|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tatarski biftek - toksoplazma
15.1.2008 10:55:02   
ilatic
Prosim za vaše mnenje. Prav kar sem na enem forumu prebrala, da je okužba z toksoplazmo, če ješ tatarski biftek 50%. Kaj je to res možno. Jaz sem se prekršila in sem ga jedla enkrat med praznik in se ga takrat najedla za celo nosečnost. S tem da imam mucka me je že dosti strah, zdaj pa še to. Prosila bi tiste ki so žal okužene z toksoplazmo, da povejo svoje mnenje, koko so se one okužile. Skratka o tem je res veliko napisanega ploh o posledicah na optroku tako da me je resnično strah.
Hvala in LP.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tatarski biftek - toksoplazma
15.1.2008 11:00:20   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ilatic
Prav kar sem na enem forumu prebrala, da je okužba z toksoplazmo, če ješ tatarski biftek 50%.


Tole mi pa ni ravno jasno user posted image  Sama že najmanj 10 let redno (vsaj 1x mesečno) jem tatarca, res je od preverjenega mesarja, ampak se s toksoplazmozo še nisem okužila.
 
Ma itak je pri vseh rečeh "fifti:fifti" - se okužiš ali pa se ne.

(odgovor članu ilatic)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tatarski biftek - toksoplazma
15.1.2008 11:07:44   
blue sky
Ni nujno, da se s tokso okužiš ravno z biftkom. Lahko ješ tudi neoprano zelenjavo z vrta ali pa kakšno drugo meso kot je npr. pršut. Jaz suhomesnatih izdelkov med nosečnostjo nisem jedla - tako zaradi preventive.


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tatarski biftek - toksoplazma
15.1.2008 11:09:44   
Majuska
mislim da ni panike... tudi jaz sem se med prazniki 1x pregrešila, pa ni nič narobe. 

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tatarski biftek - toksoplazma
15.1.2008 11:14:53   
valentina2006
ilatic: user posted image  Tud sama redno jem tatarca pa tud pršut user posted image ...pa sem za T negativna.
Kr brez skrbi...user posted image

_____________________________

·.¸(¨`·.·´¨)
(¨`·.·´¨)¸.·´
`·.¸.·´

(odgovor članu ilatic)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tatarski biftek - toksoplazma
15.1.2008 11:27:04   
Katy13
IZVIRNO SPOROČILO: Majuska

mislim da ni panike... tudi jaz sem se med prazniki 1x pregrešila, pa ni nič narobe. 


Nočem te strašiti, vendar se ne pokaže tako hitro, da bi lahko to že sedaj vedela.

Glede toksoplazmoze je tako, da če si jo že enkrat prebolela, potem je ne moreš več. Je pa res, da se lahko okužiš s surovim mesom (tatarski, suhe salame, pršut,...), ne dovolj oprano zelenjavo (ker muce lulajo in kakajo po njej) in z hišnimi mucami (vendar to predvsem z njihovimi iztrebki, zaradi tega je priporočljivo, da za mucin WC med tvojo nosečnostjo skrbi kdo drug). Prav tako je pomembna higiena rok. Prav tako se lahko okužiš z ne dovolj pečenim ali kuhanim mesom.

Je pa res, da je čisto vseeno koliko tatarca naenkrat poješ, bolj je pomembno to ali je meso okoženo ali ne.

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: tatarski biftek - toksoplazma
15.1.2008 12:16:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Katy13

Glede toksoplazmoze je tako, da če si jo že enkrat prebolela, potem je ne moreš več. Je pa res, da se lahko okužiš s surovim mesom (tatarski, suhe salame, pršut,...), ne dovolj oprano zelenjavo (ker muce lulajo in kakajo po njej) in z hišnimi mucami (vendar to predvsem z njihovimi iztrebki, zaradi tega je priporočljivo, da za mucin WC med tvojo nosečnostjo skrbi kdo drug). Prav tako je pomembna higiena rok. Prav tako se lahko okužiš z ne dovolj pečenim ali kuhanim mesom.

Je pa res, da je čisto vseeno koliko tatarca naenkrat poješ, bolj je pomembno to ali je meso okoženo ali ne.


S temle se pa v celoti strinjam.

(odgovor članu Katy13)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: tatarski biftek - toksoplazma
15.1.2008 12:33:18   
trnuljčica
Se strinjam z katy 13. Sama sicer kdaj pa kdaj jem pršut, pa kako salamo, vendar sem že prebolela toksoplazmozo in mi sedaj ni več potrebno tako paziti. Tatarcu pa sem se kljub temu sedaj odpovedala. Lp

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: tatarski biftek - toksoplazma
15.1.2008 12:35:26   
ilatic
Če vas prav razumem. Z vsemi temi stvarmi se lahko okužiš. in ko se enkrat okužiš postane test pozitiven, je tako? Se pravi da po 33 letih ko jem zelenjavo, meso, bifteke, imamo muco, da še nikoli nisem zbolela za tokso, ker mi je test 1mesec
nazaj pokazal da sem negativna? Če je tko potem je res malo možnosti da se okužiš z tokso med user posted image . To je moja 3. nosečnost in pri prvih dveh sploh nisem delala take panike, ker še nisem imela interneta in se mi še sanjalo ni koliko je nevarnosti v nosečnosti. Hvala bogu sta se obe rodili zdravi in srečni.

