Temence (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Baucka -> Temence (25.6.2006 22:06:55)

Kako jih čistite. S kakšnim oljem mažete glavico (olivno ali mandeljevo).
Kaj narediti pri trdovratnih temencih. Kako jih očistiti na temenu kjer glavica še ni zraščena.




rija -> RE: Temence (25.6.2006 22:19:06)

Pri nas je olje vse skupaj hudo poslabšalo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]

Potem pa sem probala mazati z Bepanthen mazilom in vsak drug dan šamponirati glavico....pa smo se jih rešili brez izčesavanja....

Pri nas so se temenca pojavila, ko smo malčka začeli masirati po glavi z olivnim oljem.




eya -> RE: Temence (25.6.2006 22:36:48)

Naš [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je imel temenca po lasišču in tudi po čelu, pediatrinja nam je kar sama dala recept za olje: olivno+ricinusovo, mislim, da je razmerje pol/pol. Je pa takoj pomagalo, res. Prej sem mazala najprej z Bubchenovim ognjičevim oljem in nato še z olivnim oljem, pa ni bilo videt izboljšanja.
Aja, maže pa se lahko do dvakrat na dan.




Bonnie_RR -> RE: Temence (25.6.2006 22:47:31)

Jaz sem mojemu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] ene 2x glavico namazala z olivnim oljem in mu potem temenca dol sčesala, ampak so se nazaj pojavila.
Potem pa mi je pediatrinja svetovala, da naj namesto olja uporabim kar hladilno mazilo, ga namažem, dam kapico gor za kakšno urco, potem pa umijem in razčešem dol. To sem tudi naredila in temenca so popolnoma izginila.

Lp




benika -> RE: Temence (25.6.2006 23:30:43)

Naš tamali je imel ogromno temenc. Pa smo ga najprej mazali z mandljevim oljem in narahlo ščesali.....NIČ. Potem smo ga našamponirali, fajn podrgnili, namazali z mandljevim oljem, ščesali.... SPET NIČ. Potem pa je bilo meni tega dovolj in sem ga en večer po kopanju položila na mizo, pod glavo sem mu dala papirnate brisačke, po glavi sem mu polila pol stekleničke mandljevega olja in ščesala in od takrat temenc nima več.




Anonimen -> RE: Temence (26.6.2006 2:46:30)

Jaz sem pa samo enkrat uporabila neko italijansko olje (ne vem na pamet imena in proizvajalca, lahko pa pogledam doma), ne mandljevo ne olivno. Olje sem nakapala na blazinico za čiščenje, namazala po glavici, razčesala (kakšen temenček sem tudi z robom nohta zagrabila) in to je bilo prvič in zadnjič. Robi nima več temenc.




SaaS -> RE: Temence (26.6.2006 7:42:40)

Jaz sem mu pred kopanjem namazala glavico z navadnim mandljevim oljem (kupljeno v lekarni). Po kopanju pa sem mu lasišče zmasirala z najmehkejšo navadno zobno ščetko (v katerikli trgovini lahko kupiš, katerokoli, le da je mehka). Je šlo lepo vse dol.




ssprdamj -> RE: Temence (26.6.2006 8:44:52)

Tudi jaz sem mu namazala ene 4 dni zapored z mandljevim oljem in potem pocesala in smo se temenc v celoti resili.




Mojca P. -> RE: Temence (26.6.2006 10:53:52)

SIcer od mojih ni nobeden imel temnec, mi je pa povedala kolegica, katere mulcek jih je imel po celu in glavi, da fuul pomaga ribodermin (ribja mast). K Kremo je uporabila jo po priporocilu druge kolegice, ki je dermatologinja, v tanjsih plasteh jo je mazala tudi cez dan, cez noc pa pod kapico in je zjutraj scesala skoraj vse ven.




Tosa -> RE: Temence (26.6.2006 10:59:28)

Jaz sem uporabila kremo Sensibio v kombinaciji z riboderminom. Izginile so v roku dveh dneh. Oboje se dobi v lekarni.





sarazan -> RE: Temence (26.6.2006 22:00:53)

Jaz jih nisem odpravila z nobenim oljem (mandljevo, olivno,...) ali mazilom (Bepanthen, ribodermin,...). Ni šlo...
V lekarni sem potem kupila kremo za temence (obstaja tudi šamponček) od firme Mustela in v 2-3 dneh temenc ni bilo več. Krema stane nekaj čez 2.000 sit.




Stran: [1]