Kolo za 4-letnika (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroška oprema



Sporočilo


Polona_J -> Kolo za 4-letnika (18.4.2006 21:26:36)

Pozdravljeni!

Za našega malčka, ki bo poleti dopolnil 4 l., bi radi kupili primerno veliko kolo. Odločamo se med 14- in 16-colskim. Pri slednjem imamo pomisleke, da ne bi bil prevelik in tako preveč neroden. Kako ste se odločili vi oz. kaj lahko svetujete?

Hvala in LP




Anonimen -> RE: Kolo za 4-letnika (18.4.2006 21:32:11)

Jaz svetujem 14-colskega. Mi smo že lani, pri treh letih, kupili 16-colskega in smo se fino zafrknili. Ker ga ni obvladal, je šel z njim vred po stopnicah navzdol. K sreči se je dobro končalo, me je pa stalo par let življenja.
Otrok mora kolo obvladat, 16-colski pa so ponavadi za tako velikost in težo otroka pretežki. Mi smo potem kupili 12-colskega, ki ga ima še sedaj in ga obvlada u nulo, divja z njim kot zmešan. Res je kolo zdaj že malo majhen, najboljši bi trenutno bil 14-colski. Sem gledala enega v Hervisu, črne barve, ne vem firme, izgleda pa v redu. Se mi zdi tudi razmerje med balanco, pedali in sedež O.K., kar pri vseh ni.
Vsekakor pa kolo kupujte z otrokom, naj jih proba več. Pomembno je tudi, da z nogami doseže do tal in to čimbolj. Ker otrok v primeru, da se ustraši, da je kaj nevarno, avtomatilno da noge dol in če se tako ne more ustavit ... gre najmanj v klet.




copka77 -> RE: Kolo za 4-letnika (18.4.2006 21:43:03)




Mi smo nečaku kupili za isto starost 14 colskega in se je super znašel z njim-pasal je nanj kot ključ v ključavnico[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]. zato priporočam 14-col, povem pa ti da je v Intersportu 30 % popust na lansko kolekcijo koles, tako da smo dobili ful lušno kolo za 16000....Poglej v Intersportih v manj obiskanih krajih,kjer še ni izropano, kot v LJ in MB...mi smo ga kupili v Sevnici!






Polona_J -> RE: Kolo za 4-letnika (18.4.2006 21:44:38)

Hvala za ekspresen odgovor, zanimivo, da smo tudi mi v Hervisu ogledovali tistega "ta črnega", znamka pa je Scirocco in nemara se bomo kar odločili zanj. V izbiri velikosti pa kolebam  zato, ker opažam, da mnogi za 4 l. starega otroka že kupijo 16-colskega; morda zato, ker želijo, da 14-colski ne bi bil takoj premajhen ali kako?!




bskrle -> RE: Kolo za 4-letnika (18.4.2006 21:52:53)

Mi imamo 4letnico in smo se odločili za znamko Schwinn, kolo mora biti otroku prav, torej da lahko sestopi in se varno ustavi. Kupili smo celo 12-colsko, čeprav je bil mož sprva za večje kolo. In res deklica se lepo vozi, sicer pa pri nas nimamo težav s  tem, kdo bo poverbal kolo čez 2 leti![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Anonimen -> RE: Kolo za 4-letnika (18.4.2006 21:58:07)

Ja, Polona_J, točno to. Po moje je v redu. V Intersportu so tudi v redu, te smo seveda tudi že sprobali.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 




Anonimen -> RE: Kolo za 4-letnika (18.4.2006 21:59:12)

In ja, najbrž se bojijo, da bi bil prehitro premajhen, ampak res lahko s prevelikim kolesom narediš grozovito napako. Mi bi jo kmalu.




al1* -> RE: Kolo za 4-letnika (19.4.2006 8:51:38)

Naš bo poleti star 4 leta. Trenutno ima dva kolesa: 12 colskega, kjer se vozi brez pomožnih koleščkov, 14 colskega ima s pomožnimi koleščki. Na tavečjem z nogami ne doseže tal, kar je pri kolesu s pomožnimi pravzaprav vseeno, če pa ga želiš naučiti vožnje brez koleščkov pa vsekakor nujno potrebno. 16 colskega ima naša tavelika od predlani, ko je bila stara 5 let, tamali se na njem ne more normalno peljati. 




Stran: [1]