|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   slabosti, zgaga, driska,... you name it i've ...
7.1.2007 17:22:09   
ronja
Ok, torej, čeprav so mi vsi obljubljali, da bo 2 trimesečje pa čisti balzam, bi se težko strinjala... Še vedno vsak dan bruham, še vedno mi je od jutra do večera slabo, psihični vzroki izključeni, ker sva si otročka user posted image oba želela, nosečnosti nisem jemala kot nekaj posebnega, na začetku sem vse delala, kljub bruhanju,..., s fantom se razumeva, z družino tudi, v službi so razumevajoči, zdaj sem pa itak na bolniški,... skratka nič mi ni hudega, sanjam nikoli nič hudega (kadar me kaj mori, vedno sanjam to in sicer dokler ne zrihtam zadeve:), vse ok s tega vidika... Sicer sem veselo bitje, aktivna, ne vem, zakaj me tole tok zafrkava, mi pa gre na jetra, ker ne morem delat!

Mam pa že počasi dosti tega... Probala sem že:
- svakojake čaje (ingverjev, sveži in v vrečki), metin, melisin, janežev, za dojenčke, za prebavo, kamilice, sadni vseh vrst,... skratka vse možne
- krekerje in/ali prepečenec predno vstanem (so leteli ven po 5 min.) - zjutraj ne smem nič jest takoj ko vstanem, šele čez kako uro, pa še to najprej sadje ali jogurt
- spijem vsaj po 3 l na dan (si pišem količine, tako da ne morem goljufat)
- jem zelo male obroke, ker veliko itak ne morem, jem lahko hrano, najrajši imam itak sadje, že od zmeraj...

Bruhala sem tudi že čokolino, frutek, zelenjavne juhice, mlečni riž, prežganko... Paše mi mleko, (ki ga prej nisem marala), ga pa še vedno ne prebavljam dobro, dobim drisko po njem, ker nimam dovolj tistega encima za njegovo prebavo, zato probavam jest druge mlečne izdelke (jogurt sir...)

Ugotovila sem, da mi je še bolj slabo, če dolgo nič ne jem in da je boljše, da jem, pa čeprav potem bruham, se mi zdi pa to skrajno trapasto, sploh ker mi bruhanje
ni ravno v užitek... Kak predlog?

Ugotovila sem tudi, da mi je bolj slabo, kadar jem za kosilo/večerjo čisto malo in mi želodec zelo reagira in sproducira ogromno kisline in me peče zgaga in takrat mi je res noro slabo. Kaj bi mi torej umirilo to kislino? Kakih tabelet zdaj ne bi jedla, saj veste user posted image pa tablete niso ravno najboljša kompanija... Probala sem donat, ampak glede na moje stalne driske, ne vem, če bi bilo pametno, da se z njim nalivam...user posted image Kak predlog vsaj za to kislino, že tega bi bila zelo vesela!?

Saj bom preživela, samo če bi bil kak čudežen recept, bi se vseeno priporočalauser posted image . Če ga ni, bom pa počakalauser posted image , junija bo najkasneje konec, heheuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
7.1.2007 17:30:13   
guppy
Živjo!
Daj mi povej, a si mogoče pred pričakovano M kdaj tako bruhala, ali je zdaj nosečnost izjema, da se je bruhanje tzačelo ko si zanosila?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
7.1.2007 18:55:46   
Sisy
Draga Ronja,

Morem rečt da tole tvoje opisovanje opisuje mene pred kakšnim tednom...Bruhanje,slabosti,migrene,slabo počutje,zaprtost za pop....Ma čist sem bila na psu,nisem bila za nikamor,če ne bi bilo mojega bi živela v pravem svinjaku ker tut perila nisem bila sposobna dat prat...V glavnem katastrofa....In so mi rekli da bo minilo....Sicer še čakam ta dan,ker so slabosti od 11 h zjutraj do 5 h popoldne še vedno moja stalnica,hvala bogu vsaj bruham ne več oz.poskusim da ne bi, ker me tista kislina ob bruhanju na čist ubije....

