|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nosek
27.11.2008 15:55:05   
mamaemem
Mamice prosim povejte mi, kako ste čistile nosek eno mesečnemu otroku. Otrok sicer ni prehlajen, ampak ima vsak dan polen nosek trdih smrklov.

Hvala za pomoč!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nosek
27.11.2008 16:09:39   
rija
fiziološka in baby vacuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mamaemem)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nosek
27.11.2008 16:21:23   
zmajaz
Fiziološka raztopina v pršilu (Nisita), trde smrklje jaz odstranim kar s palčko za ušesa - tako mi je pokazala patronažna, s tem, da za majčkenega dojenčka je treba nekaj vatice dol scufat. Pumpico sem pa uporabila samo, če je bil nos res pol in smrkelj bolj tekoč.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nosek
27.11.2008 17:46:56   
lana17
s palčko, z baby vacom sem mu očisila le enkrat.

_____________________________

Nikoli ne kažite otroku česa, kar ni mogoče videti. Ko razmišljate, kaj bi bilo zanj koristno, ko bo starejši, govorite o tistem, kar je lahko koristno sedaj.
Rousseau

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nosek
27.11.2008 19:09:09   
ZvezdicaZaspanka
Najbolj je fiziološka (meni najbolj praktična od Nivee). Jo našpricaš in počakaš, da se zmešča..potem pa ponavadi kar sam ven spiha. Če ne pa potem s palčko. Baby vac je sicer ok, ampak samo za tavelike smrklje in tekoče.

(odgovor članu lana17)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nosek
27.11.2008 19:30:52   
Tisana
Mi smo čistili tako, da sem ji v vsako nosnico kapnila kapljico ali dve fiziološke, potem sem pa sčistila z zrolanim kosom namočene vate. Čišenje s palčko za ušesa se meni osebno zdi preveč rizično. Enako učinkovito je, če zmočiš vato in jo zrolaš, tako da je dovolj trda, pa vednar z njo otroka ne moreš poškodovati, če se npr. premakne.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nosek
27.11.2008 19:35:33   
the laura
Nisito in ročna črpalkica za nosek, ampak ni bil zadovoljen z črpalko, glede Nisite, pa se ni bunil, so hitro izginile težave, seveda pa sem si pomagala z baby palčkami, malo pošpricala Nisito na palčko, da sem lažje odstranila trde smrkljčke

< Sporočilo je popravil the laura -- 27.11.2008 19:36:50 >

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nosek
27.11.2008 20:16:32   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: rija

fiziološka in baby vacuser posted image






Enako, fiziološka pa jih itak zmehča.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
27.11.2008 21:06:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nia5)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nosek
27.11.2008 21:11:42   
pajčolanka
z fiziološko, pa tale aspirator sem si kupila in je kar vredu zadeva.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nosek
27.11.2008 22:22:41   
maca m
jaz uporabljam STERIMAR - raztopina naravne morske vode v mikropršilu. Samo pošpricam, malo počakam, pol pa z vato ven potegnem.

(odgovor članu mamaemem)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nosek
28.11.2008 22:04:10   
karamelam
že od rojstva delam tako (vsak dan): špricnem sterimar, počakam minutko in potegnem ven z Narhinel aspiratorjem. Pediater je rekel da je ok in do sedaj še nismo imeli problemov.

(odgovor članu mamaemem)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nosek
29.11.2008 9:10:01   
Kaja08
IZVIRNO SPOROČILO: rija

fiziološka in baby vacuser posted image


isto

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nosek
29.11.2008 19:21:44   
pita54545
s fiziološko in vatkouser posted image

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nosek
29.11.2008 21:21:19   
botrca
Z Chico aspiratorjem in palčkami za uha.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu pita54545)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nosek
30.11.2008 8:13:37   
ANIME
na fiziološki piše, da se jo lahko uporablja samo 14 dni. Ali se ve za čiščenje noska tega držite alu uporabljate tudi dlje?

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nosek
30.11.2008 9:27:30   
zmajaz
Fiziološka nima nobenih stranskih učinkov, ker to ni zdravilo. Priporočljiva je tudi za vlaženje sluznice - sploh recimo zdajle pozimi, ko se uporablja centralna kurjava in je suh zrak, tako da mislim, da ni prav noben problem, če jo uporabljaš dlje.

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?