|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jančika - Montignac
29.3.2005 18:29:04   
Donja
Pri enem postu sem videla, da se prehranjuješ po njegovi metodi. Bi te pa prosila za kratek povzetek, ker mi ni ravno vse jasno (sem si jo komaj danes sposodila). Torej za zajterk je bistven c vitamin in vse kar je polnozrnato. Kaj pa kombinacija riž in solata za kosilo - je lahko ali ne? Kakšne jedilnike ti uporabljaš oziroma kaj ješ pri katerem obroku? Hvaležna bi ti bila za odgovor - lahko tudi na privat.

LP :rozica:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Jančika - Montignac
29.3.2005 18:53:02   
Jančika_
Ni problema, bom kar tu napisala, mogoče še kateri prav pride.

Zajtrk - najprej sveže stisnjen sok pomaranče, grenivke ipd. Potem pa recimo polnozrnati kosmiči (Spar ima nesladkane, njihova znamka) in mleko, ali polnozrnat kruh (tisti, ki zgleda kot zidak) z marmelado brez sladkorja ali kvasovim namazom Marmite (tega dobim iz Anglije, pri nas se ga včasih dobi v Mercatorju). Jaz ne jem mesa, mesojedci pa lahko jedo recimo hrenovko ali salame in sir brez kruha. Pa kakšne kumarice in olive zraven.

Kosilo - polnozrnati špageti ali rjav riž z zelenjavno omako + solata. Ali zrezek+zelenjavna priloga+solata. Ne jesti rdeče pese in korenčka. Jaz jem recimo kakšno omleto s tuno in veliko solate. Ali pa popečen tofu z bučkami, ali pa kar prebranec in solato.

Za večerjo ješ takšne kombinacije kot za kosilo. Lahko tudi samo sadje, ali jogurt, skuto...Ker lahko ješ neomejeno arašidov (imajo nizek GI), dostikrat jem za večerjo arašide in sadje. Danes bom imela recimo zeleno solato z jajci (je treba tiste pirhe uničit:)) in tuno.

V knjigi ti piše, katerih stvari ne jest - sladkor, krompir, banane, rdeča pesa, korenček (ker imajo visok glikemični indeks). Ampak če ti ni treba shujšat ful veliko zelo hitro, potem si lahko kdaj privoščiš recimo restan krompir in solato (samo nobenega šnicla zraven:)).

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Jančika - Montignac
29.3.2005 18:55:33   
Moyca_
JA JAZ PA TE KNJIGE SPLOH NE DOBIM- vsepovsod je sposojena tako da kak mesec sigurno je še ne bom dobila. A jo imaš Jančika ti doma?
Daj nekaj mi razloži ker ne morem čakati en mesec in moram biti fit do polteja kako je s pšenično moko- rjavi špageti-graham in sojini so iz pšenične moke?!
Pa koruzna tudi ne pride v poštev a ne?
A druge čokolade sploh ne smeš kot je 70%kakava ali lahko malo?

Upam da nisem zatežile:)-:ups:

Daj razloži malo dokler ne dobim te čudežne knjige če ti ni odveč


upam da ne zameriš Donja ker sem se prištulila?



Sedaj ne jem belih stvari 14 dni, sem pa se pregrešile vmes s potico:ups::ups: in ČOKOLADO
tako da lahko zaćčnem znova:)-

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Jančika - Montignac
29.3.2005 18:57:21   
total
Janička, res je pri tej dieti več vrst jedi čez dan,no jaz sem na 90 -dnevni in sem se kar navadla in mi je super,pa rezultat :bravo:.Kolk si kaj shujšala?

Lp:sloncek:

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Jančika - Montignac
29.3.2005 19:03:03   
Moyca_
glikemični indeks :)-:)- po domače prosim kaj je to?

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Jančika - Montignac
29.3.2005 19:04:16   
Moyca_
Jančika nisi mi zadnjič napisala da rdeče pese ne smem :((:((:(( mislim da sem prvih 14 dni kar nekaj grešila:hudicek::hudicek::hudicek:

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Jančika - Montignac
29.3.2005 19:09:00   
Jančika_
Moyca, sojini špageti ne pridejo v poštev, ker so mešani iz pšenične in sojine moke (pa še dobri niso, moje skormno mnenje). Graham so pa tapravi. Naj ne bi druge čokolade kot 70%, ampak saj veš....kdo ti pa lahko prepreči:)-. Knjigo imam trenutno doma, ampak sposojeno.

