|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   noče in noče
7.11.2007 11:33:24   
barbi007
Res ne vem več, kaj naj. Naš mali je star eno leto. Problem je pa v tem, da se noče plaziti. Lahko ga siliš, mu prigovarjaš, pa nič. Premika se pa tako, da ima desno nogo iztegnjeno, z levo se pa odriva, tako, da se drsa po ta zadnji. Smo pa bili prejšnji teden na fizioterapiji in je bila fizioterapevtka skoraj zgrožena, češ, kako se mali lahko tako premika. In nato ga je postavila na vse štiri in ga silila in silila, da se mora plaziti. Naš mali se je tako jokal (beri tulil in rjovel), da mi je šlo na jok. Vem, da je hotela samo dobro, ampak vseeno... Mali se seveda ni hotel niti za milimeter premakniti. In tako je to trajalo debelo uro. Naš user posted image  se je od joka skoraj zadavil in parkrat skoraj pobruhal fizioterapevtko. In med tem drenjem sem opazila njen nejevoljen pogled, ki je kazal na to, da ji mali gre verjetno že pošteno na živce.
Po dolgi uri sem še jaz poslušala predavanje, zakaj in kako in da mora in da ga je potrebno siliti v nedogled vsak dan po nekaj minut... AHHH! Hec je pa v tem, da je še pred enim mesecem bilo kao vse o.k. - da se lepo ravno drži, da ni več asimetričen,... Zdaj pa se naenkrat drži zopet postrani, da je spet nastopila asimetrija,...
No, čez tri tedne imamo razvojno in me je kar strah iti tja, saj mi je fizioterapevtka rekla, da zdravnica ne bo glih zadovoljna z malim.
Zdaj pa ne vem, kaj naj. Naj ga res silim, da se bo začel plaziti???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: noče in noče
7.11.2007 11:38:57   
mert
Pa saj kakšen otroček se sploh nikoli ne plazi.
Imam štiri otroke, trije so se plazili ena pa ne. Točno tako se je premikala. Nogo pod rit in gremooooo.
Pa da te potolažim, danes je stara  že 14 let in ima super postavo in nobenih težav s hrbtenico!!
Pač, vsak ni za vse - takšno je moje menenje - poznam pa tudi še nekaj otrok, ki se niso plazili, pa so danes čisto OK.

(odgovor članu barbi007)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: noče in noče
7.11.2007 11:40:28   
eva1
Jaz vem, da me nebi več tam vidli,če bi se takole obnašali..bi šla drugam

(odgovor članu mert)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: noče in noče
7.11.2007 11:41:45   
birdy
Kakšno fizioterapevtko pa mate? Mislim, moja vedno pravi, da naj nič ne silim da dela, ampak le spodbujam. Res je stara šele tri mesece ampak je rekla, da naj je v nič ne siliva, da bo že sama naredila, če bo hotela. Tud ko telovadita pravi, da sicer lahko tud joka zraven sam da mora sodelovat. Ko še sodelovat neha reče da je za danes zadost in se oblečeta.
Ma ne vem, sam eni so res tečni, se bo še otroku zamerlo, če ga bojo v nekaj silil.
Glede asimetrije bi pa rekla tako, če hodita tja kar redno bi mogla ona opazit, da se nekaj ne razvija prav, starše pa res nismo strokovnjaki na tem področjuuser posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu barbi007)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: noče in noče
7.11.2007 11:42:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Jaz vem, da me nebi več tam vidli,če bi se takole obnašali..bi šla drugam


Jaz isto.

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: noče in noče
7.11.2007 11:43:04   
viv_
Pa dej no, težijo s tem plazenjem, pa vsako plazenje ni dobro... Otroci so različni!!!

