|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   služba in odnosi
1.4.2011 13:13:19   
ksenjicka
ali ste v službi z ožjimi sodelavci ali sodelavkami tudi zelo odkriti in osebni in ali se pogovarjate o stvareh iz privat življenja, ki se jih naj ne bi tikalo ali se o privat stvareh raje ne pogovarjate, da ne bi imeli zaradi tega kdaj kake težave službi, saj nikoli ne veš s kom imaš opravka in tudi lahko ljudi sčasoma spremenijo svoj obraz in te prizadanejo
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: služba in odnosi
1.4.2011 13:18:24   
ronja
ali ste v službi z ožjimi sodelavci ali sodelavkami tudi zelo odkriti in osebni in ali se pogovarjate o stvareh iz privat življenja, ki se jih naj ne bi tikalo

ja. Verjamem, da so ljudje dobri in mi ne bojo nalašč škodili, včasih pa na ta način lažje razumejo kake moje navidez nerazumske odločitve.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ksenjicka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: služba in odnosi
1.4.2011 13:23:31   
mate0ja
delam v malem podjetju, tako da smo kot mala družinica in vsi vemo vse o vseh. Je bilo pa že tko da smo v kolektivu imeli eno, ki ni bla najbolj pripadna, in je ohladila odnose med ostalimi. Tko da eno gnilo jabolko lahko okuži celo gajbico.



_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: služba in odnosi
1.4.2011 13:42:22   
HuAnita
pogovarjate o stvareh iz privat življenja, ki se jih naj ne bi tikalo ali se o privat stvareh raje ne pogovarjate,
IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja

delam v malem podjetju, tako da smo kot mala družinica in vsi vemo vse o vseh. Je bilo pa že tko da smo v kolektivu imeli eno, ki ni bla najbolj pripadna, in je ohladila odnose med ostalimi. Tko da eno gnilo jabolko lahko okuži celo gajbico.




Ona ne sprašuje o pripadnosti, ampak o odnostih, zdaj če je to povezano, ok, ampak meni sta to 2 povese različni stvari...

Mi smo tako, na trenutke 'topli', pa potem ob najbolj nepričakovanih trenutkih dobiš v hrbet ali betico 'sprevrženo' dejstno nazaj v obraz, tako da zelo 'kenslam' te osebne stvari, če se da...

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: služba in odnosi
1.4.2011 14:12:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ksenjicka

ali ste v službi z ožjimi sodelavci ali sodelavkami tudi zelo odkriti in osebni in ali se pogovarjate o stvareh iz privat življenja, ki se jih naj ne bi tikalo ali se o privat stvareh raje ne pogovarjate, da ne bi imeli zaradi tega kdaj kake težave službi, saj nikoli ne veš s kom imaš opravka in tudi lahko ljudi sčasoma spremenijo svoj obraz in te prizadanejo


Ja, pri nas smo zelo odkriti, osebni in se pogovarjamo o privat zadevah.
Samo delam z možem, torej...user posted image user posted image user posted image .

Drugje pa sem bila odprta glede osebnih zadev toliko kolikor se mi je zdelo, da sogovorniku lahkio zaupam. Enim nisem povedala nič, drugim pa malo več.

(odgovor članu ksenjicka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: služba in odnosi
1.4.2011 14:29:58   
sakuL
ja veliko se pogovarjamo o domačih stvareh vendar v mejah normale.



_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu ksenjicka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: služba in odnosi
1.4.2011 14:36:31   
mojamura
kar je doma je doma in kar je v službi je tam.

ne mešam prvat zadev s službo, niti obratno.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu ksenjicka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: služba in odnosi
1.4.2011 14:43:10   
K_a_t_i
Se pogovarjamo o privat zadevah - seveda pa to samo z nekaterimi user posted image

Če bi bili odnosi v službi tako brezosebni kot pravi mojamura dvomim, da bi bila zadovoljna.


