|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
12.3.2006 14:43:01   
kapesanta
Zdravo

Prebrala sem vse teme na forumu v zvezi s 3D UZ, pa imam še vedno nekaj vprašanj, zato prosim če mi lahko pomagate - tudi drugim bi povzetek verjetno koristil.
sem v 23 T - ali je katera, ki je šla v 24 ali 25 T dobila zadovoljive odgovore, slike oz. filmček?
3D UZ imajo trenutno na Ptuju, v Postojni in v LJ - prosim za mnenje kje dajo najboljše rezultate morfologije in 3D? (največ je napisanega o UZ na Ptuju)
ail morfologija in 3D UZ sploh lahko da sum na mongoloidnost otroka - večja glavica,... ali le pove če ima vse organe ipd?

jaz namreč nisem delala nuhalne in me skrbi...user posted image

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
13.3.2006 7:07:25   
puncica
Mislim da 3d UZ da samo slikco in uživanje ob gledanju otroka, da pa bi kej pripomogel k temu da če ima vse organe pa mislim da ne, tud navadn 2d uz vse to pokaže, na 3d se po moje samo malo boljše vidi vse skupaj. Če pač želiš plačat tolk kot je uživat v gledanju otroka in imet to posneto potem pejt, če pa želiš izvedeti če je vse ok, pa pejt na NS z navadnim UZ. Sicer sama nisem šla ne na eno ne na drugo, ker raj svojemu otroku kaj kupim, ko se bo rodil za tist denar, ki bi ga pri tem porabila, je pa to stvar vsakega posameznika. Upam da se ti oglasi še kakšna takšna, ki je vse to dala skoz in ti pove iz prve roke.

LP


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
13.3.2006 8:22:07   
Naty*Taja
Mi smo bili na Ptuju in ti lahko povem, da se je dr Lukman zelo potrudil, ker mali še ni bil tak razvit (13t) gremo jutri v 21.t še enkrat in sicer zastonj oz. v ceni prvega pregleda. Lahko vprašam če želiš, kak je glede nuhalne, oz. kakih odstopanj , če se kej vidi. Po moje se, ker se točno razloči obrazek in najverjetneje se tako vidi tudi mongoloidnost. Če se ne motim si ti tudi julijka - poglej si slikce od Azzure, ki je bila v 23,1 tednu, in pa moje tudi lahko vidiš med albumi seveda.
Drugače majo pa ta ultrazvok še v Slov. Gradcu.
Je pa res doživetje, se splača dat tistih 13 jurjev.
Puncica a ti pa misliš, če se prepričaš da je z otrokom  med nosečnostjo vse vredu in zato plačaš, da to pa ni zanj? Po moje je pa to bolj potrebno, kot pa materializem ko pride ven - kaj pa če zaradi česarkoli gre kej narobe in bi se to na takem pregledu videlo in bi lahko preprečili ter dobili zdravega otroka?!
Sicer pa kot praviš vsakemu je pomembno kar mu pač je, nekaterim materialne stvari drugim zdravje in sigurnost, tretjim...

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
13.3.2006 12:16:31   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Naty-Taja

...Puncica a ti pa misliš, če se prepričaš da je z otrokom  med nosečnostjo vse vredu in zato plačaš, da to pa ni zanj? Po moje je pa to bolj potrebno, kot pa materializem ko pride ven - kaj pa če zaradi česarkoli gre kej narobe in bi se to na takem pregledu videlo in bi lahko preprečili ter dobili zdravega otroka?!....


Jaz menim, da se vse da videt tudi na navadnem 2dUZ (al karkoli že to je), in če bi bilo kaj narobe z otrokom to lahko vidi G. na rednem pregledu in ni potrebno posebej plačevati. Zame je 3d uz samo ena modna muha, tako kot še kup stvari, da pa bi na račun tega UZ kaj več videli pa dvomim.

Sicer pa kot si napisala vsakemu je pomembno kar mu pač je. Men se zdi pa to preseravanje z 3d uz čist mim. Ampak če je možnost zakaj pa ne, jaz sem samo napisala svoje mnenje.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
13.3.2006 15:07:44   
niki#
Kapesanta, jaz pa pravim, da če te kaj skrbi prvo povej svojemu ginkologu in če te on ne bo pregledal se odpravi na samoplačniški uz. Mislim, da je pomembno da je nosečnica mirna in tako čaka na svojega otročka ne glede koliko to stane! To je pač moje mnenje! IN tisto kaj vse bi lahko dobila za ta denar je mimo....

