Do kdaj prekuhavati vodo? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> Do kdaj prekuhavati vodo? (17.5.2006 15:04:57)

...torej do katre starosti ste jo prekuhavale, npr. za pripravo soka. Po navadi kuham čaj tu in tam pa mu dam sok od Hippa a ga vedno redčim z vodo ker je sam presladek. To prekuhavanje mi počasi gre že na živce...saj skuha se hiter sam ohlaja se sto let...Ali ste mogoče kupovale že pripravljeno vodo - namreč danes sem jo prvič opazola v DM-u (babywasser)?




hubi -> RE: Do kdaj prekuhavati vodo? (17.5.2006 15:15:37)

Za pripravo adaptiranega mleka po nasvetu pediatra do 1 leta.




pety78 -> RE: Do kdaj prekuhavati vodo? (17.5.2006 17:01:58)

Ta teden sem mu že dala neprekuhano, pa ni nič narobe. Z njo sem redčila sok. Zaradi boljšega občutka bom še prekuhavala za mleko, vendar dvomim, da do enega leta. Aja, star bo pa 8 mesecev čez 10 dni.

LP, Petra




Anonimen -> RE: Do kdaj prekuhavati vodo? (17.5.2006 17:22:20)

Do 3. m smo uporabljali vodo za dojenčke. Dobiš jih v DM-u ali Müllerju. Nato smo pa uporabljali kar ustekleničeno vodo. Npr. Izvir, Julijana,...

Prekuhala sem točno samo 1x




tulip -> RE: Do kdaj prekuhavati vodo? (17.5.2006 17:35:25)

Jaz sem prekuhavala vodo do 6 mes, kasneje le včasih, doma je pil vodo iz pipe, kje drugje ustekleničeno.




cmokec -> RE: Do kdaj prekuhavati vodo? (17.5.2006 18:29:36)

Jaz še prekuhavam, Pia pa je stara 7 mesecev. pa saj ni tak problem. Jaz jo zjutraj prekuham, zlijem v steklenico in jo po potrebi uporabljam do večera. Kar ostane pa zlijem, naslednji dan pa spet prekuham. A je enkrat na dan težko prekuhat vodo?




TVN -> RE: Do kdaj prekuhavati vodo? (17.5.2006 19:37:10)

Jaz jo večinoma prekuhavam, občasno pa uporabim ustekleničeno vodo ali Babywasser iz Muellerja oz. DM-a. Prekuhano vodo porabim za pripravo adaptiranega mleka, ustekleničeno pa za mešanje sokov ali pitje.

Vodo skuham zjutraj za cel dan, dam v termosko in je. Naslednji dan postopek ponovim. Je pa super opcija tudi grelnik vode, kjer je voda 1, 2, 3 zavreta (meni je to prišlo prav pretekli teden, ko smo šli na potovanje).




Udb -> RE: Do kdaj prekuhavati vodo? (17.5.2006 19:39:36)

Prekuhavali smo jo do 3 mesecev, potem smo 2 meseca uporabljali ustekleničeno vodo na kateri piše da je primerna za pripravo otročke hrane (se pravi da nima veliko mineralov), zdaj pa že skoraj 2 meseca uporabljamo vodo direktno iz vodovoda!




Anonimen -> RE: Do kdaj prekuhavati vodo? (17.5.2006 19:49:16)

Me zelo veselijo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] vaši odgovori.

Mi smo do sedaj vodo prekuhavali, za vsak obrok posebej....pa vidim, da to ni tako nujno....





KODA -> RE: Do kdaj prekuhavati vodo? (17.5.2006 23:33:10)

Pri tastarejšem sem uporabljala vodo od Hipp-a.Te vode nisem prekuhavala.
Pri tamalem,pa smo vodo prekuhavali,tja do 7 meseca.




dory -> RE: Do kdaj prekuhavati vodo? (18.5.2006 6:58:23)

Za pripravo adaptiranega mleka in caja do nekje 6m potem sem nehala...pa ni nc narobe [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




2ursae -> RE: Do kdaj prekuhavati vodo? (18.5.2006 9:28:35)

jaz sem flaširano vodo prekuhavala (za soke, adapt. mleka ne uporabljam, ker dojim), pol se mi je pa kdaj pa kdaj zgodilo, da sem vodo na hitrco rabila in prekuhavat ni bilo časa, pa sem mu dala kar navadno ustekleničeno.

Zdaj pri 8ih mesecih ne prekuhavam več, mu pa dajem striktno ustekleničeno.




barakuda -> RE: Do kdaj prekuhavati vodo? (18.5.2006 11:52:14)

Jaz sem mu tam nekje po 8. mesecu začela najprej redčiti sokove z ustekleničeno, sedaj pa kar iz pipe -  saj jo jaz tudi pijem.

Je pa res ja, da izgubiš živce z ohlajevanjem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




mufi -> RE: Do kdaj prekuhavati vodo? (21.5.2006 13:41:14)

no, mi tud vodo prekuhavamo. s hlajenjem pa nč ne čakamo, kr smo dali neki prekuhane vode zmrznit in pol te kockice vržem v vročo vodo, da se prej shladi.




Stran: [1]