|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   popkovna kila
19.4.2006 13:16:28   
Wahoo RR
Živjo punce

Gled popkovne kile me nekaj zanima. Naša jo očitno ima. Zanč smo bili ponoči na Metelkovi zarad zaradi koprivnice , pa sem jo sam še na hitro vprašala zakaj ima tako popek ven, ko pa je bil skos notri.
Pa pravi da je popkovna kila. Pol smo pa debatirali o tej koprivnici naprej.

Kaj to pomeni, je kej hudo ? Se da popravit to ?
Kej več bi rada zvedela.

Ob priliki bom tudi pediatrinjo vprašala...

Hvala za pomoč :)

_____________________________

Lp,
Wahoo RR


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: popkovna kila
19.4.2006 13:26:54   
bajsek
ČAO.
Ne vem čist natančno kako to gre, ampak od sosede ta mal jo je imel, pa ji je babca rekla, da gre v večini primerov to samo nazaj (pokazala ji je eno masažo), drugače pa je potrebna operacija, tko kot za dimno kilo. Več žal ne vem. lp

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: popkovna kila
19.4.2006 14:31:07   
fipi
Naš pikec jo je imel in izginila je sama od sebe.  Pediatrinja pa mi je rekla, če ne bo izginilo samo od sebe, bo potrebna operacija.

(odgovor članu bajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: popkovna kila
19.4.2006 15:39:59   
Wahoo RR




V kolikšem času pa zgine ?
Mislim..a je kakšna meja...do katerega meseca...leta naj bi zginilo samo po sebi ?




_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu fipi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: popkovna kila
19.4.2006 21:46:36   
Kety
Naš jo ima tudi že od kakega 2 meseca naprej, zdaj je star 8 mesecev in ko se kaj napenja popek kar ven udari. Meni je zdravnica rekla, da ko bo shodil bo šlo vse nazaj in da naj kar dela trebušnjake (tako se dviga), ker bo to samo pomagalo, da bo šlo hitreje nazaj. Drugače pa operacija! Ne vem pa zakaj nastane...

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: popkovna kila
19.4.2006 22:10:32   
Wahoo RR




Hmm...naša ima to že od nekej 6 meseca...zdej je dobrih 13 m.
Hodi pa že 4 mesece...

no, jutri gremo k zdravniku na pregled...pa jo bom podrobno vprašala...

javim kaj bo rekla :)

hvala




_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Kety)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: popkovna kila
19.4.2006 22:15:53   
natalia
razen izjem, eno leto, se mi zdi.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: popkovna kila
19.4.2006 23:30:37   
suziq79
Moj mali je imel je imel pri 2-3 mesecih tako veliko, da sem se bala, zapenjati pleničke, da ga ne bi poškodovala (cca 1,5 cm izbočena). Pediatrinja naju je poslala na otroško kirurgijo v KC na pregled - tam je samo potipala, če gre notri ob pritisku (mora iti) in naju naročila na kontrolo pri dveh letih (najkasneje takrat mora izginiti). V glavnem, kila je sama od sebe izginila po vsega skupaj približno 3 mesecih.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: popkovna kila
20.4.2006 7:17:47   
*pepelka*
Tudi mi smo imeli že pri drugem težavo s popkovno kilo. ko je bil otrok star približno leto, mu je izginila. Sedaj imamo podobne težave tudi s hčerkico. Ko je bila stara 1 mesec, se ji je pojavila popkovna kila. Že patronažna mi je svetovala naj ji naredim kožno gubo, ter prelepim z levkoplastom. KO smo imeli pregled pri pediatrinji sem jo vprašala, če je morda kaj narobe, pa mi je dejala, da je to le lepotna napaka in da bo sama izginila. Tudi ona mi jevetovala naj isto kot patronažna. Povedala pa mi je tudi, da to lahko traja kaš nekaj časa, menda tudi več kot leto. Sedaj smo stari 8 mesecev in je že nekoliko bolje.
To mali ne  povzroča nobenih težav. Operacija pa bi bila baje potrebna v primeru, če bi bila ta popkovna kila temna in trda, kar naj bi pomenilo, da se je črevo vkleščilo.

< Sporočilo je popravil hafi -- 20.4.2006 7:18:34 >

(odgovor članu suziq79)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: popkovna kila
20.4.2006 7:26:10   
Tinca7
Moja jo ima tudi, pa me je že majčkeno strah, ker je stara že 17 mesecev, do drugega leta, pa naj bi izginila, drugače operacija. Sicer se ji že manjša, ampak ima še vedno "lulček" namesto popka.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: popkovna kila
20.4.2006 8:29:00   
viv_
Mirna je imela ogromno, popek je bil kot pink ponk žogica. Pojavila se je nekje pri 2 mesecih in trajala do več kot enega leta. Potem se je popek začel normalizirat. Meni je rekla zdravnica, da ni to nič hudega, če se do 5 leta samo ne zaceli, potem operirajo. Sedaj je že skoraj 100% dobro.

(odgovor članu Tinca7)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: popkovna kila
20.4.2006 12:03:30   
sonjaka
Nam se je okrog enega leta šele pojavila (popek štrli ven, če stoji). Prej je imela pa tako lep popek... Pediatrinja je rekla, da ni panike, da je to le lepotna napaka. Če jo bo motilo, si bo lahko dala operirati (ko bo starejša).

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: popkovna kila
23.4.2006 17:39:54   
Wahoo RR




No, javljam kako je bilo

Kot ste že napisale...je rekla da je bolj lepotna napaka, naj ji zaflajštram in da naj bi počasi zginilo.

Vglavnem - nobene panike :)

Hvala punce




_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu sonjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: popkovna kila
23.4.2006 21:00:48   
Anonimen
ne vem kako je pri dojenckih, lahko pa vam povem pri odraslih!

kila (kjerkoli) nastopi zaradi slabsih misic . potem tkivo "pokuka" skozi te misice. ponavadi gre lahko nazaj s pritiskom. skozi "luknjo" v misicah lahko pride crevo. in nevarno je kadar zunaj tudi ostane. prebava ne more funkcionirati, ker je crevo zaprto. pacient je zaprt in na pol prebavljeo hrano izbruha.. nekje pac mora ven. AMPAK TO SO EKSTREMNI PRIMERI!!! pole tist delcek crevesja odrezejo (je ponavadi ze nekrozen). prisijejo skupaj zdrava dela crevesja in z mrezo "zamasijo" to "luknjo" v misicah.

tole je full amatersko napisano. AMPAK RES TO VELJA ZA ODRASLE IN NE VEM CE JE PRI OTROCIH ISTO!!! zato ne delat panike,ok?? lp

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




plača dipl. ekonomista
livia

Koliko imate plače dipl. ekonomisti z delovno dobo od 5 do 10 let? Mislim na neto plačo brez malice in prevoza.

pod 900€ (41%)

900-1000€ (15%)

1000-1100€ (15%)

1100-1200€ (8%)

1200-1300€ (5%)

več kot 1300€ (16%)


Število vseh glasov: 386

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!