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 1.4.2011 14:53:13 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: služba in odnosi
1.4.2011 20:31:17   
titania
CCCC ob tej temi sem se spomnila na nekaj kar mi ej kolegica povedala.
Svoji sodelavki je povedala, da je bila v šopingu in, da si je kupila nov modrc..
Sodelavka: Res???? Dej pokaž....
In ji je potegnila majco gor, ter si ogledala modrc.. čisto slučajno pa je ravno takrat prišla stranka - hvala bogu moški, če ne bi pomojem lahko bli še kaki problemi ;)


_____________________________

Only God can judge me :)

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: služba in odnosi
2.4.2011 18:02:48   
andreja_p
Jaz osebno se ne pogovarjam o privat zadevah,ker potem se sam čveke širijo
in je zelo neprijetno,ker kmalu ve celoten tvoj kolektiv.
Naj povem da delam v trgovini in da se ne smemo med sabo pogovarjati,
ker šefica ne dovoli,pa še s stranko moramo opraviti pogovor na hitro.
Meni osebno je zelo bedno,ker sem drugačnega karakterja.
(vesela ,komunikativna,...).
Tudi če imam slučajno bolniški stalež ne povem za kaj sem odsotna,
ker je to moja osebna zadeva.
Se mi je pa zgodilo,da sem enkrat zaupala svoje težave šefici,
pa so čez eno uro vedeli vsi sodelavci,....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tako da osebno moje mnenje je ,da je bolje zamolčati,kot pa da
se delajo iz tvojih problemov "norca".
Na žalost je tako,slovenci smo tak narod.



(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: služba in odnosi
2.4.2011 18:19:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Se pogovarjamo o privat zadevah - seveda pa to samo z nekaterimi user posted image


Enako.

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: služba in odnosi
2.4.2011 22:01:09   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Se pogovarjamo o privat zadevah - seveda pa to samo z nekaterimi user posted image


Enako.


Itak. Sem tam cca 10 ur, tako da .. se ne bi mela samo o službi za pogovarjat user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: služba in odnosi
2.4.2011 22:35:42   
baguSka
Seveda. Smo skoraj 100% ženski kolektiv in se kar kreše!user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: služba in odnosi
3.4.2011 14:18:10   
CatJa
Z eno od sodelavk ja, pa še to bolj o otrocih ipd. Z ostalimi se sicer super razumem, ne obdelujemo pa privat zadev.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu ksenjicka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: služba in odnosi
3.4.2011 15:00:28   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

kar je doma je doma in kar je v službi je tam.

ne mešam prvat zadev s službo, niti obratno.



Tole je zlato pravilo! V službi pa absolutno...čimveč truda, prilagajanja, kakšna nadura, dodatno izobraževanje in pokazat nadrejenim da ti ni vseeno za podjetje. To je edina formula za uspeh in napredovanje! Ni variante da bi zmaga izostala!

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: služba in odnosi
3.4.2011 20:09:20   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

kar je doma je doma in kar je v službi je tam.

ne mešam prvat zadev s službo, niti obratno.



Tole je zlato pravilo! V službi pa absolutno...čimveč truda, prilagajanja, kakšna nadura, dodatno izobraževanje in pokazat nadrejenim da ti ni vseeno za podjetje. To je edina formula za uspeh in napredovanje! Ni variante da bi zmaga izostala!

G


user posted image
Ok... A vi ne hodite s sodelavci na malico ali kosilo? Pa ja ne boste rekli, da se tam vedno pogovarjate o službi?


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: služba in odnosi
3.4.2011 20:58:56   
josephine27
osebnih stvari se ne pogovarjam. delam v kolektivu ki je katastrofa kar se tiče opravljanja in zato raje zadržim zase. izjema sta dva sodelavca ki jima zaupam in se družimo tudi izven delovnega časa.

_____________________________



(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: služba in odnosi
3.4.2011 21:08:35   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

kar je doma je doma in kar je v službi je tam.

ne mešam prvat zadev s službo, niti obratno.



Tole je zlato pravilo! V službi pa absolutno...čimveč truda, prilagajanja, kakšna nadura, dodatno izobraževanje in pokazat nadrejenim da ti ni vseeno za podjetje. To je edina formula za uspeh in napredovanje! Ni variante da bi zmaga izostala!

G



joj, colt, ti si pa en tak zagrebenc, da boh pomagej user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: služba in odnosi
3.4.2011 21:21:04   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

kar je doma je doma in kar je v službi je tam.

ne mešam prvat zadev s službo, niti obratno.



Tole je zlato pravilo! V službi pa absolutno...čimveč truda, prilagajanja, kakšna nadura, dodatno izobraževanje in pokazat nadrejenim da ti ni vseeno za podjetje. To je edina formula za uspeh in napredovanje! Ni variante da bi zmaga izostala!