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
13.3.2006 16:23:23   
kapesanta
Oj Naty Taja

Bi bila zelo vesela, če bi hotela jutri povprašati G na Ptuju.
In prav imaš - to je za otroka in tudi zame - mislim da je zdravje najlepše darilo otroku. Pa slike so tudi lep spomin - tudi za otroka.

A boš ti tudi rodila v Trbovjah?

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
13.3.2006 19:11:27   
Alisa
Pozdravček,
Jaz imam v četrtek morfologijo v Dravljah v Ljubljani, kjer so zdaj dobili 3D aparat.
V knjigi sem našla tole; Od 20. tedna naprej ti zdravnik pregleda z pregledom kot je morfologija; vse telesne organe ter opravi potrebne meritve (srca, hrbtenice, kjer lahko odkrije morebitne nepravilnosti, obseh trebuha, glave ter približno dolžino stegnenice, ter vse ostale organe, če so se pravilno razvili.
Pri 3D pregledu je malo lepša slikica, kjer vidiš otročka bolj nekako naravno, kot npr. pri tistih slikicah od navadnega UZ.
Lahko pa tam tudi vprašaš oz. ti bodo povedali, če bo kakšnen sum na mongoloidnost.
Pa veliko sreče.

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
13.3.2006 22:25:52   
kapesanta
hvala za izvrsten opis. Pa javi kako boš zadovoljna s pregledom in ceno.

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
14.3.2006 9:03:00   
muki1
Ej punce, sem hotela novo temo odpret, pa sem ta klepet našla.
Dajte mi prosim povedat - meni je Ptuj najbližji. Kdaj priporočajo morfologijo s 3D ultrazvokom. Pa koga naj kontaktiram na Ptuj, jaz sem v 10 tednu. Je najboljše da se že naročim. Če mi lahko katera na privat napiše kakšno telefonsko številko ali pa kar tukaj, bom zelo vesela.

BTW Puncica, tebe pa zelo resno dajejo hormoni, pa kaj lahko kvasiš tukaj o nekem preseriranju in modni muhi. Jaz mislim, da bo veliko 3D ultrazvokov po porodnišnicah, ko bodo napraskale dovolj denarja zanje. Dvomim, da se isto vidi z 2D ali 3D. Mogoče si pa samo škrt user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
14.3.2006 10:15:43   
tija75
Muki 1 tukaj imaš telefon od dr. Lukmana na Ptuju:

02 780 09 30

Vse ti bodo lepo razložili. Zelo je fajn, jaz sem bila in grem v 20. tednu še enkrat.

Čao Tija


_____________________________

Naša Tia je prikukala 3.8.2006
Pridružil se ji je GAL 4.5.2009

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
14.3.2006 10:38:51   
muki1
user posted image  hvala lepa


_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu tija75)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
14.3.2006 11:29:22   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: muki1


BTW Puncica, tebe pa zelo resno dajejo hormoni, pa kaj lahko kvasiš tukaj o nekem preseriranju in modni muhi. Jaz mislim, da bo veliko 3D ultrazvokov po porodnišnicah, ko bodo napraskale dovolj denarja zanje. Dvomim, da se isto vidi z 2D ali 3D. Mogoče si pa samo škrt user posted image .


BTW - s punčico že dalj časa klepetamo in VEM, da ni mislila tako, kot ste nekatere interpretirale in si celo dovolile žaljenje nje kot osebe. Svašta! 

Če dovolite kratko pojasnilo : popolnoma RES je, da je zadnje čase veliko preseravanja s 3D ultrazvokom; tudi "normalni" ginekologi to povedo in celo ocenjujejo ( asist. dr. Pušenjak) , da je v veliko primerih 3D samo šminka. V kakšnem smislu? V tem, da če je na kontrolnih pregledih, pa na običajnem UZ, pa v laboratorijih, pa itd... z malim vse vredu, je dodaten 3D nepotreben, je pa seveda možen, na željo vsake posameznice. Res je tudi, da bi v navalu čustev, nekatere nosečke rade imele v svojih arhivih vse živo : od fotk, filmčkov, posnetkov iz sprednje, zadnje strani, od spodaj, zgoraj, direkt v glavo, v nos, v rokce.... Zato ginekologi, ki resno jemljejo svoj poklic, tega pač v rednih pregledih ne delajo in se tudi sicer temu izogibajo; preverjeno, pa bi lahko. 3D ultrazvok uporabljajo predvsem takrat, ko ocenijo, da je resnično potrebno podrobno pogledat ( zaradi kakršnihkoli neobičajnih znakov ali sumov na nekaj) plod. Prav zato se je pojavila tudi "veja" ginekologov, ki pa 3D ultrazvok izvajajo izključno za tiste nosečke in njihovo žlahto, ki že pred rojstvom otroka pošiljajo okrog njegove posnetke, jih lepijo v albume, jih dan za dnem občudujejo - skratka, nihče nima nič proti temu. Mongoloidnosti in ostalih zadev ( ne vem, zgoraj je nekdo spraševal) pa se s temi posnetki definitvno ne da ugotavljati . Za to obstaja merjenje NS , ostali presejalni testi in v končni fazi zgodnja amniocinteza, tam okrog 16. - 18. tedna. Če bi bil 3D UZ nujno potreben postopek vsake nosečnosti, potem verjetno ne bi bil samoplačniški!

