|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   spanje, spanje & spanje :)
21.4.2009 11:32:01   
deja87
joooj

kdaj so vaši navihančki začeli spat celo noč????

js sm že obupana...tako rada bi spala..vsaj eno celo noč al pa vsaj par ur ...:(

naša user posted image  je stara skoraj 10mescev in vsake tri ure se zbudi ...mislim.. zajoče dokler se je ne prime u naročje..mal zaziba..al pa na joško....:(

mislili smo da so zobki krivi..ampak zdj so v pauzi... dva zobka imamo...

kdaj bo spala kaj več? vem da prej al slej bo..ampak punce dajte mi malo upanja da bo to kmalu!!!!!!!user posted image


lp dan vsem!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: spanje, spanje & spanje :)
21.4.2009 11:51:34   
tašy
Upam,da ne boš še bolj obupana,ko ti povem da je naš star 18 mesecev,pa še ni prespal cele noči,če se vstanem 3x rečem,da je imel dobro noč.Sem se že sprijaznila,da se bom naspala ko bom v penzijiuser posted image .Mi je P rekla,da so eni otroci pač takšni,in da to lahko traja do 3 leta.Res lepa tolažba.user posted image

(odgovor članu deja87)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: spanje, spanje & spanje :)
21.4.2009 11:56:29   
deja87
tašy zdj pa sm obupala user posted image


jokeuser posted image

(odgovor članu tašy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: spanje, spanje & spanje :)
21.4.2009 11:59:56   
pupika
Naš mali bo septembra star 3 leta, pa še ni prespal cele noči. Tudi pri nas je tako če se zbudi 3 krat je amerika in sem naspana. Mali se je navadil na flaško in ponoči zahteva flaško, ko se zbudi, smo že probali dat flaške proč, pa sem po dveh tednih obupala, ker nisem bila naspana in se je jokal in jokal. Tako, da se sčasoma kar navadiš na taki ritual.

(odgovor članu tašy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: spanje, spanje & spanje :)
21.4.2009 12:07:25   
tašy
Naš že od 6 meseca ne je ponoči,nikoli ni imel flaške za jesti,pije iz lončka.Zvečer že od malega zaspi sam brez problema,veselica se začne okrog polnoči.Najprej nekaj jamra,potem se začne pogovarjati,če  v tem času ne prideš pa vklopi alarm.Sem že probala,da sem ga pustila jokati,pa je bilo še slabše ni zaspal nazaj dve uri.Tako,da sem se sprijaznila in čakam,da ga bo minilouser posted image

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: spanje, spanje & spanje :)
21.4.2009 12:08:09   
Netopirčy81
Naša pri 11 mescih. Ampak, pol so kmal (po 2eh mescih) začele rasti trojke in štirice in je blo spet konec. No ja, zbudila se je 1x, ampak, da jest vsaj malo lahko odspim, jo imava pri sebi v postelji in jo dostikrat potem dam v posteljico.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: spanje, spanje & spanje :)
21.4.2009 14:20:34   
EMILY 3
uf kakšne tolažbeuser posted image ...naš je star 6 mj.in še nikoli ni prespal noči....mamo iste probleme kot mate ve ostale...če se zbudi samo po 4x na noč sem srečna zeloooo.....zdaj pa vidim da te izgleda ne bo minilo k malo,da še bo trajalo.edino mi še je ostala tolažba da bo mogoče boljse ko bo en večernji obrok zamenjal za čokolino in ostale linoje....no saj upam da bo....

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: spanje, spanje & spanje :)
21.4.2009 14:31:43   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: EMILY 3

uf kakšne tolažbeuser posted image ...naš je star 6 mj.in še nikoli ni prespal noči....mamo iste probleme kot mate ve ostale...če se zbudi samo po 4x na noč sem srečna zeloooo.....zdaj pa vidim da te izgleda ne bo minilo k malo,da še bo trajalo.edino mi še je ostala tolažba da bo mogoče boljse ko bo en večernji obrok zamenjal za čokolino in ostale linoje....no saj upam da bo....


