|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   terminološko gnezdo-slovnica
19.2.2011 15:23:02   
branka81
A mi zna katera razložiti kaj pomeni ta pojem pri slovenščini-terminološko gnezdo???Sem gledala na googlu pa vem še manj kot prej-a imel smo nalogo v testu in ker nisem znala,bom v torek zihr to vprašana!user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: terminološko gnezdo-slovnica
19.2.2011 15:28:03   
nejcko
Terminološko gnezdo je del geselskega članka. Razlaga nam  rabo določene besede (gesla) kot termina, torej v strokovni rabi - kakšen pomen ima določena beseda v kakšni stroki.

Ne znam bolj razumljivo razložiti.

(odgovor članu branka81)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: terminološko gnezdo-slovnica
19.2.2011 15:35:53   
Felicita
pomen te besede znotraj določenih funkcionalnih skupin jezika - predvsem gre tukaj za strokovni žargon. terminološko gnezdo pa najdeš za karo (taka mala pobarvana kara je narisana)

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: terminološko gnezdo-slovnica
19.2.2011 15:47:20   
branka81
Hvala za odgovore,upam,da bom znala....so ratal zahtevni tile profesorji hehe

Še nekaj me zanima-a ni mal nesramno od profesorce,da nam je dala test za V.stopnjo a delam izpite za trgovca,pa še plačam jih?user posted image Kolegica je delala lani izpite isto za tri letni program,pa je imela tko enostavn test-jaz se pa matram

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: terminološko gnezdo-slovnica
19.2.2011 16:57:22   
jeannetka
Popenim, ko nekdo misli, da mora dobiti šolo šenkano, ker jo je plačal. A si se vprašala zakaj plačuješ šolo? Ker očitno nisi imela takšnih ali drugačnih pogojev in možnosti, da jo opravljaš brezplačno. Plačevanje šole ti daje le pravico obiskovati šolo in ti ne daje diplome.

Se opravičujem, če sem bila preostra, a je namenjeno vsem, ki mislite, da ker ste šolo plačali, jo imate že v žepu. Včasih si želim, da bi bila profesor na raznoraznih Dobah in Andragoških zavodih,....

(odgovor članu branka81)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: terminološko gnezdo-slovnica
19.2.2011 17:06:58   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: jeannetka

Popenim, ko nekdo misli, da mora dobiti šolo šenkano, ker jo je plačal. A si se vprašala zakaj plačuješ šolo? Ker očitno nisi imela takšnih ali drugačnih pogojev in možnosti, da jo opravljaš brezplačno. Plačevanje šole ti daje le pravico obiskovati šolo in ti ne daje diplome.

Se opravičujem, če sem bila preostra, a je namenjeno vsem, ki mislite, da ker ste šolo plačali, jo imate že v žepu. Včasih si želim, da bi bila profesor na raznoraznih Dobah in Andragoških zavodih,....



Pa a ti res misliš, da je tale reč ki jo sprašuje nekaj takega, kar naj bi človek vedel in znal za splošno izobrazbo? A si pomislila, da ima mogoče tudi malo prav? Jaz imam fakulteto narejeno, pa ne smatram se za nerazgledano, pa nisem znala odgovoriti na njeno vprašanje, ker se mi to zdijo nepomembne reči.


Pa še to, a se ti res zdi, da se vsi rodimo z enakimi pogoji za delovanje in funkcioniranje v lajfu? Se ti zdi,d a imaš ti sama velik vpliv na to, v kakšno družino s kakšnimi pogoji si se rodila in s kakšnimi možgani, da si imela možnost narediti šolo for free? Ne obsojaj, ker je vsako obsojanje tam nekje blizu nevednosti. Kljub tvoji morebitni izobrazbi.

(odgovor članu jeannetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: terminološko gnezdo-slovnica
19.2.2011 17:13:30   
jeannetka
Gina...očitno nisi razumela moje poante. Ne obsojam njenega neznanja in nikjer nisem napisala, da sem jaz vedela odgovor na vprašanje ali se imela za kakorkoli pametnejšo od kogarkoli tukaj.