G



to je blo mal sarkazma a? k če ni blo si pa orng optimistuser posted image

Aja, v službi se pa z veliko ljudmi tudi malo bolj osebne stvari pogovarjam, v bistvu sem tam spoznala kar nekaj krasnih ljudi s katerimi se tudi v prostem času družimo. Si ne predstavljam 9ur vsak dan igrat robota ki živi samo za delouser posted image


< Sporočilo je popravil water lily -- 3.4.2011 21:22:47 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: služba in odnosi
3.4.2011 21:21:39   
ZmajTolovaj
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: služba in odnosi
3.4.2011 22:05:47   
Colt
Mene noben ne plačuje za to da v službi špilam lokalnega psihologa sodelavcem, da se sprehajam od enega do drugega, da se švercam po netu in da se grem najboljšega prijatelja zaposlenih, v delavnem času. Me pa plačujejo za dobro, korektno in strokovno opravljeno delo. In se ne pritožujem, še manj pa jamram nad zlo usodo, krivico in oh ''obupnimi pogoji''. Zgleda sem res iz Marsa  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: služba in odnosi
3.4.2011 22:14:51   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Mene noben ne plačuje za to da v službi špilam lokalnega psihologa sodelavcem, da se sprehajam od enega do drugega, da se švercam po netu in da se grem najboljšega prijatelja zaposlenih, v delavnem času. Me pa plačujejo za dobro, korektno in strokovno opravljeno delo. In se ne pritožujem, še manj pa jamram nad zlo usodo, krivico in oh ''obupnimi pogoji''. Zgleda sem res iz Marsa  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Kdo pa jamrauser posted image
Meni je v službi super. Pa delo tudi dobro opravljam. Ampk človek sm pa še zmeri. In na malci recimo tud predebatiramo od sodelavca tamalga finte k jih ma, pa blesave sosede od druzga sodelavca pa....
Ne vem no, nekak smo ljudje, ne robotki.
Sicer pa ti verjetno niti na malco ne hodiš k si tk zavzet a neuser posted image
Mogoč zato k nimaš s kom?

Pa še nekaj glede napredovanja....naprej te vedno porinejo ljudje, ne stvari in dejanja. Ljudje. Ker če bo mel šef dva pridna delavca pr seb, en k sam dela cel dan, zagrizen, vase zaprt hladen.....drug pa isto priden, dela, zravn se pa še kdaj poheca, nasmeje, vpraša šefa kako je, kako kaj žena pa otroc....kterga mislš da se bo prvu spomnu k bo napredovanja talal?
Sam po tvoje itak obstajajo sam dve skrajnosti a ne.....leni čvekači nesposobni....pa pridni delavni ljudomrznežiuser posted image

Je pa žalostno da odklanjaš ljudi samo zaradi tega ker ste pač sodelavci. Nikoli ne veš kakšen prijatelj bi ti lahko bil. Dobrih prijateljev pa ni lahko najdt. Če se človek tako omejuje pa sploh ne.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: služba in odnosi
3.4.2011 22:50:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Mene noben ne plačuje za to da v službi špilam lokalnega psihologa sodelavcem, da se sprehajam od enega do drugega, da se švercam po netu in da se grem najboljšega prijatelja zaposlenih, v delavnem času. Me pa plačujejo za dobro, korektno in strokovno opravljeno delo. In se ne pritožujem, še manj pa jamram nad zlo usodo, krivico in oh ''''obupnimi pogoji''''. Zgleda sem res iz Marsa  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Kdo pa jamrauser posted image
Meni je v službi super. Pa delo tudi dobro opravljam. Ampk človek sm pa še zmeri. In na malci recimo tud predebatiramo od sodelavca tamalga finte k jih ma, pa blesave sosede od druzga sodelavca pa....
Ne vem no, nekak smo ljudje, ne robotki.
Sicer pa ti verjetno niti na malco ne hodiš k si tk zavzet a neuser posted image
Mogoč zato k nimaš s kom?

Pa še nekaj glede napredovanja....naprej te vedno porinejo ljudje, ne stvari in dejanja. Ljudje. Ker če bo mel šef dva pridna delavca pr seb, en k sam dela cel dan, zagrizen, vase zaprt hladen.....drug pa isto priden, dela, zravn se pa še kdaj poheca, nasmeje, vpraša šefa kako je, kako kaj žena pa otroc....kterga mislš da se bo prvu spomnu k bo napredovanja talal?
Sam po tvoje itak obstajajo sam dve skrajnosti a ne.....leni čvekači nesposobni....pa pridni delavni ljudomrznežiuser posted image

Je pa žalostno da odklanjaš ljudi samo zaradi tega ker ste pač sodelavci. Nikoli ne veš kakšen prijatelj bi ti lahko bil. Dobrih prijateljev pa ni lahko najdt. Če se človek tako omejuje pa sploh ne.



