|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  128 129 [130] 131 132   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke
23.12.2006 22:10:08   
Pikca
Ojla,
saj vas niti brat več nimam cajta... Končno smo zdaj nekaj dni frej, samo še nekaj daril mi manjka...
So me pa zadnji teden v službi pošteno razjezili. Uhh še zdaj sem jezna, človek dela ko blesav, dostikrat tudi čez delovni čas, na koncu pa ni važnih vseh 100 nalog, ki so bile dobro opravljene, ampak se ti obesijo na eno stvar, ki se jim ne zdi čisto ok in si naenkrat označen kot totalno nesposoben. Pol je pa še kakšna sodelavka pametna zraven (seveda pred šefico), kako bi ona čist drugače naredila, mislm grrrrr! No, vsaj ostali sodelavci so potegnili z mano, ampak mislim, da bom po porodniški zamenjala službo, ker se ni prvič tako zgodilo. Dost mam!
Sem še doma tečna zarad službe... najraje bi si zrihtala bolniško za januar, ko bi sicer morala še delati. Pa je (na srečo) vse ok, kljub stresu nimam kakšnih popadkov ali drugih težav. Le mali bo najbrž prišel na svet že "utrjen"user posted image
No, pa k lepšim temam... toliko sem uspela prebrati, da so se pri Sibil pozdravili user posted image vas pa res matrajo tele virozeuser posted image . Naša tavelika je na srečo zdrava ko dren, najbrž tudi zato, ker še ne hodi v vrtec. Včeraj je prvič prespala pri babi in dediju (midva sva šla na en koncert) in to brez težav, le zahtevala je, da zamenjajo posteljninouser posted image  pa so jo ubogali, seveda.
Sezam, tudi naša z veseljem "preureja" smrekcouser posted image , ampak ji pustimo to veselje, smo pač obesili kugle, ki se ne razbijejo. Sem že zadnjič fotko obljubljala, pa jo bom zdajle pripela, če mi bo ratalo.
Zdaj pa bom šla počasi spat, bi bilo sicer treba še kaj pospravit, ampak sem tako zmatrana, smo bili popoldne na dolgem sprehodu in sem očitno čisto brez kondicije. Samo še perilo bo treba obesit, ampak mislim, da ga bouser posted image .
Lepe praznike vsem! Pikca
 

(odgovor članu Encijan)
Neposredna povezava do sporočila: 3226
   RE: Marčevke
23.12.2006 22:14:11   
Pikca
Očitno ne znam slike prilepit... jo bom dala v album.

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 3227
   RE: Marčevke
23.12.2006 22:41:47   
Tekica
Ojla vsem,

danes pečem piškote že od jutra ... tako so pečeni medenjaki - večrajšnje testo mi ni uspelo, sem ga morala zavreči. Potem sem se lotila poprtnjaka - pekla sem ga prvič - a ga katera od vas pozna - pri nas ga nismo pekli, tukaj pa so tega navajeni ... ok, sem se spustila študijsko v zadevo - kaj to sploh je in iz kakšnega testa, pa nikjer nisem našla razloga, kakor je to napisala tašča. Danes je imela nekaj takšnih pripomb, da sem samo globoko dihala ... tumač ... saj se trudi sicer, ampak zanjo sto procent velja: Lupne i ostane živa! Kot tank, ne upošteva naslovnika user posted image .
No, naredila sem še razpokane piškote in fine kekse s čokolado ...

Zdej pa še malo pospravim in se zgrudim v posteljo ... mož pa na zabavi ... mali pa brca ...
No, jaslice in smrekico pa sva postavila že v četrtek, vsaj to.

Lepe praznike!

_____________________________

Naš angelček - lumpek Klemen se je rodil 28. 2. 2007.

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 3228
   RE: Marčevke
23.12.2006 23:44:46   
sezam
Encijan - user posted image user posted image  za tvojega pridnega možeka. jaz bom vesela, da mi bo naredil le zgornji dela za na pralni stroj. Mu take stvari ne dišijo preveč user posted image .

Pikca -  ne sekiraj se zaradi službe, saj jo boš kmalu zapustila vsaj za 1 leto. Na koncu odkriješ, da si vedno ti bedak, ker misliš da moraš vse postoriti in ni na koncu nič vredno. Kljub tvojemu trudu in naporu.

Tekica - Ja jaz poznam poprtnjak. Smo ga pri nas doma pekli. Mami ga je ponavadi spekla iz istega testa, kot je pekla potico. Sedaj pa ga ne, ker tu ni navade in bi ga verjetno morala sama pojesti user posted image . Mi je pa uspelo narediti božične muffine. Vsaj nekaj doma pečenega za praznike.

Uf, koliko je že ura. Grem hitro spat user posted image


_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu Tekica)
Neposredna povezava do sporočila: 3229
   RE: Marčevke
24.12.2006 3:23:43   
A-N-J-A
Saj ne vem kaj naj rečem,dobro jutro al kaj?Vglavnem jaz ne morem spatuser posted image .
 
Pikca jaz sem se tudi neki matrala zarad službe,pa mi na koncu ni nič pomagal.Teden pred koncem porodniške mi je dala odpoved.K**c pa taka šefica,pa ful sva bile prijatle,sva skupi v šopinge hodile pa po Avstriji...,ta mali je ful cunj kupila vsakič ko je prišla,pol pa toleuser posted image .Nič mi ni bilo jasno.

Jaz sem bila tud pridna in sem piškotke pekla,sam ta razpokane sem predolg in so trdi ko kamen.Sem jih zdaj mal z mlekom polila,upam da se kaj omehčajouser posted image .Ma pa moj možek jutri roj.dan in morva danes še v trgovino,da bomo mel svež biftek pr hiš.Saj zato pa ne morem spat,ker vem da moram spet v tisto gužvouser posted image .

