|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomoč
24.9.2006 4:10:43   
Anonimen
Ne me kregat ker sem anonimna, full mam prijateljic tukaj ampak tema je tako kočljiva da si ne upam tvegat da bi me prepoznal kdo za kogar to nočem.

Nimam težav z možem, taščo ali kom drugim imam jih pa sama s sabo. Prišlo je tako daleč da sem danes pomislila na samomor. Vse kar mi to preprečuje je moj 11mesečni sin.
Ne vem kdaj se je začelo. Mogoče po porodu mogoče že prej. Nisem sposobna kontrolirati same sebe, imam izbruhe jeze povsem uničevalne, partnerja ozmerjam čeprav je zlat in vem da to ni prav ampak v tistem trenutku se nisem sposobna kontrolirat, imam hude napade ljubosumja. Sem konstantno žalostna brezvoljna, udriham po vsem in vsakomur in vse je narobe. Vse sem prenašala in si govorila saj me bo minilo, danes pa se mi je zgodilo da sem šla čez mejo, ponorela sem nad svojim sinom ki ni hotel spati in v trenutku ko sem se zavedla da bi ga bila sposobna tudi udariti, sem odšla iz sobe, takrat sem dojela da z mano ni vse vredu, da je nekaj hudo narobe.

Zato se obračam na vas, ki ste mi velikokrat pomagale. Mislim da bi si morala poiskati strokovno pomoč, vendar ne vem kako se to stori ne vem kam se obrnit, ne vem več kam naprej. Tukaj sedim in jokam, moža ne upam zbudit, ker bi ga spet ozmirjala, kot da je on česa kriv.

Sem tako grozen človek, da praktično nimam pravice živeti, zato se mi včasih zdi da bi bili vsi srečnejši če me nebi bilo mogoče če se niti rodila nebi......
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomoč
24.9.2006 8:44:20   
Marogica
Anonimna, danes, po (upam prespani) noči, si najbrž ugotovila, da samomor ne more biti rešitev za nikakršne probleme, temveč bi s takšnim dejanjem določene probleme samo še nakopičila in to seveda drugim, ki si tega ne zaslužijo. SEveda se vprašaj, kaj bi s tem rešila? Problemi se rešujejo drugače, sploh če si odgovorna oseba in pa MAMA!!! Bi rada, da otrok odrašča brez mame? Vem, kako je to hudo, iz izkušenj meni zelo ljube osebe.

Kot si že omenila, poišči si strokovno pomoč, s pomočjo katere boš odkrila, zakaj je tvoje stanje takšno, zakaj si tako vzkipljiva. Saj nisi edina, ki tako reagira. Na koncu boš ugotovila, da je problem mogoče samo v neprespanosti, kakšni depresiji(ki je prehodnega značaja in ozdravljiva). In zaradi tega bi ti vse zavrgla, kar tako? Kar tako bi odšla?

ANonimna, življenje je kljub sem težavam(s katerimi se vsi spopadamo) prelepo in predragoceno.

Kako si poiskati pomoć?Nisem sicer sigurna, mislim pa, da greš do tvojega zdravnika, mu opišeš probleme, on pa ti bo dal napotnico za dotičnega zdravnika. Drugače pa obstajajo kakšne telefonske številke za ljudi v stiski ali pa naslovi strokovnjakov, do katerij je možno priti tudi brez napotnice.

Polagam ti na srce, da to narediš ČIMPREJ, še prej pa se pogovori s partnerjem in mu povej, da ga ceniš in da si prepoznala situacijo ter ga prosi, da te v takšni situaciji poizkuša razumeti.

