|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prosim za nasvet
22.3.2007 15:47:35   
zupancdam
Lep pozdrav vsem mamicam!
Imam 2 meseca staro dojenčico, ki pa že skoraj od rojstva je (se dojima) samo po 5do 10 minut, natouser posted image vrže zizo ven in jo sploh noče nazaj! jesti pa hoče vsako uro, včasih pa zdrži po par ur tudi če je nazadnje jedla samo 5 minut! Ali je to normalno? Teža ji normalno narašča, vsaj mislim tako ko jo tehtam doma! Ko se je rodila je imela 3900, po enem mesecu 4800, sedaj po 2 mesecih pa ima 5500. Ali je to uredu? Ali je imela katera podobno?
Drugi problem je to, da mi po cel dan noče spati, če sva notri, če pa greva ven pa spi po 3,4 ure skipaj. Notri pa zadrema za 10 min. pa se spet zbudi, pa spet čez nekaj časa za 10 min.
Naslednji problem je ta, da ima zvečer uro za spanje od 9h do 11h in je ne morem navadit da bi prej zaspala, ob 8h zvečer je še polna energije. Kaj storiti glede tega? Pa še zadnji problem, ponoči se zbuja 2x, ko se drugič zbudi tam okrog 5h zjutraj jo vzamem k sebi da se podojiva potem pa kar skupaj zaspiva- a je katera imela podobno in potem zaradi tega kakšne probleme?
A čez dan vaši malčki spijo v postelci al v kakšnem drugem ležišču'
Že v naprej hvala za odgovore!
lep pozdrav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prosim za nasvet
22.3.2007 15:58:46   
sju
tudi mi smo stari 2 meseca...in to kar si spodaj napisla je tudi pri nas...in preverjeno še marsikje drugje :)...čez dan bolj malo spimo razen v vozičku in potem ko pride notr
ponoči se zbuja 2x do 3x ..zvečer pred enajsto ni šans da zaspi pa še to se kar fajn trudiva okrog njega, ob 6ih zjutraj ima dovolj spanja...čez dan spi kar na kavču..čez kakšen mesec ali dva pa ga mislim začeti nosti v posteljico.....
dojiva pa se tudi 10 minut ampak kar tko na 2 uri do največ 3...če vmes kakšne roke po ustih baše ni nič ker tudi če mu ponudim 2x potegne in to je to...tko da sm se kr navadila da resno je samo na 2 d 3 ure
to je to :)

(odgovor članu zupancdam)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prosim za nasvet
22.3.2007 16:05:47   
Putka
Očitno se dosti dolgo doji, če teža lepo narašča in je vesela in več kot živahna. Pa še hitra je, meni je včasih po celo uro gor visela, sploh ponoči!

Glede spanja pa - smola. Tudi moja pupa je spala samo na dolgih sprehodih zunaj, doma pa je po 20 minutah že spet veselo brcala. Sploh zame je bila katastrofa, ker se praktično nisem mogla spočit ne pospravljat. Smo se pač cel dan zunaj potepaluser posted image .
Danes ima 4 leta, pa hodi spat najbolj zgodaj ob 9h, se proti jutru prikrade v spalnico in vstaja spočita in nasmejana ob 7h. Aja, pa čez dan ne spi, razen v vrtcu, ko na ležalniku počiva (ne spi).

Pa bolj jo zmatram, več kondicije dobi in se še bolj utrdiuser posted image .

(odgovor članu sju)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prosim za nasvet
22.3.2007 21:13:53   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: zupancdam

Lep pozdrav vsem mamicam!
Imam 2 meseca staro dojenčico, ki pa že skoraj od rojstva je (se dojima) samo po 5do 10 minut, natouser posted image vrže zizo ven in jo sploh noče nazaj! jesti pa hoče vsako uro, včasih pa zdrži po par ur tudi če je nazadnje jedla samo 5 minut! Ali je to normalno? Teža ji normalno narašča, vsaj mislim tako ko jo tehtam doma! Ko se je rodila je imela 3900, po enem mesecu 4800, sedaj po 2 mesecih pa ima 5500. Ali je to uredu? Ali je imela katera podobno? Teža ji lepo narašča, se pravi, da se dovolj naje. Moj je tudi podobno pridobil v prvih 2 mesecih.
Drugi problem je to, da mi po cel dan noče spati, če sva notri, če pa greva ven pa spi po 3,4 ure skipaj. Notri pa zadrema za 10 min. pa se spet zbudi, pa spet čez nekaj časa za 10 min. Mi2 sva vedno hodila ven po tem, ko se je naspal in najedel, tako da je bil vedno buden v vozičku. Tako da ti tu ne bi znala svetovat.
Naslednji problem je ta, da ima zvečer uro za spanje od 9h do 11h in je ne morem navadit da bi prej zaspala, ob 8h zvečer je še polna energije. Kaj storiti glede tega? Poskusi tako, da popldan ne gre spat prepozno.... Pa še zadnji problem, ponoči se zbuja 2x, ko se drugič zbudi tam okrog 5h zjutraj jo vzamem k sebi da se podojiva potem pa kar skupaj zaspiva- a je katera imela podobno in potem zaradi tega kakšne probleme? Mi tudi tako naredimo, s tem, da se malo kasneje zbudi kot tvoja.
A čez dan vaši malčki spijo v postelci al v kakšnem drugem ležišču' Jaz sem ga čez dan vedno dajala spat v njegovo posteljico, pa nikoli mu nisem zatemnila sobe.
Že v naprej hvala za odgovore!
lep pozdrav!