Ti povem moj primer:
1. hčer ni prepuzala niti cm, shodila je pri 9. mesecih
2. hčer je puzala od 8. meseca dalje, imela je tako tehniko, kot jo opisuješ ti, shodila je pri 11. mesecih

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: noče in noče
7.11.2007 11:45:58   
sazi
kakšna fizioterapevtka - zauser posted image

no, moj sinko je na NFTH tudi jokal, če so ga kaj silili, ampak je vedno odnehala, mi dala navodila, nasvete, pa sva se šla sama doma, kolikor nama je uspevalo. Kar tako dati otroka na vse 4 in ga siliti, naj kobacauser posted image . Midva sva počela vsemogoče fore: sem ga držala v rokah, da je bil kot v položajuza kobacanje, pa je šel tako preko mize po rokich (preostali del pa na mojih rokah) do igračke - dokler je bil ZA, sva se šla te igrice, ko je imel pa dovolj, sva pa nekahala. S siljenjem ne dosežeš nič. Zabavno mu je bilo tudi, da je bil na vseh štirih, pa se je gugal naprej nazaj - ampak vse to obvezno ob dodatni animaciji, pesmicah ali karkoli že, da se počuti, kot da je vse del igre. Ko je dojel, da telovadi, se je uprl. Nama je uspelo. Je skobacal pri 13-14ih mesecih in potem izpilil kobacane v nulo, ga prakticiral pol leta in pri 20ih mesecih shodil - tudi ob moji pomoči, ampak brez prisile. Malo se jim da pomagat, za vsako ceno pa ne.
Pa tudi kot je predhodnica pisala - eni otroci pač ne kobacajo, pa se jim kasneje to nič ne pozna.

(odgovor članu mert)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: noče in noče
7.11.2007 11:47:08   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Jaz vem, da me nebi več tam vidli,če bi se takole obnašali..bi šla drugam


Jaz isto.


Sam tole bom še komentirala.
Čeprav bi bilo res najbolje to narediti pa naj povem, da so otroški fizioterapevti ful zasedeni in da ni tako kamot novega dobit.
Razen samoplačniško seveda kar je pa zelo drago, če moraš velikrat it tja. Pa ne pravim, da otrok ni tega vreden samo eni imajo dejansko finančne probleme in jim to nebi denarno znesel.
Sama sem ful zadovoljna z našo fth, če pa nebi bila pa si nebi mogla privoščit samoplačniške variante pod nobenim pogojem tako da bi bila prisiljena ostati pri njej.
Ampak saj pravim, sem ful zadovoljna, je ful prijazne, vse pohvale.user posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: noče in noče
7.11.2007 12:15:31   
Anonimen
Moji se niso niti eden,plazili,vsak je imel svojo metodo premikanja naokoli,vsi trije po prebrannem sodeč izven standarda.user posted image

(odgovor članu birdy)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: noče in noče
7.11.2007 12:57:54   
Jančika_
Moj tavečji se je do 16 mesecev puzal po riti, prav legendaren način je imeluser posted image . Potem je pa pri 16 mesecih shodil. Plazil in kobacal se ni nikoli, pa ni noben zdravnik ali kdo zaradi tega kaj zganjal. V ambulanti naše pediatrinje je bil vedno prava zvezda, hehe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: noče in noče
7.11.2007 13:01:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: birdy

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Jaz vem, da me nebi več tam vidli,če bi se takole obnašali..bi šla drugam


Jaz isto.


Sam tole bom še komentirala.
Čeprav bi bilo res najbolje to narediti pa naj povem, da so otroški fizioterapevti ful zasedeni in da ni tako kamot novega dobit.
Razen samoplačniško seveda kar je pa zelo drago, če moraš velikrat it tja. Pa ne pravim, da otrok ni tega vreden samo eni imajo dejansko finančne probleme in jim to nebi denarno znesel.


Aja, ampak jooooj, a je to nujno hoditi? Se mi zdi, da zdaj že vsak drugi otrok mora tja hoditi. Kar nekako moderno je postalo. Ja, saj vem, da si najbrž sam ne upaš biti pametnejši od zdravnikov, ampak ne vem no ... ko enkrat rečejo, da je O.K, a lahko potem kar naenkrat pa spet ni O.K. Ma ne vem, meni bise otrok ful smilil, da bi ga zdaj zaradi neke statistike matrali.