Od otroka pa čim dalj stran, ko začutiš ta notranji nemir-on je tako nemočno bitje, ki ne želi nič slabega, on te ima rad, zanj si vse na svetu, ti si njegova zlata mamica. Pohvalno, da si šla stran od njega, preden si mu kaj storila, saj če realno pogledamo, tudi z udarcem ne bi spremenila ničesar, ker on pač ni vedel, kaj TI želiš v tem strenutku, temveč je izražal to kar je želel ON.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomoč
24.9.2006 8:47:35   
Angellina
Miška ne tko govort, sej bo, boš vidla. Saj če je doma drugače vse v redu, boste pa tut tebe spravli v red.
SEj nisi prva, ki trpi za hudo depresijo in zaradi tega res nisi grozna.
POvej možu kaj se dogaja s teboj, kaj čutiš in kake strahove imaš. Če je res takšen kot praviš, te bo že razumel in ti pomagal. Dosti huje je tistim, ki imajo poleg hude depresije, doma vse narobe.
Če maš koga, dajta sinka v varstvo za nekaj dni in pejta na oddih. Verjetno si tut močno utrujena in nekajdnevni počitek ti bo dobro del, pa pogovori, sprehodi, novo okolje...
Samo ne tako negativno razmišljat. To ne da ni dobro le zate, trpijo tudi tvoji najbljižji...
Pa sinka imaš, le ta te močno potrebuje, potrebuje tvojo ljubezen, svojo zlato mamico...Misli nanj, od tam jemlji energijo in povej možu, da potrebuješ pomoč.  

Če bi mogla, bi tako napodila, te tvoje črne misli stran, da bi se kar kadilo za njimi! Sam ne morem, to moraš storiti sama.

Želim ti vse najbolje in ti pošiljam en velik velik objem.

Pozdravček,

Angellina


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomoč
24.9.2006 9:00:49   
Anonimen
Najprej se pogovori z možem in mu povej, kar si nam napisala. Verjemi, da je on vse to že davno opazil... Potem pojdi do osebnega zdravnika in ga prosi za pomoč.
Ko boš spet v takih stiskah pa pokliči na SOS telefon: http://www.lmit.org/baza/SOS_telefoni.htm, če ne bo nikogar od odmačih zraven, ki bi ti lahko prisluhni in pomagal.

Nisi grozno bitje, nisi grozna mama, si samo v stiski in rabiš pomoč. S pomočjo moža jo boš naša in rešila zadevo. Predvsem pa nisi edina, ki se ji take stvari dogajajo.

Srečnouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomoč
24.9.2006 10:15:13   
daddy
     Nisi grozen človek, sej veš, da nisi. Tako kot ni grozen človek, ki si zlomi nogo ( in potrebuje zdravniško pomoč ), tako kot ni grozen človek, ki ima sladkorno bolezen ( in potrebuje zdravniško pomoč ), skratka .... res potrebuješ strokovno pomoč, kot si že sama ugotovila. Težave, ki jih imaš, so največkrat zelo učinkovito rešljive in se splača potruditi, verjemi.
 

< Sporočilo je popravil daddy -- 24.9.2006 10:18:21 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomoč
24.9.2006 12:05:25   
Anonimen
Poišči pomoč, strokovno, ker ta bolezen prizadane 60% ljudi. Eni z bolj očitnimi znaki, drugi malo drugače, da tega na okolico ne kažejo. Razumem te, sem bila že na tem, moj oče tudi, milijon drugih....skratka, ne imej predsodka glede psihiatrov, psihologov, ker to ni več TABU tema. Evo, ta je samo zate user posted image

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomoč
24.9.2006 13:30:56   
petja
Javi se mi na ZS. Sem dala to skozi, vendar ne bi tukaj razpredala o tem ...

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pomoč
24.9.2006 18:06:38   
Anonimen
Naj naj hvala vsem.
Danes me je mož peljal na izlet na sonček pa na kosilo, je pomagalo, sem mu vse povedala.

Ponoči sem ko sem brskala po netu našla naslov od nekega psihologa in mu pisala mejl, ne boste verjele zjutraj sem dobila odgovor. In je napisal da gre 100% za depresijo in da naj se zglasin pri svojem zdravniku, kasneje pa naj se naročim pri psihologu za kak pogovor. Mi je kar malo odleglo.

Ne vem leto nazaj si nebi predstavljala da se bom morala pošteno mučiti če se bom želela saj malo sprostiti, ampak to gre za nekaj časa potem pa sem kmalu tam kjer sem bila......V ponedeljek grem k zdravniku, da vidim kako naprej.

