|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja Loka
28.10.2009 9:07:52   
2srcka
Je na tem forumu katera ki tečaj obiskuje v Škofji Loki? Ali kje v Lj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja...
28.10.2009 17:29:53   
mala zirafa
A celo tečaj obstaja?Ta mi je nova, ker če hočeš delat v vrtcu moraš imet priznano 5. stopnjo, vzgojitelj pr. otrok, ne pa tečajuser posted image V starih časih so res bili tečaji.Mogoče je pa mišljeno za odpret sp varstvo otrok na domu?Za vrtec ti tečaj odpade.

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja...
28.10.2009 17:38:04   
2srcka
Ja samo na tečaj se lahko vpišeš če imaš 5. stopnjo že narejeno in potem delaš samo strokovne predmete. Na koncu si isto kot če hodiš 4 leta - pomočnik vzgojitelja, in se lahko zaposliš v vrtcu.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja...
28.10.2009 21:35:54   
brina 1
Obstaja prekvalifikacija, ne pa tečaj. Traja eno leto. V Ljubljani je Cene Štupar, Zaris...Narediš vse izpite in pa tudi prakso. Maturo iz pedagogike ali psihologije, pa nše zagovor praktičnega dela imaš.

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja...
28.10.2009 22:47:56   
birdy
Ja, jst to prekvalifikacijo obiskujem v Škofji loki. Zaenkrat mamo tri predmete, prfoksi ful fajnuser posted image
A te kej konkretnega zanima?

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu brina 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja...
28.10.2009 23:00:32   
2srcka
Ja ne vem pol je ta tečaj prekvalifikacija, piše drgač poklicni tečaj za predšolsko vzgojo, ne samo v Loki ampak tudi na drugih šolah. Mogoče je pa to prekvalifikacija? Samo čudn, ena tudi hodi na predšolsko vzgojo pa pravi da ne na tečaj.  Vendar ona ima triletno šolo narejeno, torej na tečaj ne more. Potlej jaz to razumem tako, da če imaš narejeno četrto stopnjo delaš izpite ki ti manjkajo, če pa imaš peto stopnjo pa poklicni tečaj.

Birdy, spraševala sem ker razmišljam, sem že skoraj odločena, da se vpišem a nikogar ne poznam. Ja je pa vodja izo. odraslih rekel da so zdaj trije predmeti. So težki?

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja...
29.10.2009 7:35:50   
mala zirafa
Vprašaj na Ljudski univerzi.

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja...
26.11.2009 19:56:59   
tasia
Jaz sem se prav v teh dneh pozanimala, ker tudi nameravam prekvalifikacijo narest in je tako: obstaja prekvalifikacija IN poklicni tečaj. Za prekvalifikacijo rabiš le zdr. potrdilo in osnovno šolo, za tečaj pa potrdilo in 4-letno srednjo. Predmete, ki jih imaš od prej ti priznajo, ostale moreš narest, pa še hospitacijo in prakso v vrtcu. Pa veliko srečeuser posted image

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja...
26.11.2009 21:03:58   
2srcka
Tasia, sem se tudi jaz pozanimala, ampak še vedno me nekateri ki delajo prav prekvalifikacijo čudno gledajo da obstaja kaj takega?! Ne vem, mogoče so mi pa fouš ker grem jaz lahko na poklicni tečaj oni pa ne ker imajo triletno srednjo šolo. Meni so rekli da zdaj ne vpisujejo več ker jih je preveč. Naslednji vpis je februarja in jaz kolebam ali c Škofjo Loko ali v Lj kjer je ceneje.

(odgovor članu tasia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja...
27.11.2009 0:12:30   
Raho
Če se vpišeš na poklicni tečaj, to pomeni, da opravljaš samo strokovne module in praktični pouk SŠ programa (imaš opravljene vse oveznosti iz splošnoizobraževalnih predmetov) - s tem, da tukaj ni nujno, da si opravil maturo ali POM. Pogoj je uspešno zaključeni vsi 4 letniki. Tako si pač posamezniki pridobijo prvi poklic na ravni kot ga omogočajo ustrezne srednje strokovne ali tehniške šole. Poklicni tečaj pomeni drugo pot do naziva strokovne izobrazbe, za katerega obstaja tudi štiriletni program srednjega strokovnega ali tehniškega izobraževanja. Sprva so bili PT namenjeni samo gimnazijcem (tudi z opravljeno maturo), da so si, če niso bili uspešni pri študijo) lahko pridobili poklic.

