Nuno vročina (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


wawa -> Nuno vročina (12.5.2006 16:32:10)

Moj 6mesečnik ima že dva dni od četrtka zjutraj, 38.3 vročino, včraj je cel dan nisva zbila, ponoči je imel celo 39, potem pa dopoldne 37 zdaj pa spet 38,5. Drugače ni z njim NIČ DRUGEGA narobe, a je imela katera že tak primer, kaj bi lahko bilo??????????????




ona -> RE: Nuno vročina (12.5.2006 16:49:43)

Najbolje,da greš do zdravnika,da otroku vzamejo kri in vodo,če ni drugega nič narobe razen vročine!Naša je imela pri 6 mesecih tudi vročino brez vzroka in potem so ugotovili ful bakterij na vodi in je mogla bbit v bolnici,ker je dobial uroinfekt.Če je vročina je verjetno nekaj narobe,kar brezveze ne zakuhajo!




Aja32 -> RE: Nuno vročina (12.5.2006 17:43:50)

Po mojem so zboje - če se drugače počuti v redu in ti poje normalno. Vseeno pa pojdi k zdravniku, že za to, da boš mirno spala...

Čau A




POKPOK -> RE: Nuno vročina (12.5.2006 17:43:59)

Kaj pa zobki? So zatečene dlesni?




Aja32 -> RE: Nuno vročina (12.5.2006 17:44:27)

Sorry - tiskarski škrat - ZOBJE sem hotela napisati... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Primoza -> RE: Nuno vročina (12.5.2006 17:47:09)

Ušesa? Najbolje se je iti pokazati pediatru, za zobke je značilna krajša vročina in viden rezultat (zob).




NinaŠ -> RE: Nuno vročina (12.5.2006 17:56:45)

Tina (6 mesecev) ima tud od srede že vročino - 39 (brez ostalih bolezenskih znakov), pa se je pravtako ne moreva otresti - svečka pomaga za 4 ure, potem pa spet naraste na 39 (niti malo višje ali nižje). Bili sva pri pediatrinji, pa ni ugotovila nič... ...osumljeno imamo 6. bolezen (jutri bi morala vročina pasti in se pojaviti izpuščaji), samo vkolikor vročina jutri ne pade, se greva še 1x pokazat k P.

Ti pa le pojdi do P, četudi ni nič "konkretnega" narobe, da boš vsaj mirno spala.

Upam, da se vsi čimprej pozdravimo!

LP




cmokec -> RE: Nuno vročina (12.5.2006 18:25:32)

Mi smo imeli pred dvema tednoma isto. Bili smo v bolnici, ker se je vročina vlekla 10 dni. Diagnoza: Šesta bolezen.




sjug -> RE: Nuno vročina (12.5.2006 21:22:23)

Pri nas se je noricam pridružila vročina 40 stopinj. Po 10 dneh ni padla, svečke so držale le nekaj ur. Sprvaje P mislila, da je zaradi noric. Pol je druga P mislila, da zaradi noric. Da skrajšam. Bila je grda pljučnica in šest dneve počitnice na infekcijski kliniki. Zato takoj k P in na pregled krvi in urina! Pa hitro ozdravitev želim.




sasa -> RE: Nuno vročina (12.5.2006 21:52:57)

se nasa izkusnja. par tednov nazaj smo imeli vrocino do 38 dva dni, tako da nismo niti zbijali, tretji dan zjutraj 39, 2 in po zlicki calpola je padla in ostalo je pri tem. poleg vrocine cisto nobenega drugega znaka, se jedla je normalno, spala nic vec kot sicer in bila dobre volje kot ponavadi. no, mi smo imeli tako in tako redni pregled pri pediatru dva dni kasneje, kjer so rekli, da je bila najbrz kaka viroza.

sa






poliloni -> RE: Nuno vročina (12.5.2006 22:50:44)

Mi smo imeli enak problem konec aprila!!! In ker se po nekaj dneh ni izboljšalo smo odšli k zdravniku (dežurni je bil v soboto samo na pediatriji in sva morala čez noč ostati tam). Ves čas so nama merili temp., ki pa se nikakor ni spustila pod 38,3; sicer pa je bilo s ta malim vse o.k. 2x so mu vzeli kri, vodo; a so bili rezultati popolnoma o.k. Naslednji dan pa je popoldne zdravnica rekla, da je vseeno, če greva domov, saj je najbrž kak virus. Po še enem dnevu pa je vročina popolnoma izginila, naslednji dan pa je imel po trebuhu pikice - posledica vročine in to je bilo to!
Je pa vseeno dobro, če pokličeš k zdravniku, da ne gre za kak uroinfekt (na to so pomislili pri nas, a se je izkazalo, da ni)!




Stran: [1]