|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sluz v nosku
29.4.2006 14:17:25   
PiaM
Moja Julija ima prehlajen nosek, tako da jo sluz kar zaliva v grlo in ne more spati in dobro požirati. Kako naj ji potegnem sluz ven? Sem probala z svaljki vlažne vate, pa gre malo, a ne dovolj, tudi fiziološko ji kapljam v nosek, pa pomaga le za krajši čas, da malo zaspi. Imam tudi pumpico na vakum, pa ni ravno v pomoč, ne potegne nič ven. Stara je 6 tednov. Zelo se mi smili, ko tako joka, bi pa rada spala in ne more. Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sluz v nosku
29.4.2006 14:45:04   
cmokec
V bistvu delaš že vse, kar lahko. Edino dosledna bodi, da se je sluz ne začne kopičit. , da bo Probaj jo založitspala na boku, vzglavje pa malo dvigni, da bo imela glavco višje. Jaz sem to naredila tako, da sem ta tanek fascikel (4cm hrbet) dala pod jogi. Pa imej vlažnen zrak v stanovanju. Lahko cunje obesiš na stojalo in ga imaš v sobo, al mokre brisače na radiator. Jaz v vodo kapnem kar mal mentoklarja za inhalirat, al pa Just kapljice, lahko tudi eterično olje smreke.

Upam, da sem ti kaj pomagala.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu PiaM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sluz v nosku
29.4.2006 14:47:34   
cmokec
Sem pozabila še to napisat.

Jaz sem otročka z zamašenim noskom med kopanjem kar malo po obrazku polila z vodo, ker nagonsko pihnejo zrak ven, da jim voda ne gre v nosek. Tako se fino spihajo, samo ne vem, če ni Julija za kaj takega še premajhna. Lahko probaš, kako bo pihnila, če jo malo po obrazku poliješ.


_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sluz v nosku
29.4.2006 21:32:30   
Marogica
Pumpica, pumpica, pumpica. Drugo ne bo nič pomagalo, samo na ušesa se lahko razšir. Mogoče je ne uporabljaš pravilno. Torej eno nosnico pokriješ, ma odprtino druge pa nastaviš pumpico. PReden jo nastaviš na nosnico, gumijasti del stisneš, da se izstisne zrak. Ko je nastavljena na nosnico, izpustiš gumijasti del. "posledica" tega je, da pumpica vsesa, kar je v nosnici. To naredi kar pogosto, če je otroček tako prehlajen. Seveda mu ne bo všeč, meni je pomagal mož, kadar sama nisem zmogla. Vendar je bolje, da je tamali 20 sek grozno, potem pa ima kakšno uro čisti nosek 

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu PiaM)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sluz v nosku
30.4.2006 9:57:59   
XXYY
Živjo!

Tudi jaz ti priporočam veliko uporabljat pumpico = tako kot je Marogica napisala. Pa še lahko dodam, da moraš v nosek dati ZELO VELIKO FIZIOLOŠKE RAZTOPINE, da boš lahko kaj s pumpico ven posrkala. Nam to zelo učinkuje. Nič se ne boj, če bo dobila veliko fiziološke v nosek, ker ji ne more nič škodovati. Mora pa seveda veliko piti, ker to je le sol.

Pa srečno.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sluz v nosku
30.4.2006 13:43:47   
PiaM
Punce, hvala. Danes je že kar bolje. Ji s svaljki vate, namočene v kamilice kar precej ven potegnem in dosti fiziološke uporabljamo.Tudi večkrat kihne in ji takrat usta hitro zaprem in kar precej ven iz noska prileti. Tudi dojiva se sedaj zelo lepo proti včeraj.Malo gre tudi s pumpico, ampak najbolj z svaljki vlažne vate. Sedaj pa lepo spančka. user posted image

(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sluz v nosku
30.4.2006 15:30:10   
Anonimen
Jaz sem mu tudi eno malo večjo knjigo pod jogi (pod vzglavje) dala, pa en pisker vrelih kamilc zraven posteljice, pa fiziološko pa svaljke vate pa je bilo user posted image

(odgovor članu PiaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?