Kako je z dopustom? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


NRMM -> Kako je z dopustom? (4.6.2006 22:48:00)

Na začetku leta,ko sem že bila v porodniški, sem iz firme dobila odločbo koliko dopusta mi pripada letos (všet je že bil tudi 1 dan za otroka).
Ali to pomeni, da mi ves dopust pripada (odločba je bila o vseh 22 dnevih),ko končam z porodniško, ali bi kaj drugače pisalo, če bi mi po zakonu odbili 10 dni???

Hvala!

L.p.
Irena




frutka_ -> RE: Kako je z dopustom? (4.6.2006 23:13:06)

Pripada ti ves dopust. Ne razumem zakaj bi ti vzeli 10dni?! Pomembno je le, da ga izkorstiš do konca meseca junija. Torej pri tebi to velja do konca junija 2007! Če dopusta ne moreš izkoristiti bi ti ga delodajalec moral izplačati.
Običajno si mamice "podaljšajo" porodniško in iZkoristijo stari dopust ko se porodniška konča pa te itak čaka že novi.

LP




ona -> RE: Kako je z dopustom? (5.6.2006 0:30:28)

Ena opomba!Po zakonu ni več dovoljeno izplačati dopusta,če ostane,ga je treba obvezno porabit!!!




ona -> RE: Kako je z dopustom? (5.6.2006 0:33:19)

Še to,vsak zaposle mora v začetku leta dobit odločbo koliko dopusta ima,le ta pa je razdeljen na celo leto!Konkretno pri tebi 22 deljeno z 12 in vidiš koliko ga imaš na mesec oz.če greš poleti na dopust boš lahko porabila le sorazmerni del.(22 deljeno 12 krat meseci kadar boš koristila) Vsaj tako sem bila jaz poučena o temu!




Naja31 -> RE: Kako je z dopustom? (5.6.2006 9:17:44)

Ona, to pa sploh ni res.
Če si na porodniški ti pripada cel dopust in celega lahko tudi izkoristiš, obvezno pa moraš v letošnjem letu izrabiti vsaj 10 dni, ki jih ne moreš prenesti v leto 2007, do junija.
Sorazmerni delež ti pripada samo če si v tem letu zaposlena manj kot eno leto.





TONČI. -> RE: Kako je z dopustom? (5.6.2006 12:05:31)

Mislim da ti pripada celoten dopust. Sej smo tud regres dobili celoten in ne pol manjši.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anonimen -> RE: Kako je z dopustom? (5.6.2006 13:23:11)

Pripada ti ves dopust, ki je na odločbi. Če ti delodajalec odobri, ga lahko v celoti koristiš po izteku porodniškega dopusta.
V letošnjem letu ga moraš minmalno izkoristiti 10 dni, ostanek lahko preneseš do 30. junija 07. 




ona -> RE: Kako je z dopustom? (5.6.2006 13:44:47)

NAJA 31, mogoče si me slabo razumela,saj sem samo napisala kako moraš dopust koristi in kako se razdeli po mesecih!Seveda ji pripada cel dopust in regres,samo ti si me narobe razumela.Sem hotela malo več povedat,a sem očitno preveč zakomplicirala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]Glej,imamo podjetje z 12 zaposlenimi in točno vem kako je z dopusti,tako,da prosim ni treba takoj se jezit,če se nekaj ne razume!!!!
Še enkrat-glede sorazmernega deleža sem imela v mislih kako se porazdeli dopust čez celo leto!Npr.če dobiš 20 dni dopusta,ga vsega ne moreš porabit v januarju,razen,če delodajalec to odobri!!Se razdeli čez celo leto!!
Prosim te,drugič malo bolje prečitaj,ker si me prav spravla s tira!




Darči76 -> RE: Kako je z dopustom? (7.6.2006 14:33:08)

Pripada ti celi dopust, vendar ga v tem letu moraš izkoristiti 10 dni - teh 10 dni se ne da prenesti v naslednje leto.

Poglej tudi naslednji link:
http://www.pravniki.info/viewtopic.php?p=7314#7314




vesnica -> RE: Kako je z dopustom? (27.6.2006 14:45:43)

simpl ko pasulj....




Stran: [1]