|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
8.11.2006 10:49:33   
muki1
Punce, a je imela katera novorojenčka z rota virusom ali so kaj zaščiteni? Naša dveinpolletna punčka, je ponoči 16 x bruhala in zdaj je v bolnici na infuziji. Lansko leto sva imeli rota virus in zdaj je 95 % spet to. Doma pa imam še 19 dnevno punčko in sem v smrtnem strahu, da mi ta štrudelček ni že kaj pokasiral.
Pediatrinja mi je preventivno že dala napotnico za bolnico.
Punce, dajte mi povedat, ima katera izkušnje kako ti mali sploh reagirajo na rota virus?

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
8.11.2006 10:58:38   
Anonimen
Muki, nimam blage veze, ampak ti nisem fouš. Držte se.

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
8.11.2006 11:21:02   
bskrle
Pojma nimam, ampak naša je pokasirala bronhiolitis in čisto vse viroze, pri 3 mesecih in še sedaj nisva dobri.
To tudi zdravniki verjetno ne vedo.
Pogumno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
8.11.2006 11:29:35   
mala maja
nič prijetna zadeva.user posted image Prav nič ti ne zavidam.

Držim pesti da se čimprej velika pikica pozdravi in da mala pikica ne dobi virusa.user posted image user posted image user posted image
Svetovati ti ne morem, lahko ti edino to povem da ko ga je naš imel je bila zraven v sobi
ena mamica s 4 mesečnikom pa je bil full bogi mali. So se prav bali zanj - žal pa besede niso nič spodbudne

Amapk Muki misli na najboljeuser posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
8.11.2006 12:23:37   
soncece24
Muki, saj veš, svetovati ti ne morem. Držim pa pesti, da bo ta velika čim prej ok in da ta mala ni nič pokasirala user posted image držite se!

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
8.11.2006 12:24:54   
oka
 
Ne vem kako je z zaščito pri tako malem otroku (nekaj je verjetno dobi z dojenjem), je pa pomembno, da si razkužuješ roke in stvari, ki so prišle v stik s starejšo punčko (tudi kljuke na vratih), ker virus je lahko tudi na igračah  in tam ostane kar nekaj časa. Drugače pa je inkubacijska doba za rota virus do pet dni. Je pa tudi tako, da ne reagira vsak enako na rota virus. Nekatere lahko samo boli trebuh, nekateri dobijo samo drisko, drugi bruhajo... Držim pesti, da se čimprej pozdravite in da virus zgreši dojenčico.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
8.11.2006 13:00:50   
Anonimen
Ojoj, muki, no. Držite se, čimprej se pocajtajte, držim pesti.

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
8.11.2006 13:34:42   
žiža
ojoj uboga, tole pa res ni prijetno. Jaz upam, da so teli naši malčki vsaj malo zaščiteni z dojenjem. Naš je tisti virus z nahodom kljub dojenju pobasal, bruhanja, ki se je lotil Sare prejšnji teden, se je pa ognil. Ma zdej bo res tko, ko bo eden nekaj fasal, bo še ta drug pokasiral user posted image
Držim pesti za vas. Upam, da bodo tamalo hitro pocajtali.
Držite seuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
8.11.2006 14:36:28   
muki1
Hvala za vzpodbudne besede.
Mala Maja, upam, da se je s tistim 4 mesečnim vse dobro končalo. user posted image  Zdaj me je šele strah.
Zdravnica mi je rekla, da otroke najbolj ogroža dehidracija. To je smrtno nevarno, virus sam po sebi ni. Jaz imam napotnico in če malecka slučajno enkrat bruhne, takoj pakirava pa na infuzijo. To se mi zdi še najbolj pametno. Ni se za šalit z takim mladičem. Ampak upam, upam da ga res ne bo dobila.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
8.11.2006 14:54:55   
lenika
Ojoj, jaz ti tudi predlagam, da razkužiš vse kar se razkužit da, ker se ni za hecat s tako majhno punčko. Upam, da bo vse OK. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
8.11.2006 15:01:31   
mika
Ojoj, jaz ti tudi predlagam, da razkužiš vse kar se razkužit da, ker se ni za hecat s tako majhno punčko. 


verjetno kaj več ne moreš naredit. upam da pikica ne bo zbolelauser posted image .