Nič se še kaj beremo,čao!


(odgovor članu sezam)
Neposredna povezava do sporočila: 3230
   [Brisano sporočilo]
24.12.2006 16:37:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu A-N-J-A)
  Neposredna povezava do sporočila: 3231
   RE: Marčevke
24.12.2006 18:00:12   
Sibil_
Dan!

No evo-ene se razburjate zaradi službe, jaz sem pa žalostna ker je nimam, ampak je itak sedaj niti ne iščem.PA res upam, da bo po porodniški bolje in da bom kaj dobila kje.user posted image

Drugače je pa tu pri nas vse ok, sem spekla potico z lešniki in je celo zelo dobro uspela, zdaj pa delam še malo francoske solate za k mini sendvičem.Mi namreč nimamo standard božičćne večerje, pri nas je slavnostna večerja na silvestra-pa takrat vse noter prinesemo, hehe.Jutri imamo pa božično kosilo pri tašči.Kaj boste kaj kuhale za svečano večerjo?

Včeraj smo bili malo na potepu po Portorožu in na poti proti avtu nam je nasproti prišel Božiček v vozu in malemu dal čokoladni bombon.Je takoooo gledal-prvo konje, pol pa še Božiček-je bil čisto paf.NAma je bilo pa tako lepo, ga je vsaj videl, ko je bil revež cel december bolan.user posted image

No, vsem nosečkam in družinicam vesele praznike in vse naj, naj v novem letu, itak pa se nam bodo v tem letu rodili tanajtanajlepšejši dojenčki, ne?Že zaradi naših sončkov bo to leto super-ampak naj bo še kaj drugega lepega tudi, ne?user posted image

Grem naprej delat, LP,
Sibiluser posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3232
   RE: Marčevke
24.12.2006 20:16:14   
Anonimen
Lepo praznujete v teh prazničnih dneh,
naj duh Božiča zrcali mir v ljudeh!

Lp, Jasna

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3233
   RE: Marčevke
25.12.2006 11:53:46   
slumpo
ejla
 
eno vprašanje za tiste ki ste delale RAZPOKANE PIŠKOTE!
KOLIKO ČASA JIH LAHKO HRANIŠ ČE JIH IMAŠ ZAPRTE V PLOČEVINASTI ALI PLASTIČNI DOZI?????
 
PA LEPE PRAZNIKE VSEM NOSEČKAM PA VAŠIM PARTNERJEM PA ŽE IN ŠE NE ROJENIM OTROKOM!
 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3234
   RE: Marčevke
26.12.2006 16:53:42   
Sibil_
Dan!

Ma kaj je možno, da ni danes nobene gor?In da smo končale na drugi strani?Joj smo se res poslabšale...user posted image

No, del praznikov je mimo, zdaj čakamo del 2.In ta bo za nas lepši in upam da zdrav, tok, tok.

Jutri me čaka laboratorij in tisti ogaben cuker-fuj.PA še cepivo zaradi Rh-, tako da bom morala dvakrat v bolnišnico.Joj kako se mi ne da.user posted image

Pišite še kaj no, kje ste čveke?
LP,
Sibiluser posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 3235
   RE: Marčevke
26.12.2006 18:23:13   
Tekica
Ojla vsem,

no, najprej lepe praznike vsem - tudi tiste, ki so že za nami in tiste, ki nas še čakajo. Imeli smo se zelo lepo. Jaslice sva z možkom postavila že v četrtek, v nedeljo pa sva jih le še dopolnila, potem pa on v službo, jaz pa k našim na Gorenjsko. Zjutraj smo imeli lep zajtrk in potem k maši, nato pa praznovanje rojstnega dne od nečakinje. Domov sva prišla relativno utrujena in sva že popoldne zaspala. Malo sva le še vstala do večera in la spet v posteljo.

Danes pa sva dopoldne ravno user posted image , ko kliče tašča, ampak se nisva dala motit user posted image , potem pa sva še malo zaspala. Pa ni prišla preverjat, če nama telefon ne dela user posted image user posted image user posted image .

So me pa spet začele boleti ledvice - zdaj pa res ne vem, kaj je to user posted image  Vseeno bi šla po novem letu rada še malo v službo.

Aja user posted image  je pa živahen, sedaj je odkril nekaj pravih brc, da me vse zaboli. Ampak vse, samo da bi bilo z njim/njo vse v redu!

Kako ste se imele čez praznike?

Ah, še to moram povedati - ker sem naredila poprtnjak posebej - kot božični kruh, ne kot potico (sem tako našla po knjigah in pri ljudeh, ki malo več vedo o tem), sem ga zamesila več, kakor bi šlo v mali modelček, tako da sem naredila še nekaj manjših kolačkov. In moj user posted image  pravi, da je najboljši! Tudi, če je pristranski, kar naj bo user posted image , sem vesela.

Lepo se imejte!

_____________________________

Naš angelček - lumpek Klemen se je rodil 28. 2. 2007.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 3236
   RE: Marčevke
26.12.2006 20:14:34   
Anonimen
Zivjo vsem, tudi mi zelimo lepe praznike ostalim marcevkam ter vsem ostalim, ki berejo tale forum. Upam, da ste se imele lepo. Mi smo se vellllliiiiikkkkoooo crkljali, kar je verjetno ugajalo tudi nasemu user posted image .
Danes smo dobili obiske, ki so nam pripeljali lupinico in vozicek zanjo. Naslednji teden nam podarijo se posteljico z jogijem ter neka oblekic. pa se je zacelo dogajat user posted image
Po novem letu bomo morale ze porodnisko prijavit, pa v solo zacet hodit... user posted image .

