|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nasvet glede porodniške
24.8.2010 15:50:09   
ščurk
ojla zanima me nakaj- prebrala sem da za porodniški med nezaposlenostjo dobijo tiste ki so bile 12 mesecev neprekinjeno zaposlene. Jaz pa imam ta primer bila sem zaposlena 11mesecev in 14 dni potem imam teden dni vmes prekinjeno in ponovno zaposlitev 8 mesecev.Zanima me če meni pripada kaj porodniškega oz kaj denarne pomoči kot nezaposleni nosečnici  in mami samohranilki in koliko? hvala za odgovor in prijaznost

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 25.8.2010 12:03:37 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nasvet
24.8.2010 16:50:59   
Teyla
Tudi, če si zaposlena samo dva meseca se ti to šteje v porodniško. Za povprečje se vzame zadnjih 12 mesecev tvoje plače. Za mesece, ko nisi delala pa se vzame 55% minimalne plače. Tak da si lahko sama izračunaš, kolko boš dobila.user posted image

(odgovor članu ščurk)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nasvet
24.8.2010 17:58:20   
Sonček in poletje
Če si na dan nastopa porodniškega dopusta v delovnem razmerju ti pripada porodniška - sešteješ zadnjih 12 plač, tam kjer manjkajo, za osnovo vzameš 55% minimalne plače. Drugače ti priprada le starševsko nadomestilo, ki znaša malo več kot 190 eur.

_____________________________

Z otročičkom ljubezen dobi novo dimenzijo.

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nasvet
24.8.2010 18:08:27   
Nina33
Hoj!
Ti štejejo zadnjih 12 mesecev pred nastopom porodniške al je "dost" da si v zadnjih treh letih delala več kot 12 mesecev in štejejo tiste? Sem nekje nekaj takega prebrala pa ne vem, kako je s tem?


_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nasvet
24.8.2010 18:33:22   
benika
Ti štejejo zadnjih 12 mesecev pred nastopom porodniške al je "dost" da si v zadnjih treh letih delala več kot 12 mesecev in štejejo tiste? Sem nekje nekaj takega prebrala pa ne vem, kako je s tem?


Vzamejo ti dohodke zadnjih 12 mesecev pred nastopom porodniške. Če si bila kak mesec brezposelna, potem za te mesece vzamejo v izračun 55% minimalne plače.

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nasvet glede porodniške
27.8.2010 15:18:05   
ščurk
zanima me še, kako je s tem, če delaš preko študenta, a se tud to šteje v porodniški?

(odgovor članu ščurk)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nasvet glede porodniške
27.8.2010 15:21:33   
emma83
Ne.

(odgovor članu ščurk)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nasvet
27.8.2010 15:43:50   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ti štejejo zadnjih 12 mesecev pred nastopom porodniške al je "dost" da si v zadnjih treh letih delala več kot 12 mesecev in štejejo tiste? Sem nekje nekaj takega prebrala pa ne vem, kako je s tem?


Vzamejo ti dohodke zadnjih 12 mesecev pred nastopom porodniške. Če si bila kak mesec brezposelna, potem za te mesece vzamejo v izračun 55% minimalne plače.


Točno tako, kot je benika napisala.

Tisto, da si zadnja tri leta najmanj 12 mesec bila zaposlena, je pogoj za pridobitev pravice do nadomestila, če ob nastopu porodniške nisi zaposlena. To ali pa, da si ob nastopu porodniške zaposlena. Izpolnjevati moraš enega od teh dveh pogojev.


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Bi obiskovali zobozdravnika, ce do njega ne vozi lokalni promet, se pravi bi se morali vedno odpraviti z svojim avtomobilom ali iskati drug nacin prevoza?
gagaga

Bi obiskovali zobozdravnika, ce do njega ne vozi lokalni promet, se pravi bi se morali vedno odpraviti z svojim avtomobilom ali iskati drug nacin prevoza?

da (88%)

ne (12%)


Število vseh glasov: 48

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!