|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pregled za vozniško
3.2.2009 17:05:52   
alenkica
Kaj se pregleda pri pregledu za podaljšanje vozniškega?

Pa kakšna je cena pregleda in novega vozniškega?  user posted image user posted image


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pregled za vozniško
3.2.2009 17:07:17   
lukec
Po mojem je odvisno, zakaj ga podaljšuješ oziroma zakaj nisi dobila "trajnega".

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pregled za vozniško
3.2.2009 17:18:29   
Ribica **
Prvi pregled - vid, pritisk in to je to. Mislim, da se me dr sploh dotaknila ni. Napizdila me je zaradi pritiska in dala zdravnisko za 5 let, ceprav imam vid 100%. user posted image  Pred 2,5 leti je bilo malo manj kot 9000 sit.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pregled za vozniško
3.2.2009 17:20:10   
lukec
Da ti še odgovorim, kar sprašuješ. Mislim, da je okvirna cena pregleda okrog 40 evrov, novo dovoljenje pa nekaj čez 25 + taksa. Po moje, če gre samo za pregled vida, da mora bit cena nižjauser posted image

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pregled za vozniško
3.2.2009 17:22:54   
Ribica **
A pa kdo ve - jaz moram drugo leto menjat voznisko, ker jo pac moras po treh letih. A lahko prinesem novo ("dozivljenjsko") zdr. potrdilo ali moram cez dve leti SPET placevat za BV?!

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pregled za vozniško
3.2.2009 17:26:59   
Najaa
Jaz sem sam prvič bila na zdravniškem, podaljšuješ pa samo na upravni enoti.
Če imaš pa kake zdr. težave ali očala ipd. moraš pa pregeld delat vsakič znova.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pregled za vozniško
3.2.2009 17:27:19   
Anonimen
če ti bo dala novo doživljenjsko potrdilo pol to velja:)

(odgovor članu Ribica **)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pregled za vozniško
3.2.2009 17:28:55   
Blueberry
Tudi jaz morem drugo leto menjat vozniško, ker mi poteče (po 3 letih). Pa mislim da ne rabiš zdravniškega potrdila imet, ali pač? Samo podaljšat ga greš. Se motim?

_____________________________

¤ Nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti še hujše. ¤

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pregled za vozniško
3.2.2009 17:31:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Blueberry

Tudi jaz morem drugo leto menjat vozniško, ker mi poteče (po 3 letih). Pa mislim da ne rabiš zdravniškega potrdila imet, ali pač? Samo podaljšat ga greš. Se motim?


Če ti v vozniški pod opombami nič ne piše, potem greš samo podaljšat. Če ti piše kontrola ali kaj podobnega, potem moraš spet delat zdravniški pregled.

(odgovor članu Blueberry)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pregled za vozniško
3.2.2009 17:40:02   
iva01
če maš vozniško omejeno na neko krajše obdobje potem je to zato ker ti do takrta velja zdravniško potrdilo, to pa pomeni da moraš pred podaljšanjem vozniškega še na zdravniški pregled, nisem čist sigurna kako gre za pregled oči če se plača celoten pregled, ampak jz morem delat celoten zdravniški tud vid , pa čeprav z njim ni nič narobe....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pregled za vozniško
3.2.2009 17:42:53   
Anonimen
tko je ja, kt sta najaa pa ankica napisali. jst morm podaljševt, zarad očaluser posted image

(odgovor članu iva01)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pregled za vozniško
3.2.2009 19:32:33   
Blueberry
Hvala za pojasnilo Ankicauser posted image

_____________________________

¤ Nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti še hujše. ¤

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pregled za vozniško
3.2.2009 19:52:11   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: tancy

tko je ja, kt sta najaa pa ankica napisali. jst morm podaljševt, zarad očaluser posted image


Ja no, jaz imam pa vid 100%, ampak se kao do 25. leta spreminja in mi je zato dala za 5 let - da lahko cez 5 let spet pokasirajo user posted image  To je bilo v nasem ZD. Nekje drugje v LJ ti pa dajo dozivljenjsko, tudi, ce imas malo dioptrije in ne nosis ocal - pa se ceneje je bilo (mislim, da nekih 300sit, pa nima veze) - preverjeno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pregled za vozniško
3.2.2009 20:59:56   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz sem sam prvič bila na zdravniškem, podaljšuješ pa samo na upravni enoti.
Če imaš pa kake zdr. težave ali očala ipd. moraš pa pregeld delat vsakič znova.


to ni nujno, ti mora spodaj pisat da imaš kontrolo.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pregled za vozniško
3.2.2009 21:50:39   
babylove
Jaz sem nosila očala in sem zaradi tega imela ponovni pregled. Pregled je bil pa kompleten, do gat sem se morala slečt user posted image  Sem pa iz MB.