Ce katero zanima je tukaj ena dobra spletna stran, kjer dobite vse informacije ter obrazce, da ne boste preveckrat hodile na CSD:
Porodniski dopust:
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/porodniskiDopust.asp

Ocetovski dopust:
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/ocetovskiDopust.asp

Online izracun starsevskega nadomestila:
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp

Otroski dodatek:
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/otroskiDodatek.asp

Online izracun otroskega dodatka:
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOT.asp


Tekica - tudi mene bolijo ledvica... jaz mislim, da ima to vezo z obilico raznovrstne hrane, ki jo uzijemo v teh dnevih in telo ni zmozno toliko naenkrat predelat.....

ce se ne slisimo vec do novega leta, zelim vsem uspesno leto z veliko prijetnih trenutkov..... pa lahek porod seveda....


(odgovor članu Tekica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3237
   RE: Marčevke
26.12.2006 21:41:39   
tejčica
Pozdravljene punce!

Upam da ste vse uživale v praznikih. Mi smo že v soboto šli na Gorenjsko k mojim, vrnili pa smo se že včeraj (plan je bil šele danes proti večeru), ker je naša pupa zbolela. Ni nič hujšega, samo vročino je dobila. Tako se sedaj cartamo doma. V soboto zjutraj smo najprej doma naredili drevešček. Gor smo dali samo piškote iz slanega testa (pobarvane) in pa okraske ki jih je Taja naredila v vrtcu na delavnicah. Meni se ful dopade. V nedeljo pa smo postavljali drevešček in jaslice še pri mojih. Tam je bila še bratrančeva hčerka (poleg Taje in pa moje nečakinje), tako da je bilo noooro. Vse tri so norele od veselja in si kazale darila... Smo vse posneli in poslikali, naslednji dan pa smo se nasmejali do solz. Se je pa Božiček spomnil tudi na našega user posted image , tako da imamo nekaj novih oblekic in igračk.

Vidim da se vas dosti pritožuje zaradi službe. Tudi pri nas je norišnica, pritiski z leve in desne... Jaz sem vse to uspela kar izklopit in sem zadnji mesec prav uživala v delu. Sem pa zaradi terena in vsega že zaključila.user posted image Z janurjem začnem koristiti dopust, potem nekaj bolniške (G mi jo je hotel odpreti že z decembrom) in že bo tu porodniška. Vse gre tako hitro...prehitro.

Slumpo, razpokane piškote lahko hraniš primerno zaprte vsaj 2-3 tedne. Možno da tudi kaj dalj časa, ampak pri nas so prej izginili.user posted image

Obalke, a ve katera če je telovadba jutri namesto danes in če je, ob kateri uri? Mislim da je nekaj govora bilo o tem, nisem pa prepirčana. Mi bo prav pasalo iti, glede na to da bom cel dan z malo notri.

Pa pa!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3238
   RE: Marčevke
27.12.2006 13:40:01   
*sonchek*
Ojla user posted image

Upam, da ste lepo preživele prvi del praznikov. Midva sva bila pri mojih na božični večerji. Mene so spet malo dajali hormoni (joj, upam, da to ne bo prepogosto, ker sem bila res grozna - jok za vsako stvar user posted image ). Drugače pa nič posebnega - nekaj dni crkljanja, poležavanja in uživanja. Moj dragi se je en dan (medtem, ko sem jaz spala) celo lotil peke piškotkov! No, zdaj samo še čakam, da ga prime gnezditveni sindrom user posted image

Ta teden sem še na dopustu in ga bom izkoristila za poležavanje, sprehode in delanje popolnoma nič user posted image   Po novem letu pa bo treba urediti še malo morje stvari - materinska šola, papirji na CSD in pa najpomembneje - šooooping! user posted image

Pozdravček user posted image

(odgovor članu tejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3239
   RE: Marčevke
27.12.2006 14:19:55   
MoonEve
Pozdravljene user posted image !

Že dolgo se nisem oglasila, je bilo toliko dela z ustvarjanjem daril in vožnjo čez celo Slovenijo sem pa tja od enih sorodnikov do drugih. Prvi del praznikov je bil precej naporen, tudi moj user posted image je bil čisto zmatran, upam, da bo za novo leto bolj umirjeno. Čeprav imava povabljenih nekaj prijateljev, bo zame uizi, ker sem povedala, da ne bom nič pripravljala in pospravljala, bodo to kar oni skupaj naredili. Fino mi je! user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: *sonchek*
Po novem letu pa bo treba urediti še malo morje stvari - materinska šola, papirji na CSD in pa najpomembneje - šooooping! user posted image


Za božič sem od domačih dobila bon za Baby Center (sem povedala, da ga želim) in čez eno urco grem kupovat prve stvari za bebico. Weeeee!! user posted image Pa še pri Rutarju imava nek dobropis, tako da me tudi to čaka še pred novim letom. Moj dragi ne bo šel zraven, ker ga šopingiranje blazno utruja, meni je pa tudi tako prav, da si lahko vzamem čas.

Z različnih seznamov z vseh vetrov sem sestavila spodnje sezname, kaj se potrebuje ob prihodu - in prej - novorojenčka. Zdaj bi vas pa prosila (tiste, ki že imate otroke, pa tudi tiste, ki pač veste te stvari), da dodate/odstranite stvari, ki se vam zdijo pomembne. Pa tudi pri količinah nisem bila sigurna. Evo:

KAJ KUPITI?