(odgovor članu birdy)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: noče in noče
7.11.2007 13:02:12   
mateyka
barbi007, mert ma čist prav in ostale punce tud - eni se pač drugač lotjo shojevanja in ni s tem nič narobe. kar poglej odrasle, sej se vsak loti določenga projekta po svoje in maš miljon različnih tehnik/načinov, da prideš do istega rezultata na koncu.  in to je dobr, ne slabo. men nikol niso rekl, da mora na nek določen način shodit, al pa ni ok (smo na švedskem). jest si ne bi preveč k srcu jemala - delaj po občutku, ti svojga otroka najbolj poznaš, fizioterapevtka ga pa vidi parkrat na mesec - lepo prosim.. user posted image

ja Splišni, točno to - se tok strinjam! v sloveniji smo tok zmedicinizirani, da je groza.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: noče in noče
7.11.2007 13:18:32   
daša
Naš ta prvi ni znal puzat po štirih. Od petega meseca je sedel ko"štok" na tleh in čivkal, ko nikamor ni mogel. Shodil z 12 meseci. smo ga probal naučit puzat, samo da si gaokrog obrnil, se je začel histerično dreti. Ni bilo šans. Saj že kravc ni hotel pasti kot majhen dojenček.

Drugi primerek je bil "mehak". Nisva hodila na fizioterapijo ampak samo na mesečne kontrole in napotke za handing v razvojno. Pri cca 10 mesecih se je začel dričat po riti, eno nogo pokrčeno naprej, drugo pa zadaj. Me je kar skrbelo kaj bodo rekli. Pa je rekla, da je v redu, da gre lepo simetrično in ne vem kaj še, v glavnem da ima v redu tehniko, ker se ne zateguje  (da pa ni vsaka tehnika dobra). No potem tam pri 13 mesecih je začel pa puzati. Shodil pa je pri slabih 16 mesecih. Pa v nobeno stvar ga nismo silili, vse je "zgruntal" sam. Edini pri negi (oblačenju, nošenju, dvigovanju) smo pazili, ker s tem mu res pomagaš.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: noče in noče
7.11.2007 13:34:18   
barbi007
Vem, da se nekateri otroci nikoli ne plazijo, ampak mene je fizioterapevtka prestrašila s tem, ko je dejala, da si mali na ta način utrjuje samo eno nogo in ne obeh, ker se tako premika samo z eno stranjo, kar pa lahko pripelje do ukrivljene hrbtenice, s tem posledično pa celo do šepanja!?!  Meni je postajalo vse bolj vroče, počutila sem se kot najslabša mati na tem svetu. In pa obvezno naj ima doma obute čeveljčke, da se utrdi noga (halo???). Eh, no, res ne vem, kaj naj... 

(odgovor članu barbi007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: noče in noče
7.11.2007 13:50:32   
tini6
Iz razvojnega vidika, je pomembno, da se otrok plazi. Na ta način simetrično utrjuje mišice hrbtenice, rok in nog. Res pa je da na silo nič ne gre. Starši se moramo kar najbolj doma potruditi, "vaditi" z njimi, saj so doma najbolj sproščeni. Posledice asimetrije ni nujno da se takoj pokažejo, lahko kasneje pri hitri rasti ali pa ko smo odrasli in nas začne boleti hrbtenica, zaradi takšnega ali drugačnega razloga.

(odgovor članu barbi007)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: noče in noče
7.11.2007 14:26:02   
Inigo
to je res, da vsi otroci ne plazijo.

moja mami pravi, da tudi jaz nisem znala. jst sm se pa baje postavila na vse štiri, eno nogo u luft in to je bilo vse. nikamor. niti za centimeter! nism znala...

shodila pa sem pri enem letu in 16 dneh. malo pozno, ampak so takrat pediatri rekli, da sm bila pametna, saj sem vedela koliko bom še v življenju morala prehodit. user posted image

(odgovor članu tini6)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: noče in noče
7.11.2007 15:27:44   
simona76
Samo to naj napišem, da se tudi moj sin ni nikoli plazil. Shodil je pri 10ih mesecih in nobenih problemov. 

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: noče in noče
7.11.2007 15:37:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barbi007

Vem, da se nekateri otroci nikoli ne plazijo, ampak mene je fizioterapevtka prestrašila s tem, ko je dejala, da si mali na ta način utrjuje samo eno nogo in ne obeh, ker se tako premika samo z eno stranjo, kar pa lahko pripelje do ukrivljene hrbtenice, s tem posledično pa celo do šepanja!?!  Meni je postajalo vse bolj vroče, počutila sem se kot najslabša mati na tem svetu. In pa obvezno naj ima doma obute čeveljčke, da se utrdi noga (halo???). Eh, no, res ne vem, kaj naj... 