Skratka hvala hvala in še enkrat hvala vsem vam, ki ste mi napisale spodbudne misli. Držite pesti zame!!!!!!

(odgovor članu petja)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pomoč
24.9.2006 18:54:44   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  Če pa še kdaj rabiš  "pogovor", veš kje nas najdešuser posted image ...

Srečnouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pomoč
24.9.2006 19:25:16   
Angellina
Krasno. user posted image

Mi je odleglo, sem skoz mislila nate.

Cmok cmok

A user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pomoč
24.9.2006 20:00:02   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image sem vesela zate, drugač pa ti popam nekaj za prebrat


Poporodna depresija
Piše: Doc. dr. Vislava Globevnik Velikonja, specialistka klinične psihologije, zaposlena je na Ginekološki kliniki Ljubljana
Družba različnih kultur doživlja rojstvo otroka kot vesel dogodek. To je čas praznovanja, izpolnitve in upanja. Osebna izkušnja rojstva pa je pogosto v popolnem nasprotju s to idealizirano podobo, saj se veliko žensk počuti slabo, tudi njihovo razpoloženje se spreminja. Namesto pričakovanega miru se marsikatera sreča z novimi zahtevami, ki jih pred njo postavlja dojenček, na katere je bila preslabo pripravljena. Ob tem nima potrebne podpore in pomoči: v novem urniku pogreša stari red in rutino, pojavijo se neprespane noči, njena vloga se spremeni, vključujoč tudi karierne odločitve, drugačen je odnos v partnerstvu, pokaže se težje prilagajanje na starševstvo, partner je pogosto odsoten zaradi zahtev svojega poklica, včasih njuna zveza celo razpade. Prav tako so stresi lahko povezani s socialno izolacijo, finančnimi težavami ali nepričakovano težkim porodom. Čustveni prevrat pri občutljivih ženskah lahko vodi v depresijo različnih stopenj.
Le malo žensk (1-2 na 1000 porodov) pade v pravo depresivno psihozo. Precej več (10-20 %) pa jih doživi poporodno depresijo – stanje, ki ga označujejo občutja žalosti, krivde, ničvrednosti in tesnobe, razmišljanje o samomoru in smrti, težave s koncentracijo in odločanjem, motnje apetita in spanja, izguba interesov in energije. Ti znaki niso le prehodni in lahko vztrajajo različno intenzivno še leta.
Poporodno depresijo lahko razlikujemo od poporodne otožnosti in poporodne psihoze na podlagi jakosti in trajanja depresivnih znakov.
Poporodna otožnost
Poporodna otožnost je zelo razširjena, skoraj 80 odstotkov žensk po porodu izkusi obdobje čustvene labilnosti, ki se pojavi v prvih dveh tednih po porodu. Nekateri temu stanju rečejo kar “tretji dan”, “poporodni maček” ali “jokavi dan”. Vrsto bolj ali manj posrečenih imen je to stanje dobilo, ker se v večini primerov res pojavi tretji dan po porodu, navadno ne traja več kot dan ali dva in se konča samo od sebe, brez kakršne koli terapije. Najboljša terapija za to stanje je mož, ki z ženo preživi na tak dan več časa, ji nudi povsem praktično pomoč ob otroku in pokaže razumevanje za njeno stisko. Značilno je, da ženska pogosto podvomi, da bo zmogla biti dobra mama, da bo vedela, da je z otrokom vse v redu in je pogosto preobčutljiva na povsem običajne pripombe. Nekateri raziskovalci navajajo, da je psihično počutje ženske v prvih treh dneh po porodu najboljši napovedovalec kasnejšega pojava poporodne depresije. Večina avtorjev poporodno otožnost pripisuje predvsem hitrim hormonskim spremembam po porodu, drugi pa tudi temu, da se vsa pozornost nenadoma usmeri na otroka, nanjo, ki je vendarle najbolj zaslužna za vse skupaj, pa se kar malce pozabi. Ženska po porodu potrebuje tudi priznanje, razumevanje in pozornost. Veliko vlogo ima tudi zdravstveno osebje, zlasti babice, da jim ženska zaupa, deli z njimi svojo moč in nemoč, povezano s porodom.
Poporodna psihoza
Poporodna psihoza je veliko redkejša, a precej resnejša. Prizadene le 1-2 ženski na 1000 porodov in ponuditi jim moramo takojšnjo psihiatrično pomoč. Za poporodno psihozo je značilno močno moteno razpoloženje in vedenje. Kaže se z zmedenostjo, nemirom, halucinacijami, razočaranjem ali ekstremno neorganiziranostjo. Pojavi se nenadoma, v prvem tednu po porodu, zahteva takojšnjo hospitalizacijo ženske v psihiatrični ustanovi, zdravljenje s psihotropnimi zdravili ter posledično prekinitev dojenja. Pogosto obstaja resna nevarnost samomora in razširjenega samomora. Pri nas so te matere ločene od svojega otroka, v svetu pa se že pojavljajo oddelki, kjer poskušajo tudi v tem času omogočati stik matere z otrokom. Zdravljenje je naporno in dolgotrajno. Obstaja velika nevarnost ponovitve ob naslednjem porodu.