Total, v 14 dneh sem shujšala 2 kili pa pol, pa kar nekaj špeha je šlo v mišice, ker redno tečem. Tale vikend me je malo nesel:ups:. Ampak sem back on track:)-. Ko sem pred dvema letoma začela tako jest, sem v treh dneh dobila dol 3 kile (samo tri sem imela odveč) in potem sem to težo vzdrževala brez problemov in z veliko hrane :).

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Jančika - Montignac
29.3.2005 19:20:35   
Moyca_
Jančika zakaj je za zajterk pomemben sveže stisnjen sok:zmeden::zmeden:
predvidevama da ne sme biti z nobenim dodatkom
pišuka bo treba nek dokovnik nabavit:)-

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Jančika - Montignac
29.3.2005 19:24:42   
Moyca_
aja pa na graham špagetih tudi piše da so iz pšenične moke:zmeden::zmeden:

ja,ja sparkiraj se si misliš a ,ne? Me že imaš poln kufer;)

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Jančika - Montignac
29.3.2005 19:33:03   
Jančika_
Ja, saj je lahko iz pšenične moke, samo polnozrnata mora bit! Za rdečo peso se pa opravičujem:ups:.

Ni treba, da je za zajtrk ravno sok, lahko je tudi kar pomaranča. Obvezno na tešče, ker se tako sadje direkt prebavi - če ješ sadje čez nekaj drugega, se ne prebavi tako hitro in začne vret - tako se uničijo vitamini, pa še, hja, vetrovi so lahko posledica.

Za glikemični indeks ti pa ne bom znala po moje ravno prev povedat, gre nekak za to, kako hitro se ti dvigne sladkor v krvi, ko nekaj poješ. Počasneje ko se dvigne, boljše je.

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Jančika - Montignac
29.3.2005 19:38:30   
Moyca_
ja sem že pobrskala in našla kaj je to za en indeks:)-:)-:)-:)-

a imaš ti to knjigo iz knjižnice- bi mi jo posodila za 2 dni:zmeden::zmeden::zmeden: saj lahko vprašam:)-:)-:)-



kaj ti že kaj grem na živce:)-:)-:)-:)-:)-

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Jančika - Montignac
29.3.2005 19:40:42   
Moyca_
:)-:)-:)-:)-spet jaz:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-

sem vidla da lahko suhe marelice kaj pa suhe fige (sem jih danes že tak kilo pojedla)



Donja predvidevam da sem ti v pomoč:)-:)-:)-:)-:)-:)-

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Jančika - Montignac
29.3.2005 19:47:13   
Jančika_
Pojma nimam za fige, ampak če lahko marelice, potem lahko po moje tudi fige. Ampak ne glih eno kilo:)-:)-:)-.

Knjigo moram na žalost čimprej vrnit (je od prijateljice, ki me že ful priganja, mi je kar nerodno:ups: ). Sem si pa nekaj kopirala pred časom, samo ne najdem kopij. Jih bom probala poiskat in če jih najdem, ti jih pošljem.

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Jančika - Montignac
29.3.2005 20:01:57   
Donja
Sedaj ko sem prišla nazaj do računalnika sem prav vesela nad debato. Ne Moyca nisem jezna za vprašanja in mi kar pomagajo. Jaz sem po porodu v mesecu in pol shujšala za 10 kg po knjigi Živeti zdravo. Je zelo podoben princip. Bistvo je izgleda v obeh isto: vsaka stvar v kombinaciji z zelenjavo. Riž in solata, meso in solata... Kako pa je s kruhom? Danes ne bom mogla knjige brati, ker imam še službeno delo, bom pa jutri. Žal mi je za rdečo peso, ker jo imam ful rada. Upam, da lahko tudi suhe slive jem. Zgubiti bi pa morala enih 5 kg.
Hvala obema.

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Jančika - Montignac
29.3.2005 20:03:32   
Seven*
Moyca, jaz imam knjigo. Lahko ti jo posodim, ce mi obljubis, da mi jo vrnes v doglednem casu. Imam namrec ful slabe izkusnje z posojanjem knjig.. Nikoli ne pridejo nazaj.. :((:((

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Jančika - Montignac
29.3.2005 20:26:43   
Donja
Moyca jaz sem jo danes dobila v knjižnici na Teznu.

