Kdaj v avtosedež? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Pikica76 -> Kdaj v avtosedež? (24.5.2006 11:43:27)

Zanima me kdaj ste dale svoje [sm=duda.gif] v avtosedež oz. kdaj ste nehal oporabljat lupinico. Mi bomo čez 10 dni stari 7 mesecev težki smo pa 10 kg in veliki 73 cm. Lupinica mu je po širini čist ok, glava pa še ne sega čez rob lupinice, tudi naramnice smo prestavili na višji prekat. Vendar pa zadnje čase grozno švica v lupinici tko, da je čist moker od glave do riti - imamo maxi cosi cabrio - pa čeprav imamo v avtu klimo.




Udb -> RE: Kdaj v avtosedež? (24.5.2006 11:48:40)

Mi smo ga dali pri 5. mesecih (še malo prej), ker mu je bilo v lupinici zelo neudobno. Je pa res, da je že fajn sedel.




bombonček -> RE: Kdaj v avtosedež? (24.5.2006 11:50:31)

Mi smo jo dali pri sedmih mesecih je lupinico prerastla!




bombonček -> RE: Kdaj v avtosedež? (24.5.2006 11:52:31)

Sem pozabila napisat,da se dobijo letne prevleke za avtosedeže in lupinice res so super!




2ursae -> RE: Kdaj v avtosedež? (24.5.2006 12:11:35)

IZVIRNO SPOROČILO: Pikica76

Vendar pa zadnje čase grozno švica v lupinici tko, da je čist moker od glave do riti - imamo maxi cosi cabrio - pa čeprav imamo v avtu klimo.


pri nas je bila čisto enaka scena, pa še siten je bil povrhu. Zato sem ga zdaj, pri 8 mesecih, ko ima ravno tam okoli 9 kg, dala v sedež. Moram ti pa reči, da nimam ravno dobrega občutka ... kaj, če se kdo od zadaj zaleti vame in si mali zato nategne vratne mišice - že pri odraslem do takega natega pride že ob najmanjšem trku, kaj šele pri dojenčku, ki ima bolj drobno telesce. Skratka, vozim ga v sedežu, imam pa s seboj še lupinco in če je zaspan, preden štartava, ga dam raje ležat v lupinco in lepo zaspi.




benika -> RE: Kdaj v avtosedež? (24.5.2006 14:08:37)

Mi smo ga v avtosedež dali pri 7. mesecih in sedaj sedi notr ko lord.




skuštrana -> RE: Kdaj v avtosedež? (24.5.2006 16:29:12)

Če že ima 9 kg in sedi sam potem ga lahko komot daš v avtosedež.




Šoni -> RE: Kdaj v avtosedež? (24.5.2006 21:23:40)

Mi smo stari 9 mesecev, težki 9990 gramov, veliki 84 cm in smo še vedno v lupinici. Se pa z možem odločava, da ga počasi prestaviva v avtosedež, je pa res, da še ne sedi sam, zato tudi tako dolgo vztrajava pri lupinici.

Lp, Šoni




ninocka -> RE: Kdaj v avtosedež? (25.5.2006 19:40:24)

Mi se tud se kar prevazamo v lupinici. Stari smo 9 mesecev, ampak je "tezek" samo 8.5 kg. Ko sva ga dala probno v avtosedez, je zgledal tolk drobcken tam not, da sva se odlocila, da zaenkrat ostane se v lupinici.

Otrok mora imet tud dost mocne vratne misice, ko ga prestavis v avtosedez, zaradi (bognedaj) morebitnega trka.





soncek&luna -> RE: Kdaj v avtosedež? (25.5.2006 20:44:01)

tudi moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] se vozi v avtosedezu ze od 5 meseca oz. malce prej... mu je bilo v lupinici zelo neudobno - mu je bila preozka




kzlato -> RE: Kdaj v avtosedež? (26.5.2006 11:35:05)

tudi mi smo ga dali v avtosedež pri šestih mesecih (9,3 kg), ker se je v lupinici čisto skuhal, pa še neudobno mu je bilo.




Stran: [1]