|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   neutolažljiv jok ob kopanju
11.2.2008 20:53:57   
halep
Grozno! Moj otrok star mesec dni ob kopanju neutlažljivo joka. Mislim, da upoštevamo vsa pravila, kar se tiče temperature prostora, vode,...ampak vedno joka. Ko se jo položi v banjico je sicer tiho in gleda z velikimi očmi, potem pa začne močno jokati in cel čas ko jo brišem, povijam in oblačim joka, da se mi srce para. Kaj naj naredim? ALi ima katera podobno izkušnjo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: neutolažljiv jok ob kopanju
11.2.2008 20:59:53   
soncipunci
mogoče se boji.... poskusi jo najprej celo umiti s krpico kar na previjalni, da se malo privadi "mokrega" občutka, potem pa jo mogoče samo z nogicami pomoči v banico. not in ven, not in ven... čez igro. potem pa vsakič več. mogoče se bo tako lažje privadila. najbrž bo en čas trajalo, ampak po moje se splača potruditi. jaz sem se baje ful bala vode, ko sem bila mala in sem tudi vreščala kot zmaj.
škoda je, da bi se ji voda zamerila... 

(odgovor članu halep)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: neutolažljiv jok ob kopanju
11.2.2008 21:07:02   
MissLady
Jaz mojega user posted image še vedno najprej zavijem v tetra pleničko in ga počasi spustim v banjico. Tako se lažje navadi na temperaturo vode, pa tudi ustraši se ne.

PS: Smo pa bili v nedeljo v Termah Snovik in je fuuuull užival v vodi.

(odgovor članu soncipunci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: neutolažljiv jok ob kopanju
11.2.2008 21:07:48   
lelčy
jaz tudi menim, da se mogoče boji.....malce jo prej polivajte(seveda narahlo), pa ji nogce malce namakajte, potem pa jo počasi spuščaj v vodo, pa če bi vidla , da se hoče jokat pa vse ponovi. boš videla da se bo ščasoma čisto privadila. res ni fajn da se otrok ustraši vode, vem to iz lastnih izkušenj.

(odgovor članu soncipunci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: neutolažljiv jok ob kopanju
11.2.2008 21:13:44   
jasna
Lahko pa da je že preutrujena? Mogoče jo kopajte bolj zgodaj ali pa dopoldan. Lahko bi bila tudi lačna, probaj jo malo prej nahranit. Tako mali tudi ne marajo biti goli in jim je ljubše, če so vedno malo pokriti (plenička, brisača...). Če ne najdete vzroka, pa je mogoče bolje za kratek čas kopanje ukinit in kasneje spet probat.
LP

(odgovor članu lelčy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: neutolažljiv jok ob kopanju
11.2.2008 21:22:15   
bankc
Tako je bilo tudi pri nas na začetku. Jok pri kopanju ter oblačenju. Sem mislila, da mu ne bo nikoli všeč. Probala sem vse od hranjenja, preverjala temperaturo, s tetra pleničko ... Nič ni pomagalo. Nato pa se mu je enkrat kar odprlo. Ni več jokal če si ga slekel in niti če se je kopal. Sedaj pa kopanje naravnost obožuje. Vglavnem ne obupat bo že.

(odgovor članu halep)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: neutolažljiv jok ob kopanju
11.2.2008 21:38:09   
halep
Ja, sem že skoraj obupala. Plenička, pa počasi v vodo, pa petje zraven, v vodi le toliko da sperem milo, pa vseeno...
Mogoče bomo res par dni pavze naredili. Bojim se namreč da bi se ji vse skupaj zamerilo in bi imeli potem vedno probleme.
Hvala vam za vse predloge!

(odgovor članu bankc)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: neutolažljiv jok ob kopanju
11.2.2008 22:15:00   
kmarija
Že od rojstva kopamo v čebričku Tummy Tub, pa ni nikol zajokala user posted image
Mal sem prebrala, da je čebriček prijetnejši, ker je otrok bolj stisnjen, pa sedi ... ne vem, naša full uživa
Pa pri krčkih pomaga user posted image
Veliko sreče pri čofotanju

(odgovor članu halep)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: neutolažljiv jok ob kopanju
11.2.2008 23:57:04   
lelaval
Jaz mojega še vedno najprej zavijem v tetra pleničko in ga počasi spustim v banjico. Tako se lažje navadi na temperaturo vode, pa tudi ustraši se ne


Jaz sem isto delala pri vseh 3, pa so vedno uživali v vodi.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu halep)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: neutolažljiv jok ob kopanju
12.2.2008 0:28:41   
r1ta
Ko bo že v vodi ji daj na trebušček mokro krpico. Upam, da vam pomaga! Ja, pa glej da ne bo preveč utrujena za kopanje!

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: neutolažljiv jok ob kopanju
12.2.2008 7:08:53   
mateyka
ah, isto kot naša user posted image tuki babice ne priporočajo kopanja novorojencev ampak umivanje z mokro gobo (na primerni podlagi) in potem zbrisat s pleničko. in to zarad dveh razlogov, prvo voda kožo pri tako malem dojenčku izsušuje + zarad razloga, ki ga ti omenjaš (jokanja). mi smo našo umival u gobo do 3 meseca in potem začel kopat in je blo user posted image beba in mama srečna user posted image btw, nikol je tud nisem mazala (tud tega ne priporočajo), če ni blo potrebe - samo ko sem opazla, da ma suhi predel - to je blo pa dosedaj ene 10x vsega skupi od kar se je rodila.

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: neutolažljiv jok ob kopanju
12.2.2008 11:28:45   
Rozica25
gubice tudi ne? Meni je patronažna posebej tekla, da gubice obvezno user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: neutolažljiv jok ob kopanju
12.2.2008 11:29:20   
Rozica25
rekla.. sem že čoravauser posted image

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: neutolažljiv jok ob kopanju
12.2.2008 12:04:26   
mateyka
Rozica25, ne (če ni potrebe, t.j. če niso rdeče) - samo suhe morajo bit in se ne bodo vnemale.

mogoče patronažne furajo s tem preventivo, samo v resnici ne rabiš + pomagaš dojenčkovi koži da sama zafunkcionira, če ji ne dodajaš nekih zadev, ki jih koža lahko sama producira.

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




sladoled
matejavs

Kakšna oblika sladoleda ti je všeč ?

na kepico (63%)

točen na avtomatu (29%)

ne jem sladoleda (8%)


Število vseh glasov: 345

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!