|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mala šola citiranja na RR
12.5.2014 18:16:20   
petea
1. pri izbranem sporočilu, na katerega želite odgovarjati, na vrhu poiščite ikono 'citiraj' in kliknite nanjo

2. odprlo se vam bo okno za odgovarjanje na sporočilo

3. v citatu po potrebi pobrišite odvečno besedilo ali pa poudarite kakšen pomemben del v njem

4. pri brisanju pazite, da ne pobrišete znakov in besedil za začetek in konec navedka, to je tisto čudo v oglatih oklepajih:
[ quote]IZVIRNO SPOROČILO: jaz

[ /quote]

5. za lažje branje, sploh za druge forumaše, je fino, če je na vrhu citata ohranjeno ime njegovega avtorja:
IZVIRNO SPOROČILO: jaz

6. tiste, ki vam katera točka ni jasna ali še česa ne znate, lahko sedaj vadite ustrezno citiranje user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 19:49:47   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: jaz

6. tiste, ki vam katera točka ni jasna ali še česa ne znate, lahko sedaj vadite ustrezno citiranje user posted image


Vadim user posted image .

Kdo je podal izvirno sporočilo, ga. petea ali jaz?

user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 20:33:59   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: jaz

6. tiste, ki vam katera točka ni jasna ali še česa ne znate, lahko sedaj vadite ustrezno citiranje user posted image


Vadim user posted image .

Kdo je podal izvirno sporočilo, ga. petea ali jaz?

user posted image


smešno je user posted image in komu je namenjena ta tema tudi vem. Jaz tega ne rabim, ker znam dobro citirat

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 20:36:59   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: petea

6. tiste, ki vam katera točka ni jasna ali še česa ne znate, lahko sedaj vadite ustrezno citiranje user posted image


načeloma mi citiranje gre, imam pa vprašanje, a se da v enem postu s kšnim trikom, citirat več različnih uporabnikov naenkrat? al je treba vsakič skopirat pa prlimat v originalno okence za odgovarjanje al pa celo tko, da odgovoriš vsakemu v svojem postu?

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 20:41:53   
Vijoličarka
Hvala, petea!

Sama bi dodala še http://www.ringaraja.net/forum/fb.asp?m=5260203 - gre za uporabna vprašanja in odgovore v zvezi s citiranjem na RR, s pomočjo te teme sem se tudi sama naučila citirati. Skratka, ni jederska fizika.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 20:49:44   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

tudi vem. Jaz tega ne rabim, ker znam dobro citirat


Ti misliš, da veš, a ne veš. Pravzaprav je citiranje stvar filozofije ne tehnike.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 20:50:12   
Izabelina
se prav ni noboene hitrejše variante kokr ta k jo poznam... tenks enivej ;)

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 20:52:14   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: petea

6. tiste, ki vam katera točka ni jasna ali še česa ne znate, lahko sedaj vadite ustrezno citiranje user posted image


načeloma mi citiranje gre, imam pa vprašanje, a se da v enem postu s kšnim trikom, citirat več različnih uporabnikov naenkrat? al je treba vsakič skopirat pa prlimat v originalno okence za odgovarjanje al pa celo tko, da odgovoriš vsakemu v svojem postu?


To bo to.

Lahko te tudi citiram dvakrat, če želiš. Npr. če je nekaj zelo pomembnega:
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: petea

6. tiste, ki vam katera točka ni jasna ali še česa ne znate, lahko sedaj vadite ustrezno citiranje user posted image


načeloma mi citiranje gre, imam pa vprašanje, a se da v enem postu s kšnim trikom, citirat več različnih uporabnikov naenkrat? al je treba vsakič skopirat pa prlimat v originalno okence za odgovarjanje al pa celo tko, da odgovoriš vsakemu v svojem postu?



In lahko te še enkrat poševno (da ne bo vedno debelo user posted image ):
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: petea

6. tiste, ki vam katera točka ni jasna ali še česa ne znate, lahko sedaj vadite ustrezno citiranje user posted image


načeloma mi citiranje gre, imam pa vprašanje, a se da v enem postu s kšnim trikom, citirat več različnih uporabnikov naenkrat? al je treba vsakič skopirat pa prlimat v originalno okence za odgovarjanje al pa celo tko, da odgovoriš vsakemu v svojem postu?


Torej, kakšen umetniški vtis želiš? Ali vsaj misliš, da ga želiš? user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 20:54:33   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


a se da v enem postu s kšnim trikom, citirat več različnih uporabnikov naenkrat? al je treba vsakič skopirat pa prlimat v originalno okence za odgovarjanje al pa celo tko, da odgovoriš vsakemu v svojem postu?



