|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   noče jesti z žličko
15.1.2011 17:30:56   
biga
Moja 10-mesečna hči noče jesti z žličko, tako je že 2 tedna. Ko ji dam hrano po piškotu ali prepečencu, pa poje vse ali pusti le malo. Ne vem, kako naj si to razlagam, razen tega da sem ji res pred časom, ko je bila bolna, dajala piškote, ker je vsaj to pojedla, zdaj se je pa očitno nanje tako navadila. ne vem, ali je to le faza, ki bo minila, je pa smotano, ker povsod, kamor grem, moram imeti s sabo piškote ali prepečenec, da otrok kaj poje. Vselej namreč udari po žlički in zapre usta, včasih že takoj, včasih pa poje par žličk. A ima kdo podoben primer? Bi bilo lahko pred izraščanjem zobk kaj takega (nima še nobenega)?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: noče jesti z žličko
15.1.2011 18:37:10   
lunka1
moja 10mesečnica z žlico je samo zajtrk in večerjo (zjutraj ji naredim sadje s kosmiči, zvećer pa kašico - kot da ve, da se tega drugače ne da jesti), kosilo pa vedno je sama... tako se prilagajam, ji kuham tako hrano - koščki zelenjave, krompirja, mesa - in potem sama nosi v usta. no, sem in tja poje tudi kakšno juhico na žlico, drugalče pa vse sama...

mogoče pa poskusiš tako, da ji daš zraven v roke drugo žličko in jo hraniš s prvo..

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: noče jesti z žličko
15.1.2011 18:44:39   
biga
Sem probala že sto variant, sem ji dala v roke žličko, medtem ko sem ji sama dajala, a ne pali. Sem zamenjala vrsto žličk, animiram jo, a ne gre. Koščkov ji ne upam dat, ker nima zobk in se ji hitro zaleti. Edino kruh ali banano ji dam v roke male koščke, meska ji pa sama dajem v usta. Problem je s tekočimi zadevami, ker ji ne morem dajati drugače kot z žličko.

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: noče jesti z žličko
15.1.2011 19:07:41   
Putka
Naši punci sta pri 10 mesecih že veselo sami packali. Začni obrok/kosilo s tekočo juho, pa jo nekaj časa samo pusti. Sploh če bo lačna, bo hitro pribor začela uporabljat..

Na nekaterih koncih sveta še odrasli jedo z rokami, mene ne moti.. Juho pa lahko popijeuser posted image

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: noče jesti z žličko
15.1.2011 21:12:39   
piko12
Naša dama se je pri 10,5 mesecih odločila, da kašic pa ne bo več jedla, ampak bo jedla isto kot veliki bratec. Uprla se je predvsem mlečnim kašicam, edino gres in mlečni riž poje, če ga dobita oba. In takrat se je tudi spomnila, da nujno rabi žlico in da mora krožnik stat tako, da lahko packa po njem. Moram rečt, da sem presenečena, da po enem mesecu, kar tole traja, že kar lepo sama je, vsake toliko ji uspem podtaknit še kako kašico, drugače pa so tudi piškoti, kruh, sir, jabolka...v glavnem kar je v kosih zakon. Ima pa 4 zobke in glih danes sta ji še zgornji enki ven pogledali. Dokler je cela srečna in zadovoljna, pač malo večkrat posesam in pomijem po tleh.user posted image  

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: noče jesti z žličko
16.1.2011 22:02:39   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: biga

Moja 10-mesečna hči noče jesti z žličko, tako je že 2 tedna. Ko ji dam hrano po piškotu ali prepečencu, pa poje vse ali pusti le malo. Ne vem, kako naj si to razlagam, razen tega da sem ji res pred časom, ko je bila bolna, dajala piškote, ker je vsaj to pojedla, zdaj se je pa očitno nanje tako navadila. ne vem, ali je to le faza, ki bo minila, je pa smotano, ker povsod, kamor grem, moram imeti s sabo piškote ali prepečenec, da otrok kaj poje. Vselej namreč udari po žlički in zapre usta, včasih že takoj, včasih pa poje par žličk. A ima kdo podoben primer? Bi bilo lahko pred izraščanjem zobk kaj takega (nima še nobenega)?

Razvada. Hranjenje s piškotom, pa kaj se boste še spomnile...  ko je otrok bolan, paziš, da dovolj pije, hrano bo nadomestil, ko ozdravi. Sicer pa zdravemu otroku, ki ni podhranjen in ne izgublja teže, ponudiš obrok, če ne dovoli, da ga hraniš, mi daš žlico in krožnik in nekaj časa pustiš. Po določenem času, ko meniš, da je imel dovolj časa se najest, pospraviš in naj bo lačen do naslednjega obroka, brez vmesnih prigrizkov! Le tako boš dosegla red.
Pa košči nimajo kaj dosti veze z zobmi pri tako majhnih, ki itak zob še ne uporabljajo kot ti. Zaleti se pa zato, ker ne obvlada še dobro, zato pa si zraven, da pomagaš, če gre kaj narobej.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




kaj praznujete
Naša črtica koraka

8. marec ali 25. marec? Dan žena vs. dan mater?

oboje (44%)

samo 8. marec (21%)

samo 25. marec (12%)

nič od naštetega (17%)

vsakega na pol, le prejemam darila, dajem nič. (3%)

nič ne bi. pa moram :((( (3%)


Število vseh glasov: 234

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!