|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obnova pika nogavicka se vseli v vilo cira cara
1.11.2014 11:04:36   
ery
Zivjo.
Prosim za pomoc. S hcerko sva nekaj zafrknili in ima ze v pon.bralno znacko. Mi lahko katera pomaga z obnovo. Vam bom zeloo hvalezna. Hvala. :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
1.11.2014 12:25:28   
caramel
Lahko jo tudi prebereta:
https://tajakramberger.files.wordpress.com/2011/12/pika-se-vseli-v-vilo-c48dira-c48dara.pdf

Ne vem pa če je to cela...



< Sporočilo je popravil caramel -- 1.11.2014 12:30:34 >

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
1.11.2014 12:43:57   
Stanislava_
Knjigo sta že vrnili v knjžinico? Do ponedeljka je še cel dan in pol...


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
1.11.2014 15:06:53   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: ery

Zivjo.
Prosim za pomoc. S hcerko sva nekaj zafrknili in ima ze v pon.bralno znacko. Mi lahko katera pomaga z obnovo. Vam bom zeloo hvalezna. Hvala. :)


Sta zafrknili, al je zafrknila. Kaj ji boš brala obnovo, se bosta obnovo učili na pamet, kaj? Knjigo ji daj v roke in pošlji štrukeljčka v sobo in naj prebere.

Ne razumem nekaterih staršev, resno.

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
1.11.2014 15:08:31   
kalbo
Če mora pa prebrati samo prvo poglavje, pol te pa sploh ne zastopim.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
1.11.2014 15:15:36   
josephine27
Kalbo mogoče je fora v tem, da knjige nima doma in da je zdaj čez praznike vse zaprto pa je nima kje dobit. No edino to mi pade na pamet.

_____________________________



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
1.11.2014 17:15:03   
kalbo
Upam, da je to. Moti me stavek sva zafrknili. Samostojni otroc pa to.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
1.11.2014 18:46:52   
aknela123
ja in? zakaj jo zdaj mama rešuje? meni tudi gre to v nos...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
1.11.2014 19:21:02   
ery
Hvala za odgovore. Knjige nimava...in menda bom osemletnici se ne malce pimagala..ce sem tudi jaz falila datum. Se zgodi. Upam da vi svoje otroke pustite cisto same..res so talentirani..ni kaj. Hvala.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
2.11.2014 10:03:51   
liliana
Večina otrok rrovcev in rrovk že v prvem in drugem razredu povsem razume in ve kdaj je 3.11.2014 (nekateri že v vrtcu).....in povsem samostojno in z veseljem doma berejo, računajo....skratka so odogovorni in samostojni kot otroci v petem ali šestem razredu.....user posted image

Seveda si pa naredila ti napako, ker nisi napisala točno koliko je star tvoj otrok in kateri razred obiskuje, da bi se rr občestvo lahko ustrezno in razsodno odzvalo.......zato so pa nekateri kar nekaj ugibali in mislili, da gre za starejšega otroka, da ima lahko otrok v prvem in drugem razredu tudi bralno značko, pa ni nihče niti pomislil......

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
2.11.2014 10:31:02   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: ery
ima ze v pon.bralno znacko. Mi lahko katera pomaga z obnovo. Vam bom zeloo hvalezna.


1. Imajo vsi sošolci isto knjigo za prebrat?
Imaš kontakte od koga, da jih povprašaš, če ima slučajno kdo to knjigo doma?


2. Večina učiteljev v nižjih razredih je dovolj razumna, da pri tako majhnih otrocih sprejme opravičilo in omogoči učencu kasnejše opravljanje naloge.

Je pa to dobra šola za otroka. Da se uči skrbeti za svoje šolske obveznosti.

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
2.11.2014 20:34:53   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Večina otrok rrovcev in rrovk že v prvem in drugem razredu povsem razume in ve kdaj je 3.11.2014 (nekateri že v vrtcu).....in povsem samostojno in z veseljem doma berejo, računajo....skratka so odogovorni in samostojni kot otroci v petem ali šestem razredu.....user posted image

Seveda si pa naredila ti napako, ker nisi napisala točno koliko je star tvoj otrok in kateri razred obiskuje, da bi se rr občestvo lahko ustrezno in razsodno odzvalo.......zato so pa nekateri kar nekaj ugibali in mislili, da gre za starejšega otroka, da ima lahko otrok v prvem in drugem razredu tudi bralno značko, pa ni nihče niti pomislil......


Verjemi mi, da vem, kako zgleda bralna značka v vrtcu in v šoli. In vsak od mojih treh otrok bi šel in je že kateri šel lepo brez bralne značke v šolo, če bi se spomnil zadnji moment. Ni boljše šole odgovornosti, kot to. In otrok za katerega mame iščejo obnove knjig po netu v drugem razredu, bodo to počele tudi v šestem.