zloženec sterilni 5x5cm, 1 x 50 kosov
70% alkohol
aspirator za nos
avtosedež
blazinice za dojenje (2 škatli ali pralne)
body “Clar” (Baby Center; 2 kom št. 56, 2 kom št. 62, kasneje večji)
bombažna majčka 4x (2x2 različne velikosti)
bombažna spodnja kapica 4x (2x2 različne velikosti)
bombažne spodnje žabice 4x (2x2 različne velikosti)
bombažne povijalne pleničke 6x
bombažne povijalne pleničke MALE 3x
bombažne tetra krpice 6x
čaj proti trebušnim krčem za novorojenčke (lekarna)
čaj za dojenje 3x
dekica
fiziološka raztopina
grelnik za stekleničke
komplet (majica, hlače, kapica)
kombinezon / bundica
kopalna brisača 2x + rokavica za umivanje + goba
koš za plenice (plastičen s pokrovom)
krema za bradavice
krema za obraz
krema za ritko / hladilno mazilo / praška pasta
mehka krtačka za lase
mehka glasbena igrača
mokri robčki sensitive
nedrček za dojenje 2x
negovalna kopel za umivanje
nepremočljica podloga za posteljo
newborn plenice
odeja
olje proti strijam
olje ali mleko za telo
otroška kad / čebriček
otroški dnevnik
papirnate brisače
posodica za vodo (za na previjalno mizo)
posteljnina
postelja
previjalna miza
previjalna podloga
prilagojeno mleko (Novalac, Milupa…??)
priročnik za nego otroka
prsna črpalka
rokavičke 2x
seznam, koga obvestiti o rojstvu
slinčki (plastični na spodnji strani)
spalna vreča
Spitaderm – za dezinfekcijo rok
sproščujoča glasba
steklenička 125 ml + manjši cucelj
steklenička 250 ml + večji cucelj
sterilizator ?
ščetka za čiščenje stekleničk
škarjice / ščipalec za nohte
štorklja / kengurujček
termometer za telesno temperaturo
termovka za stekleničko
tetra pleničke 30x
tolažilna duda 2x
tople nogavičke ali copatke 2x
vata cik cak
vatirane palčke
vodni termometer
voziček
vrtiljak za nad posteljico
vrečke za umazane plenice (Merkator, 100(?) na roli)
vzmetnica


SEZNAM STVARI ZA V PORODNIŠNICO

zobna ščetka in krema
vazelin za ustnice
krema za telo
krema za obraz
vložki (Always, Cathrine, Vir 80, raje vir extra)
zloženci
šampon
gel za tuširanje
deodorant
Bepanthen mazilo + Bepanthen Plus
obroč za plavanje (da sediš na njem zaradi šivov)
Bivacyn sprej

sušilec za lase
natikači (taki za na plažo, za v kopalnico)
blazinice za dojenje
škarjice
pilica za nohte
nastavki za dojenje
denar (za avtomat)
nogavice
halja
svoje spodnje hlačke (2-3)
nedrček za dojenje (vsaj 2)
spalna srajca
oblačila za domov
(mrežaste) spodnje hlačke za enkratno uporabo (kupiš v lekarni Sanolabor)

piškoti, če slučajno ostaneš brez večerje
sadje
voda v plastenki

poročni list
potrjena zdravstvena kartica
napotnica ginekologinje
materinska knjižica
blokec + pisalo (za vsa vprašanja, ki jih na viziti zagotovo pozabiš)
mobitel + polnilec
fotoaparat


OPREMA, KI JO POTREBUJE NOVOROJENČEK ZA ODHOD IZ PORODNIŠNICE

newborn plenice
1 povijalna plenica
2 tetra plenici
1 žabice
1 tetra/mako majčka
1 clar body
1 kapica
1 nogavičke
1 (volnena) odejica
1 rokavičke
1 topel kombinezon/pajacek

__________________

LP, Eva

_____________________________

Otrok vesolja si, nič manj, kot so to drevesa in zvezde.
_____________________________


(odgovor članu *sonchek*)
Neposredna povezava do sporočila: 3240
   RE: Marčevke
27.12.2006 14:53:41   
Sibil_
Dan!

Torej-popravljen seznam-po moje:

KAJ KUPITI?

zloženec sterilni 5x5cm, 1 x 50 kosov
70% alkohol
aspirator za nos
avtosedež
blazinice za dojenje (2 škatli ali pralne)
body “Clar” (Baby Center; 2 kom št. 56, 2 kom št. 62, kasneje večji)
bombažna majčka 4x (2x2 različne velikosti)
bombažna spodnja kapica 4x (2x2 različne velikosti)
bombažne spodnje žabice 4x (2x2 različne velikosti)
bombažne povijalne pleničke 6x
bombažne povijalne pleničke MALE 3x -NE
bombažne tetra krpice 6x -10X
čaj proti trebušnim krčem za novorojenčke (lekarna)
čaj za dojenje 3x
dekica
fiziološka raztopina
grelnik za stekleničke -NE
komplet (majica, hlače, kapica)
kombinezon / bundica
kopalna brisača 2x + rokavica za umivanje + goba
koš za plenice (plastičen s pokrovom) -NE
krema za bradavice -LANOLIN_MULTIMAM
krema za obraz
krema za ritko / hladilno mazilo / praška pasta
mehka krtačka za lase
mehka glasbena igrača
mokri robčki sensitive -NE
nedrček za dojenje 2x
negovalna kopel za umivanje
nepremočljica podloga za posteljo
newborn plenice
odeja
olje proti strijam
olje ali mleko za telo
otroška kad / čebriček
otroški dnevnik
papirnate brisače
posodica za vodo (za na previjalno mizo)
posteljnina -2X
postelja
previjalna miza
previjalna podloga
prilagojeno mleko (Novalac, Milupa…??)
priročnik za nego otroka
prsna črpalka -NE-v sili se kasneje lahko kupi
rokavičke 2x-4X
seznam, koga obvestiti o rojstvu
slinčki (plastični na spodnji strani)
spalna vreča
Spitaderm – za dezinfekcijo rok
sproščujoča glasba
steklenička 125 ml + manjši cucelj
steklenička 250 ml + večji cucelj
sterilizator ? -NE, lahko samo sterilizacijska tekočina
ščetka za čiščenje stekleničk
škarjice / ščipalec za nohte
štorklja / kengurujček
termometer za telesno temperaturo
termovka za stekleničko -NE
tetra pleničke 30x
tolažilna duda 2x
tople nogavičke ali copatke 2x
vata cik cak
vatirane palčke -DEBELE
vodni termometer
voziček
vrtiljak za nad posteljico
vrečke za umazane plenice (Merkator, 100(?) na roli)
vzmetnica


