vročina??? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


AR -> vročina??? (7.5.2006 7:52:59)

Vem, da je že 100 krat obdelana tema, ampak jaz sem čisto panična, ker imamo prvič povišano temperaturo. Zanima me, če je pod 38 vročina (37,6) za zbijati s svečkami? Ali lahko greš ven pri zej temperaturi?

Hvala za pomoč!




Marogica -> RE: vročina??? (7.5.2006 7:59:18)

Jaz vročino pod 38 še ne bi zbijala s svečkami ali podobnim, predvsem, če se otrok dobro počuti in nima nekih bolezenskih znakov. Bi raje počakala. Mogoče je vročina samo "trenutna". Kaj pa vem.
Po navadi grem z otrokom tudi ven.
Je pa res, da nisem zdravnica.

p.s. Pa brez panike




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.5.2006 8:04:52)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Sonrisa -> RE: vročina??? (7.5.2006 8:11:00)

Nam je P rekla, naj jo skopava in pustiva malo samo ogrnjeno. Vročina je takoj padla in čez čas smo bili že zdravi. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Sonrisa -> RE: vročina??? (7.5.2006 8:12:48)

Aja, pa nismo imeli nad 38°C.




Primoza -> RE: vročina??? (7.5.2006 8:33:49)

Zbijamo ne, ven ne gremo. Ven gremo 24 ur po zadnji izmerjeni povišani temperaturi. Dajajte mu pa seveda veliko tekočine.




ZARA -> RE: vročina??? (7.5.2006 8:49:38)

en uporaben link...
http://www.novalac.net/other/lilworries_us.htm#fievre




Anonimen -> RE: vročina??? (7.5.2006 9:10:16)

Odvisno, koliko je otrok star. Najbrž je še majhen, če ima prvič vročino. Pri tolikšni temperaturi jaz tudi svečke še ne bi dala, bi počakala, če bi prišla vsaj do 38. Vsaj prvič bi tako ravnala, pozneje se bo pa že pokazaklo, ali 37,6 pomeni začetek naraščanja visoke temperature, v trem primeru bi svečko kar dala.
Tudi glede izhoda je pomembno, koliko je  otrok star. Če je še čisto dojenček, potem je res bolje, da ste kakšen dan notri, da se pokaže, če se bo iz tega kaj izcimilo. Sicer pa gremo mi, če se Tibor (4 leta) dobro počuti, kljub vročini ven. Sicer gledamo, da ne divja prav pretirano, ampak ven pa gremo.




cmokec -> RE: vročina??? (7.5.2006 10:03:31)

TI povem s prve roke, ker sva se s Pio ravno vrnile s jeseniške bolnice (pediatrija). 

Paracetamol svečke 60mg se dajajo dojenčku ob povišani temperaturi 38,5 stopinj. Če je temp. 38,2 stopinje, je nisva dobile, ampak so čakali, da je bolj narasla, ali se sama znižala. Vročina je namreč obrambni mehanizem telesa proti virusu ali bakteriji in se telo tako lahko sam spopada z njimi. Nama je pomagalo, da sem jo 2x dnevno kopala, ker ji je voda zbila temperaturo.




Anonimen -> RE: vročina??? (7.5.2006 10:17:25)

Cmokec, a v bolnišnici sta bili? Ja kaj pa je bilo?




cmokec -> RE: vročina??? (7.5.2006 11:12:23)

Ja, Pia je zbolela in je imela do 40 stopinj temperature zvečer in ponoči, čez dan je bila pa včasih tudi brez nje. Nosek je nagajal, pa kašelj, a ne pretirano. Po 3 dneh take vročine sva šli v dežurno, pa po 5 dneh spet, ker ni bilo nič bolj. Pa sva dobili napotnico. Tam so pregledali pa vse živo, pa so bili vsi izvidi dobri, Pia pa bolana. Vročino je imela celih 10 dni nad 39 stopinj. Nato je dobila še posip flekcev po celem telesu, da sva dobili Fenistil sirup. Odpustna diagnoza je bila Šesta bolezen, pa še sami niso bili sigurni, kaj je bilo. Sumili so uroinfekt, bronhitis, klamidijo.




Anonimen -> RE: vročina??? (7.5.2006 18:39:35)

U, cmokec, to pa je bilo potem podobno kot pri nas. Tibor je tudi imel 10 dni tako visko vročino in tudi pri nas niso ugotovili pravzaprav ničesar. Bili pa smo na infekcijski, le da samo na preiskavah in to 10. dan. Naslednji dan je bil k sreči zdrav.
Je pa gotovo še huje bilo pri vas, ko je Pia še tako majhna.
No, samo da so sedaj zdravi.




Bonnie_RR -> RE: vročina??? (7.5.2006 19:25:21)

Jaz sem na prejšnjem pregledu (pri dobrih 2 mesecih) dobila eno brošurco, kjer piše, da pri dojenčkih vročine pod 38.5° ne zbijamo z ničemer. Razen, če so zraven prisotni še drugi bolezenski znaki - potem se jo pa lahko zbija.

Ven z vročino... tega ne bi ravno prakticirala...

Lp




Stran: [1]