Napisala sem, da popenim, ko ljudje mislijo, da ker so šolo plačali, to pomeni, da jo morajo narediti. Zakaj je ne more delati brezplačno me niti ne zanima, je njen problem in je ne obsojam. Kvečjemu občudujem vse, ki se spravijo v šolo, a pogoj, da jo plačaš, še ne pomeni, da ti jo morajo dati. Mogoče bi si morala še enkrat prebrati moj odgovor. Ja, napisala sem, da bi si želela delati na takšnih ustanovah zgolj zato, ker se vse prevečkrat pričakuje, da bodo diplome podeljene in vse prevečkrat tudi so. Nikogar pa ne podcenjujem ali obosjam. Hvala bogu, da je vprašala za odgovor tukaj, če ga ni našla in sem zelo vesela, da ji je kdo odgovoril.

Resnično bi bilo fajn, če bi prebrala sporočilo malo natančneje, preden me ponovno napadeš.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: terminološko gnezdo-slovnica
19.2.2011 17:14:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: branka81

A mi zna katera razložiti kaj pomeni ta pojem pri slovenščini-terminološko gnezdo???


Pojma nimam, za maturo tega ni bilo potrebno znati.

Očitno trgovci morate obvladati - gnezdo, iz katerega stranke črpajo bolj ali manj lepe besede, očitno je pomembno za posel user posted image .

(odgovor članu branka81)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: terminološko gnezdo-slovnica
19.2.2011 17:28:45   
branka81
Nisem rekla,da mi morajo šenkati izpite,ker jih plačam,ampak ne rabijo pa dajat tok zahtevne naloge.Hotla sem sam povedat,da so ponavad bolj zahtevni profesorji na srednjih šolah,ne pa na ljudskih univerzah,kjer si izpite plačuješ.

Ne se razburjat hehe

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: terminološko gnezdo-slovnica
19.2.2011 19:58:13   
lukec
Jaz sem sicer profesorica slovenščine in zato najbrž malo pristranska, ampak tole res ni zahtevno vprašanje, gre namreč za čisto osnovno poznavanje osnovnega jezikovnega priročnika, nič več.
Res pa tudi jaz ne razumem, zakaj bi bila raven znanja in zahtevnost izpitov nižja zato, ker jih nekdo plačuje. Stopnja izobrazbe je navsezadnje enaka, kajne?

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu branka81)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: terminološko gnezdo-slovnica
19.2.2011 20:10:36   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: branka81

A mi zna katera razložiti kaj pomeni ta pojem pri slovenščini-terminološko gnezdo???


Pojma nimam, za maturo tega ni bilo potrebno znati.

Očitno trgovci morate obvladati - gnezdo, iz katerega stranke črpajo bolj ali manj lepe besede, očitno je pomembno za posel user posted image .


zdej je že neki časa treba kr konkretno poznat slovarske članke, tudi terminološko gnezdo user posted image

in men se tut zdi tole zlo osnovno. pa nisem profesorica slovenščine.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: terminološko gnezdo-slovnica
19.2.2011 20:28:04   
nejcko
Jaz pa sem prof. slovenščine in se mi zdi to, da mora nekdo točno vedeti definicijo geselskega članka in terminološkega gnezda čista bedarija.

Vsak človek, ki bo želel vedeti, kaj neka beseda pomeni in bo pogledal v slovar, mu bo po čisto kmečki logiki jasno, kaj je osnovni pomen besede in da so ostali pomeni  v drugačni rabi. Ne vem, no ... za to res ne rabi vedeti, kaj je terminološko gnezdo oz. definicijo le-tega.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: terminološko gnezdo-slovnica
20.2.2011 9:59:38   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Jaz sem sicer profesorica slovenščine in zato najbrž malo pristranska, ampak tole res ni zahtevno vprašanje, gre namreč za čisto osnovno poznavanje osnovnega jezikovnega priročnika, nič več.
Res pa tudi jaz ne razumem, zakaj bi bila raven znanja in zahtevnost izpitov nižja zato, ker jih nekdo plačuje. Stopnja izobrazbe je navsezadnje enaka, kajne?