Hvala za odgovore in lp.

Zato pa bi res rada kakšno mnenje imajo user posted image ki so se okužile z tokso.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: tatarski biftek - toksoplazma
15.1.2008 12:36:23   
Tejka.387
Jaz tatarskega sicer v času nosečnosti ne jem, jem pa pršut in ostalo meso in zaenkrat nisem okužena s T. Imamo tudi dve mladi muci in zanju skrbi trenutno partner, jaz jim dam samo zjutraj za jest, ker gre on prezgodaj v službo, pa si pol roke dobro operem in razkužim s Spitadermom in je. Zelenjavo pa jem iz domačega vrta in jo dobro operem. Mislim da se ti ni potrebno toliko bat, saj je okoli nas toliko možnih okužb, ki jih lahko dobimo. Ni vedno in za vse kriva T in meso. Če te pa skrbi pa lahko vprašaš svojo G kakšna je terapija v primeru okužbe s T. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: tatarski biftek - toksoplazma
15.1.2008 12:56:20   
triša
moja sestra se je okužla s toksoplazmozo z tatarcem ampak ne med nosečnostjo in je rodila kasneje čisto zdravega fantka.

(odgovor članu Tejka.387)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: tatarski biftek - toksoplazma
15.1.2008 13:56:24   
Anonimen
če se okužiš izven nosečnosti ni nevarno.
okužba je nevarna samo med nosečnostjo. nevarna je plodu in še to sveža okužba. če pa si tokso že imel, pa se lahko okužiš ponovno, ampak je nenevarno.

(odgovor članu triša)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: tatarski biftek - toksoplazma
15.1.2008 14:39:59   
u04111976
Žal, točno ne moreš ugotoviti s čem si se okužila, pa tudi če imaš svežo okužbo med nosečnostjo, potem se ubadaš z drugimi stvarmi-kako naprej. Meni so delali test v 9.tednu, to je moja tretja nosečnst in je bil sum na svežo okužbo. Dobila sem zdravila in kasneje so mi delali amniocentezo, ki pa je hvalabogu pokazala, da plod ni okužen. S terapijo sem prenehala, rok imam aprila, ampak imam vseskozi kontrolne preglede tudi v LJ porodnišnici in ko rodim morajo kri iz popkovine poslati na preiskave. V primeru če bi kaj našli, zdravijo otročka v LJ.

Toliko na kratko, kar so meni povedali v LJ.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: tatarski biftek - toksoplazma
15.1.2008 18:16:23   
Katy13
IZVIRNO SPOROČILO: u04111976

Žal, točno ne moreš ugotoviti s čem si se okužila, pa tudi če imaš svežo okužbo med nosečnostjo, potem se ubadaš z drugimi stvarmi-kako naprej.


Niso heci s to toksoplazmozo. Pri moji kolegici so tudi sumili, da gre za svežo okužbo in so ji tudi dali vedeti, da lahko, da bo kaj narobe z otrokom oz. da ji bodo naredili splav (če bi se ugotovilo, da je kaj fejst narobe) 

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu u04111976)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: tatarski biftek - toksoplazma
16.1.2008 8:24:57   
ilatic
U044... in tako naprej. To sem želela slišati, ker se mi je zdelo, da v bistvu se ne da dokazat s čim se dejansko okužiš. Vedi, da držim pesti zate. Zame je to tudi 3. nosečnost in kot sem že napisala se s to tokso zdaj ful sekiram. Po preiskavi sem bila kar presenečena, da sem negativna. Nekako sem pričakovala, da sem jo že prebolela, predvsem zaradi mucka ki ga imamo doma. A žal ni tako in se bom pazila celo nosečnost, čeprav mislim, da jo kljub temu lahko dobiš. Držim pesti zate.

LP

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: tatarski biftek - toksoplazma
22.1.2008 12:45:29   
oktoberka
IZVIRNO SPOROČILO: ilatic
Prav kar sem na enem forumu prebrala, da je okužba z toksoplazmo, če ješ tatarski biftek 50%.



Tole mi pa ni ravno jasno Sama že najmanj 10 let redno (vsaj 1x mesečno) jem tatarca, res je od preverjenega mesarja, ampak se s toksoplazmozo še nisem okužila.

Ma itak je pri vseh rečeh "fifti:fifti" - se okužiš ali pa se ne.
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Ej sej če se okužiš s toxo sploh ni nujn da veš! Ker nimjo ljudje ponavadi nobenih znakov. Lahko pa če že, imaš malo otekle bezgavke. To je pa tud vse. Moj nečak se je okužil in je imel samo bezgavke zatečene. To je to!




_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Ime za fantka
TinKkara

Ime za sina

Urban (25%)

Vid (42%)

Crt (9%)

Franc (8%)

Stefan (4%)

Voranc (12%)


Število vseh glasov: 659

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!