|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   trda hrana-začetki...
19.7.2005 20:37:00   
metaa
Kako ste torej začele z uvajanjem? Jaz bom verjetno počasi začela, čeprav je stara 5 mesecev, saj se mi zdi boljš kot le umetno mleko (ne dojim, oziroma za vzorec).
Kaj in koliko ste jim recimo dale čisto prvi dan, kako je to izgledalo= A najprej sokce zelenjavne in sadne, šele potem kašice? In katere.
Prosim, svetujte, na tem področju sem čist neuka.
Ful hvala vsem!:metulj:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
19.7.2005 20:53:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu metaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
19.7.2005 22:19:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu metaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   trda hrana-začetki...
20.7.2005 6:42:00   
buči
Jaz sem čakala res do 4 meseca. Ker je naš zalivanček, so rekli, naj počasi začnemo. Začela sem z riževo kašico. Najbolj mu je bila dobra bananina od Alete, ker se nikakor ne zgosti in res ostane bolj tekoča, čeprav je kar nekaj časa. Potem smo poskusili s kuhanim jabolkom, pa hruško, banano in bučko. Ko smo uvedli korenje in blitvo, je dobil reakcijo, pa smo za en mesec oboje prekinili. Vse, razen banane, sem skuhala (surovo jabolko mu ni bilo najbolj všeč), zmiksala, dodala vodo, v kateri se je stvar kuhala, in dodala malo riževih kosmičev ali pa prosene kaše v kosmičih. Pravijo, da je zelenjava težje prebavljiva, kot sadje, ampak pri našem se ne kaže kakšne velike razlike.


Sem se pa držala tele tabele oz. raje tudi počakala malo dlje:
0 - 4 mesecev: dojenje oz. prilagojeno mleko
5. mesec: jabolko, banana, riž, koruza v kosmičih
6. m.: hruške, marelice, slive, češnje, korenje, koleraba, špinača, blitva, bučke
7. m.: jagodičevje, krompir (raje kasneje), brokoli, mlad stročji fižol, pšenica in rž in ječmen (raje kasneje), belo meso piščanca, purana, jagnetina, otroški piškoti v kašicah (raje kasneje)
8. m.: svež kravji sir, skuta, limone, pomaranče, grenivke, kruh, postrv, bela riba, teletina, zajec, maslo
9. m.: jogurt, kislo mleko, grah, repa, paradižnik, testenine, rumenjak, temno meso piščanca, purana, piškoti za grizenje
10. m.: smetana, zelje, por, junetina, govedina, pudung
11. m.: mleto koščičasto sadje, mešane žitarice in kosmiči za dojenčke, peteršilj, česen, čokolada v prahu
12. m.: mešano sadje, leča, fižol, plava riba, beljak, sladoled
13. m. in dalje: polnomastno mleko, trdi in topljeni sir, sardine, kosmiči, svinjina, siho meso, slanina (v majhnih količinah)

Bodi prilagodljiva in veliko eksperimentiraj. Meni je na pediatrični zdravnica rekla, da naj otrok je, kar mu pač paše, zato ga ne silim, ko mu sedaj kaj pač ni všeč.

Lp

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   trda hrana-začetki...
20.7.2005 6:42:02   
buči
Jaz sem čakala res do 4 meseca. Ker je naš zalivanček, so rekli, naj počasi začnemo. Začela sem z riževo kašico. Najbolj mu je bila dobra bananina od Alete, ker se nikakor ne zgosti in res ostane bolj tekoča, čeprav je kar nekaj časa. Potem smo poskusili s kuhanim jabolkom, pa hruško, banano in bučko. Ko smo uvedli korenje in blitvo, je dobil reakcijo, pa smo za en mesec oboje prekinili. Vse, razen banane, sem skuhala (surovo jabolko mu ni bilo najbolj všeč), zmiksala, dodala vodo, v kateri se je stvar kuhala, in dodala malo riževih kosmičev ali pa prosene kaše v kosmičih. Pravijo, da je zelenjava težje prebavljiva, kot sadje, ampak pri našem se ne kaže kakšne velike razlike.


Sem se pa držala tele tabele oz. raje tudi počakala malo dlje:
0 - 4 mesecev: dojenje oz. prilagojeno mleko
5. mesec: jabolko, banana, riž, koruza v kosmičih
6. m.: hruške, marelice, slive, češnje, korenje, koleraba, špinača, blitva, bučke
7. m.: jagodičevje, krompir (raje kasneje), brokoli, mlad stročji fižol, pšenica in rž in ječmen (raje kasneje), belo meso piščanca, purana, jagnetina, otroški piškoti v kašicah (raje kasneje)
8. m.: svež kravji sir, skuta, limone, pomaranče, grenivke, kruh, postrv, bela riba, teletina, zajec, maslo
9. m.: jogurt, kislo mleko, grah, repa, paradižnik, testenine, rumenjak, temno meso piščanca, purana, piškoti za grizenje
10. m.: smetana, zelje, por, junetina, govedina, pudung
11. m.: mleto koščičasto sadje, mešane žitarice in kosmiči za dojenčke, peteršilj, česen, čokolada v prahu
12. m.: mešano sadje, leča, fižol, plava riba, beljak, sladoled
13. m. in dalje: polnomastno mleko, trdi in topljeni sir, sardine, kosmiči, svinjina, siho meso, slanina (v majhnih količinah)

Bodi prilagodljiva in veliko eksperimentiraj. Meni je na pediatrični zdravnica rekla, da naj otrok je, kar mu pač paše, zato ga ne silim, ko mu sedaj kaj pač ni všeč.

Lp

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nik, Nick, Nicholas?
Jaka RR

Všeč mi je ime Nicholas, a se mi zdi, da ne paše v naše okolje. Kaj vi mislite?

Nik (58%)

Nick (4%)

Nicholas (6%)

Nobeno mi ni všeč (32%)


Število vseh glasov: 416

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!