Saj ne gre za to, gre za to, da so učni načti vsepovprek od OŠ do fakultete bedasti, zanič in nesmiselni. Ne naučijo nas pomembnih reči, pa futrajo nas s polno bedarijami, ki jih nikdar ne bomo v življenju v resnici rabili. Prenatrpani so in posledično človek ne odnese pač skoraj ničesar. Če bi bili smiselni, bi človek znal veliko osnov, ki jih mora znati, tako pa se zgublja v množičnosti nepomembnostiin niti ne zna razbrati, kaj je v življenju res važno da zna in kaj je popolni nesmisel. Pa je vseeno zdaj, a nekdo to plača ali pa zastonj dela. Enako bi rekla za redni program ali izrednega in to sem želela že prvič napisat. In ni bil to napad, ampak moje osebno mnenje.

In še to, ob delu študirat je težko, mnogo težje kot redno študirat karkoli, če imaš doma normalne razmere seveda. Tako da se mi pač zdi neumesno govorit, kako nekdo izdela ali ne izdela glede na plačilo in zahteva, da je stvar bolj simpl ali kaj podobnega. V vsakem primeru bi rekla, da sem se jaz učila ogromno bedarij, ki jih nikdar v lajfu nisem rabila, ker si je en iz stroke tako zamislil, ker je pač videl samo svojo plat življenja, ki je bila zanj pomembna, nekako širše pa ni znal gledat, še manj prilagodit zadeve stopnji in smeri študija. In v tej smeri sem ogromno pisala v medije, ni to moje razmišljanje od danes. Spremenilo se ni nič, niti se nič ne bo, ker imamo tako hudo močan lobi v fakultetah, da zahtevajo vse to v učnih načrtih in niti ministrstva tega ne zmorejo premaknit, niti če si to želijo, kot recimo zdaj Lukšič kaže že nekaj let težnje, pa so ga vseeno povozili. IN ja, zmeraj bom zagovarjala izobraževanje v smeri malega (beri povprečnega) človeka - se pravi močno splošno izobraževanje brez balasta, z možnostjo dojemanja smisla in z dobrimi osnovami, nadalje pa poglobljeno strokovno znanje, ki izvira iz prakse, ne pa iz neke nesmiselne, neuporabne teorije. Tole zgoraj pa ni ne prvo ne drugo.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: terminološko gnezdo-slovnica
20.2.2011 10:09:03   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: jeannetka

Popenim, ko nekdo misli, da mora dobiti šolo šenkano, ker jo je plačal. A si se vprašala zakaj plačuješ šolo? Ker očitno nisi imela takšnih ali drugačnih pogojev in možnosti, da jo opravljaš brezplačno. Plačevanje šole ti daje le pravico obiskovati šolo in ti ne daje diplome.

Se opravičujem, če sem bila preostra, a je namenjeno vsem, ki mislite, da ker ste šolo plačali, jo imate že v žepu. Včasih si želim, da bi bila profesor na raznoraznih Dobah in Andragoških zavodih,....



In kaj je narobe z Dobo? A misliš da so nam tam vse šenkali?

Sama sem najprej naredila višjo in nato visokošolski študij in prekleto dobro vem ZAKAJ sem plačala študij, ZAKAJ sem se učila in ZAKAJ sem dosegla tako dobre rezultate kot sem jih, ZARADI SEBE!

In povem ti, da mi ni bila podarjena niti 1/10 vsake ocene, sem si jo kr lepo zaslužila, ko sem predelovala gradivo in razne članke, študijsko gradivo,... tko da ne žalit vse povprek!

Če pa kdo dobi podarjeno, pa mislim, da je čisto iz povprečja, to se je vedno dogajalo in vedno se bo, pa ne samo pri šoli/faxu,... na splošno v življenju velikokrat kaj ni fer, ampak to je že iz zgodovine privlečeno ...

< Sporočilo je popravil KIKI**** -- 20.2.2011 10:11:20 >

(odgovor članu jeannetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: terminološko gnezdo-slovnica
20.2.2011 12:04:26   
TomTaylor
Podpis pod Gino.

Kaj ti rabi poznavanje termina "terminološko gnezdo" in ostalega, medtem, ko je pa vsaj 1/2 t.i. "izobraženih" polpismenih. Jz se zgražam, ko vidim dopise z raznimi titulami in nazivi v podpisu. Še sreča, ker bi mislila, da piše drugošolček. Ni pik, vejice sem in tja...Je pa seveda v dopisih polno tujk in (kao) strokovnega izrazja...Da se ve.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
20.2.2011 20:26:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?