V glavnem,tudi meni ne pomaga nič-noben čajček (poskusila že vse),nobena hrana zjutraj takoj preden vstanem,po ingverju bruham še bolj, v glavnem nič....Naučila pa sem se da moram obvezno večkrat jesti,ker se slabost na prazen želodec le še stopnjuje in da ko je najhuje poskušam vseeno izbruhati tisto kar me v želodcu tako tišči in boli(potem je vseeno malo lažje) in takoj zadremati za nekaj časa ker je potem ko se zbudim veliko bolje...

Pri meni je še ta problem da sem taka trapa in da ne vzamem bolniške ker ne vem kaj bi si v službi mislili....Pa mi ratuje počasi vseeno.... in če bo res hudo bom enostavno kar doma ostala...

K sreči imamo v tolažbo naše sončke pod srčkom...Ko je moje počutje najbolj na dnu se spomnim na utripajoč srček in preverjeno- pomaga...user posted image

Sicer pa kot pravi moja ginekologinja,zdravila ni,žal bo treba to obdobje prebroditi...

Žlim ti da bi se ti to zgodilo čimpreje!

lep pozdravček

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
7.1.2007 19:14:21   
Sibil_
Proti slabosti baje zelo zelo pomaga Seppia Officinalis, homeopatske granule.LAhko jih jejo nosečnice brez težav.

Za kislino pa ti priporočam navaden jogurt in v njem laneno seme, ampak ne mleto-v koščkih.In to jej zjutraj in zvečer.

LAktoze pa tudi jaz ne prebavim, pazi se vseh tablet (veliko jih ima laktozo, res pazi, tudi pri recimo vitaminih in folni kislini), predvsem pa bog ne daj jest mleka (čokolino, kakavi, pudingi-to je smrt).In slabost ti lahko povzroča ravno laktoza, oziroma zna bit črevesje že ful razdraženo zaradi tega in se ne umiri.

No, na tvojem mestu bi jaz poskusila vse mlečno ukinit in tiste granule, pa bi videla kako bo šlo.

Aja-prepečenec ima tudi laktozo, samo za info...

LP,
SIbiluser posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
7.1.2007 19:40:56   
fusia
Proti slabosti ni meni pomagalo prav nič, tako da ti ne morem pomagati. Čakat da mine user posted image .

Proti kislini pa mi zelo pomaga donat in pa ponoči, ko je najhuje, kakšen Rupurut. To lahko brez problema vzameš v nosečnosti, saj ne prehaja v kri in ni variante, da bi škodoval user posted image .

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
7.1.2007 19:51:24   
LuLu
Ojla Ronja, se mi smiliš. Žal, kot veš, so to stanja, ki jih imamo nosečke, ene bolj ene manj. Mene je zgaga jezla, se je malo umirilo, pa voda v gležnjih, par dni nazaj, se je umirilo,... lahko naštevam...
Meni so priporočali, naj ne pretiravam s čaji, navadna voda je najboljša, proti zgagi pa rupurut, do tri tablete - bombone na dan (niso glih tablete, ker jaz tudi izraz tableta ne maram, je bolj bombonček za lizanje user posted image ), največ dve naenkrat.
Tudi zaprtje te mogoče čaka... jaz sem imela vse, drisko, zaprtje, normalno stanje... ma ni kaj se ni dogajalo user posted image  še slabost in bruhanje je bilo pred dvema tednoma (+ rota virus), v bolj hudi obliki, kot na začetku, pa je minilo...
Se pa strinjam, da je zgaga zelo nadležna, mi je toliko noči vzela, ker nisem mogla spati..  pa je minlo user posted image  Zdaj mi je mleko dovolj proti zgagi. Mi je pa g. "prepovedala" hrano - večerjo po 19. uri.
Saj bo... potolaži se s tem, da nas je veliko, ki ta trenutek "trpimo" user posted image  Ko pa ni slabih strani nosečnosti, pa sem res v blaženem stanju. Pozabim na vse zgage user posted image
Mirno noč ti želim user posted image