če pa se vpišeš v prekvalifikacijo, pa poleg strokovnih modulov opravljaš lahko še kak splošnoizobraževalni predmet, ki ga v SŠ nisi imel, je pa na predmetniku vzgojiteljske, hkrati s tem pa tukaj že imaš opravljeno maturo ali POM in lahko opravljaš samo 2. in 4. predmet POM. To, da pa za prekvalifikacijo potrebuješ OŠ, pa ni res. Z OŠ se lahko vpišeš samo v redni 4-letni program, je pa res, da pa se ti na podlagi primerljivosti priznajo predmeti, ki si jih že opravil v SŠ, četudi si šolanje opustil.

In prekvalifikacija je samo sprememba poklica - se pravi, da moraš imeti enako stopnjo izobrazbe, medtem ko pa se moraš vpisati v 1. letnik, če imaš npr. nižjo stopnjo izobrazbe, vendar se ponavadi nekateri predmeti priznajo...


< Sporočilo je popravil Raho -- 27.11.2009 0:13:53 >

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja...
27.11.2009 12:39:19   
tasia
No, jaz ne bom pametna, povem samo, kar sem bila informirana. Itak če gledaš spletne strani, za vsak inštitut malo drugače piše. Kar se pa tiče vpisa, 2srcka, na Cene Štupar v Lj vpisujejo tudi med letom, če zamudiš vpis. Mene so povabili, naj prinesem spričevala za priznavanje izpitov, da mi povejo, koliko še morm narest in za ceno. Oglej si malo njihovo stran za informacijo. Mogoče se še srečamo...

Čavuser posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja...
27.11.2009 19:46:33   
Raho
Tasia, da ne bo pomote - nisem pametna, meni so ti programi moj vsakdanji kruh. Delam na področju izobraževanja odraslih in najverjetneje imam tudi kaj pojma o tem, če mi je to vsakdanje delo, ne?

(odgovor članu tasia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja...
27.11.2009 20:49:59   
tasia
Joj, Raho, žal mi je ker si me narobe razumelauser posted image . Sploh nisem mislila tako! Hočem le reči, da vem le toliko, kolikor sem napisala (slišala, prebrala), ne pa da si ti "pametna". Se opravičujem za nesporazum. Mi pa zato lahko še kakšno informacijo posreduješ, če si že v tem fohu, vsaka je dobrodošla. Veš, jaz se še borim za vsakdanji kruh...

Lp in user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja...
27.11.2009 21:02:57   
2srcka
IZVIRNO SPOROČILO: Raho


In prekvalifikacija je samo sprememba poklica - se pravi, da moraš imeti enako stopnjo izobrazbe, medtem ko pa se moraš vpisati v 1. letnik, če imaš npr. nižjo stopnjo izobrazbe, vendar se ponavadi nekateri predmeti priznajo...



Kolegica dela prekvalifikacijo in ima dokončano triletno srednjo šolo. To se pravi da ona sploh ne more tega delat ali kaj (Če ima od prej 4. stopnjo in zdaj dela 5. stopnjo)? Kolikor jaz vem je predšolska vzgoja 5. stopnja. Ali pa ona ne ve kaj je predvalifikacija, dokvalifikacija....

< Sporočilo je popravil 2srcka -- 27.11.2009 21:06:43 >

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja...
27.11.2009 21:04:48   
2srcka
IZVIRNO SPOROČILO: tasia

No, jaz ne bom pametna, povem samo, kar sem bila informirana. Itak če gledaš spletne strani, za vsak inštitut malo drugače piše. Kar se pa tiče vpisa, 2srcka, na Cene Štupar v Lj vpisujejo tudi med letom, če zamudiš vpis. Mene so povabili, naj prinesem spričevala za priznavanje izpitov, da mi povejo, koliko še morm narest in za ceno. Oglej si malo njihovo stran za informacijo. Mogoče se še srečamo...

Čavuser posted image



Ok. Bom pogledala. Sicer sem gledala Trgovsko šolo v Lj kjer tudi izvajajo tečaj PV.

(odgovor članu tasia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: poklicni tečaj predšolska vzgoja - Škofja...
27.11.2009 21:08:49   
2srcka
Raho, in kaj se potem meni bolj splača glede na to, da imam narejeno 5. stopnjo (ekonomski tehnik)? Poklicni tečaj ali prekvalifikacija?

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Katero ime?
Erin



Tinej (32%)

Timon (22%)

Tibor (46%)


Število vseh glasov: 264

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!