|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   umivanje lulcka
1.8.2005 15:35:14   
b.j.n.
Punce zivjo,

Glede na to, da sem prejela vec razlicnih nasvetov, prosim se za vase izkusnje z umivanjem lulcka. Ali se kozica potegne dol ali ne? V eni knjigi mi pise, niti pod razno, patronazna pa pravi, da obcasno naj se kar potegne dol in umije.

Kako ste delale ve? Moj fantek nedonosencek je sicer ze stiri mesece, po predvidenem roku pa sele 10 dni;
Hvala za vase odgovore.
Barbara
Neposredna povezava do sporočila: 1
   umivanje lulcka
1.8.2005 15:58:02   
jazz
Moj Matic je star osem mesecev in sem mu ga skoz umivala, kožico pa sem mu potegnila, do tja kot se je dalo. Ravno štirinajst dni nazaj, mu je patronažna potegnila kožico čisto čez glavico, verjetno je šla, ker sem mu jo že jaz malo strenirala. Jaz ti svetujem, da jo le malo potreniraj, bo kasneje lažje, ker imaš primere, da jo pustijo čisto primiru, potem morajo pa na operacijo pri dveh letih- a niso bogi!

(odgovor članu b.j.n.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   umivanje lulcka
1.8.2005 16:31:18   
BibaJ
Kdaj pa gre kožica čisto prek? Naš bo star 3 mesece pa mu ne gre prek. Treniramo pa malo manj kot mesec, ker mi je zdravnica šele pri dveh mesecih to povedala.:ups: Se bojim, da bo moral še res na kakšno operacijo.:zmeden2:

(odgovor članu b.j.n.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   umivanje lulcka
1.8.2005 16:39:34   
jazz
Do drugega leta je najbrž fajn če gre. Sicer pa najbolje da vprašaš pediatra, oni bodo stvarco pregledali in povedali. Čao!

(odgovor članu b.j.n.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   umivanje lulcka
1.8.2005 16:45:04   
Martina27
Pozdravček!
Men pa je moja pediatrinja rekla,da do enega leta naj to kar pustim pri miru:zmeden:A iz vsake strani slišiš drugače,tako da več sploh ne veš kako in kaj:zmeden:

Jaz sem mu to naredila ko je bil star 1 mesec in to par krat,pa mu ni nikamor šlo,ko pa mi je pediatrinja rekla,da naj pustim,pa mu več tega ne delam.

Vprašaj vajino pediatrinjo,pa boš vidla kako in kaj.

(odgovor članu b.j.n.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   umivanje lulcka
1.8.2005 16:56:45   
BibaJ
Drugi teden greva v posvetovalnico in bom vprašala. Bomo videli kaj bo rekla. Mogoče spet kaj novega! Najina pediatrinja je namreč na dopustu!
Bom javila!

(odgovor članu b.j.n.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   umivanje lulcka
1.8.2005 17:06:21   
Anonimen
Meni je zdravnica rekla, naj mu potegnem dol ampak ne na silo.do kot se pač da

(odgovor članu b.j.n.)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   umivanje lulcka
1.8.2005 17:23:28   
Maxica
Meni ni nikdar nihče ničesar omenil, zato ga pustim kr lepo pri miru. Edino ko ga kopam, mu ga umijem.

(odgovor članu b.j.n.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   umivanje lulcka
1.8.2005 21:47:58   
Marogica
Oh ti presneti lulčki. Doma imam kar dva. Pri nas delamo tako, da ga potegnemo, do koder se da in nič več. Je pa res, da jaz to delo večinoma prepustim možu, ki je sigurno večji ekspert kot pa jaz.

(odgovor članu b.j.n.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   umivanje lulcka
1.8.2005 22:40:39   
afrika
Nam so dali sledeča navodila (in se mi zdijo v redu)...
...do šestih mesecev pustiti pri miru, od 6. m naprej pa po kopanju, ko je vse skupaj zmehčano, potegniti kožico kolikor gre, pa umiti. Baje, da se od 6 meseca do enega leta to najlaže porihta. Prej je prehitro, kasneje prepozno. Nam sicer ne gre kaj preveč dol, ampak bo že...

Na silo pa nikar!

(odgovor članu b.j.n.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   umivanje lulcka
1.8.2005 22:44:56   
zi&mm
Meni je rekla patronažna, da mu kr ob kopanju to nardim; potegnem dol čisto na rahlo, z mokro krpico obrišem in nazaj gor kožico samo ne vlečemo nič na sillo pač kolko gre; če ne neguješ,se pod kožico na vrhu lulčka nabere umazanija (od lulanja, plenic) in ta zna povzročit veliko težav še posebej v teh vročih pasjih dneh in ravno tako je treba :modri: prezračit jajčka, da mu ne zakuhajo; jaz to postorim ob vsakem previjanju po par minut, pred kopanjem pa kr 15minut;

(odgovor članu b.j.n.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   umivanje lulcka
9.8.2005 19:59:32   
BibaJ
Danes mi je v posvetovalnici pediatrinja rekla, da potegnem kožico dol do kam pač gre (nič na silo) in da se to vse samo uredi:ups:.

(odgovor članu b.j.n.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Izbira imena
valek

Katero ime se vam zdi lepše?

Kevin (15%)

Luka (53%)

Rok (33%)


Število vseh glasov: 163

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!