SOR (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


livia -> SOR (18.4.2006 21:19:34)

Naša 8 dni stara Neli ima na jezičku SOR. Patronažna je rekla, naj grem po mazilo dektarin in to sem tudi naredila. Sedaj me pa zanima ali sem prav razumela zdravnico, da naj si pred vsakim podojem očistim s kamilicami dojki ter otročku ustno votlino, potem pa naj dojko namažen z dektarinom, da se bo jeziček otročka med dojenjem namazal. Do tu vse lepo in prav. Ne vem pa ali naj bradavice namažem z dektarinom pred vsakim podojem ali samo 2x na dan. Moj dragi je razumel 2x na dan, jaz pa vsakič?
Kako ve izvajate ta poseg? Tudi ponoči?




Seven* -> RE: SOR (18.4.2006 21:27:26)

Mislim da bo kar 2x na dan. Ni to nic takega, to ima veliko dojenckov. Ne bo nic narobe, ce bos dala tud 3x na dan. Moji Emi so v bolnici celo tubo Daktarina pofutrali na dudo.. Ko je jokala, ga je dobila, ker je sladek.. Pa ni imela sora. [sm=smiley1.gif]




NRMM -> RE: SOR (18.4.2006 22:02:27)

3x dnevno daš daktarin tako kot ti je kartonažna rekla in še potem 3 dni, ko soor čisto izgine zaradi preventive, da se ne ponovi.




livia -> RE: SOR (18.4.2006 22:20:20)

V bistvu sem v starih debatah videla, da sploh ni nujno, da gre za SOR. Naša Neli ima samo jeziček malo belkast. Lahko, da je res samo od mlaka. Patronažna je pa sploh ni pogledala, ampak ko sem omenila bel jezik je rekla dektarin. Bom probala sama ugotovit ali gre za mleko ali SOR.




natalia -> RE: SOR (18.4.2006 22:29:28)

daktarin ji ne bo škodil, poglej še na spolovilu, če so kakšne rdeče pikice, ker se glivice z urinom prenesejo. spodaj ji namaži z canestenom, če jih ima.

kot je Seven rekla, je kar pogost pojav...

srečno




Seven* -> RE: SOR (18.4.2006 22:30:11)

Za soor morajo biti prav obloge, ne samo belkas jezicek. Bel jezicek je lahko samo od mleka..




Stran: [1]