|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 20:36:01   
tia&silvija
Pozdrav vsem!

Mi imamo doma angelčka9nebesa! Zaspi ob 19. uri in spi celo noč do 8. zjutraj! Stara je 5m + 1teden.

Zanima me pa kako ste poleti ko je zvečer še lepo sonček in toplo šle s svojimi angelčki ven oziroma a ste šli kdaj zvečer s svojo familijo ven (na kak sladoled, večerni sprehod, na ribnik na kake ribice, itd) pa ste s sabo vsele svoje sončke?

Mi gremo radi večkrat polet malo na "lepš" pa bi seveda sedaj rada vzela s seboj našega angelčka ampak kaj ko ona zaspi že ob cca 19. uri zvečer?

A jih ve vzamete s seboj al ste se po porodu odpovedale vsem večernim pohajanjem?

Hvala vam za odgovore!

LP, Silvija&Tia
Neposredna povezava do sporočila: 1
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 20:54:49   
HuAnita
Haj, naša tudi zaspi ob 19.00 (po stari uri ob 18.00!!!), s tem da potem bolj bedimo kot spimo, ampak vseeno...
Mi gremo zdaj, ko je dolgo svetlo in toplo, ven okoli 18.00, pa se vrnemo čez kakih 40 minut, ker zunaj jo vse ful zanima, doma pa sitnari, ker je zaspana...
Kako pa bo kasneje, ko bo dan res dolgo, pa še ne vem...:zmeden2:

(odgovor članu tia&silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 20:55:04   
Anonimen
Tudi mi smo stari 5 mesecev in en dan. Živa spi od 19.00 do cca. 6.00-6.30 in že en teden sama v svoji sobi!

Tudi jaz sem premišljevala o tem in se tolažim, da bomo do poletja to nekak rešili.

Upam, da bodo mamice povedale svoje izkušnje, ker trenutno ne vidim nobene pametne rešitve.

Lep večer

Bojana

(odgovor članu tia&silvija)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 20:55:29   
Tajča & Jaka
Manj boš komplicirala, lažje ti bo :)
Jaz se na tvojem mestu ne bi odpovedala kakšnemu večernemu sprehodu. Saj najbrž ne bo vsak večer dolgo zunaj. Še vedno lahko zaspi v vozičku, pa jo daš ko pridete domov samo spat. Jaz bi jo na tvojem mestu še preden bi šla ven pripravila za spat (kopanje, obleke), ko bi prišla domov pa direkt nina nana.
Čim več lepih večernih sprehodov,
pa, pa
Tajča

(odgovor članu tia&silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 21:00:03   
Anonimen
Jaz sem strogo proti temu! Otrok potrebuje in naj ima svoj mir. Tudi tebi ne bi pasalo, da bi te, ko bi bila zaspana, nekdo vlekel naokoli.
Naša je bila ponoči vedno angelček in je še zdaj. Že od 3. meseca spi neprekinjeno od 6h do 6h.

(odgovor članu tia&silvija)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 21:08:00   
tia&silvija
Jaz sem pa mnenja, da če gresta ati pa mami ven lahko gre tudi pikica! Saj to ni vsak dan, mogoče enkrat na mesec!

Družina naj bo družina!

LP, S&T

(odgovor članu tia&silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 21:28:43   
Anonimen
Ja zakaj pa potem sploh sprašuješ! Sicer se pa strinjam z Meto. Otrok naj ima čimcveč miru in reda, pa ne bo jamranja, da ne spi.

(odgovor članu tia&silvija)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 21:40:29   
Anonimen
Mislim da si se hotela pohvaliti kako lepo spi celo noč...

Priznaj...:)-:)-:)-

Tudi mi bomo začeli spati celo noč..enkrat...kmalu:zmeden2::zmeden2::zmeden2:

Malo heca, brez zamere.

Lp!:rozica:

(odgovor članu tia&silvija)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 21:50:38   
Elena B
Jaz bi bila presrečna če bi lahko spala celo noč! Sploh ne mislim na nočne potepe in ne spim... polnih 8 mesecev! :)- Sicer se ne bi sekirala. Otrok je tvoj in z njim ravnaj kakor se ti zdi najboljše (za otroka!).

(odgovor članu tia&silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 21:58:55   
TaRe*
Jaz sem tudi bolj redoljubna,kar se tega tiče...mogoče kakšna izjema,kdaj pa kdaj;),po oštarijah jih pa tudi ne bi vlačila,no.;)

(odgovor članu tia&silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 22:07:28   
tia&silvija
No, no!

