|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 1:07:42   
siniti
vem da je to že 1000krat obglodana tema, ampak vseeno, jaz sem že čisto obupalauser posted image ...

probala sem čisto vse bepanten, preško pasto, ribje mazilo, canesten, daktarin, bubchen kremo za ritko, razna hladilna mazila, krema ki sva jo dobile na recept in so jo zmešali v lekarni, je pomagala samo enkrat... ne vem več kaj naj... uporabljamo pamperske (midi), mislim pa da to ni problem...

včasih izpuščaj kar čez noč izgine, ampak nikoli, res nikoli ne izgine popolnoma... stari smo 2 meseca, težave pa so se začele, pri enem mesecu, ko je prvič dobila izpuščaj na ritki zaradi soora... soor smo odpravili, izpuščaj tudi, ampak ne za dolgo... od takrat se nam vse ponavlja...

prosim za kakršen koli nasvet... saj sem že čisto na tleh... aja naj še povem da smo probali tudi huggieske, pa je bilo še huje, ritko pa umivamo z vodo in jo temeljito osušimo, pleničke menjamo na prib. 2-4 ure oz. takoj ko opazimo da je polulana ali pokakana... robčkov ne prenese takoj dobi rdeče pikice...

hvale za odgovore že v naprej...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 6:13:54   
CUKRČEK
naša je imela grozno "opečeno" ritko in pomagalo ji je le Nistatin mazilo, ki ga dobiš na recept....drugo ji ni nič pomagalo. Je pa imela resnično grozno ritko...ranice, mehurčki, živo rdeče...

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu siniti)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 6:52:51   
SaaS
Moj je dobil rdečo ritko, če sem mu dala na rito Pamperske. V vrtcu so probali Huggies. Zdaj uporabljam le Babylove iz DM ali Fixies (prodajajo v BC).
Dokler sem mu na ritko dajala Pampers, izpuščaj ni izginil.
Probaj zamenjati pleničke. Mogoče pa je nekaj na tem. Saj ne obstajajo samo Pampers in Huggies.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 6:54:39   
SaaS
Pozabila sem napisati in ne vem če se razume. Tudi v Huggies plenicah je imel izpuščaje.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 7:16:26   
skuštrana
Kaj pa če so glivice? Probaj mazati s Canestenom kak teden. Ali pa se pojdita pokazat k zdravniku, ker če bi bil samo plenični izpuščaj bi po moje moral izginiti v dveh, treh dnehuser posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 7:41:33   
puncica
zdej jst sem ugotovila da je hrana tista ki nam dela izpuščaje in smo ene zadeve ukinal in je bilo bolje, pa seveda z vodo umivamo ampak ne z robčkom in vodo ampak ga dam vsakič pod pipo in tekočo vodo in potem s brisačo ali pleničko popolnoma osušim, včasih sem še s fenom. Pa drekca ne brišem dol s pampersko, ker se mi zdi da potem se mu takoj pikce naredijo, tkao da če je pokakan obrišem al z robčkom navadnim al vato, če pa je bol malo pa grem direkt pod pipo.
No to še poskusi druga pa ne vem, smo pa mi tud z vsemi žavbami mazal pa ni blo nič bolje. A ja pa še kamagel poskus, ki vidim da ni na seznamuuser posted image Pa veliko sreče pri odpravljanju


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu siniti)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 8:07:25   
Ro.Na
Jaz sem kupila v lekarni Avene vodo v spreju, s katero sem tamejčkeno našpricala po ritki in jo do suhega obrisala z navadnim suhim robčkom.
Nama je zelo pomagala, saj včasih voda iz pipe tudi draži kožo.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 8:11:09   
Divja vijolica
Mislim, da boš morala sama ugotoviti kaj tvojemu otroku ne paše. Mi uporabljamo za ritko samo Pampers sensitive, po vsem drugem ima rdečo ritko, tudi po umivanju z vodo. Kreme pa nobene, to pa že od rojstva,ker je po vsaki imel rdečo rito.

(odgovor članu Ro.Na)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 9:00:41   
lolipop
Nam so bile Pamperske čist v redu, potem pa je prišla vročina in z njo rdeče pikice. Enako je pri Huggis. Zato v vročini uporabljamo le Babylove od DM. Probaj.

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 9:11:22   
mala pika
Zdravo!
Nam je zelo pomagala krema Dabroston. Kupi se v lekarni. Prav tako sem jo priporočala kolegici, saj je njena hčera imela non stop probleme z ritko in izpuščaji. In so v treh do štirih dneh izginali. Vedno imam eno tubo v rezervi.
Priporočam.
Probaj še menjati vlažilne robčke. Mi smo pri občutjivi ritki uporavljali pampers sensitiv. Lepo osušili in namazali na debelo.