SEZNAM STVARI ZA V PORODNIŠNICO

zobna ščetka in krema
vazelin za ustnice
krema za telo
krema za obraz
vložki (Always, Cathrine, Vir 80, raje vir extra)
zloženci
šampon
gel za tuširanje
deodorant
Bepanthen mazilo + Bepanthen Plus
obroč za plavanje (da sediš na njem zaradi šivov)
Bivacyn sprej
LANOLIN-MULTIMAM
ROKAVIČKE ZA OTROKA

sušilec za lase
natikači (taki za na plažo, za v kopalnico)
blazinice za dojenje
škarjice
pilica za nohte
nastavki za dojenje
denar (za avtomat)
nogavice
halja
svoje spodnje hlačke (2-3)
nedrček za dojenje (vsaj 2)
spalna srajca
oblačila za domov
(mrežaste) spodnje hlačke za enkratno uporabo (kupiš v lekarni Sanolabor)

piškoti, če slučajno ostaneš brez večerje
sadje
voda v plastenki

poročni list
potrjena zdravstvena kartica
napotnica ginekologinje
materinska knjižica
blokec + pisalo (za vsa vprašanja, ki jih na viziti zagotovo pozabiš)
mobitel + polnilec
fotoaparat


OPREMA, KI JO POTREBUJE NOVOROJENČEK ZA ODHOD IZ PORODNIŠNICE

newborn plenice
1 povijalna plenica
2 tetra plenici
1 žabice
1 tetra/mako majčka
1 clar body
1 kapica
1 nogavičke
1 (volnena) odejica
1 rokavičke
1 topel kombinezon/pajacek
avtosedež
 
No, takšne so moje izkušnje, ostale še kaj pripišite...

Danes sem imela cepljenje in tisti ogaben cuker, rezultat je 7,7-a je imela katera podobno?BAje je to mejni, pa nisem ziher kaj bodo naredili?Ima katera takšno izkušnjo?user posted image

Grem malo počivat,LP,
Sibiluser posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu MoonEve)
Neposredna povezava do sporočila: 3241
   RE: Marčevke
27.12.2006 15:07:31   
MoonEve
O super sibil za tole, čez 10 minut grem v šoping in sem še ravno ujela tele popravke. Saj teh večjih stvari itak nisem nameravala danes kupovati, ampak je vseeno dobro vedeti.

_____________________________

Otrok vesolja si, nič manj, kot so to drevesa in zvezde.
_____________________________


(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 3242
   RE: Marčevke
27.12.2006 16:02:14   
thaiss
Ojla pupe,

upam da ste lepo preživele božične praznike!!!
Sibil user posted image  za seznam!!
Tejčica danes ob 17h je telovadba; prideš???

(odgovor članu MoonEve)
Neposredna povezava do sporočila: 3243
   RE: Marčevke
27.12.2006 16:11:35   
Pikca
Sem dodala še par komentarjev...
Lp, Pikca
 
KAJ KUPITI?

zloženec sterilni 5x5cm, 1 x 50 kosov
70% alkohol
aspirator za nos (lahko kupiš kasneje po potrebi - mi ga nismo nikoli rabili)
avtosedež
blazinice za dojenje (2 škatli ali pralne)
body “Clar” (Baby Center; 2 kom št. 56, 2 kom št. 62, kasneje večji)
bombažna majčka 4x (2x2 različne velikosti)
bombažna spodnja kapica 4x (2x2 različne velikosti)
bombažne spodnje žabice 4x (2x2 različne velikosti)
bombažne povijalne pleničke 6x
bombažne povijalne pleničke MALE 3x -NE
bombažne tetra krpice 6x -10X
čaj proti trebušnim krčem za novorojenčke (lekarna) (lahko kupiš kasneje po potrebi - naša je sicer imela krče, a ga ni hotela pit in smo ji raje dajali kapljice, ki pa tudi niso kaj dosti pomagale)

čaj za dojenje 3x
dekica
fiziološka raztopina
grelnik za stekleničke -NE (praktično le v primeru, če ne dojiš - kupiš kasneje)
komplet (majica, hlače, kapica)
kombinezon / bundica
kopalna brisača 2x + rokavica za umivanje + goba
koš za plenice (plastičen s pokrovom) -NE
krema za bradavice -LANOLIN_MULTIMAM
krema za obraz - NE (mi je nismo uporabljali, le poleti baby kremo za sončenje)
krema za ritko / hladilno mazilo / praška pasta
mehka krtačka za lase - Ni nujno (mi je nismo skoraj nič uporabjali)
mehka glasbena igrača
mokri robčki sensitive -NE (le kasneje za na pot)
nedrček za dojenje 2x (raje 4x)
negovalna kopel za umivanje
nepremočljica podloga za posteljo - ni nujno (mi je nismo nikoli uporabili)
newborn plenice
odeja
olje proti strijam
olje ali mleko za telo
otroška kad / čebriček
otroški dnevnik
papirnate brisače
posodica za vodo (za na previjalno mizo)
posteljnina -2X
postelja
previjalna miza
previjalna podloga
prilagojeno mleko (Novalac, Milupa…??) - lahko kupiš kasneje, če ne moreš dojiti
priročnik za nego otroka  - meni so bili dovolj zapiski iz materinske šole
prsna črpalka -NE-v sili se kasneje lahko kupi
rokavičke 2x-4X
seznam, koga obvestiti o rojstvu
slinčki (plastični na spodnji strani)
spalna vreča
Spitaderm – za dezinfekcijo rok  - ni nujno - mi nismo imeli
sproščujoča glasba
steklenička 125 ml + manjši cucelj
steklenička 250 ml + večji cucelj - za kasneje - kupiš kasneje
sterilizator ? -NE, lahko samo sterilizacijska tekočina - če polno dojiš, ne rabiš nič od tega
ščetka za čiščenje stekleničk - če polno dojiš, tega vsaj na začetku ne rabiš
škarjice / ščipalec za nohte
štorklja / kengurujček
termometer za telesno temperaturo
termovka za stekleničko -NE
tetra pleničke 30x
tolažilna duda 2x
tople nogavičke ali copatke 2x
vata cik cak
vatirane palčke -DEBELE
vodni termometer
voziček
vrtiljak za nad posteljico - ni nujno (mi smo raje obešali gor različne igračke)
vrečke za umazane plenice (Merkator, 100(?) na roli)
vzmetnica


