|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vročina ne pade kljub svečkam - kaj narediti?
25.6.2006 11:22:37   
TVN
Prosim za nasvet. V petek zvečer je naša pupika dobila vročino, ki je naraščala do 39,5 (merjeno v ritki). Že v petek dopoldan smo dali kri in vodo (v okviru SP pri 9. mesecih), kjer je pokazalo, da gre za tipično virozo. Svečke paracetamol 120 mg sem ji začela dajati v petek zvečer, takoj ko je temperatura prešla mejnih 38.5 stopinj.

Skrbi me, ker vročina praktično ne pade kljub svečkam ter kisovim in krompirjevim obkladkom + ohlajanju v banjici (resda samo enkrat do sedaj). Kaj naj naredim? P je rekla, da se v takih primerih ne predpiše ničesar, ampak se vročina samo zbija s svečkami in ohlajanjem.

Kako pogosto jo lahko ohlajam v banjici? Do katere temperature lahko ohladim vodo? Zdaj sem naredila tako, da sem začela s temperaturo njenega telesa, torej 39 stopinj, potem pa sem vodo ohladila do cca. 30 stopinj. Meni se je na otip zdela že precej hladna.... Ali mora biti še hladnejša? Kolikor krat na dan to lahko naredim in koliko časa naj bi bila notri v hladni kopeli? Najbrž ne predolgo...

Še to, njen jeziček je bolj belkast - kaj če je slučajno tudi vneto grlo - angina?! Ta naj bi se zdravila z antibitotiki (Ospen), a ne? Danes ne bi rada šla na urgenco, ali je ji lahko močno škodim, če je slučajno res angina in gre ponovno na pregled znova šele jutri popoldan k svoji P? Je rekla namreč, da se slišimo v ponedeljek...

Sorči za tako dolgo razlago, ampak me res skrbi, ker je punčica čisto fertig. Poleg tega sumim, da so še zobki zraven, saj smo stari 9,5 meseca in nimamo še nobenega. Kaj narediti?!

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 11:38:52   
draganav
Tudi moja punčka je imela podobno situacijo. Sprva so mislili, da je angina nato ugotovili, da ima 6 bolezen. Vročina 39 tri dni potem je pa padla na normalo. Nič ji ni pomagalo tudi svečke ne. Koliko kil ima tvoja pupica? Naša jih je imela takrat 8 kg in so mi rekli, da ji dam kar dve svečki v razmaku 30 min, ker ji ena zaradi kil ne zaleže. Počakaj do večera, če ne pade bi jaz kar šla k dežurnemu zdravniku.

_____________________________

TAKO LEPO JE BITI MAMA

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 11:43:25   
TVN
Mi imamo 9,600 gr in 75 cm, navodila od P so bila, da ji lahko dam celo svečko na 6 ur. Tega sem se do sedaj držala. A da ji lahko dam večkrat oz. bolj pogosto?!

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu draganav)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 11:46:10   
mika
Mi naše pupe v vodi nismo hladili, ker je šlo zbit temperaturo s Calpolom in krompirjem. krompir sem ji dala v rokice in na nogice. Tako da ti za vodo ne morem svetovati. Pomembno je da temperatura pade, če ne bi padla potem bi morala it k dežurnemu. Če je viroza, je mogoče prehitro, da bi bila danes že brez vročine. Verjetno bo jutri že boljše. Naj bo čimmanj oblečena - plenička in majčka brez rokavov.

Lp in upam, da se boste  hitro pozdravili.

Mika

< Sporočilo je popravil mika -- 25.6.2006 11:47:50 >

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 11:46:20   
Anonimen
zivjo

bogica tvojauser posted image !

moj je mel pred dvema tednoma ravno tako visoko vrocino, pa sem mu, ker mu ni nic pomagalo dala kisove obkladke okoli gleznjev in mu zavila z plasticnimi vreckami da se je orenk skuhalo, pustila sem dve uri gor in razultat je bil tukaj, pomagalo je!

poskusi narediti takole, mogoce bo pomagalo: daj v posodo mlačno vodo in kis ( pol vode, pol kisa) potem pa namoci noter kaksno tetra plenicko ali srviet, potem pa uvi okoli obeh nogic okoli gleznjev in ces ji povi z prozorno folijo ali kar z vrecko, tako da bo cim bolj dihtalo in ji pusti vsaj dve uri! potem pa bos videla kako je! vredu je ce uporabis vsako za vsako nogico eno plenicko ali serveto!

cudi me da ti ni dala sirupa za zbijat vrocino meni je dala calpol za mojega!?user posted image

upam da bo cim prej ozdravela, vso sreco!