Poporodna depresija
Pojavnost in pogostost
Poporodna depresija se v večini primerov razvije v prvih treh mesecih po porodu, drugi pojavni vrh pa lahko nastopi celo šest do osem mesecev po porodu. Lahko bi rekli, da vsaj ena od desetih žensk po porodu trpi zaradi poporodno depresijo, četudi ne upoštevamo psihotičnih oblik. Marsikatera depresija ostane neznana, ker ženska težave skriva in ne poišče pomoči. Včasih pa ostane neprepoznana, ker se skriva za anksiozno in telesno simptomatiko.
Zdravljenje
Poporodna depresija je razmeroma lahko ozdravljiva oziroma je omogoče omiliti njene znake, če ženska pravočasno poišče pomoč. Zlasti če je v terapiji pripravljen sodelovati tudi partner, pogosto hitro dosežemo želene učinke. Ob tem tipu depresije se običajno skušamo izogniti psihotropnim zdravilom, ker si večina v tem času želi nadaljevati z dojenjem. Zelo učinkovita pa je kombinacija kognitivnovedenjske, družinske in relaksacijske terapije.
Posledice
Dolgotrajna in nezdravljena poporodna depresija ima več dolgoročnih neugodnih posledic. Slabo vpliva na duševno zdravje ženske in depresivna simptomatika se lahko vleče več let. Negativne posledice ima tudi na odnos mati-otrok. Depresivna mati se pogosteje manj odziva in je manj občutljiva na otrokove potrebe. Če pa se dolgotrajna depresija poveže še s partnerskimi težavami in socialno odtujenostjo družine, ima otrok lahko težave v čustvenem, socialnem in kognitivnem razvoju. Pogoste dolgotrajne posledice so tudi zanemarjanje ali zlorabljanje otroka. Da bi preprečili tovrstne posledice, v obravnavo poporodne depresije vključujemo posebna prizadevanja za izboljšanje odnosa mati-otrok.
Ženske s poporodno depresijo ocenjujejo svoj partnerski odnos kot slab na področju dogovarjanja, zadovoljstva in podpore. Velikokrat je bil tak že pred nosečnostjo. Slab zakon spada med tvegane dejavnike za pojav poporodne depresije. Stresnost poporodne depresije pogosto še poslabša zakonske težave, jih podaljšuje in naredi opaznejše. Tudi moški žensk s poporodno depresijo izražajo več težav s svojim razpoloženjem v enoletnem obdobju. Veliko parov ne zmore obvladati poporodni depresiji pridruženih težav, kot so pomanjkanje zanimanja za spolnost, razdražljivost in nesposobnost obvladati otroka. Marsikateri par v pripravah na starševstvo ni upošteval velike čustvene obremenitve, ki ju le-to prinaša. Tudi veliko moških v teh parih izkusi psihiatrične težave, kot so splošna anksioznost ali celo epizoda velike depresije, ki pogosto sledi kmalu po izbruhu depresije pri ženski.
Dejavniki tveganja
Sodobno razumevanje poporodne depresije temelji na biopsihosocialnem modelu, ki predpostavlja medsebojno povezanost psiholoških, socialnih in bioloških dejavnikov pri njenem nastanku.
Poznamo več skupin dejavnikov tveganja za pojav poporodne depresije. Med pomembne stresne dejavnike štejemo težke življenjske dogodke, kot so komplikacije ob rojstvu, izguba službe ali zdravstvene težave, pa tudi predhodne spontane splave ali mrtvorojene otroke. Pomembno vplivajo na pojav tudi družinske in zakonske težave, pomanjkanje podpore s strani družine ali socialna izolacija. Osebnostne značilnosti matere so lahko vzrok težav, zlasti če je nagnjena k perfekcionizmu, če je pesimistično naravnana, če je nesamozavestna ali ima slabe socialne spretnosti in negativna stališča do vzgoje otrok Včasih vse skupaj otežujejo tudi socialni pritiski in kulturna pričakovanja o popolni, razdajajoči se, srečni in zadovoljni materi. Tudi če je sama ali kdo v družini imel depresijo, je večja verjetnost za njen nastanek po porodu. Pogosto se poporodna depresija ponovi po naslednjem porodu. Tudi če je imela ženska slabe izkušnje s svojo materjo ali bila spolno zlorabljena, lahko pričakujemo več težav. Včasih prispeva k pojavu tudi težavnost otrokovega temperamenta, njegova bolehnost ali drugačnost. Ob tem ne smemo pozabiti na pomembnost psihičnega počutja med nosečnostjo.
