|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mamice študentke
23.5.2005 9:07:02   
pat
zanima me, koliko mamic študentk je na tem forumu? ali pa če je bila katera še študentka, ko je zanosila. zelo bi mi prišle prav kake informacije:bravo:

lep dan:metulj:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   mamice študentke
23.5.2005 9:09:13   
leyla
ojla
ja jaz sem študentka 22 let in 5 mesečni si Žan, kaj te pa zanima?

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   mamice študentke
23.5.2005 9:30:02   
Amoss
Tudi jaz sem zanosila kot študentka, pol pa sem se izpisala.Sem pa noseča 39 tednov

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   mamice študentke
23.5.2005 9:43:57   
Urška*
He he leyla, imama pa veliko skupnega!:)-:)-:)-

Tudi jaz sem 22, imam dobre 5 mesecev starega Žana, edino moj je 2 leti starejši kot tvoj.
Mogla sem napisat, ko sem vidla to.:)-


Pat, ti samo vprašaj kaj te zanima. Tudi jaz sem bila študentka ko sem zanosila.Trenutno pa pavziram.

LP:)

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   mamice študentke
23.5.2005 9:44:01   
Blink1
Ola

Jaz sem zanosila kot študentka, rodila kot diplomiranka, zdaj pa sem spet študentka.

Aja...stara 27 let.

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   mamice študentke
23.5.2005 9:57:06   
Kety
Tudi jaz sem redna studentka 4.letnika (in moram do konca junija naredit vse izpite, drugace bo :hudicek:!)

Zdaj sem v 27 tednu in to me ne ovira pri studiju. Itak sem pa pri koncu rednih predavanj :bravo:

Vprasi kar te zanima!

LP Kety


(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   mamice študentke
23.5.2005 10:03:59   
dory
Se ena studentka :)..in tko ti bom rekla,mors se fajn pozanimat glede statusa in bodocega novega statusa kot mamica...men je kr fajn zneslo vse skup ;)

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   mamice študentke
23.5.2005 10:05:55   
pat
kuk so vam šli na roko profesoriji? ste imele težave na faksu?
sama bi rada normalno študirala. do zdej so na fdvju bli normalni. v bistvu bom stara 21 let, pa sem noseča okol 8 tednov. z:love: sva se domenila, da bom do hodla na faks, kuk bom pač lahk (rodila naj bi januarja), pol pa skrbim za pikico do maja, ko bo on pustil službo (v bistvu misli pavzirat in opravlat študentsko delo)in se začnem učit za izpite.. mislite, da mi bo uspelo zdelat letnik? ker bi to blo kr nujno..letos se zarad neopravljenih obveznosti nisem mogla prepisat na željeno smer, tak da sem tehnično ponavljala. vem da mi pripada dodatno leto, sam ga ne bi preveč rada izkoristila;)
kak pa je z dohodki...imate kake izkušnje?
thx za odg:rozica:

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   mamice študentke
23.5.2005 10:07:10   
pat
teja:
kaj pa priporočaš?

pa mimogrede: z :love: sva razmišlala da bi blo najini:duda: ime maj, če bo :modri: pa rebeka če bo :roza:.res lepo ime, ne?

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   mamice študentke
23.5.2005 10:12:26   
Teni_
Tudi jaz študentka - sicer izredna. Mala je stara skoraj 17 mesecev, na poti pa še en :duda:(baje novembra). Aja, jaz bom pa letos stara 22. Moj je 2 leti starejši.

LP,
Mojca:nosecka:

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   mamice študentke
23.5.2005 10:38:17   
pat
mojca in kako si uskladila študij in bebo?

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   mamice študentke
23.5.2005 10:48:56   
bobek05
Sem tudi študentka - sicer absolventka, stara 24 let, si bom pa podaljšala absolventa... V bistvu bom izkoristila tisto dodatno leto, ki mi pripada..

Pat, dodatno leto lahko izkoristiš KADARKOLI v času študija - ni treba zdaj takoj. Lahko si to leto šparaš npr. za absolventa ali kateri drugi letnik, ker ti nikjer v statutu ne piše, kdaj ga moraš izkoristit...