To je pa tako izpadlo kot, da mislite, da hočem svojega otroka cele večere po gostilnah in žurih vlečt! TO NI RES!!!!!!!!!

Kdaj pa kdaj bi pa pohajali malo dlje kot do sedmih zvečer! A se vam nikoli ne zgodi, da ne pridete domov točno ob uri za spanje!!!!

Pa še to! Res je, da moja punčka spi celo noč, ampak se s tem ko to napišem ne hvalim ker vem, da se nekatere mamice vstajate večkrat na noč in vas za to občudujem!

LP, S&T

(odgovor članu tia&silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 22:17:31   
kaja11
A si nora???!!! Zmeraj smo doma ob uri za kopanje in spanje. Ni šans da bi kaj zamudili.:)-:)-:)-

Sej se hecam. Vljda tud kdaj malo kasneje pridemo in pač mal pohitimo z obredom, pa je.:bravo: Mi bomo poleti probali če bo hotel zaspati v vozičku, da se bomo lahko malo dalj šetkali. Po gostilnah ga pa tudi jaz ne mislim vlačiti.

(odgovor članu tia&silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 22:26:12   
TaRe*
Joj...sory,sej nisem tko hudo misnla,no.
Sem ljubosumna,ker vaši spijo,moja pa ne;)
Ne,..men se itak zdi,da je ob sedmih še prezgodej za v postlo.Mi hodmo tam nekje od osmih,do pol devetih.
pa tudi včasih pridemo šele ob osmih domov ,pol gre pa vse bol na hitro.
No,jaz sem eno že skoz dala,tako da mi sedaj,pri tamali ni treba novega reda uvajat,se nam je kr prilagodila.

:rozica::rozica::rozica::rozica:za vse tiste,ki sem jih zjezala.

(odgovor članu tia&silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 22:50:45   
TaRe*
Ja,pa jih...a je to narobe?
:sloncek:

(odgovor članu tia&silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 23:03:21   
TaRe*
Jaaa,to maš pa prav.S tem bi mu naredila več škode,kot koristi.:zmeden:
Jaz jo v bistvu kopam zato,ker jo fajn namatram s tem,da pol bl zaspi,pa še uživa v vodi.Pa nej jo ima:bravo::bravo:Če po sebi sklepam,jo čist zastopm..:sloncek::sloncek:

(odgovor članu tia&silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   spanje in večerni potepi
6.4.2005 23:05:41   
Anonimen
Tudi jaz ne bi otroka vlačila okoli, ko je njegov čas za spanje. Otrok potrebuje svoj mir. Če bi jaz malega vlekla ven, ko je zaspan, bi vsi mislili, da se je vklopila mestna sirena, jooooooooj....

Sicer pa, zakaj pa si ne bi večernega sprehoda enkrat privoščila starša sama? Otročku privoščita miren spanec in lahko noč, zrihtajta si varstvo, vidva pa si privoščita pohod naokoli.
Saj se strinjam, družina je družina. Ampak zakon pa je zakon, in če ta ni pošlihtan, se tudi za družino lahko pod nosom obrišeš.

(odgovor članu tia&silvija)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   spanje in večerni potepi
7.4.2005 8:27:46   
viv_
tia&silvija... vprašala si za mnenje. Ne se razburjat, če s(m)o nekatere napisale kar tebi ni všeč. Ali si morda postavila le retorično vprašanje?!

Jaz se 100% strinjam z Meto. in Splišni. Otrok rabi red in od tistega enega sladoleda ne bi imel nihče nič - tamala bi vsa zakomirana sitnarila ker bi hotla spat, potem bi bila pa še midva živčna... Brezveze.

Midva jo dava spat, babyphone pa babici v zgornji štuk pa greva v miru na sladoled. Vem, da vsi te možnosti nimajo.

Pa še to - v 15 mesecih niti enkrat nismo prišli domov kasneje kot ob 19h - takrat začnemo s pripravami na spanje. Sem mislila, da ji bom sedaj lahko podaljšala dan, da bi hodila spat ob 20. uri pa ne zdrži. Je zvečer preveč utrujena - da ne govorim kako je zjutraj, ko jo ob 6:15 budim!