Sama sem si enkrat dala opravka s tem in sem malo goljufala. Upam da mi bo uspelo razumljivo opisati.

Npr., če bi hotela odgovoriti hkrati tebi in Lulu in bi rada, da bi bilo vse lepo pregledno in da se vidi, katera je kaj izjavila. Najprej bi kliknila na gum 'citiraj' pri Lulu, potem pa še pri Izabelina. Odprla bi se mi dva okenca za odgovor. Odgovarjala bi npr. samo v prvem okencu, torej Lulu, iz drugega okenca pa bi kopirala html kode v prvega.

Zna biti zamudno, zato je mogoče citiranje vsakega posebej v novo sporočilo še najbolj uporabno.


Čisto zaradi igranja in vaje:

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

in komu je namenjena ta tema tudi vem. Jaz tega ne rabim, ker znam dobro citirat


evo, saj niti ni tako zamudno, samo potem ne smeš pozabiti pobrisati 'rezervnega okenca za odgovor'.






_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 20:57:57   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: jaz

6. tiste, ki vam katera točka ni jasna ali še česa ne znate, lahko sedaj vadite ustrezno citiranje user posted image


Vadim user posted image .

Kdo je podal izvirno sporočilo, ga. petea ali jaz?

user posted image



vidiš, ravno to je problem - četudi mi je sedaj še kar jasno, zakaj se gre, mi že čez nekaj dni ob ponovnem prebiranju kakšne teme s citiranjem 'kar tako' pogosto ne uspe razbrati, kaj je kdo napisal in komu
user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 20:58:11   
Vijoličarka
Aha, Izabelina, mogoče sem narobe razumela vprašanje, če je tako, mojim litanijam ne namenjaj pozornosti.

Stanislava mi je dala misliti, da ti povprašuješ po 'gradnji piramide'. A se temu tako pravi? Piramide znajo postati hudo nepregledne, potem pride zraven še deset različnih barv...

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 20:58:28   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: jaz

6. tiste, ki vam katera točka ni jasna ali še česa ne znate, lahko sedaj vadite ustrezno citiranje user posted image


Vadim user posted image .

Kdo je podal izvirno sporočilo, ga. petea ali jaz?

user posted image


smešno je user posted image in komu je namenjena ta tema tudi vem. Jaz tega ne rabim, ker znam dobro citirat



seveda user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 21:01:37   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
imam pa vprašanje, a se da v enem postu s kšnim trikom, citirat več različnih uporabnikov naenkrat? al je treba vsakič skopirat pa prlimat v originalno okence za odgovarjanje al pa celo tko, da odgovoriš vsakemu v svojem postu?


jaz poznam samo takšen sistem, kot ga opisuješ - torej če delim eno sporočilo na več odsekov, ga znotraj okenca za odgovor večkrat skopiram in pobrišem nepotrebno besedilo; če želim odgovarjati večim v enem sporočilu, vsakega odprem kot svoj citat, nato pa besedila skopiram v eno okno

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 21:03:38   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: jaz

6. tiste, ki vam katera točka ni jasna ali še česa ne znate, lahko sedaj vadite ustrezno citiranje user posted image


Vadim user posted image .

Kdo je podal izvirno sporočilo, ga. petea ali jaz?

user posted image



vidiš, ravno to je problem - četudi mi je sedaj še kar jasno, zakaj se gre, mi že čez nekaj dni ob ponovnem prebiranju kakšne teme s citiranjem 'kar tako' pogosto ne uspe razbrati, kaj je kdo napisal in komu
user posted image


Šla sem tole klikniti, da sem videla, da je Stanislava tisto 'izvirno sporočijo jaz' samo dodala, kot čisto navadno besedilo.

Ampak vidim, kaj se je hotelo poudariti. Strinjam se, da če ljudje niso pazljivi, pride do take kozlaste zmazarije, da enostavno ni berljiva. Sama menim, da kdor se pač izraža na ta način, da citira do onemoglosti, potem naj se nauči par osnovnih pravil in preden odda sporočilo, vse skupaj preveri v Predogledu.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 21:03:46   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Aha, Izabelina, mogoče sem narobe razumela vprašanje, če je tako, mojim litanijam ne namenjaj pozornosti.

Stanislava mi je dala misliti, da ti povprašuješ po 'gradnji piramide'. A se temu tako pravi? Piramide znajo postati hudo nepregledne, potem pride zraven še deset različnih barv...


ne, ne čist to me je zanimal kar si mi ti odgovorila... in tut do zdej sm tko delala, pač da kopiraš iz enga okenca v druzga, sm samo misnla, če je kšna krajša pot... pa vidim, da ni...
nasplošno pa tut zdej ni takih tem, ki bi me tok zanimale, da bi se mi zdel vredno citirat več uporabnikov ali pa nasloph bolj aktivno sodelovat...

hvala vseen!