In še enkrat, da ne bo spet kake histerije - če je kakršenkoli utemeljen sum, da bi lahko karkoli bilo , kar bi se dalo videt s 3D, potem sem prepričana, da ne bi nobena šparala; na drugi strani pa nas je mnogo takih, ki že imamo enega, dva ali več otrok, nekatere niso zaposlene, druge s partnerji komaj zvozijo skozi mesec - in take mamice bodo JASNO raje dale 18.000 tolarjev za posteljico ali avtosedež ali karkoli.... in tako je bilo tudi mišljeno v punčicinem prispevku, tako mislim tudi sama, tako misli še marsikatera....

Pa ne bi o škrtosti---  ker bi potem morali kakšno reči tudi o škrtosti pri razpolaganju z določenimi možganskimi celicami, potrebnimi za logično razmišljanje....pa ne bomo, ker mislim, da ni potrebno.



_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
14.3.2006 11:43:58   
benika
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Barbs

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
14.3.2006 12:22:46   
muki1
 
Joj Barbs, tebi sem pa na žulj stopila? Puncici sem se za škrtost že na privat opravičila, pa tudi javno se opravičujem, nisem je hotela prizadeti. Zgleda da sem napisala v afektu user posted image .
Ko sem prebrala tvoj članek, sem dognala, da se dosti bolj od mene spoznaš na ultrazvoke, ampak glede na bolečo izkušnjo moje sestrične, o kateri ne bi pisala javno, naj povem le, da se je deklica rodila z ogromnim tumorjem, ki bi se po mojem - laičnem mnenju, na 3D definitivno videl. Zato je razprava o tem, da je morfologija z 3D ultrazvokom preseriranje in modna muha popolnoma odveč.
Je pa že res, kot si napisala, da bi nosečke v navalu čustev rade imele vse živo o otroku. Ampak, jaz sem pač previdna in raskiram tistih par čukov, da bom bolj mirna, veselje, ko bom pa videla otročkov obrazek, pa bo verjetno tudi neizmerno.
Upam, da ne bom s svojim postom povzročila še več hude krvi. Kakor kateri paše. Če ji paše 3D ultrazvok, pa se še ne preserira.

Skromno mnenje mojih razredčenih možganskih celic.


_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
14.3.2006 12:33:00   
Barbs
Žulja nimam nobenega, zato mi nisi mogla stopiti gor.user posted image

Ja, na ultrazvoke se kar dobro spoznam, ker imam kar nekaj (tudi ne preveč prijetnih) zadev  za sabo, pa sem jih uspešno odpravila (oziroma G) prav s pomočjo UZ.user posted image

Za tvojo sestrično mi je hudo in tudi če bi se na tumor na 3D videl, me zanima, kaj bi v tem primeru lahko storili? Nič, počakali da se deklica rodi in potem poskrbeli za vse, a ne? user posted image

Nikomur konkretno 3D UZ nisem odsvetovala in nisem napisala, da je v vsakem primeru preseravanje. Slabo si prebrala moj prispevek, pa nič zato.user posted image

Tudi tebi želim vse lepo.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
14.3.2006 12:36:09   
kapesanta
user posted image prosim če lahko prenehate z žaljenjem, ker moj namen sploh ni bil sproženje takšnih debat.
Verjemite da sem prebrala vse debate na temo morfologije in 3D UZ - tudi na med.over.net-u - pač iz vsega skupaj nisem izoblikovala dovolj dobrega odgovora na svoje probleme. In ker tukaj govorimo o svojih izkušnjah sem se obrnila na vas. Vsekakor hvala vsem za odgovore.

