|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   trimesečnik ne more jest
2.6.2006 10:30:39   
pimi
Pišem vam v imenu svakinje, ki je že čisto obupana. Njen tri mesece stari sonček namreč že štirinajst dni ne more jest.user posted image  Teden dni je že v bolnici. Naredili so mu vse možne preiskave in dali diagnozo povečana kislina in refluks. user posted image

Problem je v tem, da ne poliva le požirati ne more. Kolikor je meni znano gre za refluks pri povečanem polivanju. Je možno, da pri povečani kislini otrok ne je? Revčeka silijo s hrano in mu jo na silo tiščijo. Joka se poleg ko mora jest. Ful  se mi smili in res bi rada pomagala obema.user posted image user posted image  user posted image

Je mogoče katera imela podoben problem ali koga pozna in kaj je bil vzrok?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: trimesečnik ne more jest
2.6.2006 10:44:36   
nejča
Jest mam kolegico, katere punčka, se je rodila z zožanim požiralnikom. Prav tako ni mogla požirati in je šlo vse ven. Potem so jo operirali in sedaj pri 3 letih normalno je, le da mora vse dobro prežvečit.
Ne vem, verjetno so to v bolnici že pogledali, vendar ne škodi, če se vpraša.
Upam , da bo kmalu bolje

(odgovor članu pimi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: trimesečnik ne more jest
2.6.2006 23:27:49   
pimi
Nejča hvala za odgovor. Bom ji rekla, ne vem če so pogledali.


(odgovor članu nejča)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: trimesečnik ne more jest
3.6.2006 0:42:01   
KODA
Mogoče pa ima od zatekanja želodčne vsebine v požiralnik razdraženega in da jo boli,pa zato neče jest.Če je huda oblika refluksa,se lahko poškuduje sluznica v požiralniku.To otroka boli in noče jest.Naš tastarejši je imel hudo obliko GER-a,ker tudi na teži ni napredoval. Bruhal in polival je do 13 meseca.Imel je hud  refluks(ugotovljeno z PH-metrijo).
Kadar je bilo hudo,tudi jesti ni hotel.Dobesedno je skupaj tiščal usta,ali pljuval ven,ali pa sploh vlečti ni hotel.Teža pa samo navzdol.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu pimi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: trimesečnik ne more jest
3.6.2006 0:52:56   
KODA
Nejča sigurno opisuje Pylorus stenozo.Tudi našemu so delali rentgensko preiskavo za to,pa je bilo vse v redu.Otroka privežejo v kalup s pasovi,ga nafilajo s kontastom(hočeš nočeš mora spiti tisto kredasto tekočino),nato,ga pa računalniško vrtijo,privezanega,da vidijo,če je vse prehodno.
Nato je pojedel kosilo,nato pa še ena runda,da vidijo,kako hrana gre naprej.
Nisem mogla gledat,ker sem imela čisto mokre oči,ker se mi je smilil.Tako se je jokal,da sem še sama začela spuščat solze zraven.user posted image user posted image
































_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: trimesečnik ne more jest
3.6.2006 15:03:41   
pimi
KODA res so hudi ti pregledi, moji so pri šestih tednih samo kri jemali pa sem se cmerila zraven, čeprav sem bila pred vrati. Res ni hujšega kot gledati kako ti "mučijo" otroka pa čeprav v njegovo dobro.user posted image  

So mu naredili tudi PH metrijo in ugotovili, da ima povišano kislino in so mu dali prašek. Mogoče mu pa res kislina draži sluznico. Vendar poliva in bruha ne, vsaj ne več kot pač to počno dojenčki. In ravno zato je skeptična in ne zaupa zdravnikom. Prvič so jo namreč po šestih dneh poslali domov z diagnozo neješčost. Naslednji dan je šla nazaj in zahtevala dodatne preiskave, ker se ji je vseeno zdelo zelo čudno, da ga mora za vsak obrok silit, mali pa se joka poleg. In potem so mu naredili še PH metrijo.

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





POZOR: Previdno s fiziološko raztopino in ...
Prepogosto izpiranje noska s fiziološko raztopino in uporaba med mamicami priljubljenega nosnega aspiratorja prinese tud...
Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...




Inhalator katere znamke je najboljši?
poopek

Inhalator katere znamke je najboljši?

medikoel ME 100 (64%)

laica 2003W (10%)

Kompresijski inhalator NE-C28-E Omron (7%)

Membranski inhalator SE 1700 (19%)


Število vseh glasov: 42

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!