_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu zupancdam)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prosim za nasvet
22.3.2007 21:21:50   
zupancdam
Aja, pa zanima me kakšno kozmetiko uporabljate, pa kolikokrat namažete svojega dojenčka z oljem in ali ga mažete še s čim drugi po telesu(mleko, kakšna krema)

(odgovor članu zupancdam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prosim za nasvet
22.3.2007 21:40:01   
eya
Namažem ga 2x tedensko po telesu. Uporabljam olje Bubchen ali losion Johnson ali otroško mleko Nivea.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu zupancdam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prosim za nasvet
22.3.2007 21:40:13   
Naja30
Glede hranjena se ne sekiraj, saj lepo napreduje. Je pač uvedla tak ritem in ji je to dovolj. Naša je stara 3,5m in že kakšen mesec tudi je na 2-3 ure po 5-10 minut.

Mogoče je pa to samo obdobje, da ne more spat doma. Tudi pri naši je bilo tako nekje pri tej starosti. Spala je lahko samo obrnjena na trebušček. Zdaj pri skoraj 4m pa tudi doma zaspi, sicer malo težje, ampak zaspi pa le, tudi za 2 uri.
Čez dan ne spi v svoji posteljici, ampak na najini, ali na kavču ali v vozičku, seveda.

Tudi zvečer je ne navajaj na silo prej zaspat, bo samo še slabše. Pri nas so bili večeri najbolj kruti, potem je pa sama uvedla svoj ritem.

Kaj pa naj bi bilo narobe, če zaspi pri tebi po nočnem dojenju? Meni je to zelo lepo, če se le naspiš dovolj. Saj mala, če spi v svoji posteljici, tudi ve, da je tisto njena posteljica, zgodaj zjutraj se pa malo pocrkljata skupaj in je lepo user posted image

Kozmetiko uporabljamo Bubchen olje in Nivea olje in mleko. Mažem jo pa vsak dan po kopanju ali umivanju, se rada masira pred spanjem in potem zaspi kot user posted image  user posted image

< Sporočilo je popravil Naja3 -- 22.3.2007 21:41:58 >

(odgovor članu zupancdam)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prosim za nasvet
22.3.2007 21:40:32   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: zupancdam

Imam 2 meseca staro dojenčico, ki pa že skoraj od rojstva je (se dojima) samo po 5do 10 minut, natouser posted image vrže zizo ven in jo sploh noče nazaj! jesti pa hoče vsako uro, včasih pa zdrži po par ur tudi če je nazadnje jedla samo 5 minut! Ali je to normalno? Teža ji normalno narašča, vsaj mislim tako ko jo tehtam doma! Ko se je rodila je imela 3900, po enem mesecu 4800, sedaj po 2 mesecih pa ima 5500. Ali je to uredu? Ali je imela katera podobno?
Najbrž ima poskok v rasti, možno je pa tudi, da mleko ni dovolj hranljivo zanjo, da popije samo prednje mleko. user posted image Poizkusi si malo spumpat preden je, tako da bo pila bolj hranljivo zadnje mleko.
Drugi problem je to, da mi po cel dan noče spati, če sva notri, če pa greva ven pa spi po 3,4 ure skipaj. Notri pa zadrema za 10 min. pa se spet zbudi, pa spet čez nekaj časa za 10 min.
Naslednji problem je ta, da ima zvečer uro za spanje od 9h do 11h in je ne morem navadit da bi prej zaspala, ob 8h zvečer je še polna energije. Kaj storiti glede tega?
Smo imeli tak problem, pol sva se pa začela držat ustaljenega urnika. Ob 7h poje, pol gre malo na telovadni center, pol se skopamo, malo poje, potem pa na joški zaspi al ga pa dam v posteljico, dudico in umirjeno muziko. Tako zdaj mrkne med osmo in poldeveto.
Pa še zadnji problem, ponoči se zbuja 2x, ko se drugič zbudi tam okrog 5h zjutraj jo vzamem k sebi da se podojiva potem pa kar skupaj zaspiva- a je katera imela podobno in potem zaradi tega kakšne probleme? A čez dan vaši malčki spijo v postelci al v kakšnem drugem ležišču'
Naš vedno spi v posteljici ali vozičku, kadar sva zunaj.
Že v naprej hvala za odgovore!
lep pozdrav!
Aja, pa zanima me kakšno kozmetiko uporabljate, pa kolikokrat namažete svojega dojenčka z oljem in ali ga mažete še s čim drugi po telesu(mleko, kakšna krema)
Ko ga kopamo, dam v vodo malo mandljevega olja in ima kožico tipitopi. 1x tedensko ga pa tudi z milom in šamponom umijemo, takrat ga pa z oljčkom po zgibih namažem. Zjutraj, ko se samo umivamo, mu namažem samo obraz s hidratantno otroško kremo od Mustele. Mu drugo nipasalo (mozoljčki)

(odgovor članu zupancdam)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?