Preprečevanje
Veliko bolje kot zdraviti poporodno depresijo je njen nastanek in razvoj preprečiti. Pomembno je, da zna ženska od prvega dne po porodu poskrbeti tudi zase. Da se zaveda, da popolne mame ni in da tudi ona to ne bo. Saj niti ni potrebno. Dovolj in celo bolj zdravo za celo družino je, če mama zna biti ravno prav dobra mama, da zna poleg skrbi za druge poskrbeti tudi zase. Da dovoli tudi možu, da previje otroka, ga potolaži, poljubkuje, da ima sama nekaj časa čisto zase bodisi za osebno nego, sproščujočo kopel, obisk pri frizerki, čaj s prijateljico ali poporodno telovadbo. Prav nič ni narobe, če mož kdaj ponoči vstane in potolaži otroka, da se mama, če je močno utrujena, lahko naspi. Prav tako ni nič narobe, če za kakšno uro dnevno za otroka poskrbita babica ali dedek, če ju nova družinica le ima kje na dosegu, da gresta lahko kdaj s partnerjem tudi sama na sprehod in da imata nekaj časa čisto zase. Ženska bi morala imeti koga, s katerim bi delila vsa svoja občutja in doživetja, ki so v poporodnem obdobju zelo bogata in močna. Ženska, ki bo s svojim otrokom le 23 ur na dan, a zadovoljna s seboj, bo dala svojemu otroku kot mati veliko več kot tista, ki bo z njim 24 ur na dan, a ob tem depresivna.
Otrokov očka ima pomembno vlogo pri preprečevanju poporodne depresije. Če ima ženska občutek, da ima v njem dobrega partnerja zase in dobrega očeta za svojega otroka, odpade velik del vzrokov za poporodno depresijo. V prvih mesecih ženska potrebuje njegovo dovoljenje in razumevanje, da je lahko predvsem samo mama, saj čuti potrebo po tesni simbiozi z otrokom. Kasneje pa je prav očka tisti, ki mamico počasi in prijazno povabi iz te simbioze z otrokom in jo spomni, da ni samo mama, temveč tudi žena, prijateljica, soseda … In da ni čisto nič narobe, če opravlja v življenju vse tiste vloge, ki jih želi, da bo zadovoljna. Marsikatera ženska pa je po porodu neprijetno presenečena, ko ugotovi, da ima doma pravzaprav dva otroka: enega dojenčka, drugega pa malo večjega, in da je ta večji njen mož, ki postaja vse bolj ljubosumen na lastnega otroka.
Novopečena starša ne smeta postati samo ati in mami, pač pa morata znati ohraniti tudi partnerstvo. Starševstvo in partnerstvo sta za kakovost življenja zelo pomembni vlogi, ki ju je potrebni nenehno gojiti. Če pa na to pozabimo, lahko kaj hitro sledijo občutki neizživetosti, utrujenosti, izčrpanosti, prikljenjenosti na dom… - in s takimi neprijetnimi občutki se pogosto začenja poporodna depresija.
Kako depresijo prepoznati in kdaj po pomoč
Normalno je, da ženska med nosečnostjo postane nekoliko bolj občutljiva, čustveno niha, ter da je v drugi polovici nosečnosti bolj anksiozna??? in morda tudi depresivno razpoložena. Kadar pa so ta razpoloženja močnejša, je smiselno, da ženska že v nosečnosti poišče pomoč zaradi preprečevanja morebitnih poporodnih težav.
Depresivna motnja je opazna z več znaki:
  • izguba zanimanja ali veselja do večine aktivnosti,
  • nehoteno hitro izgubljanje ali pridobivanje telesne teže,
  • večji apetit ali popolna izguba teka,
  • nespečnost ali pretirana zaspanost,
  • psihomotorni nemir ali upočasnjenost, ki ju lahko zaznajo tudi drugi,
  • občutek pomanjkanja energije in volje, občutki izgube smisla ali občutki krivde,
  • težave s koncentracijo ali odločanjem,
  • občasno razmišljanje o smrti in samomoru.
Ni nujno, da so prisotni vsi znaki, pomembna je njihova jakost. Pogosto se ženska slabo počuti, a to okolica pa tudi zdravstveni delavci, če so usmerjeni samo na telesne znake, slabo prepoznavajo. Prav zato marsikatera poporodna depresija ostane neodkrita in ženska ne dobi ustrezne pomoči. Prav zato smo se odločili, da bo v novo Materinsko knjižico, ki jo dobi vsaka nosečnica, vključen tudi vprašalnik o psihičnem počutju ženske, ki naj bi ga vsaka izpolnila dva meseca pred porodom, v prvih dneh po porodu in ob prvem pregledu pri ginekologu – šest tednov po porodu. Rezultat naj bi pomagal tudi zdravniku ginekologu prepoznati tovrstne težave ženske, da bi ji lahko omogočil pravočasno in strokovno pomoč, če bi bilo to potrebno. Pomembna je tudi osveščenost vseh, zlasti žensk, da v primeru depresivnega počutja poiščejo nasvet strokovnjaka

