|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   neznosni krči
31.1.2009 16:34:07   
keke
kaj naj naredim sem vam že pisala moja pikica stara 17 dni ima neznosne krče, tolk jo zvija, se joka ne more skratka, da se umirijo.kaplice  sem kupila, ji dajem, sam ne pomaga.dojim ne dajem ji pa aptamil,ampak učasih ob podiranju kupčka bruhne ven malce mlekca.zakaj ?a se vam to tudi dogaja.ker naj bi ob podiranju kupčka ne bruhnila nič mleka.danes sem jo nahranila dala ji 120ml,in ko se je najedla je veliko bruhnila ven a je možno da je preveč pojedla.hvala za odg.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: neznosni krči
31.1.2009 16:40:35   
nynna
Za krčke ne vem pravijo da ni druge kot da počakaš da minejo. 120 se mi zdi pa kar mal velik za 17 dni staro punči. A ni na škatli od aptamila ena taka lestvica kok naj bi okvirno pojedli pri taki starosti. Naša je stara 5 mesecev in ji večerni obrok dam flašo pa komaj poje 150 ml. Mogoče je to preveč za njen mali želodček.

(odgovor članu keke)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: neznosni krči
31.1.2009 17:24:25   
Hope2
Tudi meni se zdi mal velik za tako malega otroka. Če malo bruhne ob kupčku se mi zdi, da ni nič kaj takega, po vsej verjetnosti pa res preveč poje.

Kake kapljice pa daješ? Probaj menjat, ker ne pomagajo vse vsakemu.  Tu pač moraš malo eksperimentirat, mi imamo doma 5 vrst, pa le 2 pomagata. Pa ko ima take neznosne krče, da je ne moraš potolažit, jo daj dol in jo sleči, tudi pleničko, masiraj z oljem trebušček v smeri urinega kazalca, nogice ji malo pokrči gor do trebuha in jo pusti naj malo brca v prazno. Nad njo lahko obesiš kako igračo ali balon ali pa ji ti poj oz prigovarjaj.

Drugače pa obstajajo neka mleka za krče, upam, da s ebo ktera našla in ti povedala.

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: neznosni krči
31.1.2009 18:09:23   
2 Sraki
Menjaj mleko. Velikokrat pomaga.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: neznosni krči
31.1.2009 18:28:40   
keke
hm menjaj mleko.pravijo da ni dobro menjati tolikokrat mleka tudi patronažna pravi da ga  ni dobro menjati.a poznate kje bi se dalo doniti kake kapljice da res pomagajo.hvala za odg.smo že iz novalaca prešli na aptamil.tko da.....

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: neznosni krči
31.1.2009 20:54:05   
Abra
Poskusi s kapljicami BioGaia (probiotik), naši to pomaga. Se pa meni 120ml tudi zdi veliko.

(odgovor članu keke)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: neznosni krči
31.1.2009 21:40:58   
keke
kje pa se kupijo kapljice bio gaia


(odgovor članu Abra)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: neznosni krči
31.1.2009 21:41:47   
Jullija
Nam so tudi pomagale Bio Gaia kapljice in prehod na mleko Aptamil Comformil 1, kupljen v Avstriji v Bipi. Naj bi imel ta avstrijski neke boljše sestavine. Prej pa je tudi imela neznosne krče, se nam je že počasi mešalo in ti ne morem povedati, kako sem srečna, da je to mimo. Ne vem pa ali so krive kapljice ali drugo mleko, ker smo nekje istočasno ji to dvoje začeli dajati. Je pa to mleko bilo tudi nam že tretja izbira.

To da bruhne ven malo mlekeca, po mojem ni nič hudega, večina jih to dela tu pa tam. Pravijo, da jim je to bil višek mlekca.

(odgovor članu Abra)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: neznosni krči
31.1.2009 21:42:46   
Jullija
v vsaki lekarni, stanejo pa cca 10 e

(odgovor članu Jullija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: neznosni krči
31.1.2009 21:50:35   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Jullija
Nam so tudi pomagale Bio Gaia kapljice in prehod na mleko Aptamil Comformil 1, kupljen v Avstriji v Bipi. Naj bi imel ta avstrijski neke boljše sestavine.