Pri vseh teh kremah je pomembno, da imajo sestavino cinkovo mast, saj le ta ne prepušča tekočini, da bi prišla do kože. Tako je koža suha in se lepo celi.

Probati ni greh.

Pa čimprej se rešite pleničnega izpuščaja.
LP!

(odgovor članu lolipop)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 9:36:58   
Minka Pobalinka
Pri nas so bile pikice ko smo uporabljali Pamperske..

(odgovor članu lolipop)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 9:51:53   
amadeusa
probaj skuhat liter čaja iz hrastove skorje in kamilic. s tem večkrat na dan umij ritko z vatico potem popivnaj s pleničko in namaži z bepanthen mazilom. to 100 % pomaga, meni je zato povedala babica ko je na začetku hodila kopat našo pupu. nam je edino to pomagalo dva dni pa je bila rita takoj boljša.user posted image

(odgovor članu Minka Pobalinka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 10:01:33   
MarijaPo
nic novega ne bom napisala:

- pazi, da ne jes pikantne hrane (ce dojis seveda), ker se jim od tega vname ritka
- probaj vse plenice, ki so na trziscu (baby love, fixies, ...)
- probaj se kamagel
- vsekakor probaj tist s hrastovim lubjem, tudi nam je to svetovala patronazna
- ritko probaj vsakic dodatno osusit se s fenom za lase na najnizji stopnji in z razdalje najmanj 50 cm

(odgovor članu amadeusa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
26.7.2006 10:04:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu amadeusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 10:05:22   
bini
če je ritka zelo vneta, je meni pediatrinja rekla naj vato pomočim v hrastovo lubje, jo ožmem da ni vode več notri in kar v tem povijem ritko - no, poskusla nisem, ker ni bilo tako hudo... nam je že samo umivanje s hrastovim lubjem pomagalo... pa redno fenanje ob previjanju user posted image
in pa redno mazanje s kremo bebival - si to poskusla???
upam, da vsaj kaj uspe...user posted image


_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 11:06:03   
svila
Nam so tudi pamperske škodile, tako da sedaj uporabljamo babylove iz DM. Edina kremca ki nam je pomagala pa je Bebival (rumena). Dobiš jo v lekarni v centru Murgle (če si iz LJ). Drugače je to kremica od Mariborskih lekarn. Nikar pa ne uporabljaj Hladilne kreme od Ljubljanskih lekarn.
Verjetno boš pa morala sama ugotoviti...
Želim vama, da bo to čimprej.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 11:21:21   
F*S*M
Mi smo dobili vneto ritko po bubchen kremi, pa sem ga samo enkrat namazala ko mi je zmankalo hladilne, pa je patronažna rekla naj kupim kremo LASEPTON v lekarni, mi pa uporabljamo pleničke od mullerja ali DM a in so super se pozna razlika že v tem da so pleničke delane v nemčiji za zahodnjo evropo in ne na polskem, kjer delajo plenice za vzhodni trg, pa hoferjeve so tudi nemške tako da preiskušaj čim več plenic.

Lep pozdrav


_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu svila)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 11:54:17   
bambi
Moja Gaja je dobila total vneto ritko na intenzivni negi, ko je imela zlatenico in potem še enkrat, ko sem menjala plenice..... Najprej ti priporočam, da probaš zamenjat plenice, sedaj ko je vroče imej otroka čimveč na zraku ali pa ga zavij samo v bombažno plenico, da bo ritka čimveč suha..... ko otroka previjaš, ga umij samo z navadno vodo, potem jo posuši s fenom..... in luftaj, luftaj, luftaj rito...... nam je po vsem možnem (imela je že razjedeno kožo) pomagala samo Lamprehtova krema (po stari recepturi in ne Babyval)), ki se jo dobi baje samo v Mariborskih lekarnah. Jaz jo sedaj skoz uporabljam in ko se pojavijo kakršne koli pikice po telesu, rdeč popek, skratka karkoli, samo namažem s to kremo in je takoj vredu.....

Upam, da bo čimprej bolje....

_____________________________

Imam tri sončke, mojega angelčka Leo in dve princeski, Gajo in Heidi.

(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 11:55:07   
bambi
Aja, pa plenice sedaj obvezno kupujem samo v Müllerju, kjer imajo original nemške in ni nobenih problemov.....