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
7.1.2007 22:29:12   
ronja
Hvala punce za tako hiter odziv!
guppy, bruhala med ali pred menstruacijo nisem nikoli, tudi sicer sem mela želodec iz jekla, vse sem lahko pojedla, pa nikoli nič ven vrgla... Sem pa res po navadi dobila drisko skup z menstruacijo, samo je trajala samo en dan in ni bila tako huda kot tale, ki je sama voda (se opravičujem za opise...user posted image , če ma kaka težave s kg, mi bo hvaležna, da sem ji prihranila večerjo, heheuser posted image ) Aja, sem pa po PKK, ko sem jih vzela bruhala in mi je bilo slabo za znoret. KOntracepcijskih tabletk nisem nikoli jemala, tudi iz tega razloga, ker jih ne bi prenašala...

sisi, jaz sem na začetku nosečnosti samo bruhala in mi je bilo slabo, takrat sem tudi še delala, potem sem še zbolela in od takrat je stanje res jupiuser posted image , v službo mi nihče niti ne pusti, niti če sem iskrena ne morem, sem šla parkrat pogledat, pa sem potem skor skup padla po 2 urah...
No, seveda bom preživela, ampak če bi bila kaka rešitev, bi pač probalauser posted image Ja, do tega sem tudi jaz prišla, če ne jem, je samo še slabše, če pa nočem in nočem bruhat, ko mi gre ful na bruhanje je pa tudi vedno slabše... Samo res se že počutim ko kaka bulimičarka... Grrr! Ne štekam, kako si lahko to nekdo nalašč dela... Vsakič, ko bruham, manj štekam...

sibil, hvala, bom sigurno še to probala! Kje pa se dobijo te granule, bi čaj tudi deloval? Kako misliš pa da bo jogurt z lanenim semenom vplival na drisko? Ker to navadno priporočajo če si zaprt, jaz mam pa grozno drisko... NO, bom probala, pa bom vidla, a ne?;)
Prej nisem nikoli pila samega mleka, pojedla sem pa ogrooomno jogurtov, ker mi ti pa nikoli niso povzročali težav. Zdaj mi je dostikrat zapasalo kaj mlečnega, pa sem mislila, da bi bilo dobro za malega, baje v 2. trimesečju rabi kalcij in če ga nima, ga meni vzame, to bi si pa rada prihranilauser posted image . Tak da sem probavala tudi te zadeve, sploh ker so vsi tako pametni s to lahko hrano - ja, vse sadje ni lahko, moraš jest čokolino, sem jedla čokolino, mi je bilo slabo itd... Saj si predstavljašuser posted image
Jogurt potem verjetno še vedno lahko, če mi prej ni delal težav pa zaradi kisline, če bo pomagalo...

fusia in Lulu, hvala ful za info, da Rupurut ne škodi user posted image ! Tega nisem vedela in si ga nisem upala nikoli vzet... Bom jutri poslala fanta, ali pa če bom kolikor toliko ok, se bom kar sama sprehodila do lekarne! Krasno, ker ta mi res pomaga! Sicer prej nisem imela velikih problemov s kislino, ker pač ne jem dosti takih stvari, ki bi mi težile, se je pa parkrat vseeno zgodilo, mamo to v družini, veliko kisline namreč, zato pa lahko vsega vraga pojemo, pa nam nič ni- kadar nismo user posted image , seveda:)

lulu, čaje pijem samo sadne in včasih kake kamilice, planinski, meta,... pravega ne. Sem vprašala g., pa je rekla, da naj bi bili ti priporočljivi. Kaj tebi so pa drugače rekli? Imajo kaj takega not? Če veš, mi pliz napiši, da ga ne bom naprej srala;) Ja, z mlekom je tisti problem - da ga ne prebavljam in dobim potem nenormalno drisko... Zato to pri meni žel ne pride v poštev... Meni so rekli, da moram skoz po malem jest - spat grem po navadi po 4 zjutraj, tako da verjetno ne bi bilo priporočljivo, da stradam od 19te dalje;) Bom pa vseeno probala, zgubit nimam kajuser posted image