In za konec - šla bom na samoplačniško morfologijo, verjetno na Ptuj ali pa k dr. Pušenjaku v LJ in ta pregled je relativno drag. Za manjše doplačilo pa bom nesla domov še 3D slikco - kot darilo sebi, možu, staršem in otroku.

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
14.3.2006 14:58:02   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: Alisa

Pozdravček,
Jaz imam v četrtek morfologijo v Dravljah v Ljubljani, kjer so zdaj dobili 3D aparat. - 02.08.2005 sem bila tam na morfologiji + 3D UZ, torej ga imajo že nekaj časa user posted image
V knjigi sem našla tole; Od 20. tedna naprej ti zdravnik pregleda z pregledom kot je morfologija; vse telesne organe ter opravi potrebne meritve (srca, hrbtenice, kjer lahko odkrije morebitne nepravilnosti, obseh trebuha, glave ter približno dolžino stegnenice, ter vse ostale organe, če so se pravilno razvili. - morfologija ponavadi spada med redne UZ pri izbranem G, če ima tvoj G 3D UZ še tolk boljš user posted image
Pri 3D pregledu je malo lepša slikica, kjer vidiš otročka bolj nekako naravno, kot npr. pri tistih slikicah od navadnega UZ. - najbolj primerna starost za 3D UZ je med 20 in 25 tednomuser posted image , občutek, ko vidiš svojega otroka na 3D se ne da primerjat s tistim na 2D user posted image  na 3D UZ se tud spol vidi bolj natančno (če otrok tako leži, da mu je možno pogledat med nogeuser posted image ), pri naši se je videla lula, ki niti po pomoti ne bi mogla bit lulček user posted image
Lahko pa tam tudi vprašaš oz. ti bodo povedali, če bo kakšnen sum na mongoloidnost. - za ugotavljanje mongoloidnosti je bolj primerna NS kot morfologija user posted image
Pa veliko sreče.

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
14.3.2006 16:27:41   
Barbs
Takole; da ne bomo kar v tri dni nekaj mlele.... tukaj je odgovor spoštovanega asist. mag. Pušenjaka, datiran z današnjim datumom, kot pojasnilo na Kapesantino vprašanje:

Avtor: Stanko Pušenjak  user posted image  
Datum:   14-03-06 13:28

Spoštovani,

3D UZ v normalni, presejalni morfologiji pravzaprav nima še mesta. Z njo namreč ne moremo odkriti ničesar, česar ni mogoče videti tudi z 2D UZ. Vse, kar omenjate, se po pravilih meri z 2D UZ, 3D pa se uporablja le izjemoma, v primerih, ko potrebujemo pojasnitev nečesa, kar očitno ni v redu, pa si zaradi prevelike zapletenosti ne znamo izluščiti tridimenzinalne strukture neke nepravilnosti. Nepravilnost moramo torej najprej odkriti z 2D UZ in jo šele nato podrobneje analiziramo s 3D. Če vas skrbijo kromosomske nepravilnosti, torej invazivne diagnostike za zdaj še ni mogoče nadomestiti z nobeno neinvazivno metodo, tudi s 3D ali 4D UZ ne.

 
user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
14.3.2006 17:31:58   
niki#
Barbs si odvetnica od puncice? Zakaj govoriš v njenem imenu, da bi raje porabila denar za obleke kot za pregled? Jaz mislim, da je to noro sploh pisati... res pa je,da če ji je vseeeno ali rodi zdravega otročka ali ne potem pa se naj raje ne spušča v takšne teme kot so skrb za zdravega novorojenčka, pregledi in 3d!!!
Aja pa še to nisi edina ki bere in spremlja Forum od Pušenjaka zato ga ni potrebno kar naprej citirat!

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
14.3.2006 18:03:19   
Barbs
Ja, sem odvetnica od punčice. user posted image  Me je včeraj najela in mi fajn plača; torej moram solidno opravljat svoje delo.user posted image  
Pušenjaka ne citiram kar naprej; pravzaprav, ga do danes nisem, kljub temu, da bi bilo za nekatere koristno, da bi ga večkrat.user posted image  Citirala namreč. Omenjam pa ga večkrat, ja. user posted image Ker je moder mož in zelo sposoben ginekolog. user posted image Tudi moj izbrani ginekolog, nenazadnje. In mu, seveda, delam reklamo.user posted image  Ker me potem bolj fajn pregleda.user posted image
Čeprav ji ti  prepoveduješ, se bo punčica po nasvetu njene odvetnice vendarle še ukvarjala s temami, ki jih omenjašuser posted image  . Ker je fajn punca in mama in ji še zdaleč ni vseeno, kot si kar določila ti. user posted image Ampak se ji v tej temi ne da več oglašat, ker noče v brezveze smetit po temi, ker je brez veze.user posted image  Tulit na uho gluhemu in kazat slepemu.user posted image  Zato ima mene.user posted image