Po Aptamil se splača iti tudi v Müllerja, tako da ni treba ravno v Avstirjo hodit, če je komu odročno. Ta v Müllerju je tudi nemški ali avtrijski in je že po videzu in okusu čisto drugačen od tega poljskega, ki ga dobiš pri nas v drugih trgovinah. Sama ga sicer nisem uporabljala, ker sem samo dojila, kupujem pa Milupin čokolino, ki ima tudi že Aptamil not. So pa že mamice na forumu o tem dosti pisale in pa ena prijateljica ga je zdaj začela kupovati v Müllerju, ker ji je mala nenormalno polivala (še do 3 ure po obroku), zdaj je pa veliko veliko boljše, ko je kupila Aptamil v Müllerju.

(odgovor članu Jullija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: neznosni krči
31.1.2009 22:02:38   
AnciM
Meni je sicer boljši naš kolinski Aptamil kot pa iz Mullerja. Predvsem zaradi kristalčkov, ki so se mi tam delal, pri tem pa nikoli. Je pa 120ml res malo veliko. Moj je na začetku popil po flaški 30ml - 60ml, ko še nisem dobila navala mleka. Poliva pa še sedaj po vsakem obroku, pa ima 5m. Je pač med požrešnimi, mišica zapiralka pa še ni dovolj ojačala.

Kar se pa krčev tiče: mojemu niso pomagale nobene kaljice. Malo bolje je bilo le, če sem ga obrnila na trebušček. Ti pa svetujem, da se z možem malo menjata pri tolažbi, Sploh če vse skupaj že dolgo traja. Spomnim se, da sem bila jaz že čisto izmozgana zaradi njih. Mali je čutil mojo živčnost in se posledično še zadari tega drl. Ko je prišel mož iz službe sem ga dala njemu in sta se kar malo potolažila. Celo na kauč ga je lahko odložil, pa ni začel jokat. Jaz sem šla pa lahko pod tuš, malo na zrak. Predvsem pa se umirit.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: neznosni krči
31.1.2009 22:03:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: keke

kaj naj naredim sem vam že pisala moja pikica stara 17 dni ima neznosne krče, tolk jo zvija, se joka ne more skratka, da se umirijo.kaplice  sem kupila, ji dajem, sam ne pomaga.dojim ne dajem ji pa aptamil,ampak učasih ob podiranju kupčka bruhne ven malce mlekca.zakaj ?a se vam to tudi dogaja.ker naj bi ob podiranju kupčka ne bruhnila nič mleka.danes sem jo nahranila dala ji 120ml,in ko se je najedla je veliko bruhnila ven a je možno da je preveč pojedla.hvala za odg.


Tudi meni se zdi malo preveč hrane za en obrok. Probaj jo na 50 ml ustavit in vmes podret kupčka.  Pa potem še 50 ml oz če bo pač manj pojedla. In jo imej dvignjeno 20 min po hranjenju.Lahko da jo tišči zrak v želodčku in se zvija. Lahko so se pa res že začeli krčki. Za-te pomagajo določene kapljice (vsaka ima drugačne). Za prvo silo pa pomaga, da otroka zaviješ v zelo toplo dekico in ven na zrak z njo, kar v naročju.user posted image

(odgovor članu keke)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: neznosni krči
31.1.2009 22:11:38   
alička
Kar se krčkov tiče: moji pupi niso pomagale nobene kapljice. Najbolj jo je pomirilo če sem jo držala na roki obrnjeno na trebušček in hodila gor in dol, včasih tudi eno uro. Včasih je zaleglo tudi, če sem jo slekla in masirala z oljem po trebuščku. Bila pa je polno dojena in jaz sem maksimalno pazila kaj jem, pa tudi to ni pomagalo. Krči pa so se začeli, ko je bila stara 10 dni in izveneli pri treh mesecih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: neznosni krči
31.1.2009 23:17:10   
roberta
 
joj... boga mala, boga ti in mož. proti pravim krčem ne vem zdravila. naša jih je imela 2 meseca in ji ni pomagalo nič, zvijalo jo je pa tolk, da je bilo res groza.

kaj ti svetujem? potrpite, bodite ob njej, božajte jo, nosite jo po rokah (tako, da je s trebuškom navzdol na roki - da leži; in seveda le, če ji to paše). poskusiš lahko s kakim čajem (koromač in to), da ji daš po žlički kak požirek, morda bo to kaj bolje. kapljice so pa tako tako, to je le pocukrana voda v večini in pri pravih krčih ne pomagajo za kaj dlje kot kako minuto.