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
8.11.2006 18:09:36   
mojca75
Dojenje je pri teh zadevah zakon, prvič zaradi zaščite, drugič pa če že (BOG_NE_DAJ) stakne virus lahko potem po malem dojiš in je bolje za otročička, če je le mleko.
MI smo imeli 10 dni nazaj nek "entero virus" - jaz ornk (bruhanje in driska), mož samo driska, mala (6 mesecev) je 2x bruhala, in je svetovala pediatrinja - čim več dojit, kadar otroku paše. Čeprav že jeva GH sva se tisti dan samo dojili in naslednji dan tud bolj ali manj, je bil pa problem ker nisme imela nevem kolk mleka k sem bla že 2 dni na prepečencu in zelo malo pila (bruhanje).

Držim pesti!!!!!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
8.11.2006 20:51:45   
Seven*
Se popolnoma strinjam z Mojco75..

Drugace pa smo mi imeli podobni problem leto dni nazaj. Bolani smo bili VSI, razen Eme. Za njo me je zelo skrbelo, ampak ona je veselo visela na joski in se ni pustila motit. Tamali je pa bil obupno bogi..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
8.11.2006 21:07:43   
Pobalami
Nedavno sem brala na konk. forumu, da obstaja cepivo proti rotavirusu. Cepijo samo zelo majhne dojenčke. Čimprej pokliči pediatrinjo in povprašaj o cepivu. Čao

http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=4711&t=4695#reply_4711

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
8.11.2006 21:11:56   
Pobalami
Šele zdaj vidim, da je premičkana. Držte se.

Drugače pa razkužujte vse.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
15.11.2006 13:19:29   
lolipop
Daj jo cepit takoj, ko bo mogoče. Čeprav je samoplačniško in precej drago.user posted image  Moj je na žalost že starejši od šestih mesecev. Bo morala tvoj post pokazati tisti sestri, ki mi je rekla, da normalen otrok preživi tudi rota virus. Preživi že, samo kako.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rota virus pri novorojenčkih - prosim pomoč
16.11.2006 13:09:39   
sanjula
Naj še ja povem svojo izkušnjo s tem virusom. Ravnokar je dva dni od kar se je naš mali malo pocajtal od njega (jutri bo star 6 mesecev, korigirano 5). Ponoči se je kar naenkrat zbudil z davežem in začel grozno bruhat, da je bila kar poplava okrog njega in se tako daviti, da v nobenem položaju ni obstal. Silno sem se ustrašila. Takoj sem šla k dežurni, ki se sploh ni dala motit in je rekla, da otroci pač bruhajo?! No, naslednji dan pri naši pediatrinji pa je rekla,da gre za omenjeni virus, naj mu dajemo čim več tekočine, nobene posebne diete, samo naj ne uvajamo nove hrane v prehrano (začenja z GH). Driskati je začel naslednji dan. Dva dni sva spala skupaj, da je imel dvignjeno vzglavje, ker je drugače takoj bruhnil in je bil zelo bogi,čeprav še vedno precej živahen, ampak njegove očke so govorile svojo zgodbo. Res je bila grozna izkušnja, ki je trajala cel teden, no sedaj pa je bolje in počasi spet malo več je, čeprav še vedno kar odklanja hrano.

(odgovor članu lolipop)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




Ema ali Ana ?
Mijavček

Katero ime vam je bolj všeč, za kombinacijo z dvojčkom, ki bo Tristan?

Ana (41%)

Ema (59%)


Število vseh glasov: 249

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!