SEZNAM STVARI ZA V PORODNIŠNICO

zobna ščetka in krema
vazelin za ustnice
krema za telo (ni nujno- jaz je nisem uporabljala)
krema za obraz
vložki (Always, Cathrine, Vir 80, raje vir extra)
zloženci
šampon
gel za tuširanje
deodorant
Bepanthen mazilo + Bepanthen Plus
obroč za plavanje (da sediš na njem zaradi šivov)
Bivacyn sprej
LANOLIN-MULTIMAM
ROKAVIČKE ZA OTROKA

sušilec za lase
natikači (taki za na plažo, za v kopalnico)
blazinice za dojenje
škarjice
pilica za nohte
nastavki za dojenje - ne (razen, če imaš vdrte bradavice)
denar (za avtomat)
nogavice
halja - ni nujno - dobiš v porodnišnici
svoje spodnje hlačke (2-3) - jaz sem potrebovala le ene za domov, drugače raje uporabljala tiste iz porodnišnice
nedrček za dojenje (vsaj 2)
spalna srajca
oblačila za domov
(mrežaste) spodnje hlačke za enkratno uporabo (kupiš v lekarni Sanolabor) - mi smo jih dobili v porodnišnici (LJ)

piškoti, če slučajno ostaneš brez večerje
sadje
voda v plastenki

poročni list
potrjena zdravstvena kartica
napotnica ginekologinje
materinska knjižica
blokec + pisalo (za vsa vprašanja, ki jih na viziti zagotovo pozabiš)
mobitel + polnilec
fotoaparat


OPREMA, KI JO POTREBUJE NOVOROJENČEK ZA ODHOD IZ PORODNIŠNICE

newborn plenice
1 povijalna plenica
2 tetra plenici
1 žabice
1 tetra/mako majčka
1 clar body
1 kapica
1 nogavičke
1 (volnena) odejica
1 rokavičke
1 topel kombinezon/pajacek
avtosedež

(odgovor članu MoonEve)
Neposredna povezava do sporočila: 3244
   RE: Marčevke
27.12.2006 18:08:28   
Sibil_
Aja, dodajam še obvezno:
Glavniček za temence
Mandljevo olje

Pa tiste mrežaste spodnje hlačke sem jaz uporabljala še nekaj časa doma, ker je bilo tako manj za prat, pa še rana po CR se mi je boljše sušila-no, to vsaka posebej lahko preceni, jaz jih priporočam!user posted image

Pa v porodnišnico obvezno s seboj rokavičke, ker jih navadno zmanjkuje.

Sterilizacijska tekočina je pa uporabna tudi za dudice, žličke itd-kar uporabljaš v vsakem primeru.

LP,
Sibiluser posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 3245
   [Brisano sporočilo]
27.12.2006 18:22:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3246
   RE: Marčevke
27.12.2006 20:25:50   
sezam
Še moje javljanje po praznikih - bili so bolj na izi. V nedeljo smo bili pri tašči na kosilu (svakinja je imela rojstni dan), v nedeljo pa smo šli na obisk k našim. In povem, da sem imela tega dovolj. Tako, da sem včeraj kar počivala user posted image .

Danes sem bila malo v šopingu - sem bila v pikapolonici in kupila nekaj bodyjev - za oba (Ano in user posted image ), pa za user posted image  še 2 kompletka, tako da sem si dala malo duška. Sedaj pa mislim, da mi manjkajo le še stvari iz lekarne, pa Tosame (palčke, rokavičke za umivanje,...), kaka krema,... Potem pa v akcijo in pranje. Popoldne pa smo šli kupit sušilni stroj, pripelejo ga nam v petek user posted image user posted image user posted image . Pa ga bom dočakala.

Vidim, da ste bile priden in naredile seznam. Ga bom jutri dopolnila še s svojimi mnenji (če bo še kaj za dodat, ker kot sem na hitro preletela, ste že kar vse dopisale user posted image ).

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3247
   RE: Marčevke
27.12.2006 20:32:00   
tasha23
Ojla dekleta, občasno vam sledim, ker se poznam z nekaterimi od vas. Sem novopečena mamica in vam lahko povem, da zaradi gužve v porodnišnicah si raje vzamite s sabo kaj več vložkov in sponjih hlačk za enkratno uporabo.
To vam priporočam, saj sem po lastnih izkušnjah skoraj ostala brez vložkov in spodnjih hlačk (velika gužva v porodnišnici in malo škrtarijo z vložki in spodnjicami)
Pupe SREČNO v novem letu in SREČNO v tem prečudovitem času!!!