Enakouser posted image . Sem pa danes čist popenila sred noči in sem poslala moža. Valjda mu ni uspelo, pol pa sem šla jaz in brez čaja, brez joške, z jokom, ampak je zaspal in to celo za 2,5 uri, tak kot če bi mu dala joško. Od danes naprej bo oštrouser posted image Samo 1x joška in adijo, ker vidim da očitno lahko zaspi tudi brez. Večerni obroki pa pri nas nič ne pomagajo, poje mlečno kašiso in še pol cca 210 ml mleka z riževimi kosmiči, pa spi prvo rundo cca 4 ureuser posted image . Nato pa se zbuja na 1-2 uri. Včasih na 15-20 minut.

(odgovor članu EMILY 3)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: spanje, spanje & spanje :)
21.4.2009 15:32:48   
dushka
od 2 meseca naprej. Zaspi od 11 do 12 ure zvečer in približno do 6 ure zjutraj.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: spanje, spanje & spanje :)
21.4.2009 15:35:26   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: dushka

od 2 meseca naprej. Zaspi od 11 do 12 ure zvečer in približno do 6 ure zjutraj.


ob polnoči ga dajete spatuser posted image . To zame ni cela prespana noč

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: spanje, spanje & spanje :)
21.4.2009 15:39:11   
dushka
Spat jo dam prej, samo takrat šele zaspi. Zame je to zelo veliko, glede na to da smo prej vsajali še ob 3 ponoč.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: spanje, spanje & spanje :)
21.4.2009 17:43:07   
vandame
moja prva hčerkica je mal  preden je bla stara 2 mes že sama od sebe začela spati po 12 ur pa sedaj je stara 18 mes pa še kr spi po 12 ur skupej čez noč. moj drugu sinek je bil pa zej star 2 mes in je tud že preden je bil star 2 mes začel po 10 ur al pa vsaj 8 odvisno od dneva spat skupej.

Hvala bogu da sta tko pridna sam ne vem da bi jima kej posebnega dala sama od sebe sta začela.

Ne vem ti pa povedat kdaj bo pa tvoj. Tud ko so ji zobje rasli nisi vedel za to je spala celo noč mogoč ene dvakrat da je v spanju zajokala za kako min k sm pršla k pojstli je blo pa že konec.

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: spanje, spanje & spanje :)
21.4.2009 18:51:27   
Jelcy
Nas ima 1 leto, se prav tako prebuja ponoci...sicer je do 5 meseca spal, od takrat pa ne spi vec. Se je ze zgodilo, da je prespal 3 noci zapored in sem mislila, da smo na konju, pa spet isto....Vcasih se zbudi samo 1, mu dam dudo in spi naprej, vcasih 3, vcasih 10 in vcasih je celo buden 2 uri, sicer ne joce, ampak bi se igral....ja tudi mene zanima, kdaj se to koncauser posted image

(odgovor članu vandame)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: spanje, spanje & spanje :)
22.4.2009 12:33:59   
Mesečnica
Pri nas imamo tudi srečo s spanjem. Starejši spi celo noč že od sredine 4. meseca, mlajši pa nekje od sredine 5. meseca (se je pa že pri 3. mesecih zbujal le še enkrat na noč), oba najprej tam nekje od 8. ure zvečer do 5., 6. ure zjutraj, kmalu za tem pa že po celih 12 ur skupaj user posted image .

(odgovor članu Jelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: spanje, spanje & spanje :)
22.4.2009 13:03:36   
portugalka
pr nas je enako..........kot ste gor opisovale... če se zbudi sam 3x na noč je krasno:D
joj, kaj nardit..... komi žvim....

