krediti (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


Anonimen -> krediti (2.7.2006 20:08:55)

midva spartnerjem studirama da bi se selila na svoje pa zanima za koliko denarja ste kupili stanovanje in koliko mesecno za to placujete. sprasujem zato ker nisem sigurna da bi z najinimi placami prisla skozi. mesecno dobima skupaj okoli 360 000 sit neto. prosim zaupajte




Anonimen -> RE: krediti (2.7.2006 21:14:44)

Priporoča se, da se za stanovanje nameni 1/3 mesečnega dohodka, to je skupaj najemnine oz. kredita/lizinga in tekočih stroškov. V vajinem primeru  bi bilo to 120.000 sit.

Sama sem vzela kredit nekaj let nazaj in takrat je predstavljal ca 25% moje neto plače.




Darči76 -> RE: krediti (3.7.2006 12:22:02)

Midva sva lani kupila stanovanje - kredit sem vzela jaz in sicer 25% moje neto place.
Glede na najin skupni dohodek pa znasa obrok kredita + poloznice ca. 1/3. Poleg tega pa se 25% moje place privarcujeva. Sicer ne ziviva na veliki nogi in paziva, kaj kupujeva. Ne manjka pa nama nicesar: ne kar se hrane tice (gremo tudi ven jest), ne oblek, niti dopusta....

Poznam pa ljudi, ki so se ful zakreditirali, tako, da za mesecni obrokkredita gre skoraj 1 cela (povprecna slovenska) placa - je pa res, da je druga placa precej vecja....

Najboljse je, da si zracunata, koliko porabita denarja na mesec in koliko vama ga lahko ostane. Ta ostanek (ali pa malo manj) lahko porabita za obrok kredita. Je pa res, da moras tudi poznati obratovalne stroske stanovanja, ki so lahko tudi za enako velika stanovanja zelo razlicni.....pa racunaj tudi s kakim zivljenjskim zavarovanjem za vsak slucaj, ce se kateremu od vaju kaj zgodi - pri tem mora zavarovalna vsota biti priblizno enaka kreditu, ki ga odplacuje vsak od vaju....

Odlocita se tudi, za kak dolgo sta se pripravljena zakreditirati - jaz se definitivno ne bi za vec kot 10 let!

Potem pa si se daj na banki narediti informativni izracun, koliko ti lahko maksimalno kredita odobrijo.

Pa se iskanje stanovanja lahko zacne....

Good luck!





Stran: [1]