(odgovor članu Angellina)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pomoč
24.9.2006 20:30:50   
Marogica
Super, anonimna, da si tako hitro reagirala in nekaj naredila za tvoj problemček. SEm ponosna nateuser posted image

Drugače pa veš, kje nas dobiš, tudi na ZS, če je treba.

Vse lepo...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pomoč
24.9.2006 21:58:46   
mayflower
Punca kar pogumno k zdravniku. Kar nekaj žensk poznam, k so mele take težave. Nič hudega, so tudi taki trenutki v življenju. Vse bo še dobro user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
25.9.2006 0:08:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mayflower)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako povečati možnosti za zanositev
To so načini za hitrejšo zanositev - spremljanje plodnih dni, zdrav življenjski slog in redni spolni odnosi. Ob težavah ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Učenje skozi igro: Zakaj je igra najboljša...
Učenje skozi igro omogoča otrokom naraven razvoj, izboljšuje njihove kognitivne, socialne in čustvene veščine. Otroci se...
Zdravo prehranjevanje se začne že v vrtcu
Marjeta Podpečan, odgovorna za prehrano predšolskih otrok v zavodu Kranjski vrtci, nam je pojasnila, zakaj pogosto vklju...




Risanke.
пеперутка16

So vaši otroci gledali (gledajo) risanke kot so Teenage Mutant Ninja Turtles, Yu Gi Oh, Pokemon ... in zaradi njih postali nasilni?