_____________________________






(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pregled za vozniško
3.2.2009 22:39:15   
kaja02
jaz sem mogla it do okolista, da mi je pregledal vid in izdal zd. mnenje, s tistim listom sem pa mogla it po zdravniško potrdilo, kjer pa ni blo nobenga pregleda, nato pa na UE, zdaj mam spet čez 5 let, očala!!!

cena okolista- 25 Eur, zdravniško potrdilo- 27 eurov, podaljšanje na UE - 25+ taksa

ej, kako ste to šle po 3 letih, jaz sem mela po 2ehuser posted image

_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pregled za vozniško
4.2.2009 10:51:10   
alenkica
Ja, jaz pa imam 5 let samo zaradi očal. Se mi pa dioptrija ni spremenila že 9 let. Pa upam, da bom zdaj dobila doživljensko.

Najbolje da vprašam kar na UE.

Je pa ful drago user posted image

Hvala vsem za odgovore user posted image

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pregled za vozniško
4.2.2009 13:08:42   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: kaja02

jaz sem mogla it do okolista, da mi je pregledal vid in izdal zd. mnenje, s tistim listom sem pa mogla it po zdravniško potrdilo, kjer pa ni blo nobenga pregleda, nato pa na UE, zdaj mam spet čez 5 let, očala!!!

cena okolista- 25 Eur, zdravniško potrdilo- 27 eurov, podaljšanje na UE - 25+ taksa

ej, kako ste to šle po 3 letih, jaz sem mela po 2ehuser posted image


kolkr vem, si bil včasih mladi voznik 2 leti, po ta novem je pa 3 leta,...

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pregled za vozniško
4.2.2009 15:34:03   
alenkica
Sem vprqašala na UE: najprej moram h okulistu, da  mi da potrdilo - 28 €
potem moram po zdravniškikarton in potem še na pregled k zdravniku za medicino dela, športa + 28 €.

Nova vozniška prinas pa stane 10,45 €.

Tako da v petek bom cel dan pri zdravnikih.

Držte pesti da dobim doživljenjsko vozniško.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pregled za vozniško
4.2.2009 15:39:50   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: kaja02

jaz sem mogla it do okolista, da mi je pregledal vid in izdal zd. mnenje, s tistim listom sem pa mogla it po zdravniško potrdilo, kjer pa ni blo nobenga pregleda, nato pa na UE, zdaj mam spet čez 5 let, očala!!!

cena okolista- 25 Eur, zdravniško potrdilo- 27 eurov, podaljšanje na UE - 25+ taksa

ej, kako ste to šle po 3 letih, jaz sem mela po 2ehuser posted image


OkUlist.

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pregled za vozniško
19.2.2009 14:49:30   
Monicca
IZVIRNO SPOROČILO: babylove

Jaz sem nosila očala in sem zaradi tega imela ponovni pregled. Pregled je bil pa kompleten, do gat sem se morala slečt user posted image  Sem pa iz MB.


Zgleda, da vsak zdravnik dela malo po svoje, jaz sem tudi v MB delala pregled, pa se nisem rabla nič slačit.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pregled za vozniško
19.2.2009 16:09:58   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: Monicca

IZVIRNO SPOROČILO: babylove

Jaz sem nosila očala in sem zaradi tega imela ponovni pregled. Pregled je bil pa kompleten, do gat sem se morala slečt user posted image  Sem pa iz MB.


Zgleda, da vsak zdravnik dela malo po svoje, jaz sem tudi v MB delala pregled, pa se nisem rabla nič slačit.



Mogoče pa nisi ravno atraktivnauser posted image

Meni je zdravnik za medicino dela in športa, delal tudi okulistični pregleduser posted image in je vse skupaj prišlo 36€, za podaljšanje vozniškega dovoljenja (dve leti nazaj). Ampak mi je klub dioptriji (ki je sicer nespremenjena) dal zdravniškega foreveruser posted image .

(odgovor članu Monicca)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pregled za vozniško
19.2.2009 17:14:28   
malenaa
Jaz sem ga morala lani it ponovno delat (zdravniškega) zaradi očal. sem pa rekla svoji okulistinji (redne kontrole ze 20 let) če mi lahko napiše mnenje in mi ga je. Oni na zdravniškem je upošteval (sploh mi niso vida pregledli, ker sem mela čisto nov izvid) in sem lepo dobila podaljšano do 80. leta.

Na njihov obrazec mi je moja okulistinja samo napisala da sem sposobna za vožnjo b kategorije in to z očali ali lečami, seveda štempl in podpis, napisala dioptrijo in pa da me vodijo tam (št. kartoteke). in to je zadostovalo.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




imeni za dvojčka
Anerina

Katera kombinacija vam je najbolj všeč?

Nejc in Nace (23%)

Vid in Gal (49%)

Nejc in Gal (28%)


Število vseh glasov: 320

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!