|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   temenca
23.11.2007 14:10:42   
anita1984
kako naj jih odstranim????user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: temenca
23.11.2007 14:15:30   
helena27
Namaži z oljčkom, daj kapico na glavo in pusti par urc. Potem pa umij s šamponom.

(odgovor članu anita1984)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: temenca
23.11.2007 14:17:03   
ZARA
Jst sem mojo pupo večkrat pred kopanjem (kakšno uro) namazala z maslom in jo čez nekaj časa narahlo počesala s tisto krtačo za dojence. Itak ga pol skoplješ in je ves lep, da se kar sveti.
lpZuser posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu anita1984)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: temenca
23.11.2007 14:42:44   
Anonimen
Temenca se pojavljajo le na lasišču. Videti so kot suha, luskinasta in skorjasta koža. Velika so lahko kot bucikina glavica ali kot kovanec. V boju s temenci pomaga redno umivanje z blagim šamponom, pa tudi masiranje z mandljevim oljem. Če to ne bo dovolj, boste morali obiskati pediatra, ki bo predpisal mazilo, morda pa še kakšno drugo zdravljenje. Temenca se pogosto pojavljajo pri novorojenčkih in dojenčkih vseh starosti, lahko pa se pojavijo tudi kasneje. Otroka ne motijo in niso nevarna. Pri večjih otrocih boste opazili, da se bodo izmikali česanju, ker z glavnikom luščimo koščke suhe kože, to pa jih moti. Težava je toliko bolj neprijetna, kolikor večje so zaplate suhe kože na lasišču.
Temenc pa nikar ne zamenjajte za ekcem, ki se včasih pojavi tudi na koži lobanje, toda tudi na rokah, obrazu in nogah. Ekcem je rdeč, srbeč, včasih pa tudi vlažen, luskast in skorjast. Če sumite na ekcem, obiščite zdravnika.
(kopirala tukaj)




Spoštovani, nekateri otroci imajo močne temenice. Temenice odstranjujemo tako, da po kopanju nežno s primernim glavnikom počešemo lasišče. Ob tem smo pozorni, da ne poškodujemo kožo ali mehke dele glavice. Temenice nastajajo vedno na novo. Nega z olivnim oljem je po mojih izkušnjah dobra. Spomnim se enega starega, skoraj bi rekel "domačega" recepta, kako so žene na vasi odstranjevale temenice. Približno pol ure pred kopanjem so temenice tanko namazale z domačim maslom. To je temenice razmehčalo in so po tem glavico med kopanjem normalno umile z otroškim šamponom. Pozneje je odstranjevanje z glavnikom bilo lažje. Prehrana otroka naj bo tako regulirana, da upošteva njegov ritem in zadostuje za zdrav razvoj. Eden kriterijev je pridobivanje teže in dolžine. Po noči ne bi otroka zbujal, če lepo spi in dobro napreduje. Ocena zdravstvenega stanja pa ni mogoča brez pregleda. Zato vam svetujem pregled pri vašem pediatru. Vaši hčerkici želim zdrav razvoj, vam pa uspešno odstranjevanje temenic. LP
Prim. Zlatan Turčin
(kopirala tukaj)




Temenca iz otročičkove glave najlažje odstranimo z oljem-bodisi olivno(najbolj priporočajo) ali kakim drugim mastnim sredstvom (baphanten,...). Nam je dermatologinja predpisala posebno olje, ki ima poleg olivnega olja še nekaj drugega notri. Tako pripravljeno olivno olje je pomagalo pri odstranjevanju temenc, ni pa jih popolnoma pozdravilo, ampak se še sedaj od časa do časa pojavijo. Mislim, da koliko dolgo ima otrok temenca , je odvisno od hormonov v otročičkovem telesu, kajti nekje sem zasledila, da jih imajo otroci pri treh letih. Naprimer nekater otroci jih pa sploh nimajo.(kopirala tukaj)  Upam,da vam uspe v kratkem odstraniti vsa temenca, do zadnjega. user posted image

(odgovor članu anita1984)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: temenca
23.11.2007 14:45:02   
Anonimen
Temenca iz otročičkove glave najlažje odstranimo z oljem-


Jaz ravno to počnem, pa ne pomaga kaj dosti.. Dan, dva je brez, nato pa spet polno temenc... user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: temenca
23.11.2007 15:13:30   
žarnica
Mi uporabljamo od Mustele kremico za temence. Glavico namažem,pustim nekaj časa,pol jo pa umijemo še z Mustelino peno za temence in gre vse lepo dol,brez česanja.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: temenca
23.11.2007 15:14:41   
morje10
Nam je pomagal bepanthen.