_____________________________

Imam tri sončke, mojega angelčka Leo in dve princeski, Gajo in Heidi.

(odgovor članu bambi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 13:54:49   
BLAŽIKA
LASEPTON krema bi skoraj morala odpraviti vaše težave, da pa se jo kupiti v lekarni brez recepta vsebuje pa edina izmed vseh kremic za rit res veliko cinkove masti. Pravijo da so edino pleničke libero iz čistega bombaža in po njih ni vnetij in izpuščajev. Dobijo pa se v sparu ali intersparu.
Svetujem da probaš to dvoje.

(odgovor članu bambi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 14:13:49   
siniti
hvala vam punce... sem kar nardila seznam katere kremce moram iskatuser posted image ... bom pa probala še plenice od DM-a... mogoče ji tele pamperske v vročini res ne odgovarjajo...

katere plenice so vam še ok in vam niso povzročale preglavic???

_____________________________

bil je 25. maj 2006 in rodila se je LIYA

(odgovor članu bambi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 14:54:13   
dskubin
Nam so ble dobre pleničke od Pampers samo Sensitive (delane v Angliji) in Active fit (nemške), Huggies samo taprve rumene in modrozelene angleške (ki jih ne dobimo več), pa švedske Libero, sedaj pa smo pristali pri Hoferjevih (se mi zdijo najboljše glede kvaliteta:cena). Vse, kar je delano na Poljskem, se je pri nas izkazalo za katastrofo.

(odgovor članu siniti)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
26.7.2006 20:37:14   
tinkamiška
Hoj!

Iza niti ni imela težav z planičnimi izpuščaji, se je pa zgodilo tu in tam... V Mullerju sem kupila kremo njihove blagovne znamke Beauty Baby. Piše da neguje in ščiti kožo v predelu plenic, vsebuje cinkov oksid in ščiti pred vlago in ranami. Nam je pomagalo, že naslednji dan je bilo veliko boljše. Reče se ji Wundschutz-creme.

LP,
Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
29.7.2006 23:47:01   
siniti
IZVIRNO SPOROČILO: mala pika

Zdravo!
Nam je zelo pomagala krema Dabroston. Kupi se v lekarni. Prav tako sem jo priporočala kolegici, saj je njena hčera imela non stop probleme z ritko in izpuščaji. In so v treh do štirih dneh izginali. Vedno imam eno tubo v rezervi.
Priporočam.
Probaj še menjati vlažilne robčke. Mi smo pri občutjivi ritki uporavljali pampers sensitiv. Lepo osušili in namazali na debelo.

Pri vseh teh kremah je pomembno, da imajo sestavino cinkovo mast, saj le ta ne prepušča tekočini, da bi prišla do kože. Tako je koža suha in se lepo celi.

Probati ni greh.

Pa čimprej se rešite pleničnega izpuščaja.
LP!



v lekarni so mi rekli da so dabroston hormonske tablete? a je možno?


no da vam javim, da smo se pleničnega izpuščaja že skoraj rešili... že res da menjamo pleničke vsakič ko se mala polula, kar je včasih tudi 2x v eni uri... ampak nima veze samo da bo ritka v bodoče ok... hvala vsem za nasvete, pomagale so pa pleničke babylove iz dm-a, in hladilno mazilo s cinkovim oksidom in še ena kremca iz lekarne ki je prav za proti izpuščajem, pa se mi ne da gledat kako se že imenujeuser posted image  bom drugič ob priliki zdej grem v mižule...

papa in hvala vsem... zlate ste!

_____________________________

bil je 25. maj 2006 in rodila se je LIYA

(odgovor članu mala pika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: plenični izpuščaj in obupana mami
1.8.2006 15:28:13   
Baucka
Priporočam umivanje samo z vodo in nato posušit in namazat s kremo.Ema je dobila vneto rito ko smo začeli uporabljati vlažilne robčke. Uporabljam pa bonbažne krpice za enkratno uporabo od Tosame, dobiš jih v Sparu, so brez vsega (losionov, dišav..). Probaj mogoče bo boljše.
V Avstiji se dobi ena krema garmastan (€ 5 ), ki je tudi proti soru. Jaz sem jo sicer uporabljala za celjenje ragad in še si sedaj vedno za nego vsak večr namažem bradavice z njo. Z dojenje tako dobi tudi Ema v usta in nismo imeli do sedaj problemov z sorom.



(odgovor članu siniti)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




ime???
retacek

katero ime???

franc (6%)

lojze (2%)

matic (28%)

rene (12%)

jaka (21%)

nič od tega (32%)


Število vseh glasov: 608

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!