Delajo pa po roditeljskih take drame okol te značke, da me vsakič posebej boli glava.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 2.11.2014 20:39:43 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
3.11.2014 18:20:08   
liliana
No, jaz od otroka v 1. in 2. razredu ne pričakujem, da ve, da ima bralno značko 3.11.2014......vseeno mora starš malo otroku pomagati, da si otrok ve predstavljati, kdaj je 3.11.2014, ker tako mali otrok te prestave še nima.....in to ne pomeni nujno to, da namesto otroka bereš knjigo in iščeš obnovo po netu, to je tudi meni malo mimo...

komot se lahko reši zadeva tako, da gre otrok brez "bralne značke" v šolo in se pri učiteljici opraviči, da je pozabil oz. da je mama zamešala datum v beležki......glede na to, da mi kot starši moramo vsak datum preverjanja, interesne dejavnosti, športnega in naravoslovnega dne itd. podpisati v zvezku ali beležki, se mi zdi to čisto normalno rešitev....ker otrok pač še sam od sebe točno ne ve, kdaj je 15.11., kot bodo ocenjevani, če se mu to zgolj datumsko predstavi.......


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
4.11.2014 7:48:27   
kalbo
Odvisno, ali je bla bralna značka do datuma, ali na točno določen datum. Če je bla na točno določen datum, pol se strinjam s tabo, če je bla pa do datuma pa ne.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
4.11.2014 10:09:41   
alda
A ni bralna značka do konca aprila?

moj partizan se je v 4.razredu odločil, da ne bo sodeloval in prav tako letos v 5..
bere rad in veliko, ampak mu ni, da bi tekmoval in ga niti ne silim.


Kar pa se samostojnosti tiče pa tole:
v šoli se mi zdi prav ,da imamo starši eno kontrolo čez vse-kdaj in kako, pa seveda pomagamo in NE delamo namesto otrok,
bolj me moti ,ma ne moti,mi je čudna in smešna dvojina oz množina pri dojenčkih in majhnih otrocih:
- smo se dojili
-smo dobili krče
-smo kakali
-smo dobili prvi zob,
-smo rodili-pa itak zmaga

eh-saj sem čudna user posted image   a ne?

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
4.11.2014 10:54:21   
liliana
A ko recimo muca skoti mladičke a lahko rečemo, "smo dobili male muce"......?user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
4.11.2014 10:56:13   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Odvisno, ali je bla bralna značka do datuma, ali na točno določen datum. Če je bla na točno določen datum, pol se strinjam s tabo, če je bla pa do datuma pa ne.


Ne vem kako je.....nam so rekli, da je bralna značka do aprila 2015 in se otroci javljajo, ko jo želijo opravljati......mogoče pa imajo druge šole kak drug sistem in učiteljica določi kdaj naj kateri opravlja, ne vem......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
4.11.2014 12:42:24   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

A ko recimo muca skoti mladičke a lahko rečemo, "smo dobili male muce"......?user posted image


Saj otroka dobi cela družina-no vsaj naj bi ga,
ampak rodi pa le mama -no vsaj pred 10.leti je še user posted image

mogoče pa so zdaj že drugačni trendi,ker jaz itak "zaostajam!"user posted image

< Sporočilo je popravil alda -- 4.11.2014 12:43:51 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
4.11.2014 13:09:07   
sanjasan
Jaaaaa, to mene tudi moti; recimo smo dobili prvi zob. Super, verjetno ga je otrok, mama je sigurno imela že vse zobe.

Glede odgovornosti pa, moj sin je včasih pozabil narediti nalogo in se je spomnil par minut pred šolo. Dobro, če do sedaj nisi naredil, ne boš niti zdaj. Časa za šolske obveznosti je več kot dovolj, z namenom odgovornosti pri šoli smo se letos skupaj odločili, da ne bo nobene obšolske dejavnosti. In ko takole otroka nekajkrat pošlješ v šolo brez naloge kar hitro pridobi na odgovornosti.
Mi imamo nad pisalno mizo obešen koledar in na njemu vpisane vse pomembne datume, tako da otrok ima sam pregled nad tem kaj je treba in do kdaj. Ima tudi osem let,kar pomeni da datume pozna in večkrat je on tisti ki mene spomni da moramo recimo vrniti knjige v knjižnico ali kaj podobnega.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
4.11.2014 14:34:01   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Odvisno, ali je bla bralna značka do datuma, ali na točno določen datum. Če je bla na točno določen datum, pol se strinjam s tabo, če je bla pa do datuma pa ne.


Ne vem kako je.....nam so rekli, da je bralna značka do aprila 2015 in se otroci javljajo, ko jo želijo opravljati......mogoče pa imajo druge šole kak drug sistem in učiteljica določi kdaj naj kateri opravlja, ne vem......


Pri nas je podobno. Sam mam jest težavo, da mam lenga najstarejšega mulca, ja tega v avartarju (bohpomagej glih to je mogu od mene pojerbat) in odlaša do zadnjega dne, pol pa da vidiš konske face, ko kazen pade.

