|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ušesno maslo
11.4.2007 12:25:07   
nena82
pri moji trimesečni punčki sem opazila precej ušesnega masla v enem ušescu. če ji ga ne čistim vsak dan, ga je potem kar problem sčistiti.
ima katera podobne težave in ali uporabljate kakšne kapljice, ki bi to maslo topile, da se laže sčisti?
hvala za vsako idejo
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ušesno maslo
11.4.2007 12:49:17   
borovnička
Jaz našemu ušeska čistim ponavadi po kopanju, ko mu malo vode uide pa vse skupaj razmehča. Če pa slučajno kdaj opazim malo več masla, pa na tisto vatirano palčko z zaščito nakapam par kapljic fiziološke, narahlo namočim ušesek, potem pa samo s suho ven poberem, pa gre vse lepo stran.

Pozdravček user posted image

_____________________________

Najino srce grejeta dve srečici... prvi je ime Nik, drugi pa Neja.

(odgovor članu nena82)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ušesno maslo
11.4.2007 12:51:20   
Seven*
Usesno maslo je potrebno pustit in samo obrisati od zunaj. Namen le tega je namrec zascita pred bakterijami in umazanijo in s tem ko cistite sluhovode tvegate vnetja. Obrise se samo to kar prileze ven, kljub temu da izgleda umazano.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu borovnička)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ušesno maslo
11.4.2007 12:56:10   
eya
Se strinjam s Seven, ušesnega masla ni treba čistiti, sploh pa ne tistega, ki je v sluhovodu. Očistite samo uhelj in pa malo vhod v sluhovod, ne drezat naprej. S tem poškodujete dlačice v sluhovodu, ki sicer same poskrbijo, da pride ušesno maslo ven.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ušesno maslo
11.4.2007 16:33:43   
Anonimen
Se strinjam s Seven in eyo...našmu škratu moram skoraj vsak dan čistit vhod, saj mu kar ven prileze maslo...je rekla pediatrinja, da je to dobro...potem pa ok...drezat pa vanj ne smeš, ker lahko hitro pride do komplikacij...

LP

(odgovor članu eya)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ušesno maslo
11.4.2007 18:41:06   
Strawberrie Cherrie
Jaz sluhovoda nikoli ne čistim, mi je pediatrinja odsvetovala - čistim samo tisto, kar je zunaj ušesa, po vsakem kopanju.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ušesno maslo
11.4.2007 20:18:43   
ElaM
Se strinjam s predhodnicami, da se masla ne čisti. Jaz ga ji, ko prileze v uho, spucam kar s prstom. Čimdlje od vatiranih palčk.

_____________________________

:)

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ušesno maslo
13.4.2007 15:29:06   
Mateja82
Tako kot so ostale napisale. Nikoli ga nisem ven čistla razen tisto kar je samo ven prilezlo, sem s palčko odstranla.

_____________________________

7.3.2006 je štorklja končno dostavila prvi paket...

8.9.2007 pa še drugega :)

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ušesno maslo
13.4.2007 15:34:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Usesno maslo je potrebno pustit in samo obrisati od zunaj. Namen le tega je namrec zascita pred bakterijami in umazanijo in s tem ko cistite sluhovode tvegate vnetja. Obrise se samo to kar prileze ven, kljub temu da izgleda umazano.


Se strinjam s Seven user posted image

Nič hudega, če je eno uho malo bolj maslasto kot drugo. Saj tudi odrasli imamo včasih eno bolj vsrano kot drugo. S tem, da sebe ne vidimo user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ušesno maslo
14.4.2007 13:18:50   
TONČI.
Ušesnega masla se ne odstranjuje. Še posebno ne s palčkami. To je le zaščita za uho.

(odgovor članu nena82)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ušesno maslo
14.4.2007 14:37:04   
krfjolca
A to velja samo za "mladičke", a za nas tudi? Ker jaz si redno pucam uhlje s palčkami, ker imam kar smotran občutek, če si jih ne user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ušesno maslo
14.4.2007 14:54:10   
ElaM
Velja za vse, ker maslo je zaščita pred vdorom bakterij in podobnih svinjarij. Si jih pa tudi sama še tako pucam, vendar vedno bolj razmišljam, da bi si kupila Audiospray ali nekej tacga, čeprav ne vem, če je to boljše kot palčke.

_____________________________

:)

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ušesno maslo
15.4.2007 15:01:26   
nena82
Ej, punce, hvala!

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?