glede dojenja. doji jo, ko ona želi in kolikor želi sama. pojedla ne bo preveč, gotovo ne. sicer pa glede bruhanja ni panike, če le ni to bruhanje v loku ali da bi bilo zares obilno (da bi izbruhala obrok). otroci ob podiranju kupčkov pogosto tudi malce mleka izbruhajo... če pa te skrbi, pojdi do pediatra.

držim pesti, da bo kmalu bolje.

roberta

(odgovor članu keke)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
31.1.2009 23:24:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu roberta)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
31.1.2009 23:31:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu keke)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: neznosni krči
31.1.2009 23:34:11   
gloria
IZVIRNO SPOROČILO: alička

Kar se krčkov tiče: moji pupi niso pomagale nobene kapljice. Najbolj jo je pomirilo če sem jo držala na roki obrnjeno na trebušček in hodila gor in dol, včasih tudi eno uro. Včasih je zaleglo tudi, če sem jo slekla in masirala z oljem po trebuščku. Bila pa je polno dojena in jaz sem maksimalno pazila kaj jem, pa tudi to ni pomagalo. Krči pa so se začeli, ko je bila stara 10 dni in izveneli pri treh mesecih.


...isto pri nam..

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: neznosni krči
31.1.2009 23:42:46   
Anonimen
Proti krcem sem ji jaz pri vsakem previjanju se trebuscek zmasirala z otroskim oljckom za trebuscek od Welede.Lahko kupis(v DM imajo sigurno)cesnjeve koscice v vrecki iz blaga.Vrecko v pecici nekoliko segrejes,dojencku polozis na trebuh in ga cez fajn zavijes z dekico.Tako so ravnali ze v porodnisnici.
Po P nasvetu sem si jo polegla cez kolena,in z dlanjo udarjala nad ritko,seveda ne premocno in niti ne prelahno.


< Sporočilo je popravil kleopatra28 -- 31.1.2009 23:44:58 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: neznosni krči
1.2.2009 0:00:01   
keke
jooooj tolk ste zlate.hvala vam za odg.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: neznosni krči
1.2.2009 10:34:23   
Ryssa
Nam so pomagale biogaia in 4-5 kapljic vetrovnih koroških kapljic pred vsakim obrokom.
Pa menjaj mleko, mogoče poskusiš z novalacom proti krčem user posted image
Pa jaz sem mu še kuhala čajček iz janeža, kumine, kopra, komarčka in kamilice.

(odgovor članu keke)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: neznosni krči
1.2.2009 10:38:28   
TinaV*
IZVIRNO SPOROČILO: keke

kaj naj naredim sem vam že pisala moja pikica stara 17 dni ima neznosne krče, tolk jo zvija, se joka ne more skratka, da se umirijo.kaplice  sem kupila, ji dajem, sam ne pomaga.dojim ne dajem ji pa aptamil,ampak učasih ob podiranju kupčka bruhne ven malce mlekca.zakaj ?a se vam to tudi dogaja.ker naj bi ob podiranju kupčka ne bruhnila nič mleka.danes sem jo nahranila dala ji 120ml,in ko se je najedla je veliko bruhnila ven a je možno da je preveč pojedla.hvala za odg.


probaj koroske vetrovne kaplice
sabsimplex
lefaxin oz avstrijski antiflat
toplo pa priporocam bio gaio (nam je pomagalo)

stara pravis da je 17 dni...nam je pediatrinja rekla ah to se ni nic saj bote se vidli kaj bo...ma ja vse se da ...pa mine...
aja pa se to...ce je le mozno navajaj dudo,drugace se ti bo strgalo (meni se bi no)
to pa da bruhne mlekec pa ni nic takega razen ce je kolicina velika....kar ne gre dolj mora ven a ne ?
ce pa se o pogosto dogaja,probas kupit mleko proti polivanju
mi smo po aptamilu prav v loku bruhali tako da sem ga takooooj zamenjala za novalac in je mir


_____________________________

09.10.2008 ob 07.21 se nama je rodila Larisa



(odgovor članu keke)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: neznosni krči
1.2.2009 19:55:49   
ČebelicaMaja
zdaj  boš tukaj dobila tisoč in en nasvet in boš vsa zmedena...jaz ti lahko povem samo nekaj iz naših izkušenj-moji obe punčki sta imeli ful hude krčke že v porodnišnici (sploh ni res, da prve 3 tedne kao ni krčev)... kar mi je čisto na hitro, ko sem preletela poste padlo v oči;

1. za 17 dni staro punčko je 120ml absolutno preveč mleka, moja toliko spije šele sedaj pri 5 mesecih, takrat je pojedla pa cca 50ml.

