Prihodki študentke (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


malaluna -> Prihodki študentke (30.6.2006 9:36:20)

Pozdravljene punce!

Rabim vašo pomoč.

Zanima me če mi lahko katera pove kakšne dohodke lahko prejemam kot študentka? Rodila sem v mesecu maju in po pokojnem očetu prejemam družinsko pokojnino. Zdaj me pa zanima kaj vse še lahko dobim, oziroma kaj mi pripada?

Prosim Vas za odgovore!!!!

Hvala in LP




tina104 -> RE: Prihodki študentke (30.6.2006 10:50:26)

Starševski dodatek in otroški dodatek ti bi naj pripadala, ampak mogoče je prepozno, da daš vlogo za starševski dodatek - mislim, da je 30 dni po porodu. Vlogo za otroški dodatek pa tudi daj čimprej, ker če daš mislim da do 60 dni po porodu, dobiš otr. dodatek vse za nazaj, če ne pa samo od datuma, ko si vložila vlogo.




tina104 -> RE: Prihodki študentke (30.6.2006 11:02:57)

pardon, za otr.dod. je rok 90 dni

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/otroskiDodatek.asp




*alja* -> RE: Prihodki študentke (30.6.2006 11:24:18)

Jas sem tudi dobivala družinsko pokojnino in ko sem rodila sem se morala odločit ali pokojnina ali starševski dodatek ( odločila sem se za starševski dodatek ker je višji od moje pokojnine ) tako so mi ukinili pokojnino in lahko po 12 mesecih spet zaprosim za njo!

+ otroški, + štipendija; za druge dohodke pa ne vem!




Anonimen -> RE: Prihodki študentke (30.6.2006 12:30:07)

Lahko dobiš tudi enkratno socialno pomoč.

Poglej malo po temah nazaj, je bilo pred kratkim govora, kakšni so pogoji zanjo.




roberta -> RE: Prihodki študentke (30.6.2006 15:02:34)

ne vem kako je ker imas pokojnino, sicer je tako, da dobiš otro.dodat., starš. dodat. in štipendijo (ker si zdaj svoja družina, četudi živiš pri starših). imaš pa še bonuse pri štud. stanovanjih, če zaprosiš zanj (ga hitreje dobiš) in 5 bonov  na mesec več.

vse lepo, roberta




Nej -> RE: Prihodki študentke (30.6.2006 20:17:38)

Glede starševskega dodatka je tako kot je zgoraj povedala anjahanzel.
Otroški dodatek pa moraš vložiti 90 dni od rojstva otroka, da dobiš izplačano za nazaj. Višina pa je odvisna od tvojih dohodkov ter dohodkov očeta otroka.





Stran: [1]