NUK - kdaj številka 2 (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


nana 27 -> NUK - kdaj številka 2 (12.4.2006 9:22:52)

Kmalu bo naš fant star pol leta. Zanima me, kdaj je potrebno zamenjati dudo in cucelj od NUK-a? Gor sicer piše, da se menja od 6. meseca dalje. Mislim pa, da sem nekje brala, da je pri dudah dobro čim dlje imeti manjšo velikost (lahko se motim). Kaj svetujete? Kdaj ste menjale na večjo velikost? Lep dan vsem!




anitaz -> RE: NUK - kdaj številka 2 (12.4.2006 9:25:15)

jaz sem tudi to slišala,pa ne vem točno zakaj.... sem ji zamenjala dudo pri nekje 7-ih mesecih....




bobek05 -> RE: NUK - kdaj številka 2 (12.4.2006 9:32:31)

glej, za dudo je nam pediatrinja res svetovala, da naj ostanemo kar pri 1.(zaradi zobkov, dlesni..) in mi smo upoštevali njen nasvet, vem pa, da se veliko mamic tudi odloči pri 6 m menjati.. midva sva mu celo kupila večjo dudo (to je bilo preden sva vprašala pediatrinjo glede dud) in mu jo nekje pri 7 m ponudila, pa je ni hotel, tako da se s tem ne obremenjujeva

glede cucljev pa je tak - smo smo jih menjavali pribl. tako kot piše, da jih moraš menjat.. najprej je rabil kakšen teden, da se je navadil na hitrejši tok, potem pa je šlo in ni hotel več cuclja z manj luknjami

moram pa te opozoriti, da je pri NUKovih cucljih večja luknja kot pri Aventovih - to vem, ker smo imeli oboje in zanimivo je, da je Anej DUDO Nuk takoj sprejel (in jo ima še zdaj), CUCLJA pa ne in tako imamo cuclje od Aventa... Mislim, da mu že na začetku ni bilo všeč, ker je toliko hitreje teklo..

ravnaj se po svojem otroku.. npr. sprobaj mu dat cuclj z več luknjami (ne vem več koliko lukenj je pri 6 m - 3 [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]) in tudi če se mu bo na začetku malo zaletelo ne obupaj.. vmes mu daj spet cuclj z manj luknjami in tako izmenjavaj kakšen teden, p boš videla če se bo obneslo... po kakšnem tednu ga večji pretok ne bi smel več motit in bi se moral že navadit nanj




thunder -> RE: NUK - kdaj številka 2 (12.4.2006 9:33:27)

A res? No jaz tega nisem še slišala, sem pa dudo zamenjala ravno včeraj - imamo tudi Nukovo! Zdej sem pa v dilemi...

Lp




pety78 -> RE: NUK - kdaj številka 2 (12.4.2006 9:37:05)

Jaz sem tudi že dvojkico kupila, pa je še ne želi. No, dober, da sem to prebrala in bom raje še malo počakala.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.4.2006 10:23:23)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: NUK - kdaj številka 2 (12.4.2006 15:16:26)

Mi smo dudo zamenjali nekje pri 7m.

Cucelj pri flaški imamo Aventov, silikonski, in sicer 4.




bobek05 -> RE: NUK - kdaj številka 2 (12.4.2006 21:49:54)

bubabaya, jaz sem mu tudi potem kupila rajši novo 1...

cucelj (Avent) pa imamo tudi mi že št. 4




Stran: [1]