hrana pri dojenju (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


metaa -> hrana pri dojenju (5.4.2006 12:00:07)

Zanima me, čemu se tiste, ki dojite izogibate, kar se tiče hrane. Je sploh kaj "prepovedano" (razen kakšnih stročnic). A jajca napenjajo, kaj je s čokolado (zmešalo se mi bo brez) in ostalimi sladkarijami, salamami, predvsem pa me zanima, če imate kakšne ideje za prigrizke.
Hvala!




golob -> RE: hrana pri dojenju (5.4.2006 12:51:26)

ja jaz sem prvi mesec pazila, da nisem jedla surovega sadja in zelenjave,
zdaj pa ne jem jagod in svinjine (kar pomeni,da odpadejo skoraj vse salame) in pa majoneze.
No saj se da še kaj drugega pojest!
Lp




April -> RE: hrana pri dojenju (5.4.2006 13:07:15)

Poleg tistih stvari, ki se jih je na splošno dobro izogibat, jaz nisem jedla jabolka. Ker ga je po njih zvijalo. Sama pa boš najbolje vedla in s poskušanjem ugotovila kaj tvoji pikici ne paše.

Se pa čez čas tudi utrdijo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Jaz danes jem vse kar mi paše. Sin je star 11 m in se še dosti doji.




natasar -> RE: hrana pri dojenju (5.4.2006 16:45:11)

Najboljše, da ne ješ stvari, ki napinjajo:najbolj zelje, gobe, fižol.Mojo hčerko je prve 3 mesece vseeno zvijalo-bolje rečeno črvičilo, čeprav sem pazila na prehrano.Nisem jedla meso v omaki, ki je bilo prepraženo na čebuli, suhe klobase itd. V prvih mesecih imajo dojenčki še nezrelo črevesje, zato imajo probleme s prebavo.Bodi pa pazljiva na izdelke, ki imajo pretečen rok uporabe.Moja sestra je spila ledeni čaj-ni gledala rok uporabe in je imela norišnico ponoči:hčerka je celo noč jokala in se zvijala-krči. Aja še to, čokolada je od nosečnosti naprej moja dnevna stalnica.




chips -> RE: hrana pri dojenju (5.4.2006 16:51:23)

Jaz sem prve 3 mesece pazila na prehrano,sedaj pa jem vse razen surovega sadja




lelaval -> RE: hrana pri dojenju (5.4.2006 17:05:05)

Prve 3 mesece nisem jedla hrušk, zelja, fižole, ostalo pa vse. Junija sem rodila, jeseni pa sem na veliko jedla kostanje in ji ni bilo nič.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.4.2006 19:07:07)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




renan -> RE: hrana pri dojenju (5.4.2006 21:31:11)

Prvi in drugi mesec sem malo pazila: nisem jedla stročnic, zelja, jajc, od sadja pa le jabolka, banane in mandarine. Zdaj, ko je mali star 3 mesece jem skoraj vse, edino grah ga še napenja in tudi fižola ter zelja zaradi tega še ne upam jesti. Cel čas sem jedla solato, tu in tam čokolado, tudi gobove omake...Ne jem še pomaranč, mandor, ipd., ker dobi vneto ritko...

LP,
Renan




vall -> RE: hrana pri dojenju (5.4.2006 23:38:28)

Na začetku sem se izogibala sadju in zelenjavi tudi vloženi, ker ga je to napenjalo, ostalo sem pa jedla vse - tudi salame. Z napenjanjem oz. kolikami nismo imeli prevelikih problemov. Zdaj pri 5,5 m pa jem skoraj vse razen fižola.





Stran: [1]