(odgovor članu TVN)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 11:50:41   
ZARA









Paracetamol svečke 120 mg







KAJ JE ZDRAVILO IN KAKO DELUJE

Sestava
10 svečk
1 svečka vsebuje 120 mg paracetamola (Paracetamolum).



 

Lastnosti in delovanje

Paracetamol znižuje povišano telesno temperaturo in lajša oziroma odpravlja blage do zmerne bolečine.




Za kaj se
zdravilo
uporablja
Zdravilo priporočamo pri otrocih z vročinskimi in/ali bolečinskimi stanji npr. pri povišani telesni temperaturi po cepljenju, pri gripi, prehladu, glavobolu, zobobolu, bolečinah po poškodbah.



KAJ MORATE VEDETI, PREDEN VZAMETE ZDRAVILO


V katerih
primerih
ne smete
uporabljati
zdravila
Ne dajte zdravila otroku, če je preobčutljiv na paracetamol in pri hudi okvari jeter ali ledvic.




Previdnostni
ukrepi in
opozorila
Če se otroku stanje ne izboljša, ali se celo poslabša, se posvetujte z zdravnikom!
Kadar vročina zaradi cepljenja tudi po drugem odmerku zdravila ne pade, priporočamo posvet z zdravnikom.
Bolniki z zmanjšanim delovanjem ledvic ali jeter lahko jemljejo zdravilo samo pod nadzorom zdravnika.





Prekomerno odmerjanje
Ob jemanju prevelikih odmerkov lahko pride do resnih poškodb jeter in ledvic.
Znaki zastrupitve, ki se pojavijo v prvih 24-ih urah, so slabost, bruhanje, zaspanost in potenje. Nujna je zdravniška pomoč!




Na kaj morate
biti pozorni,
če jemljete
druga zdravila

Svečk ne smete dajati otroku sočasno z drugimi zdravili, ki vsebujejo paracetamol.
Ob sočasnem jemanju zdravil, ki vsebujejo probenecid, metoklopramid, holestiramin, interferone, zidovudin, kloramfenikol, in zdravil proti strjevanju krvi ter proti epilepsiji se posvetujte z zdravnikom.




KAKO UPORABLJATI ZDRAVILO

Svečko uporabite tako, da jo vzamete iz ovoja in jo vstavite otroku v danko.
Presledek med posameznimi odmerki naj bo 4-6 ur.
Otrokom od 1. do 3. leta starosti dajte po 1-2 svečki do 3-krat dnevno, otrokom od 4. do 8. leta starosti pa po 2 svečki 3- do 4-krat dnevno. 




MOŽNI NEŽELENI UČINKI


Stranski učinki so redki in običajno blagi. Pojavijo se lahko kožni izpuščaji ali druge preobčutljivostne reakcije.
Če opazite katerikoli neželen učinek, ki ni omenjen v tem navodilu, obvestite svojega zdravnika ali farmacevta.

 
 
lp



_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 11:56:40   
draganav
Pokliči dežurnega in ga vprašaj glede svečk. Ker ima dosti kil je mogoče, da ima eno premalo.

_____________________________

TAKO LEPO JE BITI MAMA

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 11:59:14   
tulip
Mogoče je res 6.... Ne pretiravat s svečkami- Paracetamol 125 mg lahko daš 1/2 na 4 ure, ne več. Raje ohlajaj večkrat v banjici. Začneš z vodo npr. 35 stopinj, potem dodaš malo hladnejše. Naj bo noter kakih 5 minut, če ji paše pa lahko še dalj - 10 min. Ji ne more škodit, glej samo, da se ne začne trest in močno jokat, da ji ne bo hudo neprijetno- pa skrajšaš čas..
Če je za antibiotik, mora pa videt pediatrinja in mora dat kri. Ne vem pa če laboratorij  čez vikend dela, vsaj pri nas ne...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 12:43:50   
Anonimen
A je že kaj bolje? Koliko ima sedaj vročine?