LP, vi

(odgovor članu tia&silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   spanje in večerni potepi
7.4.2005 8:29:11   
dory
Ja to je dobro vprasanje...nas tamal zaspi ob sestih zvecer...da bi ga silila na kaj kasneje se enostavno ne obnese,ker imamo pol ure in ure arij...tega pa nocemo :)...sem se pa ze sprasevala isto,saj bi poleti rada sla zvecer se kaj ven na kak potep s tamalim...ampak glede na to,da je nas zelo obcutljiv otrok,se moram drzat reda...ze tako ne spi ponoci in ze tako ze zgodaj zjutraj zbuja,tako,da bo verjetno sam od sebe prestavil uro...pri nas bomo zaenkrat upostevali red...

(odgovor članu tia&silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   spanje in večerni potepi
7.4.2005 8:46:53   
Lenny
Tudi jaz se pridružujem tistim, ki so za red. Se obrestuje, vsah pri nas. Res pa je, da to pomeni, da se je potrebno čemu odpovedati. Ampak tega sem se zavedala še preden sva se odloćila za otroka. Mulček je zdaj star dve leti in pol, v tem času imamo dve neprespani noči zaradi bronhitisa, drugače pa na srečo nočnega bedenja ne poznamo. Pa tudi kakšnih 5x smo v tem času zanemarili red: iz velikonočnega morskega izleta smo se vrnili kasneje, pa iz koncerta Mačka Murija v Ljubljani, pri teti je izpustil dnevno spanje, ker je imel toooooliko dela s peskom, .... Jasno, take izjeme ne škodijo, samo prepogosto se ne smejo dogajati.
Moje mnenje. Sicer pa: vsak po svoje, ker s svojimi odločitvami potem tudi sami živimo1
Lp :)

(odgovor članu tia&silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   spanje in večerni potepi
7.4.2005 8:58:33   
Anonimen
Ne morem verjeti!

Spi ti celo noč, pa si slabe volje, če ti napišemo, da si lahko srečna???????????

Me bi morale biti ekstra tečke, ko nam ne spijo.

Vprašala si za večerni sprehod, poletje bo in jaz se trudim, da bi se lahko sprehajala zunaj vsaj do 19:30 recimo. Sedaj mi hodi spančkati okoli 21:00 odkar se je ura premaknila, sicer ne vem če ima to kakšne veze z urco, pa vseeno.

Na morju bosta najbrž vzela malo na večerni sprehod kajne? Ne vem zakaj včasih ne bi tudi doma.

Pomlad bi naj vplivala na nas pozitivno, pa se mi zdi, da je vedno več takšnih, ki je ravno obratno.

Lp!:rozica:

(odgovor članu tia&silvija)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   spanje in večerni potepi
7.4.2005 10:14:54   
Anonimen
Ja, to pa zato, ker se sprašujejo neumnosti...Bi, pa ne bi, pa spet bi, ....

Moja stara mama je rekla: saj ne veš, ali bi sr....ali sc...

(odgovor članu tia&silvija)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   spanje in večerni potepi
7.4.2005 10:20:43   
Anonimen
Hehhehe..Al Bina...ti pa ga usekaš..:)-:)-:)-

(odgovor članu tia&silvija)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   spanje in večerni potepi
7.4.2005 10:24:24   
Anonimen
;)

(odgovor članu tia&silvija)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   spanje in večerni potepi
7.4.2005 10:49:28   
nejcko

Joj, kolk komplicirate. Saj verjetno ne boste 2 meseca na morju in čisto vsak večer zunaj, da bi otroku podrle njegov bioritem. Če se to zgodi 2x v enem tednu, da grepač malo kasneje spat ali pa v vozičku zaspi, pa se tudi svet ne bo podrl. Ker potem jih tudi na plažo ne boste smele jemat s seboj, ker tega niso vajeni, pa v šotoru jih imet, ker tega niso vajeni ....
Se pa strinjam z Lejlo - ko boste imele 2 ali več otrok, boste potem videle, kako boste furale red. Včasih se vse podre, pa če se na trepalnice postaviš.


(odgovor članu tia&silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   spanje in večerni potepi
7.4.2005 10:59:49   
viv_
nejcko - to se pa ne strinjam. Čez dan nič ne rečem, ampak zvečer pa tko je. Tamala sama prosi ob pol 8 da bi šla v posteljo - kaj pa naj ji? Se rajši tega držim, pa včsih mogoče kam ne grem pa je. Mi pa zato spi celo noč od 3. meseca dalje - več vredno kot sladoled :)

(odgovor članu tia&silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Ime za hčerko
Tanja555

/

Ema (35%)

Pia (16%)

Zoja (27%)

Petja (6%)

Lea (13%)

Maksi (2%)


Število vseh glasov: 565

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!