Zgaga mi gre najbolj na jetra zato, ker mi je takrat, ko se mi dviguje kislina še ful bolj slabo, da ne govorim o tem, kako luštno je bruhat nekaj s pH-jem okoli 1... Tak da če mi to rata mal ukrotit z Rupurutom ali čemerkoli, bom že ful vesela, tudi če bom še naprej bruhala in mi bo slabouser posted image ! Sem skromno bitje, hehe;) Sem vesela vsakega napredka, če se vročina spusti za 1/10, sem že happyuser posted image (pred nosečnostjo sem mela nižjo temperaturo in za boga nisem dobila vročine, sem morala bit na smrt bolna za 37)
Najhujše je pa potem, ko ti vsi rečejo, ja, ne se obremenjevat z user posted image , pa kaj se sekiraš, pa ja, moraš jest, ja ne smeš bruhat, kaj si pa misliš.... Ko da to delam iz lastnega veseljauser posted image ! Saj se jaz tudi prvi drugi mesec bruhanja nisem nič s tem obremenjevala, zdaj pa nisem več ziher, če je to dobrouser posted image , da praktično vsak dan bruham (danes pa še nisem, držite pesti, ampak večer je zame še dolg...), pa še driska... NO, saj baje je vse to nevarno samo zaradi tekočine, pijem pa res ful!
Tak da: Hvala ful! Očitno nisem edina čudnauser posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
7.1.2007 22:42:22   
ronja
Ok, pa da pokažemo, da se ne damo, včasih probam na trapaste stvari, ki se mi dogajajo, gledat iz malo bolj hudomušnegqa konca in tako sem si naredila seznam, kaj je fajn bruhat in kaj neuser posted image Tiste s slabim želodcem, ne tega brat, ok, da ne bom kaj kriva:) Včasih se mi pač zdi brezveze, da bi sam jamrala, pa ko mi je takole zelo zelo slabo, kot zdajle, si pač najdem nekaj, da se lahko posmehujem svoji slabosti;)

Torej moj top 10:
- nezaželene hrane, ki v drugi konec ne marajo potovat brez velikih opozoril lastnici, kot je recimo - zadavil te bom, če me boš bruhala;)
prvo mesto si delita sir (hiperštručka je dobra, ko gre not in slaba v obratni smeri...) in meso (zadnjič sem morala probat divjo svinjo pri fantovih - ne prašite... a se še katera lahko pohvali, da je bruhala divjo svinjo?;)
zelo neprijetne so tudi razne vlaknate zelenjave in zelo vztrajno je zelje, ki ostane v želodcu tudi cel dan - ga ješ zjutraj in bruhaš zvečer, ne moreš verjet, če ne bi videl...Tudi jabolka niso na spisku najbolj luštnih, sploh čejih ne zgrizem res dobro...user posted image Pa mleko tudi ne, ker ga ne morem dobro prebavit in potem mi ful kisline nabije, kar je seveda poezija 9 simfonijeuser posted image Aja, grozdje s svojimi lupinami zna bit tudi zabavno...

+ prijazne hrane, ki se hitro odpravijo po poti gor ali dol in se ne zatikajo na sredi poti: raznorazne kašaste zadeve, čokolino, kaki keksi, ki se lepo raztopijo, npr. španski vetrci (tisto belo pecivo iz beljaka in sladkorja, nekoč eno mojih najljubših, s katerim me razvaja moja "tašča", vendar ga zdaj vedno zdevam svojemu bratcu, ker sem ga zadnje čase že prevečkrat videla na pol prebavljenegauser posted image ), banane, grisek, no, še kaj bi se našlo, je pa zgornji seznam se mi zdi občutno daljši, le zakajuser posted image