Lep dan in večer ti želim. A pri vas tudi še sneži? Pa saj bo kmalu pomlad.user posted image  


< Sporočilo je popravil Barbs -- 14.3.2006 18:05:09 >


_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu niki#)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
14.3.2006 19:07:12   
Alisa
Ne bom se pregovarjala kaj so imeli 2.8.2005 v Dravlajh, jaz sem bila prejšn teden v sredo na rednem pregledu, popoldan pa naj bi imela morfologijo, vendar mi je sestra rekla da mi bo prestavila na ta četrtek 16.3.2006, ker bodo dobili aparat 3D in ne bo potrebno plačat. To pa meni že veliko pomen. Kako pa bo bom pa videla v četrtek.
Konc debate!

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
14.3.2006 19:46:07   
kapesanta
O hvala Barbs, vidim da si mi prihranila nekaj dela, ker si namesto mene prilepila odgovor dr. Pušenjaka.
Vsekakor sem dobila odličen odgovor, upam da druge tudi.

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
14.3.2006 20:02:36   
eva1
Jaz pa nekaj ne štekam-zakaj za user posted image je potem cela vesoljna Slovenija zbirala za 3d UZ v postojni(leto in pol nazaj-je bilo po vseh medijih in so zbirali denar preko smsov), če pa je samo modna muha??? Jaz mislim, da temu ni takouser posted image

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
15.3.2006 8:25:23   
Naty*Taja
Madona kak nekatere nakladajo! Da se vam da!?
Mislim, da vsaka zase ve, zakaj ja in zakaj ne 3d. Pri meni je tako - Moja G niti slučajno ne naredi več kot krije zavarovalnica, razen pri že prej rizičnih. To sta torej dva ultrazvoka eden na začetku, ko se še itak nič ne vidi in drugi okrog 20. tedna ko izvede morfologijo. Vsak ostali ultrazvok je samoplačniški in po moje je vseeno, če plačam njej za 2d al pa nekomu drugemu za 3d, če me to zanima. Je pa tak, da sta dva ultrazvoka po moje marsikdaj premalo. Je kolegica rodila v 7 mesecu nedonošenčka, ker je postlca zatajila in so morali sprožit porod pa še to je bilo le srečno naključje, da so ugotovili. Ona je vedela, da je nekaj narobe in je svojemu G rekla da želi samoplačniški ultrazvok, ji je pa zabrusil če jo denar tišči!!'???
No tolk o tem kak si lahko ziher. Vsi pač nimamo take sreče, da bi imeli kakega dr Pušenjaka, ki je zgleda strokovnjak nad strokovnjaki.
Zdej pa se nehite dajat tule gor.

Kapesanta - maš odgovor na zasebnem, da ne bo še kakih nepotrebnih pripomb od strašno razgledanih tule gor.

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 3D ultrazvok z morfologijo - povzetek
15.3.2006 11:37:47   
žabica 24
vidim da je kar nekaj nesoglasij glede 3D UZ. Ne vem zakaj se je potrebno zaradi tega prerekat, ker tako vsaka naredi kot njej paše. Res pa je da ta UZ ni samo za foro, ampak je tudi zelo koristen in mimogrede s tem Uz se lahko vidijo vsi notranji organi, saj lako naredi prerez. Jaz sem bila, in mi nikoli ni bilo žal tega denarja - ni nobene primerjave z 2D UZ. Poleg tega nama je G ta Uz svetoval, zato ker lahko otrčka vidi iz treh zornih kotov naenkrat in lahko v veliko primerih prej zazana kakšno napako kot pa na 2D UZ. Vse skupaj pa je verjetno tudi odvisno od tega koliko je G moderniziran - v tujini je 3D UZ redna praksa, tako da to le ni vse za lase privlečeno!

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Čudni prvi znaki nosečnosti
Včasih prvi znaki nosečnosti niso prav nič romantični oziroma so lahko prav "čudni" in naporni. Kakšni, preverite v čl...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?