Jaz bi kot delodajalec izbrala drugega. Mi je fajn delat s profesionalci, mi je pa tudi fajn, da si vzamemo 10 minut in kakšno rečemo, pa magari o vremenu. Tudi tako nastane pripadnost podjetju, čutiš se sprejet, povezan, imaš skupne cilje, pa še v timu znaš delat, ker poznaš medsebojne prednosti in slabosti.

(odgovor članu water lily)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: služba in odnosi
3.4.2011 23:27:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Mene noben ne plačuje za to da v službi špilam lokalnega psihologa sodelavcem, da se sprehajam od enega do drugega, da se švercam po netu in da se grem najboljšega prijatelja zaposlenih, v delavnem času. Me pa plačujejo za dobro, korektno in strokovno opravljeno delo. In se ne pritožujem, še manj pa jamram nad zlo usodo, krivico in oh ''''obupnimi pogoji''''. Zgleda sem res iz Marsa  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Kdo pa jamrauser posted image
Meni je v službi super. Pa delo tudi dobro opravljam. Ampk človek sm pa še zmeri. In na malci recimo tud predebatiramo od sodelavca tamalga finte k jih ma, pa blesave sosede od druzga sodelavca pa....
Ne vem no, nekak smo ljudje, ne robotki.
Sicer pa ti verjetno niti na malco ne hodiš k si tk zavzet a neuser posted image
Mogoč zato k nimaš s kom?

Pa še nekaj glede napredovanja....naprej te vedno porinejo ljudje, ne stvari in dejanja. Ljudje. Ker če bo mel šef dva pridna delavca pr seb, en k sam dela cel dan, zagrizen, vase zaprt hladen.....drug pa isto priden, dela, zravn se pa še kdaj poheca, nasmeje, vpraša šefa kako je, kako kaj žena pa otroc....kterga mislš da se bo prvu spomnu k bo napredovanja talal?
Sam po tvoje itak obstajajo sam dve skrajnosti a ne.....leni čvekači nesposobni....pa pridni delavni ljudomrznežiuser posted image

Je pa žalostno da odklanjaš ljudi samo zaradi tega ker ste pač sodelavci. Nikoli ne veš kakšen prijatelj bi ti lahko bil. Dobrih prijateljev pa ni lahko najdt. Če se človek tako omejuje pa sploh ne.



Jaz bi kot delodajalec izbrala drugega. Mi je fajn delat s profesionalci, mi je pa tudi fajn, da si vzamemo 10 minut in kakšno rečemo, pa magari o vremenu. Tudi tako nastane pripadnost podjetju, čutiš se sprejet, povezan, imaš skupne cilje, pa še v timu znaš delat, ker poznaš medsebojne prednosti in slabosti.


Imata obe prav.
To, da je delo na prvem mestu, se razume samo po sebi, ni treba biti nekaj posebej pameten, da to veš.

Samo - kot pravita, da ipak zjutraj srečaš ljudi - to je neprecenljivo.

Če imajo še smisel za humor - dodaten bonus user posted image .

Kar pa niti poda razno ne pomeni, da moram vsakemu razlagati, kaj sem počela čez vikend, tudi tistim ne, s katerimi se dobro razumemo. Ker enostavno nimamo istih interesov, ker smo različnih let. Zelo privat zadeve so za prvič za tiste, s katerimi imamo enake interese, ali smo enako stari, ali z enakimi izkušnjami. Pač enmu mulotu pri petindvajsetih ne bom razlagala, kako mali berem pravljico, ker ga to niti pod razno ne zanima. Sem pa ziher, da bo vedel, kje v Ljubljani so v četrtek najboljše fešte, ko bo nuja user posted image . To je meni tako, na pol privat user posted image

Koliko in kaj komu povem zasebnega, je pač odvisno od posameznika.

Od tistih, s katerimi se privat ne pogovarjam, so ljudje različni. Nekateri me sploh ne zanimajo (ker me pač vsi ne morejo), nekateri so tako zagrebeni, da jih zanima samo delo, z enimi pa se enostavno ne začnemo pogovarjat privat - pojma nimam zakaj, ampak očitno je še potencial za kakšno lušno kavo user posted image user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: služba in odnosi
4.4.2011 14:03:55   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Se pogovarjamo o privat zadevah - seveda pa to samo z nekaterimi user posted image

Če bi bili odnosi v službi tako brezosebni kot pravi mojamura dvomim, da bi bila zadovoljna.


to, da se ne pogovarjam o privatnih zadevah v službi, še ne pomeni, da je odnos brezoseben. sicer pa mi je bv razlagati.
 


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?