Ste ji dali veliko tekočine? Če je bolna, jo rabi veliko, pri tej vročini pa še toliko več. Pazite, da ne dehidrira. Dehidrirano telo se ne more "boriti" z vročino.

Meni so tudi razlagali, da ni dobro, da temperatura prehitro pade, da se ne bi telo "podhladilo" (nekako v tem smislu).

Ste ji do sedaj že dali svečke? Če ne, ne "pretiravat" z dozo pri tej starosti, da ne bo prevelik šok za telo, kljub "zadostnim" kg.

Sporoči, kako je punčka.

(odgovor članu TVN)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 13:51:39   
BLAŽIKA
Pokrivajte jo z mokrimi hladnimi pleničkami, če lahko pije normalno in ni nobenega joka potem angina verjetno ni, ker bi potem vse ven pljuvala in jokala. Zna ta angina prekleto bolet, ko ješ in piješ tako  da še odraslim sili na jok kaj šele takšnim malčkom. V banjici pa jo kar ohlajaj saj vidiš kakšna je reakcija otroka, če ne joka in se ne trese potem ji verjetno zelo odgovarja. Če neboste vročine zbili do večera potem kar idite nazaj k zdravniku.

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 13:59:14   
Anonimen
Pri nas pri 6. bolezni svečke niso pomagale, čeprav sem mu jih dajala na 4 ure.. Kopala sva ga hladni kopeli in hladila sobo, ter ga slekla, do golega. To je malo pomagalo, da je vročina padla na 38user posted image

(odgovor članu BLAŽIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 14:16:25   
TVN
O, punce, zlate ste, prav zares. Hvala za vse nasvete.

Ja, trenutno smo bolje in upam, da to pomeni, da smo najhujšo vročino zares premagali. Ob 10.30 sem ji dala novo svečko in sedaj je že kaki dve uri precej boljša, ne kuha jo tako kot prej, igra se, celo nekaj malega je pojedla.

Ja, tole pitje pa je pri nas večni problem. Še ko je zdrava, poskušamo vse mogoče, da potem spije vsaj kak deci do dva tekočine na dan. Živa katastrofa. Včeraj mi je dokaj lepo pila, danes pa imamo borbe že od jutra. Spila je mogoče kakih 30 ml vode oz. soka, mešanega z vodo. No, ja, zjutraj je popila tudi 100 ml mleka, vendar to jaz štejem bolj pod hrano in ne tekočino.

Ima katera kakšno idejo, kaj naj naredim, da bo pila? Poskusili smo vse mogoče vrste tekočin, po flaški, po magičnem lončku, po žlički, direktno iz plastičnega lončka oz. skodelice, vendar ko ona noče, pač noče. Samo trdno drži usteca skupaj in ne odpre ust.

Sedaj grem menjat plenico in ji bom izmerila tudi temperaturo, pa se potem še javim.

Hvala, res!

Aja, tele kisove obkladke pa smo ji dali že včeraj zvečer, res pa je, da jih nismo pustili tako dolgo gor in da nogic nismo zavili v plastično vrečko. Upam, da tokrat tega ne bomo več potrebovali, za vnaprej pa hvala za nasvet.

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 15:21:06   
TVN
Evo mene nazaj. Vročina 37.8, merjena v ritki, torej malce čez tisto mejo 37 stopinj. user posted image
Upam, da se je sedaj stanje normaliziralo in da tiste visoke vročine ne bo več.

Še to: ena je omenjala Calpol sirup - ja, tudi tega imam, ampak nisem vedela, kaj naj ji dam - svečke ali Calpol. Pa sem dala svečke, ne vem pa, če se lahko zadevi kombinira? A mogoče katera to ve? Ji lahko dam recimo svečko zvečer pred spanjem, če mi pa zakuha preko noči, pa žličko Calpol sirupa?

Hvala za vse spodbude, vi ne veste, kako to dobro dene, ko ugledaš nek odgovor na svoje težave.... Saj včasih potrebujemo samo tolažbo in pogum. HVALA!

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 15:39:19   
tipka
Svečke in Calpol so eno in isto, ne rabiš kombinirat. Nam so tudi svetovali, da če vročina po 20 minutah ne pade, lahko damo še eno dozo. Če prva ni pomagala, ja druga vedno.

Po mojem vedenju pomagajo mokre rjuhe, brisače, plenice, karkoli in kopanje ali tuširanje.