2. NE DAJAJ mleka proti polivanju, če ne gre za refluks, ker bo imela še večje krčke- preverjeno (moja druga ima refluks in po Aptamilu AR se je stanje ful poslabšalo, zdaj smo na Novalac AR, ker je lažje prebavljiv)

3. takoj zamenjaj mleko- mi smo pri prvi zaradi krčev pristali na urgenci in prvo vprašanje je bilo- katero AM pije (no mi smo dodajali, ampak sem ful pazila kaj jem), ko sem povedala da Mullerjev Aptamil, so nas takoj "preusmerili" na Novalac ali Bebo, ki sta lažja za prebavo...Novalac ji tudi ni pasal, Bebo je pa lepo sprejela, poskusi...

4. mi smo problai vse kapljice, ki obstajajo- pomagale so samo Sab simpleks, pa še te bolj tako, za 10min, pa še te so živa kemija- drugače ji je pa pasal topel termoforček (mi imamo medvedka s koščicami-ga pogreješ v mikrovalovki)ga daš na trebušček (pazi, da ni prevroč) in nošenje, nošenje, nošenje...

vem kako je težko, mi pri prvi nismo mogli 3 mesece nikamor, ker je imela krče non stop, ampak dejansko so začeli pri 2,5m izvenevati in iziginili do 3m- podobno tudi pri drugi...

< Sporočilo je popravil ČebelicaMaja -- 1.2.2009 19:58:01 >


_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu TinaV*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: neznosni krči
2.2.2009 13:37:46   
pikolina66
pri nas je bil edini vzrok za krčke kravje mleko, zato sem v svoji prehrani ukinila KML (vse!) in od takrat je mir. Pač malo potrpim za dobro otroka. Če dobiva AM pa ne vem, saj obstaja tudi tako, ki je primerno za občutljive na KML.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: neznosni krči
2.2.2009 14:19:43   
Mandek
Keke, naša je imela krče točno do novega leta, 1.januarja je bilo vse okuser posted image . To je bilo točno na 2,5 meseca.
Ko so se nam začeli, so trajali VES dan in ne po urah, kot je značilno. Ne spomnim se, da je kdaj mirno ležala ali karkoli podobnega, vse skupaj je bila ena sama morija in trpljenje za deklico.
Mi smo jo prenosili v nedogled, zaspančkala je izključno samo na rokah. Z njo smo plesali,peli,tekli, karkoli, samo mirovali nismo.
Kapljice koroških lekarn so malo omilile stvar, niso je pa izključile.
nasvet?
Krvavo sem ga potrebovala, ampak je bilo vse, kar smo lahko  naredili to, da smo jo cartkali...Vse se enkrat konča in najlepše šele pride. Nisi sama v tem, mogoče bo to malce poguma dalo tvojemu dnevu.
Držim pesti zate in za dojenčico


_____________________________

Bistvo je očem skrito. Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. (Mali princ)

(odgovor članu pikolina66)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: neznosni krči
2.2.2009 16:35:27   
aniram
Oj.
Jaz imam staro pikico 10 mesecev in sva vse krče, kolikor jih je bilo presedeli na gimnastični žogi, in se pozibavali. Saj dojenček to čuti, kot gibanje v materinem trebuhu. Poizkusiti ni greh. Bolje to, kot pa vse mogoče kapljice in menjavanje hrane.

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Mož pri rojstvu otroka
Janjikaaaa

Bo Vaš mož prisoten pri porodu?

Da, skupaj to želiva (83%)

Ne, on ne želi (7%)

Ne, jaz ne želim (4%)

Ne, po dogovru ne bo prisoten (6%)


Število vseh glasov: 210

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!