|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   spanje 9,5 mesečnega otroka
17.8.2009 15:36:37   
kokica2007
Ali menite, da moja dva dojenčka (9,5 meseca stara) dovolj spita? Ponoči od 11 do 12 ur (enkrat vmes hranjenje) podnevi pa enkrat 2 urce. Skupaj 14 ur - torej imata 2x po cca.5ur budnosti - ure spanja imamo nekako določene ker sta pač dva in si težko privoščim, da bi spala kadar koli - torej spimo od 21:30 do 9 zjutraj - popoldan pa še od 14 do 16 - vprašanje sem postavila ker me nekateri "napadajo" da premalo spijo oz da jih ne pustim spati ker jih kakšen krat čeprav kažeta znake zaspanosti držim še recimo pol urce zbujene tako da se igram z njimi itd. ALi delam narobe? user posted image  V času budnosti sta živahna ko pa se bliža ura za spat začneta postajati tečna. Prosim za kakšen nasvet.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: spanje 9,5 mesečnega otroka
17.8.2009 15:50:20   
Hope2
Naš 9 mesečnik spi od 19.30-6.30 potem gre še okrog 9 spat in okoli 13 še enkrat. Obakrat spi po cca 1 uro, včasih samo 30 minut, včasih obakrat po 2 uri. kokr ga prime

(odgovor članu kokica2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: spanje 9,5 mesečnega otroka
17.8.2009 20:06:04   
miapia
Naj te potolažim, naša ni nikoli spala po predpisih. Že od rojstva ne. Stara je 7.5 mes, spi pribl. od 21h do 7h,8h zjutraj. Če v celem dnevu spi dve uri, že mislim, da je kaj bolna. Ne obremenjuj pa se z drugimi, ker si ti mama svojih otrok in ne oni. Kaj jih pa briga. Tudi naša je zvečer včasih že precej sitna, tako da rabi nekaj časa, da zaspi. Ampak spi toliko, kolikor hoče in jo nič ne silim. Ti najbolj poznaš svojega otroka in veš najbolj, kaj potrebuje.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: spanje 9,5 mesečnega otroka
17.8.2009 20:45:18   
flik
Naš 9,5 mesečnik spi od 19:30 do 6:00, potem ob 10-ih kako urico, nato ob 13-h kake pol urice ali malo več, potem pa še popoldne kake pol urice.

Tak je njegov trenutni spalni ritem, enostavno rabi takle spanec. Prilagodi se njima in ne poslušaj, koliko 'bi morala' spati - vzamejo toliko spanca, kot ga rabijo. In ti ju najbolje poznaš user posted image .

Je pa res, da se naš mišek zadnje čase ponoči kar dosti zbuja, ne vem, al so res samo zobki ali je pač tako obdobje.... Je pa včeraj spet prespal celo noč user posted image . Jaz pa tudi user posted image . Kako kaj vaši user posted image spijo ponoči?

(odgovor članu kokica2007)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: spanje 9,5 mesečnega otroka
17.8.2009 21:00:07   
Jullija
Naša skoraj 9-mesečnica spi isto. Kot je napisala Flik. Je pa zadnje čase tudi ponoči grozno, grozno. Pred tem je že prespala celo noč, včasih je edino trebalo kako dudo popraviti, drugače pa od osmih do šestih zjutraj. Zdaj pa že slab mesec ponoči spimo čedalje slabše. Zbuja se vsako uro, včasih se zbudi in noče ali ne more zaspati nazaj, tako da smo budni tudi do eno uro, potem zaspi nazaj, pa za nekaj časa ponovno auf. Se mi že meša. Se je pa to začelo takrat, ko je ugotovila, da zna stati na nogah. Zdaj,ko se zbudi, je že na nogah in naju gleda iz svoje posteljice, potem pa za nekaj časa jok. Res upam, da so to samo zobeki in da bo minilo. Ima pa podočnike že čisto napete, zgleda kot da bodo vsak čas zunaj. DO sedaj pa ni bilo nobenih problemov z zobeki. So res ti podočniki tako hudi?

