|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   svečke paracetamol
18.4.2009 14:53:13   
darcik
Moj otrok je dobil vročino 38,9 in sem šla v lekarno po svečke. In me je vprašala kok je star sem rekla eno leto. Dala mi je svečke paracetamol 500mg. Ko sem prebrala navodila je v njih pisalo da ni priporočljivo dati otroku manjšem od 6 let. Zanima me kaj menite ve? Al mu dam al ne?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: svečke paracetamol
18.4.2009 15:06:01   
rija
500 mguser posted image

nisem famacevt, ampak tole je pa hudo?
če se ne motim, ma moj od enega leta naprej 120 mg, do enega leta pa 60 mguser posted image

nesi nazaj, pokliči dežurnega pediatra.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu darcik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: svečke paracetamol
18.4.2009 15:30:26   
abi
user posted image  user posted image  user posted image
Odmerjanje in uporaba paracetamola:
Odrasli in otroci, starejši od 12 let: vzamejo eno do dve 500mg tableti vsakih 4-6 ur. Zdravila se ne sme vzeti pogosteje kot vsake 4 ure, posamezni odmerek ne sme biti večji kot 2 tableti. Najvecji dnevni odmerek je torej 8 tablet (4g paracetamola na dan).
Otroci, stari od 6-12 let: dobijo polovico do ene 500mg tablete vsakih 4-6 ur. Največji dnevni odmerek je 4 tablete (2g paracetamola na dan).
Otroci, stari od 1-6 let: dobijo: 120 do 240mg paracetamola (1-2 žlički 120mg sirupa na 4-6 ur).
Dojenčki, stari od 3 do 12 mesecev: dobijo 60 do 120mg paracetamola ( pol do ena žlicka 120mg sirupa na 4-6 ur).

Dojenčkom do treh mesecev paracetamol predpiše zdravnik.

< Sporočilo je popravil abi -- 18.4.2009 15:31:04 >


_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: svečke paracetamol
18.4.2009 15:36:30   
Raho
A 500 mg svčke paracetamola obstajajo?user posted image

Očtino obstajajo, sem šla čekirat. Me zanima katera farmacevtka je tako pogumna, da ti jih je dalauser posted image

In ne, niti pod RAZNO mu jih ne daj. Največja enkratna dovoljena doza za eno leto starega otroka je 120 mg na 4 ure. Kaj če mu prva svečka ne bo zbila temperature? S 500 mg dobi skoraj dnevno dozo.

Ajaja, kaj vse dela v naših lekarnahuser posted image


< Sporočilo je popravil Raho -- 18.4.2009 15:39:55 >

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: svečke paracetamol
18.4.2009 15:40:56   
darcik
500mg očitno obstaja. Ampak zdaj nimam več kam nesti ker je lekarna pri nas že ob 13-ih zaprta v Ljubljani pa mi svečk ne bodo vzeli nazaj.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: svečke paracetamol
18.4.2009 22:26:32   
Najaa
Nesi jih nazaj v lekarno, kjer si jih kupila in še enkrat vprašaj, kako to mislijo.

(odgovor članu darcik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: svečke paracetamol
17.8.2012 8:06:01   
Nila20
Sicer malo stara tema, ampak nebi rada za tako brezvezno vprasanje odpirala nove teme - dobili smo svecke paracetomol in glede na tezo ce je potreba mu morem dat pol svecke.

Vceraj zvecer sem tamalemu dala pol svecke, ampak sem se ob rezanju ful ful ful zaj.ebavala in so se mi svecke lomile. Z nozem na zagico ni sli in niti z nozem z gladkim rezilom. Zdej studiram, da bi svecke dala na pol z nitjo. Kako ste jih rezale?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: svečke paracetamol
29.8.2012 8:59:28   
Kiya
Do 1 leta sem uporabljala 60mg svečke, potem pa sem začela kupovati 120mg.

Nikoli jih pa nisem rezala, če moraš dati manjše doze, je bolj priročen sirup.

(odgovor članu Nila20)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: svečke paracetamol
29.8.2012 11:34:18   
mateyka
jaz sem jih mela v hladilniku in potem sem jih rezala takoj, ko sem jih vzela ven, in ni blo problema.

p.s. naša ni prenašala sirupa (še zdaj jo ful napenja), je mela krče in hude prebavne motnje in smo bili na svečkah do 4 leta.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 29.8.2012 11:35:32 >

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: svečke paracetamol
29.8.2012 11:51:28   
JozicaH
Nasvet... za rezanje svečk dajte rezilo majhnega osttrega noža za nekaj časa pod vročo vodo da se rezilo segreje in potem bo šlo lažje :) Ker se bo vosek svečke topil :) In svečke je potrebno rezati po dolgem in ne počez, kot mi je svetovala farmacevtka :)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




SPANJE
riba5

KDAJ GRE SPAT VAŠ DOJENČEK

19.00 (24%)

20.00 (38%)

21.00 (22%)

22.00 (8%)

KASNEJE (5%)

PREJ (2%)


Število vseh glasov: 205

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!