|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   punce nujno prosim
7.10.2010 15:54:52   
J.L.
hčerka je zaradi visoke vročine 39.1 oz zaradi angine dobila antibiotik (danes 1 dozo pred 2urama) . sedaj ima 40vročine (tako da je dobila 4. odmerek calpola . ali jo naj peljem nazaj (naša P ne dela več)? pupa je že od jutra neješča, neprava. zjutraj sve bile pri DR!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: punce nujno prosim
7.10.2010 15:58:31   
špelin@
Meni je pediatrinja za take primere (za sina) dala Voltaren svečke. Če ji vročlina po Calpolu še narašča in nimaš česa močnejšega, pojdi do dežurnega

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: punce nujno prosim
7.10.2010 16:00:51   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Meni je pediatrinja za take primere (za sina) dala Voltaren svečke. Če ji vročlina po Calpolu še narašča in nimaš česa močnejšega, pojdi do dežurnega


voltaren imam doma, samo ji neupam dati, ker vem kakšna je ko ga dobi. sedaj je dobila calpol ali ji lahko kljub temu če se odločim dam voltaren, četudi je dobila calpol pred par minutami?

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: punce nujno prosim
7.10.2010 16:07:37   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
Meni je pediatrinja za take primere (za sina) dala Voltaren svečke. Če ji vročlina po Calpolu še narašča in nimaš česa močnejšega, pojdi do dežurnega

voltaren imam doma, samo ji neupam dati, ker vem kakšna je ko ga dobi. sedaj je dobila calpol ali ji lahko kljub temu če se odločim dam voltaren, četudi je dobila calpol pred par minutami?

Lej, tule je bila debata na to temo:
http://www.ringaraja.net/forum/m_5251797/mpage_1/key_/tm.htm#5252013

Če ima deklica po Voltarenu kakšne hujše stranske učinke, bi se jaz v vsakem primeru prej posvetovala z zdravnikom.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: punce nujno prosim
7.10.2010 16:18:48   
Anais Nin
Ne vem koliko je hči stara - ampak v takem primeru, ko vročina ni padla, sem jih jaz ohladila v mlačni kopeli (37 ali 38 stopinj)

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: punce nujno prosim
7.10.2010 16:18:54   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Meni je pediatrinja za take primere (za sina) dala Voltaren svečke. Če ji vročlina po Calpolu še narašča in nimaš česa močnejšega, pojdi do dežurnega


voltaren imam doma, samo ji neupam dati, ker vem kakšna je ko ga dobi. sedaj je dobila calpol ali ji lahko kljub temu če se odločim dam voltaren, četudi je dobila calpol pred par minutami?



ja lahko ji daš. daj ji le pol voltarena. Prereži ga po dolgem, ker je baje učinkovina Voltarena na vrhu. ( tako so mi povedali v lekarni ).

Se mi je pa enako zgodilo, že ene 2x, da sem dala calpol in pol ni prijel in sem nato dala še voltaren oz polovico voltarena. ampak računta moraš tudi, da rabi calpol kar nekaj časa, da prime, ampak glede na to, da ima 40 vročino, bi jaz dala vseeno polovico Voltarena.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: punce nujno prosim
7.10.2010 17:12:25   
Gina
Sicer je že debela ura, kar si spaševala, ampak mogoče ti vseeno prav pride: otroka lahko ohladiš tudi tako,d a ga dobesedno slečeš. Jaz sme jih sicer pustila v spodnji majici. POmaga. Potem lahko zaviješ nogice v brisačo, namočeno v vodo zmešano s kisom. Tudi pomaga. Lahko daš otroka v banjo, ki jo ohlajaš na sobno tem.

Jaz ne bi dajala voltarena pol ure po calpolu. Obstajajo tudi druga zdravila za zniževanje tem, rec. naprosin sirup. Pomaga. Samo ne pol ure po calpolu, kajh pa vem no, jaz ne bi upala.

Pokliči na dežurno in vprašaj, to je še najbolj enostavna zadeva. Jaz sem vedno to delala, pa vedno so mi približno tako odgovorili, kot zgoraj piše. Poleg tega so mi rekli, naj vedno uporabljam enkrat eno, drugič drugo zdravilo, ne vedno istega, oz. na isti osnovi (paracetamol v tvojem primeru).

Pa še to, normalno je, da antibiotik ne prime takoj. Navadno je vsaj 24 ur za počakat. Medtem pa se zbija vročino.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: punce nujno prosim
7.10.2010 17:22:49   
Felicita
tut pomoje ne dajat zdravil več, ampak jo fizično hladi - obkladki, kopel, slačenje, kis, krompir, ... karkoli pač, pomagalo bo praktično vse. mene so, ko sem zakuhala na 40 nesli kar pod tuš (seveda ne hladen in ne na polno odprt) pa je vročina padla v nekaj minutah. poleg tega za obkladke/tuš ni časovne omejitve, zato lahko večkrat ponavljaš.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: punce nujno prosim
7.10.2010 19:45:34   
cccola
Nam so na infekcijski rekli, da če calpol ne prime da komot damo voltaren ki deluje čisto po drugi poti kot calpol in paracetamol svečke.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: punce nujno prosim
7.10.2010 19:52:22   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: cccola

Nam so na infekcijski rekli, da če calpol ne prime da komot damo voltaren ki deluje čisto po drugi poti kot calpol in paracetamol svečke.


tako so nam rekli - calpol na 4 ure, volteren 25 na 6 ur.  v kombinaciji.

Vseeno smo se vecinoma odlocali za tus, kad ali obkladke.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu cccola)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: punce nujno prosim
7.10.2010 19:56:29   
Dadi
Fizično hladit...mlačen tuš, vlažne brisače itd....Pa čim prejšnje okrevanjeuser posted image  vam želim.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?