(odgovor članu flik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: spanje 9,5 mesečnega otroka
17.8.2009 22:12:53   
zez76
Kako bi napadli šele mene,ko mi pa spi cca od 21h pa se do 00 zbudi 2x pa še ponoči vsaj 3x? user posted image Čez dan mi pa spi dop 20 min pa pop od 30min do 2 uri ni pravila! Jaz bi bila zelo zadovoljna s tem kar imaš! user posted image Aja,star je pa 7,5 m.

(odgovor članu Jullija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: spanje 9,5 mesečnega otroka
17.8.2009 23:52:49   
2005gl
naša spi od 20,30 d0 7.00 ,potem ob 10.00 za kakšne pol urce,nato pa ob 13.00 pa tudi včasih
lahko rečem da pogosto do 16.00,16.30
skratka nimam problema

(odgovor članu zez76)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: spanje 9,5 mesečnega otroka
18.8.2009 10:17:25   
flik
Jullija,
mi smo končno dobili nov zobek, zgornjo enkouser posted image . Ga je pa zeloooo namučila, veliko bolj kot spodnja 2 zobka. Predvsem se je to kazalo v precejneprespanih nočeh. Danes pa smo spet spali celo noč. Mogoče je bil zobek zunaj že včeraj, a kaj, ko mi sploh ne pusti pogledat al pa potipat user posted image .

(odgovor članu Jullija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: spanje 9,5 mesečnega otroka
19.8.2009 7:40:12   
yupi
Tudi pri nas je čist enako kot pri zez76,tako da se ne obremenjevat 

(odgovor članu zez76)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: spanje 9,5 mesečnega otroka
19.8.2009 17:59:06   
sanelaa
naš 9 mesecev stra spi od devetih zvečer do nekje osmih, pol devetih zjutraj. Potem gre spat okoli dvanajstih in spi cca. 45 minut, potem pa gre spat še okoli petih in spi tudi nekje 45 min do ene ure.



(odgovor članu yupi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: spanje 9,5 mesečnega otroka
19.8.2009 20:50:40   
cursa
Joj, da bi naša 9- mesečnica toliko spala. Pri nas že nekaj mesecev ne poznamo kaj je spati dve uri skupaj. Zaspi ob osmih zvečer, se zbudi čez kako uro. Takrat zaleže duda in mogoče še ob ob enajstih, potem pa imamo lahko tudi že ob enih bujenje z jokom. Potem traja tudi po par uric, da zaspi nazaj in potem jovo na novo jok in malo spanja. In potem je že ura osem zjutraj. Čez dan mi gre spati okoli 12 ure, spi uro in pol in spet do večera nič več.
Pojma nimam kaj ji je. Niso zobje, ni preobčutljivost na laktozo.
Skratka, ko bo naša toliko spala, tudi pomislila ne bom, da mogoče spi premalo.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: spanje 9,5 mesečnega otroka
20.8.2009 15:40:14   
amor real
Meni si zdi, da tvoja dva sončka spita kar primerno.....

Naš 11 mesečnik, spi od cca. 21,00 do 08,00 (vmes se okrog 05,00 zbudi za kaj dat pod zob :)), nato gre okrog 10,30 spet za 1 uro spat in popoldan gre spet ob različnih urah še za 1 urco in meni osebno se to zdi primerno spanje. Že od prvega dne pa mu pustim, da sam odloča kdaj bo šel spat, s tem mislim, da nimam navade, da ga dam recimo ob določeni uri "kar spat".

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Ali ste zadovoljne z izbiro nosečniških oblačil?
kincapika

Si želite več izbire nosečniških oblačil in kakšne?

Da, več elegantnih (26%)

Da, več športnih (31%)

Da, več ekstremno modnih (11%)

Ne (31%)


Število vseh glasov: 833

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!