Kopaš tako, da vodo najprej prilagodiš otrokovi temperaturi, nato dolivaš mrzlo vodo, mislim, da ni treba do 30, ko sem jaz to enkrat počela, sem jo shladila do 36.

Za kisove obkladke bi pa rekla samo to, da se mi je zdravnik enkrat prisrčno nasmejal in ker so drugi prej našteti ukrepi pri nas pomagali, tega nikoli nisem prakticirala. Zanimivo se mi zdi tudi, da ena priporoča polivinilaste vrečke na noge. Vsi priporočajo ohlajanje telesa, s polivinilom pa noge pregreješ, bojim se, da to bolj škodi kot koristi.


(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 15:40:17   
Anonimen
O, super da je bolje user posted image  user posted image

Po moje, da lahko kombiniraš. Poglej, koliko "zdravila" je v svečki in koliko v sirupu. Potem daj pa toliko, da bo doza enaka.

(odgovor članu TVN)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 15:46:44   
TVN
Ja, tipka, mogoče tile kisovi obkladki niso povsem "in", če se lahko tako izrazim. Če se spomnim iz svojega otroštva, so mi temperaturo (in ta je bila pogosto zelo visoka, ker sem imela non-stop angine) vedno zbijali s kisovimi obkladki, no, mami ni uporabljala polivinilastih vrečk, ampak tople brisače. Torej, naprej mi je noge zavila v hladne kisove obkladke, čez pa suhe, a tople brisače. Se je kar obneslo.

Je pa res, da včasih so otroke s temperaturo še bolj "zavijali", da so se fino spotili, sedaj pa se otročke ohlaja. Še danes marsikatera mama oz. babica križem pogleda, ko rečeš, da boš dojenčka z visoko vročino ohlajal v banjici.

Hvala tudi za tvoje mnenje, čeprav vem, da sta Calpol in svečke pač dve zdravili v različnem fizikalnem stanju, bolj me je zanimalo, kako bi to izgledalo, če ju kombiniram. Mislim, da so sestavine vendarle malenkost različne. To je tako, kot če bi namesto dveh Lekadolov, vzela en Lekadol in en aspirin. Vsaj tako si jaz to predstavljam.

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu tipka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 16:08:45   
tulip
Calpol = paracetamol in paracetamol svečke so le drugo agregatno stanje istega zdravila...
Pogledat moraš samo dozo, koliko zdravila vsebuje posamezen odmerek.

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 16:14:16   
Anonimen
Po moji logiki je tudi tako.

(odgovor članu tulip)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 22:00:44   
tinatona
Calpol in Paracetamol je eno in isto. Edino agregatno stanje in proizvajalec sta različna. Mislim pa da sta celo oba enako močna (120mg), ne me pa za besedo vzet.

LP Tina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
25.6.2006 22:23:54   
kati*
paracetamol je učinkovina

Calpol je le ime sirupa, ki vsebuje paracetamol. Zato nikar kombinirat svečke in sirupa, ker bi s tem bila doza previsoka. Razlika pa ni le v agregatnem stanju - doziranje v ritki je za otroka s previsoko vročino boljše, ker zdravilo pride hitreje v krvni obtok, kot pa sirup.
Sicer pa me veseli, da je zdaj bolje!

_____________________________

lp, K

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vročina ne pade kljub svečkam - kaj nared...
26.6.2006 13:16:54   
TVN
Hvala za dodatne razlage.

Hja, očitno sem se veselila prezgodaj, saj je proti večeru in predvsem ponoči ponovno žarela od vročine. Zjutraj smo tako ponovno začeli z ohlajanjem, pa kisovimi obkladki, svečke, itd.

Zdaj bom poklicala našo P, da se oglasiva na pregled, ker imam občutek, da nekaj ni v redu. Skoraj ne morem verjet, da svečka ne učinkuje oz. učinkuje mogoče zgolj urico ali dve, potem pa se vročina ponovno vrne.

Je mi izredno malo, kar pa je še bolj zaskrbljujoče je, da noče piti. Danes sem jo komaj prepričala, da je po žlički dobila nekaj tekočine.

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu kati*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




Ema ali Ana ?
Mijavček

Katero ime vam je bolj všeč, za kombinacijo z dvojčkom, ki bo Tristan?

Ana (41%)

Ema (59%)


Število vseh glasov: 249

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!