Pa saj fiziot. je verjetno že videla dala kakšnega otroka čez, pa kakšno šolo je verjetno tudi naredila, tako da bi ji jaz kar verjetla in poslušala njene nasvete, če hočeš dobro svojemu otroku. Pa drugače še to, da vsak otrok bolj ali manj na takih terapijah, ker pač "ni po njegovo" in ker mora delati nekaj novega, vendar to je samo DOBRO za otroka, ti pa zraven pač potrpi in izvajaj vaje doma.

Pa ena ura je tako zelo relativna, tebi ki si poslušala, kako otrok joka, je morda trajala celo pet, fizička pa je že vedela, kaj dela in kako je prav. Malo bolj ji zaupaj, pa ne jemlji vsega tako osebno.

(odgovor članu barbi007)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: noče in noče
7.11.2007 17:46:07   
mateyka
ma jest ne razumem kako lahko eni rečete, da so si otroci tok različni med sabo (sam poglejte spanje) ob enem pa trdite, da je samo en pravi način kako se shodi. to dvoje men kekak ne gre skupi..
in da so vsi fizioterapevti in stroka nezmotiljivi. vsi vemo da bo čez 10 let pristop k shojevanju drugačen kot je danes (te stvari se skoz neki spreminjajo) - pa to slepo zaupanje doktorjem (da majo vedno prav).. pa sej mamo slabe in dobre doktorje in fizioterapevte, niso vsi najboljši v svoji stroki (to velja za vse - a vsi peki pečejo isto dobr kruh? seveda ne). in kar je prav danes, ne pomeni da bo tudi jutri - mal pa moraš tud svoji presoji zaupat.

barbi007 - vprašaj za sekundarno mnenje kako drugo fizioterapevtko (ali več njih) in preveri kaj one pravijo, to bo še najbolj sigurno. tud zdravniška mnenja se razlikujejo med sabo, kaj se ne bi fizioterapevtske tehnike..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: noče in noče
7.11.2007 17:47:01   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: birdy

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Jaz vem, da me nebi več tam vidli,če bi se takole obnašali..bi šla drugam


Jaz isto.


Sam tole bom še komentirala.
Čeprav bi bilo res najbolje to narediti pa naj povem, da so otroški fizioterapevti ful zasedeni in da ni tako kamot novega dobit.
Razen samoplačniško seveda kar je pa zelo drago, če moraš velikrat it tja. Pa ne pravim, da otrok ni tega vreden samo eni imajo dejansko finančne probleme in jim to nebi denarno znesel.


Aja, ampak jooooj, a je to nujno hoditi? Se mi zdi, da zdaj že vsak drugi otrok mora tja hoditi. Kar nekako moderno je postalo. Ja, saj vem, da si najbrž sam ne upaš biti pametnejši od zdravnikov, ampak ne vem no ... ko enkrat rečejo, da je O.K, a lahko potem kar naenkrat pa spet ni O.K. Ma ne vem, meni bise otrok ful smilil, da bi ga zdaj zaradi neke statistike matrali.


Sej nje očitno niso napotilo tja zarad samega plazenja ampak zarad asimetrije.
In mislim, da če si napoten na fth moraš ke tud it. In to ni neka modna muha.
Drugače pa jaz RA in fth jemljem kot privilegij. Tako sem vsaj ziher da se otrok pravilno razvija, pa da vse dela tako kot je treba.
Moja user posted image  sicer hodi zaradi roke, ki so jo poškodovali med porodom in posledične manjše asimetrije, katero naj bi po mnenju fth že popravili.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: noče in noče
7.11.2007 19:02:09   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Jaz vem, da me nebi več tam vidli,če bi se takole obnašali..bi šla drugam