(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: temenca
23.11.2007 15:19:18   
Sončni žarek
Jaz sm porabila kar dve flaši olivnega olja (kupljeno v lekarni), pa ni kaj dosti pomagalouser posted image  Mi je pa potem P napiala eno kremco-sva mazale 3 dni in je šlo vse dol, je jih pa mela ful..... So se pa spet pojavile in sedaj sem v lekarni kupila MUSTELA KREMO PROTI TEMENCAM in MUSTELA ŠAMPON V PENI PROTI TEMEMNICAM.... je veliko boljše, malo še jih ima po sredini glave....

Eva je stara 3mesece in ima redno čupico...laske čez ušesa...v oči ji segajo.....

(odgovor članu morje10)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: temenca
23.11.2007 15:30:03   
StBarbara
Mustela preverjeno.

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Sončni žarek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: temenca
23.11.2007 16:05:11   
mateyka
mi bomo sprobal mustelo (kremo za temenca in šampon) - sem naročila očetu da naj kupi in mi pošlje (tle se je ne da dobit).
smo mi tud oljili, pa gre vseen tok težko dol (ful traja in dost rdeča koža pride po tem postopku) + čez en teden je isto user posted image tko da bomo zdej mustelino kremo sprobal - baje ma not posebne sestavine, ki zavirajo nastanek te odvečne temenične kože in se zarad tega kasnej manj pojavlja. no, to bomo še videli - upam da res user posted image

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: temenca
23.11.2007 20:49:10   
butt3rfly
jst mojega namažem kakšne pol ure pred kopanjem oz. umivanjem kar z hladilnim mazilom in mu pustim, da se krema vtre v kožo. ko ga z brisačo umivam po glavici, grejo temence ful zlahka dol.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: temenca
25.11.2007 10:01:01   
kaya2007
mi bomo sprobal mustelo (kremo za temenca in šampon)


nam je to pomagalo v enem dnevu-še posebej krema, šampon mislim da bi lahko bil tudi kakšen drug. prej smo mazali z olji, pa ni šlo...pa glavniček za temenca je tudi ok...

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: temenca
25.11.2007 12:05:11   
Anonimen
Enkrat z oljem, drugič z Mustelino kremo in šamponom. Se pa vedno znova delajo, zdaj sicer nekoliko manj. Pa še dolge laske je imela (zdaj smo jo mal postrigli) in jih je blo res težko odstranjevat. To je vedno delal user posted image , ker ma full več potrpljenja. Moraš pa biti pedanten in ne preveč nežen.

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: temenca
25.11.2007 22:31:23   
kety99
Tudi mi smo se jih rešili s kremo Mustela, 2x sem jo namazala in so temenca izginila. Super stvar!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: temenca
26.11.2007 13:50:24   
T1a
Rešil smo se jih samo z Mustelo

(odgovor članu anita1984)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: temenca
26.11.2007 19:28:13   
NRMM
Tudi mi smo jih rešili samo z Mustelo.Vsa ostala olja in česanje ni dalo nobenega rezultata.Mustela za temenca je zaaakonuser posted image

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu T1a)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: temenca
27.11.2007 18:19:59   
nody
Najprej smo prrobal z oljem, pa nam ni glih šlo. Potem smo pa kupli šampon od Mustele za temenčka, pa je šlo lepše. Ne gre vse naenkrat dol, počasi. Najprej mu glavico zmočiš s pleničko nato našamponiraš, počakaš 2 min in spereš in rahlo drgneš s pleničko.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: temenca
27.11.2007 19:10:45   
Klarita
Naš fant je imel kar močna temenca in mi je pediatrinja predpisala kremo za luščenje. Kremo sem mu namazala skoraj vsak 3-4 dan, pustila malo, razčesala z glavnikom, na koncu pa sprala z mustela peno. Nam je pomagalo in glavica je rešena temenc. user posted image

(odgovor članu nody)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: temenca
27.11.2007 21:03:52   
r.sanela
Mustela je pri nas delovala odlično.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.




Odločitev za nakup novega vozička
endrina

Kako bi se odločila za nakup novega vozička?

izključno sama, glede na to kaj bi mi bilo všeč (11%)

nikakor ne brez partnerja (48%)

partnerja bi sicer vprašala za mnenje, končna odločitev pa bi bila moja (34%)

za mnenje bi vprašala kolegice (5%)

za mnenje bi vprašala starše (1%)


Število vseh glasov: 320

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!