|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obloge na jezičku
4.4.2006 13:52:23   
mateja78
Pozdravljene!
prosim če mi lahko poveste ali imajo vaši dojenčki tudi bele oblogice na jezičku. Moj sinek je star dva tedna pa ima jeziček čisto bel po vrhu. Probala sem odstranit z gazico pa ne gre dol , kar pomeni da ni ostanek mleka. Ali bi to lahko bil sor. Zgleda da ga nič ne moti saj se normalno dojiva.
Prosim če mi zaupate vaše izkušnje.

LP Mateja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obloge na jezičku
4.4.2006 14:33:53   
sana_lena
Pri nama je bilo isto, njena pediatrija je rekla vedno, ko sem ji na pregledu omenila, da to ni nič naj samo s pleničko brišem. Ravno pred kratkim sem se pa vseeno odločila, da kupim kremico(daktarin), saj sem po zdravljenju z antibiotiki tudi sama fasala kar pošten soor in se prav vidi, kako ji grejo flekci vstran. Prej sem pa vedno delala isto kot ti. Probaj omeniti na naslednjem pregled pediatru, mogoče pa bo tvoj predpisal mazilo, bi ti kar priporočala, saj ga je naša imela kljub skoraj vsakodnem brisanju s pleničko celih devet mesecev.
Glede dojenja pa zanjo sploh ni bil problem, samo mene je nekajkrat po par dni močno skelelo v dojkah.

(odgovor članu mateja78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obloge na jezičku
4.4.2006 14:50:46   
MIN
V lekarni kupi kremo daktarin in ji to dajaj 2-3 na dan  preventivno štiri dni in se ji bo pozdravlo.To naj dojenčka  nič ne bi bolelo .

(odgovor članu sana_lena)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obloge na jezičku
4.4.2006 15:08:07   
mateja78
Hvala za odgovore. Sem se kar malce pomirla.
Pa še nekaj a lahk to kremo kupim brez recepta al moram po recept k pediatru. 

LP Mateja

(odgovor članu MIN)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obloge na jezičku
4.4.2006 15:45:10   
Naja31
Mi smo jo dobili na recept.

(odgovor članu mateja78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obloge na jezičku
4.4.2006 15:54:25   
NRMM
To je ziher soor, je pa dobro, da začneš čimprej z zdravljenjem, da se enako ne pojavi na ritki, tam je navadno bolj dolgo trajno zdravljenje (po izkušnjah napisano). Lahko pa kar 2-3 dni potem, ko vse izgine iz ustik nadaljuješ s terapijo, kajti ta user posted image  se rad ponavlja, moji malecki se je pojavil 3x v ustih in 1x na ritiki, zdaj pa preventivno še večx prekuhavam dudice in flaške in se ne ponavlja več user posted image .

Daktarin lahko kupiš v lekarni, izda pa se tudi recept, vsaj nam ga je pediater.

l.p.




_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu mateja78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obloge na jezičku
4.4.2006 16:07:47   
metaa
Ravno danes sem vprašala babco, kaj bi ble te obloge in je rekla da sorgljivice. Mi je dala Daktarin-gel in rekla naj si s tem namažem bradavice pred dojenjem ali naj z njim namažem cuc. Ni nič škodljiv baje in ima sladek okus, tako da ga imajo dojenčki radi. Je pa rekla tudi da svetuje pojesti kakšen jogurt z bakterijami. So se nam pa pojavle istočasno tudi gljivice na ritki.
Upam, da sem kaj pomagala. LP

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obloge na jezičku
4.4.2006 21:26:53   
sjug
Jest pa nisem tko zihr, da je soor. Moj je imel skoraj 3 mesece bel jezicek, tko da je pediatrinjastalno gledala, ce je soor. Pa ni bil. Je kar samo preslo. Res pa ni imel belih oblog nikjer drugje, kot samo na jezicku.

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?