Glede učenja pa tole - naredi ČIM VEČ izpitov ZDAJ, ker že v zadnjem tromesečju si kot cota in se ti več nič ne da... Jaz imam še 2 izpita pa diplomo, pa se komaj zraven spravljam...

Če pa te kaj zanima, pa kar piši..

:nosecka: v 35t

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   mamice študentke
23.5.2005 11:00:13   
tajica
Tudi jaz sem študentka - absolventka, in tut jaz si bom podaljšala absolventa. Do konca mi manjka en izpit in pa diploma ampak to bo mal počakal.

Stara sm 24 let in sem noseča mal več kot 27 tednov!

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   mamice študentke
23.5.2005 11:00:17   
Teni_
Jaz tisto leto, ko sem rodila nisem bila vpisana, ravno zaradi tega, ker nisem vedela, kako bo s časom. Če bi vedela, da bo Teja tako pridna, bi ostala kar vpisana. Zdaj je pa toliko velika, da se lahko učim zraven nje, ker se zna sama zaposlit. Drugače pa tudi popoldan ali zvečer, ko je fant doma in jo ima on.

LP,
Mojca:nosecka:

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   mamice študentke
23.5.2005 11:02:05   
pat
hvala za informacije.
glede dodatnega študijskega leta pa res nism vedla.sm mislila, da to lahko koristiš samo prvo leto po rojstvu. fajn.
ja, nameravam nardit čimveč. sam jst se že lahk zmenim s sabo, kak bo vse v redu in bom nardila izpite pa to, sam vprašanje, kak se bo na to odzvala moja:duda:bomo vidli, če bo za;)

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   mamice študentke
23.5.2005 11:04:36   
Blink1
Punce...Čim več nardit zdaj ko ste noseče...Moja pika mika je tudi ful pridna (trkam na les), vendar se poleg nje ne morem skoncentrirat in se učit. Ful mi je hudo...stara je 9 mesecev, pa gre vsak dan vsaj za nekaj ur k babici, da jaz kaj naredim:(

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   mamice študentke
23.5.2005 13:04:28   
maja&m
Tudi jaz sem študentka in imam skoraj 3 mesece starega sineka. Še vedno študiram,samo da je to bolj na "daljavo".Opravljam le izpite,drugi semester sem v celoti izpustila.Glede pogojev se pozanimaj kar na faksu,so pa najbrž povsod popustljivi.Vsaj pri nas na FU so.Je pa res kar pravjo punce-čimveč opravi med nosečnostjo,ker potem...Ni več toliko časa,volje....

Maja

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   mamice študentke
23.5.2005 13:10:16   
pat
verjamem...
men se že zdaj ne da nč:)

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   mamice študentke
23.5.2005 13:40:05   
Anonimen
Malina, to je pametno, da že pred nosečnostjo razmišljaš o teh stvareh. Upravičeno pravijo-najprej štalca, nato krav'c.
Jz zaenkrat živim v maminem stanovanju, stroške plačujem sama -delam preko študentskega servisa. Ne vem kako bo potem, status mi poteče 1.10. Zdaj sem v 7 tednu. Dohodke, ki mi bodo po Zakonu pripadali v primeru brezposelnosti bodo pokrili le en del stroškov stanovanja. Fantovi dohodki pa gredo večinoma za poplačilo leasinga. Po mojih izračunih bo za živeti ostalo zelo malo, zato se bova s fantom preselila k njegovim v hišo, saj imajo konec koncev dovolj prostora za vse. Babica in dedi bosta verjetno vesela. Pa še stroške si bomo lahko delili.