Kaj pa je vam bilo najlažje in kaj najtežje bruhat?user posted image
PS: Priznajte, da take teme pa še ni bilo;) Pa naj še kdo reče, da sam jamramo;)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
8.1.2007 0:09:08   
LuLu
Ojla, Ronja, o pravih čajih nisem pisala, ti itak niso priporočljivi oz. skodelica na dan, če ti paše, tako kot kava...
Na Pušenjakovem forumu sem brala o čajih, ker sem hotla z kamilico ublažiti želodec pri rota virusu in s koprivo zmanjšati vodo v nogah. In tak je napisal, da, če so ti čaji v prosti prodaji in ni nobenih opozoril, naj tudi ne bi škodili. Povdaril pa je, da ni zeliščar. Potem mi je ena na februarčicah napisala, da kopriva ni ok... Od dragega sestra - doktorca je tudi rekla, da kamilica za želodec je ok, čaji pri vodi v telesu pa naj ne bi bili ok...
Bom pa še v torek pri g. še enkrat to vse vprašala kako in kaj. Pričakujem pa spet neko drugo mnenje, ker si niso vsi enaki pri čajih...
Rupurut pa je ok.
Lep pozdav

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
8.1.2007 5:05:58   
frufru
Ronja sočustvujem s tabo glede bruhanja, jaz s tem nisem imela problemov (mogoče 2x). No slabo mi je bilo malo večkrat tam v tretjem mesecu, sem vzela zeleni Winterfresh al pa Tictac in je bilo boljše.

Za zgago je pa najboljše zdravilo DONAT MG. Meni je pomagalo že nekaj požirkov. Pa še 2 nosečniški tegobi sem blažila z njim: krče in zaprtost. Tako, da je šlo dnevno skoraj 0,5l zadeve. Pa še bolj naravno je kot kakšne tablete.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
8.1.2007 5:59:39   
LuLu
...da nadaljujem s težavami... nespečnost user posted image  (glej uro)...
Frufru, ko bi DonatMg vsaki pomagala bi bilo super. Meni ni. Mi po Rupurutu že gre na bruhanje. Za ene je dovolj tudi cukrana voda ali pa čokoladica...
Pa dobro jutro user posted image

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
8.1.2007 7:41:13   
Anonimen
Glede slabosti ti ne znam pomagat, za zgago pa mirne duše vzameš Rupurut, ker je to antacid in kislino nevtralizira, se pa ne absorbira v kri in tako user posted image  popolnoma nič ne škodi.
Te pa lahko "potolažim" da zdaj zgaga ni še nič, počakaj, da user posted image  zraste, ko ti res tako pritiska na želodec da je groza. Men tud rupurut ne pomaga več nič, zgaga obupno peče, če kaj jem ali ne. user posted image

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
8.1.2007 7:45:26   
Pikica pokica
Joj, se mi pa res smiliš..
Sem že mislila, da sem jaz boga, pa se malo potolažim, ko berem tvoje poste.
Jaz bruham ne, mi je pa skoraj celi dan slabo za umret. Kot bi imela zelo hudega mačka.. Verjetno bi bilo za nekaj časa bolje, če bi bruhala, ampak si s prstom ne bom pomagala :(

Danes sem se od 2h zjutraj premetavala po postelji od slabosti in do jutra nisem zatisnila očesa. Groza.

Upam, da te slabosti prav kmalu zginejo, saj mi mož pravi, da sem tečna kot še nikoli!

V prvi nosečnosti mi je sicer bilo tudi malo slabo, ampak nič v primerjavi z zdaj user posted image .

Tudi  tebi želim, da ti bo čim prej bolje!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
8.1.2007 10:04:59   
Lenči
Pozdravljene srečke nosečke!