Tud naša bi jim včasih bljižnice iskala v takih momentih, samo sam preko mene mrtvog. Da ti vidiš, kakšno podaljšano faco zna nardit 9 letnik user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
4.11.2014 16:20:28   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ery

Zivjo.
Prosim za pomoc. S hcerko sva nekaj zafrknili in ima ze v pon.bralno znacko. Mi lahko katera pomaga z obnovo. Vam bom zeloo hvalezna. Hvala. :)

Upam, da ste rešili zadevščino brez hudih travmuser posted image Drugače pa- za dol padit neodgovorno, nevzgojno, nedosledno, v iber škodljivo in totalno mimo se obnašaš- tako kot jaz pri mojih pogosto v takih primerih user posted image Ob takih otroških kiksih, se vedno spomnim, da meni v mojih osnovnošolskih časih noben od domačih v podobnih ( ne ravno pri branju, ker brala sem vedno rada)primerih ni kril "leđa" oz. me ni vlekel ven iz godlje, zato sem se kmalu spravila v red. Datume sem vseeno še večkrat zamešala ( in jih še danes), vendar sem se navadila zadevščino reševat drugače. S prepisovanjem na šolskem hodniku oz. samostojnim ekspresnim pisanjem med odmorom. user posted image Pa sem vseeno zrasla v veliko pupo.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
5.11.2014 7:34:47   
kalbo
Zanimivo. Pišeš, da si zrasla v veliko pupo, ker so te starši pustili, da svoje kikse rešuješ sama, ti pa tega zdravega in normalnega življenjskega procesa svojim otrokom ne privoščiš. Zanimivo.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
5.11.2014 22:10:41   
patrino
Mogoče res po svoje zanimivo. Ali pa neustrezno. Verjetno oboje. Pa vendar se dobro spomnim, da odraščanje na svojih napakah ni potica in da včasih v stiski brez dodatne bergle tudi ne greš ravno po pravi poti. Jaz se nisem ravno v nulo poboljšala pri upoštevanju datumov, sem se pa fino naučila zadevščine preplonkat ali nadoknaditi med odmori v šoli. Za enkrat mojim mulčkom v podobni situaciji raje malo priskočim na pomoč in jim občasno igram berglo,pod pogojem, da jim na ta račun potem tako najedam, da se v prihodnje prav zaradi tega najedanja pobrigajo, da se to zgodi čim redkejeuser posted image user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
6.11.2014 6:04:01   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Saj otroka dobi cela družina-no vsaj naj bi ga,
ampak rodi pa le mama -no vsaj pred 10.leti je še user posted image

mogoče pa so zdaj že drugačni trendi,ker jaz itak "zaostajam!"user posted image


Govorila sem o mačkah in ne o otrocih....o živalih in ne o ljudeh......če smo že tako pikolovski, da nas tako grozno moti uporaba množine pri tem kdo kaj dobi in kdo ne....smo rodili, smo dobili prvi zobek......jaz to bolj pojmujem kot neko vrsto pomanjševalnice in ne to, da je pa treba zdaj striktno slovensko slovnico furati, ko govoriš ves srečen in vzhičen o svojem otroku......

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: obnova pika nogavicka se vseli v vilo cir...
6.11.2014 6:12:34   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Pri nas je podobno. Sam mam jest težavo, da mam lenga najstarejšega mulca, ja tega v avartarju (bohpomagej glih to je mogu od mene pojerbat) in odlaša do zadnjega dne, pol pa da vidiš konske face, ko kazen pade.

Tud naša bi jim včasih bljižnice iskala v takih momentih, samo sam preko mene mrtvog. Da ti vidiš, kakšno podaljšano faco zna nardit 9 letnik user posted image


Verjamem da zna......user posted image

Drugače pa je tako.....otroku vseeno moramo malo pomagati.....vsaj na začetku.....ne moremo od prvošolčka in drugošolčka pričakovati, da si bo pa zdaj že vse datume testov, bralnih značk, takšnih in drugačnih projektov, tekmovanj (ker je itak malo morje tega) zapomnil.....in ga kot starši pač malo usmerjamo v tej smeri, da ga opomnimo, da mora prebrati knjigo za bralno značko, da ima čez teden dni kontrolko in da naj malo vadi (drugače vaditi tudi sam ne zna, mu moramo kdaj kak račun celo zapisati), ga praktično prisilimo, da naj vsak dan bere, če drugače ne gre, ker brati tekoče se pač mora naučiti in to se bo samo z vajo....in ga postopoma privajamo na prevzem odgovornosti, da bo pa čez dve, tri leta to že samostojno obvladal......

To pa seveda ne pomeni, da beremo knjige namesto njega, da računamo namesto njega, da se razbujrjamo nad učiteljico, ker da v test nalogo, ki je naš otrok ni osvojil....

< Sporočilo je popravil liliana -- 6.11.2014 6:13:04 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?