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 21:05:20   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
iz drugega okenca pa bi kopirala html kode v prvega.


O čem ti to?

Kje najdeš html kodo?


Jaz s čisto klasičnimi bližnjicami rešim zadevo (beri: ctrl +A, +C, +V).

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 21:08:37   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Strinjam se, da če ljudje niso pazljivi, pride do take zlate zmazarije, da enostavno ni berljiva.


Berljiva je, berljiva, samo vsebina se spremeni user posted image .

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 21:16:00   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
iz drugega okenca pa bi kopirala html kode v prvega.


O čem ti to?

Kje najdeš html kodo?


Jaz s čisto klasičnimi bližnjicami rešim zadevo (beri: ctrl +A, +C, +V).




Ups, ja. Šlampasto se izražam, najbrž celo nepravilno - ne vem, bo mateyka povedala.

Napačno sem uporabila izraz 'html koda'. Morala bi reči html zapis (vsaj upam, naj me prosim kdo pouči, da ne bom še naprej neumnosti klatila).

Zame je html zapis: /quote (v oglatem oklepaju, pa imena zraven oziroma brez imen ob zaključku citata) in podobno.

Kopiram in prenašam pa vse z miško. Tipka CTRL mi nekako ni pri srcu, čeprav je najbrž to hitreje.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 21:17:06   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Strinjam se, da če ljudje niso pazljivi, pride do take zlate zmazarije, da enostavno ni berljiva.


Berljiva je, berljiva, samo vsebina se spremeni user posted image .



Zlata si. user posted image

Hm, pišuka, ampak doslej sploh nisem pomislila na take stvari.

< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 12.5.2014 21:18:29 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 21:21:22   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Zame je html zapis: /quote (v oglatem oklepaju, pa imena zraven oziroma brez imen ob zaključku citata) in podobno.


Aha.
Jaz kopiram celotno besedilo, skupaj s html zapisom user posted image , potem pa v glavnem sporočilu spravim zadevo v red in komentiram.


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Tipka CTRL mi nekako ni pri srcu, čeprav je najbrž to hitreje.

Ja. Vsaj meni je hitreje in lažje.

Aja, pa Chroma se počasi navajam tudi za uporabo RR. user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 21:22:59   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Berljiva je, berljiva, samo vsebina se spremeni user posted image .


saj včasih je smisel komentiranja ravno obračanje besed in pomenov user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 21:28:20   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Berljiva je, berljiva, samo vsebina se spremeni user posted image .


saj včasih je smisel komentiranja ravno obračanje besed in pomenov user posted image


Samo včasih user posted image ?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 21:30:34   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Strinjam se, da če ljudje niso pazljivi, pride do take zlate zmazarije, da enostavno ni berljiva.


Berljiva je, berljiva, samo vsebina se spremeni user posted image .



Zlata si. user posted image


user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 21:36:40   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Berljiva je, berljiva, samo vsebina se spremeni user posted image .


saj včasih je smisel komentiranja ravno obračanje besed in pomenov user posted image


Samo včasih user posted image ?


Seveda.
Najprej se še kolikor toliko resno držimo teme, potem, ko pa nas odnese, pa nastane zabava. user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: mala šola citiranja na RR
12.5.2014 22:20:10   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Sama menim, da kdor se pač izraža na ta način, da citira do onemoglosti, potem naj se nauči par osnovnih pravil in preden odda sporočilo, vse skupaj preveri v Predogledu.


to si ti lahko samo želiš. tako kot jaz user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
ne, ne čist to me je zanimal kar si mi ti odgovorila... in tut do zdej sm tko delala, pač da kopiraš iz enga okenca v druzga, sm samo misnla, če je kšna krajša pot... pa vidim, da ni...


ja kako pa naj bi to bolj enostavno izvedel? kaka web-telepatija, govorni ukazi računalniku? recimo: "Računalo", vzemi drugi post od Stanislave s podčrtico na dotični strani, od prve besede "jaz" do tretje besede "srbi" istega posta ter dodaj tretji post uporabnice Lulu, od drugega stavka in do vključno z 10 stavkom?
čisti nightmare, če mene vprašaš..

plus nismo še v startrek dobi. tam bi blo jažje se transportirat v en kafič na Bori Bori in se met osebno fino tiste tričetrt urce kot pa tele v uber komplicirane napotke dajat pol ure za multiple relpy-je enemu brihtnemu računalu.. user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 12.5.2014 22:24:30 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?

Splav. (0%)

Veselili se. (65%)

Bili bi v strahu. (35%)


Število vseh glasov: 17

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!