(odgovor članu pat)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   mamice študentke
23.5.2005 14:00:46   
pat
študentom je že samim po sebi kr težko. sploh še hočeš živeti samostojno, kot se trudim jaz. približno lahko računaš okoli 70 tisoč na mesec (najemnina stanovanja, stroški, hrana, boni, prevoz..), vendar je to spodnja meja. na žalost.
sem v 7, 8 tednu. živim v podnajemniškem stanovanju. že zdaj mi je bilo težko, ne vem, kako bo dalje. delam prek študenta pa mam zoisovo štipedijo, tak da se nekak prebijem. tudi jaz sem računala neke bonitete, ki ti pripadajo po rojstvu, pa se bojim da sem to kej narobe zračunala, ker pride v prvem letu otrokovega rojstva sumljivo veliko--okol 100 000?!
je pa res pametno, da to že v naprej študiraš. te pa vseeno prosim, da se ne ne odločiš za bebo, ker misliš, da ne bo finančno šlo. sej se najde rešitev.:metulj:

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   mamice študentke
23.5.2005 14:19:48   
Kety
Mislim, da imamo vse probleme s financami. Jaz sem se porocila, ko sem sla v 1.letnik in sva pocakala z :duda:, da koncam faks. No, potem sem se vpisla se na drugi faks, tako, da sem sedaj v 4.letniku FDV-ja in noseca 26t 2/7. Stanovanjski problem imava resen, saj sva v svoji hisi, moz pa ima sorazmerno dobro placo. Jaz obcasno delam preko studenta, vendar za redne stranke, tako, da imam nekako delo zagotovljeno (racunovodstvo).
Kot studentskim mamicam pa nam ne pripada veliko. Sem studirala delovno in socialno pravo in sem bila prav razocarana. Tako razmisljava, da bi moj :love: koristil tistih 260 dni za varstvo in nego otroka in bi bila tako oba doma. Ampak se morava prej pozanimat o drugih opcijah (luknje v zakonu). Jaz imam namrec eno leto delovne dobe za seboj in sem placevala prispevke za porodnisko varstvo. Upam, da se da kaj iz tega potegnit,...ker drugace je pa to ful svinjsko! Pardon izrazu!!!

LP Kety

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   mamice študentke
23.5.2005 14:38:28   
NinKa
Se strinjam s predhodnicami, finance so problem večine, ne samo študentk.

Jaz sem zanosila v začetku 2 letnika. Sedaj sem na pol v 4 letniku. V glavnem imam nekaj izpitov in diplomo. Ampak sedaj ob 17 mesecnem :hudicek: se mi je prav tezko učit, ker je mali ful nagajiv in sedaj si že sam odpira vsa vrata tako da cel dan al šprintam po stanovanju in balkonih za njim, al pa okoli bajte. V nobenem primeru se ne morem učit. Tako, da učit se dokler so :duda: mirni in se še ne pležejo....takrat sem naredila ful izpitov. Prvega že mesec in pol po porodu.

Drug problem s katerim se jaz ukvarjam je pa ta, da nimam nikogar, razen moža, ki bi mi kdaj pa kdaj popazil na miškota, sploh v takih trenutkih ko je sedaj, ko mi voda v grlo teče, čez 14 dni imam 3 izpite, jaz pa znam samo enega in pol. Za unega trejtega pa se ful težko zraven spravim. Ker sem zvečer preutrujena, da bi se šla učit. No, vsaj za finance mi ni treba kaj ekstra skrbet, ker mož dost dobro poskrbi, da vse vredu laufa.

Aja, sem pa redna UNI program.

:sloncek::kuza::sloncek:

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   mamice študentke
23.5.2005 16:00:49   
pat
ja, kot vidim, ste ful aktivne. in potem ni čudno, če ste utrujene.:muca: js upam, da bo nama tak zlaufalo, kot nekaterim. se pa zavedam, da je velik, če že ne vse odvisno od naju..

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   mamice študentke
23.5.2005 16:03:56   
pat
kety,
kako so se obnašali do tebe na fdvju? ker js tud tam študiram..vpisla sm taprv politologijo-apju, zej sm se pa prepisala na novinarstvo. mam pa ful slabe izkušnje z referatom, ker mi vsak pove kaj drugače in si kr naprej neki zmišlujejo. zarad referata sm itak mogla ponavlat eno leto!!:pujs:!!! pa vprašanje kak mi bojo zej razložli za nosečnost...

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   mamice študentke
23.5.2005 16:48:47   
kimi
Jaz sem še dijakinja:)-

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




Ime
honey_bee

Izbrala bi... :)

Nuša (26%)

Neža (38%)

Maša (36%)


Število vseh glasov: 121

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!