|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   premalo poje po flaški....
12.3.2007 9:50:58   
naja78
jutro v tak lep dan.
doma imam luštganga fanta,..teža ob rojstvu je bila 3740g,55cm.....
sedaj je star 4 mesece.teden nazaj pri 4 mesecih(prej smo bili malo prehlajeni) tehta samo 6640g in je velik 66cm.pediatrinja pravi da tehta premalo,ampak da še ni panike.se ne dojiva ampak jeva po flaški.poje mi včasih oz večkrat samo okoli 100ml.redko 150,...pa mine med 1 in 2 obrokom 4 ure.imava 6 obrokov na dan...in res sem opazila da je malo shujšal.

imava novalac 1 proti krčem in včasih mu dodam ponavadi zjutaj ko je najman ješč 2 žlički rižolinota v mleko,ponavadi komaj poje,ampak vsaj poje več kot pol.
kaj opažam...med hranjenjem kar na lepem začne godrnjati in rata po domače živčen...in se odloči da ne bo več jedel.pogledam in pomerim...pojedu je okoli 80ml.....user posted image in noče več.......
kaj bi bil vzrok.......ne vem.....če ne bi imeli krčkov,bi mu dajala že ostalo mešano hrano,pa ne upam......probala pa sem,in so bile težave-krčki spet tu.user posted image

kaj pravite....,saj bi tak otrok moral pojesti vsaj 150-180ml na obrok....user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: premalo poje po flaški....
12.3.2007 10:02:54   
Luskan
Enkrat sem nekje prebrala, da naj bi se user posted image  porodna teža podvojila pri 6 mesecih. Tudi moj user posted image  je pri dobrih 4 mesecih tehtal 6900 g, pri šestih pa se mu je porodna teža podvojila - pri porodu je bil težek približno tako kot tvoj. Dolgo je jedel 90 ml, pa se je čist lepo redil, zdaj pa že skoraj 2 meseca 120 ml in se tudi lepo redi, tako da ti predlagam, da se nič ne sekiraš, če se ti sicer zdi, da je z njim vse ok. Kako pa si ugotovila, da je shujšal?

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: premalo poje po flaški....
12.3.2007 10:14:01   
Anonimen
A pa po tistih 80 mll, ko poje, podereta kupčka? Mogoče ima pa toliko zraka v trebuščku.
Kaj pa če bi dudo na steklenički oz. stekleničko zamenjala? A ima dovolj veliko luknjo? Katero stekleničko pa imata?

(odgovor članu Luskan)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: premalo poje po flaški....
12.3.2007 10:27:24   
tt79
Mi smo pri 3, 5 mesecih začeli z GH, ker po flaški enostavno ni več želela jestuser posted image

Žlica je bila zakon, brez problema je pojedla po 120ml gostega obroka, in še szdaj, pri skoraj 10 mesecih ful rada je, mleka pa ne mara kej preveč....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: premalo poje po flaški....
12.3.2007 16:40:03   
naja78
ojla.
podiramo kupčka,seveda,rigne ko pujsek.
imam od aventa s 3 luknjicami.....druge noče in se mu zaletava......user posted image
tudi jaz bi začela z žlico,a kaj ko se bojim zopet krčkov........smili se mi,da bi spet tako jokal.....žlico pa tudi obužuje....

kako je shujšal...rastel je kot konoplja.ni imel nič ličk,in kar reberca se čutijo,pa lopatice,ne vem poznam ga,pa backi na nogicah so zginili,no ne čist,...da ne bo katera narobe razumela......nimamo shirančka,samo ker ga poznam,se mi je zdelo da je shujšal,verjetno uzato ker je zrastu,.....ampak res se mi zdi da je za novorojenčka....user posted image

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: premalo poje po flaški....
12.3.2007 17:07:12   
mtina
jaz sem začela z GH pri 3,5 mesecih pa ni bilo krčev. Pa je ful rad.

_____________________________

Sonce!!!

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: premalo poje po flaški....
12.3.2007 20:05:10   
banja
Jaz velikokrat vmes podrem kupček in potem spet jemo, ali pa počakam malo in čez par minut poskusim spet.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: premalo poje po flaški....
12.3.2007 20:39:59   
štorkljica
Naja čisto tako mimogrede...kaj pa če bi poskusila flaško z malo večjo odprtinico na cuclju. Nevem, mogoče pa se preveč matra ko vleče, pa se izmuči in zato ne more jesti. Samo predlog sem dala, nimam lastnih izkušenje. Mogoče pa bo uspelo mu več pojesti, ker bo bolj teklo v njega.

(odgovor članu banja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: premalo poje po flaški....
12.3.2007 20:52:53   
sazi
očitno mu ne pašejo večje količine
naš user posted image  je imel pri 4ih mesecih 65 cm in 6200g, pojedel (spil) pa je cca 7 obrokov po 60-120ml ravno tako Novolaca proti krčem. Pač ni velik jedec. Še vedno ne, pa je star 13 mesecev in še vedno suhec (cca 80cm 9kg). GH ni maral do 8. meseca - samo flašo mleka in konec. Če je drugače zdrav in živahen, se ne sekiraj.

(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: premalo poje po flaški....
12.3.2007 21:14:22   
mojsoncek
Kaj pa ce bi mu poskusila dati kar rizolinota na zlico, glede na to, da mu dajes zjutraj dve zlicki v mleko. Ce po tem nima krcev, potem verjetno ne bi imel problemov z malo bolj gosto porcijo na zlico.

Drugace pa, da te malo potolazim... moj mali naspidirancek je imel 6.850 g pri skoraj devetih mesecih. Sedaj pri desetih pa jih ima "celih" 7.500. Vedno je bil cisto na spodnji meji s tezo, ampak je pediatrinja vedno govorila, da je po meni (ki me tudi ni nic kaj dosti skupaj). Z GH sva zacela ze kmalu po dopolnjenem cetrtem mesecu ravno iz tega naslova, pa ni sla teza nic kaj hitreje gor. Je pa tak jedec, da bi bila vcasih jaz sita od tega kar on poje.

Ce je dugace zivahen in dobre volje se po moje nimas kaj sekirati.

lp

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?