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: spanje, spanje & spanje :)
22.4.2009 13:44:11   
Anonimen
Sin je od prvega dne spal celo noč,hči pa ne,zaspi brez problema že ob 20 uri,ampak je ponavadi akcija že pred enajsto zvečer.Do jutra pa vstanem približno 5-6 krat,čist odvisn,včasih tud več,če mam pa srečo pa manj(ampak to se poredko zgodi).
Tud jaz sem ponavad zjutri,kot da bi me tramvaj povozu,ampak se navadiš.user posted image
Je pa stara 10,5 mescev.
Je pa kriza ja,zdej še gre ko sem doma,mi pa slabo postane,ko se spomnem,da bom šla kmal v službo in bo treba zjutri ob 6 auf,ne glede kok je blo ponoč spanjauser posted image user posted image

(odgovor članu portugalka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: spanje, spanje & spanje :)
22.4.2009 16:03:36   
Katjusa
če bi vedela recept bi vam ga z veseljem povedala, zaspimo okol 9-10 zvečer in spimo tja do 6-7 zjutri, če se zbudi okol 6 potem poje obrok in zaspi takoj nazaj če se zbudi ob 7-8:30 potem eno urco bedi in zaspi nazaj tja do 10-11 ure. prvi je prespal noč okol 3 meseca no ta pa že pr 2user posted image user posted image user posted image user posted image je pa včasih kaka izjema kot danes ko se je zbudil ob pol 5 in jedel seveda takoj zaspal in spal do skoraj 9 zjutri.... komaj čakam da bo star 4 meece da bo lahko zvečer mal mlečne kašice pojedu, da se bo biljše najedu ker ko se zjutraj zbudi npr. ob 7 je tako lačen, da mi če flašo pojestuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: spanje, spanje & spanje :)
1.5.2009 19:56:36   
Ploha
Moja punčka prespi celo noč odkar sva prišli iz porodnišnice, od 20-22.00 do 5.-6.00 zutri, če pa se zbudi prej, jo vzamem k sebi dam dudo in potegne še za urco ali dve. Upam da čim dlje ostane tako.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: spanje, spanje & spanje :)
1.5.2009 21:52:29   
slovenka
deja87, a ti tvoj ne more malo pomagati? Moj meni pomaga, ko ne gre drugi dan v službo, je on na strani blizu kinderpeta in ji gre popravit dudo, da flaško itd. Mi je dosti lažje. Pa običajno je tako, ko je on na vrsti za skrbet za pupo ponoči, je itak bolj pridna in ji samo proti jutro da flaško, ko pa sem jaz na vrsti, bi pa večkrat dudo itd. Meni zelo pomaga, da sem par noči malo bolj razbremenjena, čeprav se zbudim vseeno, ko mala zbrca, a vstat mi ni treba, ne gledam na uro in sem zato bolj spočita.

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu deja87)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: spanje, spanje & spanje :)
1.5.2009 21:58:19   
Anonimen
Moja je pred tretjim mesecem zacela spati celo noc,zdaj pa zadnje mesece se zbuja,pije caj,tudi mleko od 1-2x,da ne govorim o dudi in pokrivanju.Se zaspi tezko,kar prej sploh ni bil problem.
Sem se nehala sekiratiJaz pravim samo,vazno da je zdrava,drugo bom zeuser posted image .

(odgovor članu slovenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: spanje, spanje & spanje :)
2.5.2009 8:58:06   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: Ploha

Moja punčka prespi celo noč odkar sva prišli iz porodnišnice, od 20-22.00 do 5.-6.00 zutri, če pa se zbudi prej, jo vzamem k sebi dam dudo in potegne še za urco ali dve. Upam da čim dlje ostane tako.