_____________________________

Mama je v manjšini ampak nič zato, se pa bo razvajala....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3248
   RE: Marčevke
28.12.2006 7:45:56   
beki24
Upam, da ne boste zamerile, če vam še jaz malo polepšam seznamuser posted image

Kot je naša Tasha23 že napisala, vzemite v porodnišnico (Ljubljana) svoje vložke (VIR 80- meni so bolj všeč, ker imajo spodaj podlogo, da ne prepuščajo ali VIR EXTRA- so pa bolj mehki, ampak potem spodaj rabiš še vložek, ki ne prepušča!!), ker v porodnišnici imajo ene navadne vložke, ki pa ful režejo, sploh če si šivan!!!
Mrežaste hlačke sicer dobiš, le 1 na dan, tako da je dobro imeti za rezervo še kakšne (lahko se ti umažejo s krvjo...), pa tudi po porodu sem jih jaz tudi še uporabljala ene 3 tedne, zaradi šivov na presredku (nič ne režejo- nimajo robov)


KAJ KUPITI?

zloženec sterilni 5x5cm, 1 x 50 kosov
70% alkohol
aspirator za nos (lahko kupiš kasneje po potrebi - mi ga nismo nikoli rabili)- no jaz ga rabim že praktično od dne ko smo prišli iz porodnišnice, malo pa pomaga, čeprav brez paličk in vate ne gre 

avtosedež

blazinice za dojenje (2 škatli- raje več, če ne želiteuser posted image  takoj 1 teden pošiljati v trgovino( mleko na začetku kar teče ven-no vsaj pri meni je ali pralne)

body “Clar” (Baby Center; 2 kom št. 56, 2 kom št. 62, kasneje večji) -moj nasvet je, da si zapomnite koliko je vaš otrok velik tam nekje 32 teden- moja je imela 1600g( za orientacijo) in je še pri 2 mesecih nosila št. 56 ( torej boste kupile več kot samo 2 majički št. 56 oz 62)- pa še zmeraj ima otrok oblečena 2 rokava in pajaca čez!!

bombažna majčka 4x (2x2 različne velikosti) - enako

bombažna spodnja kapica 4x (2x2 različne velikosti)

bombažne spodnje žabice 4x (2x2 različne velikosti)- bombažnih jaz nisem rabila( razen če imate pajace brez stopal)- ker je premrzlo, če jih pa pod pajaca oblečem, je pa prevroče za notri, za zunaj pa še vedno premalo in sem raje kupila žabice ( v DMu ali H&M..)

bombažne povijalne pleničke 6x

bombažne povijalne pleničke MALE 3x -NE

bombažne tetra krpice 6x -10X

čaj proti trebušnim krčem za novorojenčke (lekarna) (lahko kupiš kasneje po potrebi - naša je sicer imela krče, a ga ni hotela pit in smo ji raje dajali kapljice, ki pa tudi niso kaj dosti pomagale)

čaj za dojenje 3x- to je odvisno koliko ga boš pač pila 

dekica

fiziološka raztopina - za noska si kupite v Mullerju od NIVEA Baby ( Nasen frei), v lekarni pa eno fiziološko razt. za nosek( da imate flaško, ki jo potem nafilate s temi iz Mullerja- je ceneje!!) za popek uporabljate isto!!

grelnik za stekleničke -NE (praktično le v primeru, če ne dojiš - kupiš kasneje)- mleko si črpam- grela v grelniku 1 mesec- dela prepočasi, zdaj stekleničko pogrejem v vodi na štedilniku 

komplet (majica, hlače, kapica)
kombinezon / bundica
kopalna brisača 2x + rokavica za umivanje + goba

koš za plenice (plastičen s pokrovom) -NE - jaz tak koš ( imajo jih v Baby centru) uporabljam za umazane cunjice oduser posted image

krema za bradavice -LANOLIN_MULTIMAM

krema za obraz - NE (mi je nismo uporabljali, le poleti baby kremo za sončenje)- super je krema od Aventa Magic cream, ali pa od Nivee za veter in mraz 

krema za ritko / hladilno mazilo / praška pasta

mehka krtačka za lase - Ni nujno (mi je nismo skoraj nič uporabjali)- mehka krtača je za vsak dan- masiraš lasišče, glavniček uporabljaš, ko imauser posted image  temenca( rekla patronažna sestra) 

mehka glasbena igrača

mokri robčki sensitive -NE (le kasneje za na pot)

nedrček za dojenje 2x (raje 4x)

negovalna kopel za umivanje- na začetku le navadno otroško milo ( brez vseh dodatkov, ker je lahko na kaj alergičen) 

nepremočljica podloga za posteljo - ni nujno (mi je nismo nikoli uporabili) oz. ko otroka odvajaš plenic

newborn plenice

odeja

olje proti strijam- če jih imaš( pa ponavadi ne deluje- škoda denarja) 

olje ali mleko za telo- za otroka mandeljevo olje, v porodnišnici uporabljajo(lj) od Bubchen (Calendula Pflege Ol) 

otroška kad / čebriček

otroški dnevnik

papirnate brisače- raje od Tosame krpice za 1x uporabo 

posodica za vodo (za na previjalno mizo)

posteljnina -2X

postelja
previjalna miza
previjalna podloga

prilagojeno mleko (Novalac, Milupa, Aptamil- kupujte v Mullerju če lahko, je boljše kvalitete) - lahko kupiš kasneje, če ne moreš dojiti

priročnik za nego otroka  - meni so bili dovolj zapiski iz materinske šole in rr 

prsna črpalka -NE-v sili se kasneje lahko kupi

rokavičke 2x-4X

seznam, koga obvestiti o rojstvu

slinčki (plastični na spodnji strani)

spalna vreča - večja za kasneje

Spitaderm – za dezinfekcijo rok  - ni nujno - mi nismo imeli - dovolj je če si roke umivaš z vodo in milom,user posted image  ne živi v sterilnem okolju

sproščujoča glasba, raje kakšne otroške pesmice, da jim jih boste pele 

steklenička 125 ml + manjši cucelj pri flaškah pozorno berite za koliko mesecev in za kaj so cuclji ( Aventove imajo cuclje po mesecih 0+, 1+, 3+, Nukove imajo cuclje od 0-6mesecev, ampak pazite kaj piše na flaški ali je za čaj, mleko ali gosto hrano)

steklenička 250 ml + večji cucelj - za kasneje - kupiš kasneje ali če si mleko črpaš- prav pride večja flaška

sterilizator ? -NE, lahko samo sterilizacijska tekočina - če polno dojiš, ne rabiš nič od tega , mleko si črpam,user posted image pije po flaški in nimam sterilizatorja, flaške prekuhaš ( jst sm jih ene 5x- ni dobro preveč, keruser posted image  se mora navaditi na vse- nasvet pediatra)