Da vam povem v spodbudo svojo zgodbo. Sem srečna mamica dveh sončkov. In moji nosečnosti sta bili 9 mesecev slabosti in bruhanja. Nisem našla hrane ne pijače, ki bi jo moje telo ne zavračalo. In v vsaki nosečnosti sem nekaj tednov preživela na infuziji v bolnici. Zakaj je prišlo, do tega, ne vem. Ginekologinja meni, da je to v povezavi z mojimi problemi s ščitnico (mi premalo deluje in jemljem Eutyrox).
A sončka sta se oba rodila na rok, težka 3690 in 3630 user posted image . In ginekologinja mi je ves čas (predvsem v prvi nosečnosti) govorila, da otrok si že vzame zaloge od mami (še sreča sta pri meni imela kaj user posted image ).

Torej vse, ki vas mučijo slabosti, bruhanje, zgaga - če ne prej bo minilo ob rojstvu vaših sončkov. Napolnite se s pozitivno energijo in pobožajte svoje trebuščke.

Pozdravčki.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
8.1.2007 11:55:17   
guppy
Kamilični čaj ni priporočljiv za razdražen želodec, baje ga še huje nadraži. Bolj priporočljiv je metin čaj.
Drži se , ronja!!! Pa naj čimprej mine!

(odgovor članu Lenči)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
8.1.2007 12:01:38   
Sibil_
Ronja bog ne daj kamilic, ker povzročijo bruhanje.

Jogurt z lanenim semenom je pa za kislino, jo baje ublaži.Za drisko pa pij Nelit, da ne dehidriraš, pa poskusi popit tiste pijače za športnike, ki imajo ful mineralov itd.

Če pa ne neha pojdi pa v bolnico na infuzijo, da vsaj malo k sebi prideš.

Pa seveda res se čuvaj laktoze, jaz bi jo na tvojem mestu res čisto ukinila.

Za granule mi piši svoj naslov na zs, imam še ene zaprte in ti jih pošljem, ok?

LP,
Sibiluser posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Lenči)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
8.1.2007 12:33:31   
ronja
frufru, donat Mg mi sicer res ful pomaga - ampak tako za zgago, kot za drisko... Tako da kadar imam hudo drisko, si ga nekak ne upam pit, ker je potem drugi dan še hujše... Bom probala Rupurut, jupi, da ne škodi! Vem, da mi je pomagal!

sibil, hvala za vse in da si me spomnila na tiste Izotonične pijače - fant samo debelo gleda, koliko si zdaj solim hrano... Prej nisem skoraj nič solila, navadno sem samo začimbe uporabljala, zdaj pa si vse še solim... Ko bruhaš, ti manjka mineralov...

Hvala punce! In kaj najrajši bruhate?user posted image

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
8.1.2007 12:36:26   
siskamiska
Ronja probaj s Coca colo. Baje ima neko stvar notri ki zelo pomaga če ti je slabo. Pa to ne velja samo za nosečnost.
Sem že od dostih slišala da jim coca cola pomaga pri slabostih.
Upam, da ti čim prej minejo in da začneš uživat v nosečnosti kot se reče.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
8.1.2007 12:45:47   
guppy
ronja, mam podobne težave (nenehno bruhanje, sem v 1. trimesečju) in mi je zdravnica pregledala nivo elektrolitov v krvi. Svetujem, da narediš enako, ker se tako vidi, česa ti najbolj manjka.

(odgovor članu siskamiska)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: slabosti, zgaga, driska,... you name it i...
8.1.2007 12:51:53   
Lenči
Ja coca-cola je dobra proti dehidraciji (če jo uspete obdržati v telesu - meni je namreč ni). Pa izotonične pijače so tudi dobrodošle. Pa čimveč majhnih obrokov tistega, kar ugotoviš, da lahko obdržiš v sebi (pri meni je bil to toast).

A kaj sem najraje bruhala?user posted image  Nisem naredila nobene posebne lestvice najbolj priljubljenih stvari: semo žolč - najbolj grozno, vse ostalo - sprejemljivo grozno.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?





TLF



(58%)

(17%)


Število vseh glasov: 312

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!