ji pa ne zaudarja. prvič, ko ga je prebolevala, je bil ful močan vonj urina, lulala pa mislim da je redno, je pa imela še visoko temperaturo pa zavračala hrano oz. takrat še mleko.
bom počakala do ponedeljka, razen če bojo dodatni znaki in se bo vse skupaj slabšalo.
sem jo pa že prej nalivala z tekočino, ker dva dni pije res bolj malo. user posted image morda je res povezanop z dehidracijo.

drugače pa ideja o gostem soku ni slaba, bomo probali. user posted image


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: uroinfekt??? je to znak za skrb???
5.7.2009 15:04:15   
doroteja23
Naša je mela uroefekt, pa ni imela ne vročine in ji ni urin tud ni zaudarjal. Je pa trzala v predelu ledvičk in ji v spanju in tak sem jaz pol šla k dohtarci in rekla naj jo da na pregled urina in je imela uroefekt.
Tak da je po moje odvisno od vsakega otroka posebej.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: uroinfekt??? je to znak za skrb???
6.7.2009 7:35:13   
pupika
Ko je imel naš mali uroinfekt, nič imel nič vročine, nobenih znakov, razen enega izcedka na plenički in ko je lula, je tiščal noge skupaj. In je imel vnetje ledvičnih čašic. Minilo je zelo  hitro, sva pa takrat šla v bolnico in bila v bolnici 3 dni.

(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: uroinfekt??? je to znak za skrb???
6.7.2009 14:54:06   
J.L.
popi.z.dim!!! user posted image maličko je moj peljal k zdravnici, ki je nadomeščala našo, pa ji ta sploh ni dala pregledati urin, user posted image
Mala baje nima drugih znakov, razen da manj lula, to pa je v vročini normalno, zaradi potenja. sem jezna sto na uro! sedaj razmišljam, če je naj grem k nekomu drugemu, da ji da pregledat vodo ali naj se ne sekiram in pač predpostavljam, da ima prav zdravnica???

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: uroinfekt??? je to znak za skrb???
6.7.2009 16:32:13   
TomTaylor
še enkrat jo pelji nazaj in prijazno razloži kaj te skrbi (da je že imela uroinfekt)  in prosi, da ji pregledajo še urin. Jz mislim, da te ne bi smela odsloviti, sicer pa kar ostro nastopi.

Jz tudi vedno zahtevam, da moji hčerki po zdravljenju še enkrat pregledajo krvno sliko, ker se nam je že zgodilo, da je zdravnica hčerko na podlagi videza označila za zdravo (češ, saj je videti zdrava in živahnauser posted image ). Čez par dni je pa hudo zbolela in je imela CRP močno povišan (ker predhodno antibiotiki niso bili tapravi)...
Od takrat dalje vedno zahtevam, da se vsakič preveri krvna slika, pa čeprav sem se prvič skoraj skregala z zdravnico (ki se je takoj počutila ogroženo, češ, da ji ne zaupam in kaj se ga sploh grem če nisem iz zdravniške stroke...).

Kdo drug se bo potegnil za lastnega otroka čene starš? Vsak starš najbolje pozna svojega otroka in tudi ni malo zgodb o tem, da so se sumi staršev pokazali za upravičene. Pa tudi če je strah odveč in te samo skrbi, bolje, da 100x zmotiš in 100x paniko za brezveze zganjaš, kot pa da molčiš 1x samkat in obžaluješ.
In tudi zdravniki so samo ljudje, ne bogovi...tudi oni se (žal) lahko zmotijo.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: uroinfekt??? je to znak za skrb???
6.7.2009 16:37:45   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

popi.z.dim!!! user posted image maličko je moj peljal k zdravnici, ki je nadomeščala našo, pa ji ta sploh ni dala pregledati urin, user posted image
Mala baje nima drugih znakov, razen da manj lula, to pa je v vročini normalno, zaradi potenja. sem jezna sto na uro! sedaj razmišljam, če je naj grem k nekomu drugemu, da ji da pregledat vodo ali naj se ne sekiram in pač predpostavljam, da ima prav zdravnica???



no, dodala bi pa samo to, da manjša količina urina ni znak za uroinfekt, lahko pa do uroinfekta pride, (ali do dehidracije), če res premalo pije. Otroci nad 1 letom starosti naj bi popili 1dcl tekočine na kg telesne teže.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?