ščetka za čiščenje stekleničk - če polno dojiš, tega vsaj na začetku ne rabiš

škarjice / ščipalec za nohte
štorklja / kengurujček
termometer za telesno temperaturo

termovka za stekleničko -NE, če ne dojiš- JA- pa še kakšna termo flaša za prekuhano vodo- za na pot
 
tetra pleničke 30x

tolažilna duda 2x ( kupite vsaj 2 različni- ne marajo vsi Aventovih ali vsi Nukovih oz. imajo še iz kavčuka in silikona- otroci so izbirčniuser posted image  

tople nogavičke ali copatke 2x - ne kupujte malih bombažnih za zimo!!!

vata cik cak

vatirane palčke -DEBELE

vodni termometer
voziček
vrtiljak za nad posteljico - ni nujno (mi smo raje obešali gor različne igračke)
vrečke za umazane plenice (Merkator, 100(?) na roli) - to tudi mi uporabljamo namesto palčka zavijalčka

vzmetnica


SEZNAM STVARI ZA V PORODNIŠNICO

zobna ščetka in krema
vazelin za ustnice
krema za telo (ni nujno- jaz je nisem uporabljala)
krema za obraz
vložki (Always, Cathrine- NE- so pregrobi, Vir 80, raje vir extra)
zloženci - za kaj žeuser posted image - vse zauser posted image  imajo v porodnišnici
šampon - 3 dni že zdržiš z umazano glavo ( jst nisem imela časa da bi si jo sušila- vsaj jst sem se nahitro stuširala in že poslušala če seuser posted image  joka)
gel za tuširanje
deodorant
Bepanthen mazilo + Bepanthen Plus( samo kremo za bradavice- to pa nujno , kakršnokoli) LANOLIN-MULTIMAM
obroč za plavanje (da sediš na njem zaradi šivov)
Bivacyn sprej- tudi nisem rabila 

ROKAVIČKE ZA OTROKA  in DUDO ( za vsak slučaj)
če imate vdrte prsne bradavice vzemite s sabo še nastavke za dojenje

sušilec za lase-user posted image
natikači (taki za na plažo, za v kopalnico)
blazinice za dojenje in nedrček za dojenje (vsaj 2)
škarjice in pilica za nohte - narediš že doma, če si notri več kot 3 dni ti pa že mož prineseuser posted image

denar (za avtomat) - kave ti res ne dajo, vsega drugega je pa dovolj
nogavice
halja - ni nujno - dobiš v porodnišnici - bog ne daj, rabiš potem celo potovalko s sabo, ki pa je nimaš kam datiuser posted image
svoje spodnje hlačke (2-3) - jaz sem potrebovala le ene za domov, drugače raje uporabljala tiste iz porodnišnice

spalna srajca- dobiš v porodnišnici 
oblačila za domov - naj ti jih mož prinese ko greš domov ( pa pripravi mu preden greš v porodnišnico!!!!)
(mrežaste) spodnje hlačke za enkratno uporabo (kupiš v lekarni Sanolabor) - mi smo jih dobili v porodnišnici (LJ)

piškoti, če slučajno ostaneš brez večerje
sadje- po porodu raje ne- gre v mleko in user posted image  zvija (edino kakšna banana lahko) 
voda v plastenki

poročni list
potrjena zdravstvena kartica
napotnica ginekologinje
materinska knjižica
blokec + pisalo (za vsa vprašanja, ki jih na viziti zagotovo pozabiš)
mobitel + polnilec
fotoaparat


OPREMA, KI JO POTREBUJE NOVOROJENČEK ZA ODHOD IZ PORODNIŠNICE

newborn plenice
1 povijalna plenica 
4 tetra plenice ( pravijo v MŠ)
1 žabice ali pajac z naramnicami
1 tetra/mako majčka ali 2 majčki brez bodya
1 clar body
1 kapica, pozimi 1 bombažna in 1 topla (flis ali volna) razen če bo 20 stopinj zunaj
1 nogavičke ( tople za pozimi) 
1 (volnena) odejica
1 rokavičke
1 topel kombinezon/pajacek
avtosedež - lupinica

Upam, da vam nisem preveč utrujala in da vam bo kaj od tega prišlo prav!
 
Želim vam še lep preostanekuser posted image  potem pa čimhitrejši porod in veliko cartanja zuser posted image

_____________________________



(odgovor članu tasha23)
Neposredna povezava do sporočila: 3249
   RE: Marčevke
28.12.2006 10:31:24   
Anonimen
Beki24 in tasha23,

hvala vama za informacije. Sploh nam/meni, ki bom/o prvič rodile se mi zdi, da rabimo res takšne izčrpne informacije. In če je že sedaj gneča po porodnišnicah, kaj bo šele marca, saj je že na Ringaraji prijavljeno za ta mesec največ nosečnic in dojenčkov. Potem bo res zmanjkalo vsega.

Lp, jjasna

(odgovor članu beki24)
  Neposredna povezava do sporočila: 3250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  128 129 [130] 131 132   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  128 129 [130] 131 132   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?