Se podpišem, pa čeprav bi bilo samoplačniško.
Saj je vendar znano, da se nekateri user posted image  nikoli ne plazijo, nekateri se na svoj edinstven način. Na koncu pa vsi lepo shodijo. Mah, nekateri so res zato, da te samo v slabo voljo spravijo.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: noče in noče
7.11.2007 21:10:34   
lysa
Jaz bi tudi poslušala nasvete fizioterapevtke. Mogoče me boste katere hudo napadle, ampak mislim, da krivda za malčkovo početje, leži na mamici. Mene je fizioterapevtka opozorila, kako otroka pripraviti do pravilnega kobacanja in vstajanja. Priporočila mi je tudi zgoščenko, kjer je to lepo prikazano. Nekateri dojenčki se sami naučijo pravilno gibati, drugim pa je treba pomagati. Ko sem jaz videla, da mi user posted image  zvija stopalo, sem mu ga takoj začela popravljati in mu kupila primerno obutev. Tudi, ko je zvijal rokici, sem mu jih popravljala. Nisem pa popravljala, ko je delal ponavljajoče gibe (npr. ležal na trebuhu in migal z zadnjimi nogami), čeprav me je fizioterapevtka na to opozorila, in še danes to počne in ga ne morem odvaditi oziroma se začne dreti, če mu nogici blokiram. Mamice smo včasih malce preveč občutljive in včasih mogoče tudi težko sprejmemo kritiko, ki pade na naše ravnanje z malčkom. Potem pa krivimo fizioterapevte in pediatre. Mene je sestra v razvojni vprašala: "Kdo je tukaj odrasel? Vi ali otrok?" Včasih treba narediti tudi nekaj, za kar razumsko vemo, da je najbolje za otroka, čeprav bo on temu močno protestiral, nas pa bo čustveno zadeva zelo bremenila. Moj user posted image  je imel hipertenzijo od rojstva po moji zaslugi, ker nisem pravilno z njim ravnala. Poslali so me v razvojno, mi pokazali pravi način, user posted image  pa se je medtem drl na vse pretege. Kolikokrat sem ga doma želela pocrkljati v naročju na "stari" način, da se ne bi jokal, pa sem vedela, da moram vztrajati, kljub njegovemu dretju. Mamice se moramo zavedati, da je treba delovati v dobro naših malih sončkov. Lahko, da naše napačno početje ne bo imelo posledic, ko bodo sončki zrasli, lahko pa bodo imeli težave še krepko v otroška leta. In otroka se ne muči, ampak se mu le kaže pravilni način, saj bo na ta način lažje njemu.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: noče in noče
7.11.2007 21:35:11   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Jaz vem, da me nebi več tam vidli,če bi se takole obnašali..bi šla drugam


Se podpišem, pa čeprav bi bilo samoplačniško.
Saj je vendar znano, da se nekateri user posted image  nikoli ne plazijo, nekateri se na svoj edinstven način. Na koncu pa vsi lepo shodijo. Mah, nekateri so res zato, da te samo v slabo voljo spravijo.


Že res, samo asimetrija je pa nekaj drugega. To pomeni, da lahko da bo otrok ves v eno stran, mal nagnjen... A to bi privoščila otroku?
Ne gre se samo za plazenje, pri barbi007 je problem predvsem asimetrija, ne toliko plazenje.
Se kar strinjam z lyso, mogoče bi le rekla, da nismo tok mamice krive. Je pa treba otroka seveda vodit in ga popravljat da naredi pravilna gibe.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: noče in noče
7.11.2007 22:00:21   
Talika19
IZVIRNO SPOROČILO: lysa
Moj user posted image  je imel hipertenzijo od rojstva


Kaj je to in kako izgleda?



_____________________________

25.8.2007 Mark
26.9.2009 Zala

(odgovor članu lysa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: noče in noče
8.11.2007 12:15:25   
mateyka
Moj je imel hipertenzijo od rojstva po moji zaslugi, ker nisem pravilno z njim ravnala. Poslali so me v razvojno, mi pokazali pravi način


kaj si pa delala, da nisi pravilno z njim ravnala? sam ne verjamem, da mama lahko da dojenčku hipertenzijo (to je povišan krvni tlak - ali visok pritisk) user posted image kako le - kaj bi lahko tazga delal?..

(odgovor članu lysa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Izraz posvojitev
agnes

Ali se strinjate, da se beseda posvojitev uporablja tako za posvojitev otroka kot za "posvojitev živali"? (prosim, zapišite komentar)

Se zelo strinjam. (27%)

Se strinjam. (20%)

Mi je vseeno. (30%)

Se ne strinjam. (10%)

Se nikakor ne strinjam. (14%)


Število vseh glasov: 271

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!