Jančika še to: v tabeli z živili z nizkim GI (str. 55) sem opazila tudi sladoled. Torej ga nekje v mejah normale lahko ješ? Kaj veš ti o tem?

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Jančika - Montignac
29.3.2005 21:09:42   
Jančika_
Ja, sladoled lahko, ampak boljše, da samega, ne kot poobedek, recimo jaz sem ga poleti kot dopoldansko malico med sprehodom v mesto:).

Kruh pa polnozrnat, samo ne s sirnim namazom:).

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Jančika - Montignac
29.3.2005 21:18:42   
Anonimen
Živio!

To je knjiga za hujšanje?

Kaj pa jedilnik za tasuhe, ki bi se rade zredile????

nikakor se ne morem zrediti:((:((:((

(odgovor članu Donja)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   Jančika - Montignac
29.3.2005 21:31:05   
Moyca_
Seven sem ti pisala privat:sloncek::sloncek:
Jutri štartam ponovno. **** jaz moram shujšat za vsaj 17 kg- ja prav ste čuli (čeprav mi vsak reče nemogoče- ampak je mogolče. Se mi je ogromno nabralo okrog trebuha in stegn,...

Ne samo da pridem do poletja v koplake, ampak je tudi ceneje, ker bi morala nabavit garderobo- ampak ker imam polno omaro vredu cot in "cotic" samo ne prave kon. št.:)-:)- je definitvno ceneje shujšat:)- pa prit nazaj moja stara oblačila

Samo **** kaj pa čez joške:zmeden:
Jančika a gre to tudi lahko dol (imam dve številki večje bogasto, pa zapret mi tak nič ne gre čez prsi)

:sloncek::sloncek:


(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Jančika - Montignac
29.3.2005 21:35:06   
Moyca_
vidim polno slovničnih napak- očitno sem že :zaspan::zaspan:
Upam da bo današnja noč mirna. Včeraj sta imela moja dva prvič DUET in to od 1 do pol petih. Mene je skoraj kap- kar gor sta bila:zmeden:. En se je drl v eni sobi, mala pa v drugi (ona se vsaj drla ni, ampak nekaj govorila in zelo na veliko gledala)

Upam da prvič in zadnjič:)-:)-:)- ja če verjameš v Baltazara Mojca:)-:)-

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Jančika - Montignac
29.3.2005 21:44:54   
Jančika_
:)-:)-:)-Čuj Moyca, pa kaj sem jaz zdaj nek strokovnjak še za joške ratala al kaj:)-? Dol bojo šle, dol, to ziher, samo ne vem, če po kilah:)-.

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Jančika - Montignac
30.3.2005 10:55:25   
Jutra
Moyca,
Pri takšnem zalogaju za shujšati ti bo šlo zihr povsod dol. Če te pa skrbi za lep "balkonček";) pa ne bi bilo slabo, če bi ob hujšanju tudi poskrbela za ustrezne vaje za prsi. Ker, ko je enkrat dol, bo težko zopet stalo čvrsto gor:(

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Jančika - Montignac
30.3.2005 16:14:20   
Donja
Moyca moja izkušnja, po poporodnem hujšanju so mi prsi sicer šle dol, ampak ostale pa so take, da sem morala moderce nabavit eno št. večje. Sem prej imela košarico b, sedaj pa c. To pomeni, da cotike, ki sem jih nosila prej, bila večina čez prsi preozka. Predvsem obleke.

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Jančika - Montignac
30.3.2005 18:32:58   
Moyca_
Barbara kakšne vaje imaš v mislih?

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Jančika - Montignac
30.3.2005 18:46:57   
Jančika_
Moyca, nabolj učinkovite so sklece - pa ni treba delat tistih tahudih na tleh. Poskusi takole: stopi pred kuhinjski pult (ali kaj drugega v tej višini), stoj kakega pol metra stran in se opri nanj z razširjenimi rokami. Pol pa lepo dol pa gor:)-. Za "mahalno mišico", to je tisti špeh zadaj na nadlahti, ki tako lepo zabinglja, ko pomahamo:)-, pa daj roke v širino ramen in drži komolce ob telesu. Gremo, 1-2, 1-2:bravo:!

(odgovor članu Donja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?