Huh, to pa je spanje user posted image
Ampak me edino malo bega kako je s hrano pri tako dolgem spanju. Novorojenček (si rekla da že od porodnišnice naprej) bi naj jedel malo večkrat. Redi se ti verjetno ok?
No, vidim da najbrž že, je stara en tolk kot naša dva.user posted image
Naša dva se nahranita ob 20-20.30 in potem običajno (potrkam, ker se še spremija..) spita do 3. plus/minu pol ure. No, seveda včasih je uzbuna že ob 1, ampak redkeje. Potem pa do 6:30. Običajno je prva runda spanja ok, se ne zbujata vmes in ne jamrata in se ne premetavata, druga runda pa... SDe zna zgodit, da večkrat vsztanem, da pokrijem enga, p pol prečekiram drugega, pa dudo prvemu... No, ampak še kar gre. Če bo tako še ostalo , bom zadovoljna.
Nekako se moram odvadit skakat pokonc za vsako "brundanje, renčanje, piskanje.."
Je pa res, da čez dan razen v vozičku komaj še sestavimo recimo uro in pol/dve  spanja v kosu. Vse skup bolj zgleda kot dremanje..

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: spanje, spanje & spanje :)
2.5.2009 9:02:35   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: deja87

kdaj bo spala kaj več? vem da prej al slej bo..ampak punce dajte mi malo upanja da bo to kmalu!!!!!!!user posted image  



Žal ti ne moremo dati upanja, ker se še dojita in mala to (tvojo joško) očitno še rabi ali pa je že začela izkoriščatuser posted image

Najin je bil star 3 mesece ko je prvič prespal vso noč...se je nadaljevalo in nekje do enega leta je kar lepo spal...potem pa konec, zbujanja in bedenja po 2-3-4h...pa spet obdobje ko je spal, pa spet ne...user posted image . Krivim zobe, ker mi drugo nič ne pade na pamet. Zdaj smo stari 17 mesecev. 

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu deja87)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: spanje, spanje & spanje :)
2.5.2009 9:07:12   
Čebel@
zaspi ob 22.00 in se zbudi okoli 10 dopoldne......že skoraj 1 mesec tako spi(stara je pa 2m)user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: spanje, spanje & spanje :)
2.5.2009 9:18:29   
deja87
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

deja87, a ti tvoj ne more malo pomagati? Moj meni pomaga, ko ne gre drugi dan v službo, je on na strani blizu kinderpeta in ji gre popravit dudo, da flaško itd. Mi je dosti lažje. Pa običajno je tako, ko je on na vrsti za skrbet za pupo ponoči, je itak bolj pridna in ji samo proti jutro da flaško, ko pa sem jaz na vrsti, bi pa večkrat dudo itd. Meni zelo pomaga, da sem par noči malo bolj razbremenjena, čeprav se zbudim vseeno, ko mala zbrca, a vstat mi ni treba, ne gledam na uro in sem zato bolj spočita.


user posted image user posted image user posted image user posted image hehe moj mož nima joške user posted image user posted image user posted image user posted image

...........ja seveda včasih jo nosi..sam kaj edino joška jo umiri user posted image

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: spanje, spanje & spanje :)
2.5.2009 17:25:58   
bojcy
oj, mi smo pa danes pršli iz porodnišnice okoli 12 ure in do do sedaj ko je ura pol 6 sploh še ni zbudila. Sm jo vmes že 2 xprevila, ker sem jo hotla podojit, pa se je hotla kao neki zbujat, vendar je takoj nazaj zaspala. A mislite, da je kaj narobe če tako dolga spi, pa brez dojenja. Nazadnje sm jo nahranila v porodnšnici okoli 10 ure. hvala za nasvete. user posted image

(odgovor članu deja87)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Vrnitev na delovno mesto poporodniškem dopustu
viki92

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?

• Težave z usklajevanjem službe in družine (48%)

• Strah pred izgubo službe (11%)

• Prilagoditev na novosti in spremembe na delovnem mestu (10%)

• Preobremenjenost in pomanjkanje energije (15%)

• Z vrnitvijo na delovno mesto nimam težav (15%)


Število vseh glasov: 91

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!